نحوه رنگ آمیزی کارتون های قدیمی

virangar65

Member
سلام
می خواستم بدونم با فتوشاپ چطوری باید یه کارتون قدیمی رو که بی کیفیت و رنگ های شادی نداره رنگ آمیزی دوباره کرد و بهش طراوت و کیفیت بالا داد؟

مثلا تصویر زیر رو:

پیوست ها

• frwdd9kl.jpg
    frwdd9kl.jpg
    80.1 کیلوبایت · بازدیدها: 12

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
به نظر من بهترين سبك و ساده ترين سبك براي شما كه شايد تبلت در اختيار نداريد
و براي صرفه جويي در زمان رنگ آميزي به سبك وكتور آرت هست
شما اگر با ايلوستريت آشنا باشيد به سادگي ميتونيد از طريق ابزار پن تولز و اين طرح رو دوباره بازسازي و رنگ ها رو به سليقه خودتون
رنگآميزي كنيد
اگر هم با فتوشاپ راحت تر هستيد

خطوط رو با ابزار pen tools مجدد رسم كنيد و باز هم در حالت پد كه يه جورايي همون خاصيت وكتور رو داره اونها رو ميكشيد و رنگ آميزي ميكنيد
كه با دادن سايه و كمي سليقه ميتونيد خيلي زيباتر رنگ آميزيش كنيد

موفق باشيد

virangar65

Member
خانم gilas منظورتون اینه که با فتوشاپ روش زوم کنم و به صورت پیکسلی با ابزار pen رنگ ها رو عوض کنم؟

SajadCG

کاربر فعال
اگه میخوایند توی photoshop این کار رو انجام بدید همون طور که Gilas جان گفتن کافیه با ابزار های انتخاب مثل Lasso tool یا polyganal lasso یا همون Pen قسمت های دور محدوده مورد نظر تون را انتخاب کنید و بعد با رنگ اون قسمت ها را پر کنید.
و با کم و زیاد کردن شدت رنگ سایه یا روشنای ایجاد کنید.
موفق باشید.:rose:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
البته من lasso و poly رو توصيه نميكنم چون كار به اون شكل همون پيكسل ميشه و تقريبا رنجه بودن كار اون حالت كارتوني رو به كار نميده

براي درك بهتر ميتونيد كارهاي بيگلي ميگلي دوست خوبم سپيده داوودي رو ببينيد !! كه توي گوگل هم بزنيد يه كوله بار بهتون نمايش ميده !!

شما با پن تولز و خرج كمي حوصله به راحتي ميتونيد كارهاي نقاشي روي كاغذ خودتون هم به اون شكل كه گفتم رنگ آميزي كنيد

ابزار پن رو انتخاب كنيد روي حالت path قرار بديد و بعد از دور گيري كردن شكل (ميتونيد به صورت جداگانه " چشم "‌سر" بيني و ...) رو انجام بديد
و توي لايه جديد solid color رو روش پياده كنيد كه به اون شكل تا بينهايت هم ميتونيد اون رو بزرگ يا كوچك كنيد بدون افت كيفيت

اين هم يه تيكه از چترش البته سريع زدم من

پیوست ها

• 515xhg1q.jpg
    515xhg1q.jpg
    24.7 کیلوبایت · بازدیدها: 4

SajadCG

کاربر فعال
من کار های که قراره به شکل کارتونی باشه را هم به خاطر سرعت کار و هم به خاطر اینکه توی رنگ آمیزی کارتونی نیازی به دقت چندانی نیست با Lasso رنگ میکنم.
البته فرق چندانی بین pen و lasso در کیفیت کار وجد نداره فقط سرعت کار lasso بیشتر هست.(البته فقط درمورد رنگ آمیزی کارتونی نه رسم اشکال دیگه)
و مشکلی هم از بابت رنجه بودن پیش نمیاد چون لبه های انتخابی میره زیر لبه های Skatch و به چشم نمیاد.

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
سجاد جاد همون اسكچ كلا حذف ميشه
اما در مورد اينكه ميگيد دقت زياد نميخواد
براي دور گيري بايد با پن انجام بشه كه استروك بديم به كار و اين قسمت يكم بيشتر دقت لازم داره
البته بهتره به نظرم توي ايلوستريت انجام شه
فرق بين lasso و pen tools همون حالتيه كه ميشه به صورت وكتور پياده كرد در نتيجه فرق عمده اي هست كه همون فرق پيكسل و وكتور ميشه

SajadCG

کاربر فعال
سجاد جاد همون اسكچ كلا حذف ميشه
اما در مورد اينكه ميگيد دقت زياد نميخواد
براي دور گيري بايد با پن انجام بشه كه استروك بديم به كار و اين قسمت يكم بيشتر دقت لازم داره
البته بهتره به نظرم توي ايلوستريت انجام شه
فرق بين lasso و pen tools همون حالتيه كه ميشه به صورت وكتور پياده كرد در نتيجه فرق عمده اي هست كه همون فرق پيكسل و وكتور ميشه

با اینکه با بهتر در Ai انجام بشه کاملا موافق هستم.

و نیازی هم به این که به صورت وکتور پیاده بشه نمیبینم(البته در این کار و با توجه به سوالی که دوستمون پرسیدن)

زیاد هم جالب نیست بشینیم در مورد خوبی یا بدی یکی از ابزار ها بحث کنیم

مهم اینه که کسی که قراره ازش استفاده کنه باهاش راحت باشه و بتونه کار را با کیفیت در بیاره.حالا چه با lasso یا با pen.

من به شخصه توی کارام سعی میکنم از اکثر ابزار های استفاده میکنم چون هر کردم یک مزیت های دارند.:wink::wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا