نحوه ساخت ساب دامین در دامین پارک شده بوسیله htaccess

maysam.m

Well-Known Member
با سلام
بعد از کلی جستجو نتونستم چیزی پیدا کنم.
میخواستم بدونم چطوری میشود در دامین پارک شده بوسیله htaccess ساب دامین مجازی ساخت؟
ممنون میشم دوستان بیان من رو راهنمایی کنند
با تشکر از دوستانی که راهنمایی میکنن

maysam.m

Well-Known Member
من دامین اصلیم hottehran.ir و hottehran.com را روی آن پارک کرده ام
برای اینکه ساب دامینها در دامین پارک شده هم اجرا بشه باید چکار کنم؟

Mozafary

Member
اگر به من مفهوم subdomain مجازی رو بگی احتمالا بتونم کمک بیشتری بکنم!

maysam.m

Well-Known Member
اگر به من مفهوم subdomain مجازی رو بگی احتمالا بتونم کمک بیشتری بکنم!

با سلام
اینجا شده کلاس درس؟؟ :D
ساب دامین مجازی یعنی اینکه اون ساب دامین در حقیقت ساخته نشده است .بلکه مثلا با htaccess سرور تعیین میکنیم که اگر هر کس در سایت فرضی ما ثبت نام کرد ، آدرس صفحه شخصی آن که مثلا به این صورت تعیین شده است: www.mysite.com/users.php?yourname تبدیل به یک آدرس ساب دامین بشه مثلا به این صورت : yourname.mysite.com بشود !
مثل کاری که بلاگفا میکنه!
حالا من میخوام کاری کنم که بشود در دامین پارک شده هم یک ساب دامین مجازی ساخت!! نمیدونم میشود یا نه؟ ولی قبلا کسی به من گفته بود با htaccess آپاچی میشود چنین کاری کرد!
میخوام ساب دامینی که میسازم یا ساختم در هر دو دامین به وجود بیاید ، یعنی ساب دامینی که من در دامین اصلیم میسازم در دامین پارک شده هم ساب دامینی ساخته بشه! آیا اصلا چنین چیزی ممکنه؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید!

Mozafary

Member
برای این امکان به یکم فراتر از htaccess نیاز داری
در همین فروم مطرح شده جسجو کن wildcard dns
wilddns

maysam.m

Well-Known Member
برای این امکان به یکم فراتر از htaccess نیاز داری
در همین فروم مطرح شده جسجو کن wildcard dns
wilddns

با سلام
ممنون از راهنماییتون ولی همچین چیزی که شما میگید را سرچ میکنم فقط همین تاپیک را پیدا میکنه! در ضمن آیا بدون امکان wildcard dns نمیشود چنین کاری کرد؟ چون برای داشتن چنین امکانی در هاستینگ باید هزینه اضافی کرد و در همه هاستینگها به صورت پیش فرض غیر فعال است.
حالا یه سوال دارم :
آیا به صورت غیر مجازی!! نمیشود یک ساب دامین در دامین اصلی و هم در دامین پارک شده ساخت!!؟؟ (من از کنترل پنل دایرکت ادمین استفاده میکنم آیا در سایر کنترل پنلها میشود چنین کاری کرد؟)

maysam.m

Well-Known Member
ممنون
حالا به فرض مدیر سرور این Wild Card Dns را فعال کرد . من چطوری این ساب دامین را برای دامین پارک شده ام بسازم. در این صورت با .htaccess میشود دیگه! نه؟ اگر آره چطوری این کار رو انجام بدم؟ یعنی چه دستوری برای htaccess بنویسم؟

Mozafary

Member
به htaccess مربوط نیست.میتونی یه wordpress multiuser دانلود کنی و نحوه‌ی کد نویسیشو از اونرو ببینی :D

maysam.m

Well-Known Member
به htaccess مربوط نیست.میتونی یه wordpress multiuser دانلود کنی و نحوه‌ی کد نویسیشو از اونرو ببینی :D

آقا ما که واقعا قانع شدیم!! :neutral:
من که این مولتی یوزر را مدتها پیش دانلود کردم چیزی ازش سر در نیاوردم اگه شما چیزی سر در آوردی به ما هم بگو!!
در ثانی اگه این همه پروفشیونال بودیم که ........
به هر حال ممنون

کاش دوستان دیگر هم میومدند و نظرشونو اعلام میکردند...

جدیدترین ارسال ها

بالا