نحوه به اشتراک گذاری adsl

salehi56

Member
من یک Adsl 64 دارم و یک شبکه Lan که با یک هاب به روش ستاره ای درست شده و یک کامپیوتر جداگانه که جدا از این شبکه و در اتاق دیگری است
لطفا بفرمایید بهترین روش برای استفاده همه این کامپیوتر ها از این اشتراک اینترنت چیست و چگونه انجام دهم

confesseur

Member
سلام من یه مدته از شبکه دورم ولی درباره سویچ چند بار اینطوری بستم
روند پیچیده ای نداره
مودمتو که در حقیقت روتره بده به هاب(سوییچ)
و سیستم هارو هم وصل کن بده هاب
اگه DHCP ایپی بگیری همه چی سریع حل میشه اگر هم ip DHCP نیستی باید ip دستی بدی که اونم روش خودشو داره
امیدوارم مثبت باشیه این پستم

perlinpars

Active Member
حرف دوستم رو کاملتر میکنم.

سیستم اصلی که مودمت(روتر dsl) متصل به اون هست رو حالا اگه با usb ارتباط داره که خوب یه nude خالی رو مودم میمونه همون رو بده به سوئیچ و بقیه هم که از اون میگیرن. و اگه با کابل شبکه و از nude مودم استفاده میکنی باید مودم رو بدی به سوئیچ و سیستم اصلی هم مثل باقی سیستمها از سوئیچ نت بگیره.درضمن تو کانفیگ مودم باید dhcp فعال باشه تا اتوماتیک ip بده به سیستمهات.وشما میتونی توحالت اول که با usb متصل شده بود رو سیستم اصلیت یک ip دستی تو کلاس ip مودمت بزاری و باقی سیستمهای متصل به سوئیچ هم که از dhcp میگیرند ip رو و نت برقرار میشه.

هر جا گیر کردی از دستور tracert 68.180.206.184 استفاده کن و مسیر رو نگاه کن این ip یاهو هست. آخرین ip که از سیستم شما بیرون میره باید مال مودمت باشه که اکثراً این طوریه 192.168.1.1

جدیدترین ارسال ها

بالا