نحوه فارسي كردن Dreamweaver

sheva

New Member
پيشنهاد ميكنم از dreamweaver mx 2004 استفاده کنید .
بعد با انجام این مراحل که قبلا گفته شد مشکلی ندارید و میتونید فارسی تایپ کنید
(utf-8 )

Masih

Well-Known Member
سلام!

با تشكر از سامان عزيز بابت زحمتي كه كشيده بود!
و اما راجع به مشكلي كه hamedgolshan و sheva داشتن كه عليرغم عوض كردن Encoding باز هم موفق به نوشتن فارسي نميشدن ميخواستم يك توضيحي بدم:

من خودم از Windows parsa 2001 استفاده ميكنم كه اون هم بر روي يك Windows ME Arabic نصب كردم (چون به نظر من كاملترين و بهترين براي نوشتن فارسي در تمام محيط‌ها هست). اما با اين حال خود من هم همين مشكل رو داشتم و هنوز هم دارم. روشي كه من براي حل مشكلم به كار بردم اين هست كه بخشهاي متن رو در FrongPage مينويسم و Design رو در DreamWeaver انجام ميدم چون هركاري كردم موفق نشدم توي خود اين نرم‌افزار فارسي بنويسم!

از sheva هم به خاطر راهنماييش در ارتباط با ورژن 2004 اين نرم‌افزار ممنون. ميخواستم ببينم به صورت مستقيم ميشه فارسي نوشت يا باز هم بايد Encoding رو تغيير داد؟!

موفق باشيد.

rahincom

Member
عزيز جان شما بعد از اينكه كد پيج صفحتون را به utf-8 تغيير داديد فايل را save كنيد و دوباره باز كنيد شايد اينطوري مشكل شما حل شود.

sheva

New Member
utf-8

با سلام
در جواب خانم يا آقاي masih
در 2004 mx هم باید برای فارسی نوشتن از utf_8 استفاده کنید.
فکر نکنم چندان مشکل باشه و نیازی نیست که متن فارسی خودتون را در frontpage بنویسید و بعد اینجا بیاورید. امیدوارم جوابتونو گرفته باشید.
موفق باشيد

Masih

Well-Known Member
Re: utf-8

sheva گفت:
با سلام
در جواب خانم يا آقاي masih
در 2004 mx هم باید برای فارسی نوشتن از utf_8 استفاده کنید.
فکر نکنم چندان مشکل باشه و نیازی نیست که متن فارسی خودتون را در frontpage بنویسید و بعد اینجا بیاورید. امیدوارم جوابتونو گرفته باشید.
موفق باشيد

بله! مرسي!

rahincom

Member
سلام

اگر متن شما قبلا در يه برنامه ديگري نوشته شده ابتدا فايل html را با notepad باز كنيد و گزينه Save As را انتخاب كنيد. حالا گزينه آخري را اگر روي Unicode هست به UTF-8 تغييرش بديد.

باي

به بابا چه خبره!!!
آقا این راه داش سامان مال پیرمرد هاست. هر چی به این داش سامان میگم بابا استفائ (حالا اصلا نمیدونم چه جوری مینویسنش) بده برو گوش نمیده و همچنان در عرصه اطلاعات یکه تاز. جون داش سامان بگو تاریخ صدور شناسنامه ات چنده به این بنده خدا ها تا باور کنن.
خب اراجیف نویسی بسه حالا داشته باش که بریم:

آقا يه فايل تو Notepad باز کن بعد موقع Save مقدار Encoding را از Ansi به UTF-8 تغییر بده و فایل را Save کن. حالا دیگه وقت حاله/ میتونی فایل مورد نظرتون را با Dreamweaver باز کنید. هیچ مشگلی نبید. اگر هم بود پیغام ندید که من دیگه قاطی میکنم!!! چون یه عمره این روش تو بورسه!!!

قربون آقا
حقیر/ محمد

آخه یکی نیست بگه کوری نمی بینی بالا توضیح دادن. یه ساعت آقا کلاس گذاشتیم گفتیم: يس ما هم جوون هستیم حالیمونه!!!

one_people

New Member
آقا سامان دستت درد نكنه
من كه تونستم توي DreamWeaver Mx 2004 فارسي بنويسم

mahyar - r

Member
سامان جان خيلي متشكر . واقعا همون كه مي خواستم رو توضيح دادي :idea: :idea: :idea:
ولي نمودنم چرا بازم نتونستم فارسي بنويسم

mahyar - r

Member
آقا يه فايل تو Notepad باز کن بعد موقع Save مقدار Encoding را از Ansi به UTF-8 تغییر بده و فایل را Save کن. حالا دیگه وقت حاله/ میتونی فایل مورد نظرتون را با Dreamweaver باز کنید. هیچ مشگلی نبید. اگر هم بود پیغام ندید که من دیگه قاطی میکنم!!! چون یه عمره این روش تو بورسه!!!

قربون آقا
حقیر/ محمد
من اين كار رو كردم ولي وقتي تو دريم ويور باز مي كني فقط مي توني با زبان اچ تي ام ال سايتتو درست كني
[marq=left:35cfecf7c9]مهيار[/marq:35cfecf7c9]

amir-yazdel

Member
سلام
من خودم این مشکل رو با اکثر برنامه ها داشتم مثل وی بی و دریم ویور اما با پیگیری فهمیدم که در زبانه regional and language option و در قسمت advanced باید farsi رو انتخاب کنید تا تمام مشکلات حل بشه.

irmetal

Member
من هم مشکل فاسی نویسی دارم اما تر فند هایی رو که دوستان فرموده اند رو با تجربه یاد گرفته بودم.اما مشکل من اینه که من با یه هگز ادیتور برای درست عمل کردن سشن چند کاراکتر از اول سند بر می دارم که متاسفانه مجبورم هر بار که برای اولین بار فایل و باز می کنم با فرانت پیج اینکودینگ رو به یو تی اف 8 تبدیل کنم و بعد کپی کنم توی دریم ویور و بعد از اونجا کدها رو ویرایش کنم.یعنی اگر حتی فایل رو با دریم ویور باز کنم سیو کنم و ببندم همه ی کاراکترا به هم می خوره البته فارسی ها و یگه هم برگشت پذیر نست.
با تشکر.

جدیدترین ارسال ها

بالا