نحوه فارسي كردن Dreamweaver

websaz2012

Member
سلام من واقعا موندم چیزی به این راحتی دوستان اینقد مشکل دارندمن تمام مراحلو میگم تا دیگه از شر این مشکل را حت شوید
1.ویندوز شما باید قابلیت فارسی نویسی را داشته باشد
2.حالا میخواهیم یک صفحه را به utf-8 تبدیل کنیم تحت شرایط زیر
-اگه فایلتون را داخل دریمویور تولید کرده اید مشکلی ندارید چون من از تمام ورزن های دریمویور استفاده کردم که تمام انها به صورت پیش ورز از این کدutf-8 استفاده و سندتون را با این شیوه رمزگذاری میسازند
- اگه یک صفحه را خارج از دریمویور تولید کرده اید برای تبدیل رمزگزاری ان به utf-8 مراحل زیر را دنبال کنیدpageprofional را بزنید که اصولا کادر پایینی نرم افزار است سپس شیوه رمزگذاری را به utf-8 تبدیل کرده و دکمه reload را حتما حتما که کنار ان است بزنید ok کنید واز file--->save all را بزنید سند را ببندید دوباره باز کنید اگه دریمویور شما نسخه me نباشد هنگام فارسی نویسی نوشته ها درهم و برهم هستند ولی در مرورگر مشکلی ندارند.پس این یک مشکل جدی نیست چون دریمویور من هم نسخه MEنیست و تا حالا به مشکلی بر نخوردم.
حتما به صفحتون در css برای تگ body یا تگهایی که در ان متن فارسی است از خاصیت
CSS Code:

direction:rtl;

استفاده کنیدبهترین فونت برای متن های فارسی Tahoma است که اندازه 11px یا 12px برای کل سند مثلا برای تگ body به نظر من بهترین انتخاب است
از داشتن کد
HTML Code:

<meta charset="utf-8">

در صفحتون در قسمت head صفحه مطمن شوید البته این شیوه html5 است و برای ورزن های دیگر html متفاوت است
خلاصه utf-8 را داشته باشد.
اگه تمام این مراحل را به دقت چک کنید دیگر مشکلی ندارید .
من که تا حالا در این مورد مشکلی نداشتم .
البته باید بگم بعضی از این توضیحات اضافی بود اما من اونها را واسه کسایی که نمی دونستن بیان کردم.

پیشنهاد :

بهتره شما از نسخه های cs3,cs4,cs5,cs6 دریمویور استفاده کنید .(نسخه های ME)

با شکر فراوان :cool:

آخرین ویرایش:

nassirim

New Member
سلام دوستان

برای فارسی‌نویسی اعداد در وب یا هر جای دیگه یک راه خیلی ساده و مطمئن وجود داره که اصلا به کد نویسی یا نتظیمات مرورگر مربوط نمی‌شه!
از برنامه TrayLayout استفاده کنید و تنها یکبار پس از نصب این برنامه برای اصلاح کاراکترها (نویسه‌ها) تنظیمات لازم را انجام دهید. این برنامه خیلی کم حجم است و خیلی هم به دردبخور.
برای آشنایی و توضیحات کامل مراجعه کنید به:

http://viraiesh.ir/new/Tips/148-shivename.html

tarenoco

Member
اینکه تو همپین نرم افزاری بشه فارسی نوشت خودش معرکس ولی نمیدونم چرا بعضی از فونت هارو که استفاده میکنم تو سایت بد نشون میده
من روی لوکال نصب کردم

tarenoco

Member
سلام من میتونم تو برنامه فارسی بنویسم ولی بعضی موقع ها فونت ها رو نشون نمیده

taraneh-co

New Member
سلام
من یه فایل تکست دارم که فارسی هست با utf-8 هم خروجی گرفتم
روی لوکال که تست می کنم درسته ولی وقتی روی هاست قرار میدم میریزه بهم
اشکال کارم از کجاست ؟
ممنون

جدیدترین ارسال ها