مچ کردن صدا با تصویر

110ermya

New Member
2 - در شبکه یک آرم استیشنهایی پخش می شوند که تصاویر طوری تدوین شده است که با ریتمهای موجود در موسیقی هماهنگ شده است مثلا اگر در یک قسمت از موسیقی یک ضرباهنگی وجود دارد تصویر هم در آن نقطه یک تنش یا ضربی دارد نمی دانم منظورم را متوجه شدید یا نه اگر متوجه شدید و این صحنه ها را دیده اید بفرمایید با چه تکنیکی اینکار انجام می شود؟ درضمن در تدوین اصطلاحی بنام سینک صداو تصویر وجود دارد یعنی چه ؟

آخرین ویرایش:

Iverson

Active Member
چه پرسش مبهمی

خب بیشتر برمیگرده به کار روی تصویر نه صدا، شما که آهنگ ساز نیستید مجبورید با تصویر کار کنید

Iverson

Active Member
خب به اصطلاح میگن تصویر شلاقی

شما با Radial Blur , CC Motion Blur فکر کنم به چیزی بخوای میرسی + یک دوربین و انیمت کردن 3D

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام دوست عزیز
منظورتون آرم های شبکه 1 و تهران هستش دیگه
ببینید اصول این کار رعایت ضرب آهنگه،به این صورت که شما سر هر ضرب آهنگ مقداری از تصویرتون را Fast میکنید
حالا توی همه نرم افزارهای تدوین و مونتاژ میشه این کار رو انجام داد،اونی هم که میبینید به دل میشینه بر میگرده به قدرت موسیقی و تفکر مونتور
نمونه کاری رو که انجام دادم همین زودیا میذارم ببینید

mnh40

Well-Known Member
دوست عزیز اول باید اونجا هایی رو که میخوای با اهنگت هماهنگ شه رو مارک کنی بعدش تصایرت رو بین مارک قرار بده و هر بلایی هم که میخوای سرش بیاری بیار برای قشنگی . امیدوارم که منظورم رو فهمیده باشی:cool:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
اصطلاحش علمی نیست گمونم البته دوستان هم اگه نظری دارن بگن من که هر جی گشتم نتونستم بین معنی ایش ارتباطی پیدا کنم اما به نظرم کلمه سرضرب خیلی بهتره اونی که شما گفتی بیشتر شبیه یه نو صفت میمونه تا اصطلاح

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
کلمه دقیقش سینک کردن برای صدا که هم توی دوبله کار برد داره هم توی صدا گذاری

این کار با اکسپرسیون ها انجام میشه یک سری اموزش هم هست توی سایت ae.tuts میتونید دانلود کنید اموزش هارا ببینید هراهنگی هم که داشته باشید میتونید اون با اهنگ سینک کنید

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
دوستان این تکنیک در اصطلاح تدوین و مونتاژ سرچ کردن بهش میگن،حالا ممکنه هر کس واسه خودش ادبیاتی داشته باشه
من خودم به شحصه میگم فست کردن

mnh40

Well-Known Member
ما هم میگیم مچ کردن که بعضی موقع ها هم به اشتباه میگیم ما.........؟ کردن :cool:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
ما هم میگیم سینک که من این واژه رو از Sync شدن گرفتم مثل دو قطعه که با هم تعامل کامل دارند مثل موبایل به Pc یا هر چیزی دیگه

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
در نرم افزار افترافکت وقتی روی لایه صدا کلیک راست می کنید یک گزینه به نام
keyframe Assistant > Convert Audio To Keyframes هست که کار تبدیل امواج کوتاه و بلند صدا رو
به کی فریم توسط یک Null Object و به صورت باند چپ و راست و بصورت ادغام دو باند انجام میده
بعد از اینکه اطلاعات صدا به Null Object تبدیل شد شما می توانید با متصل کردن Null به عناصر مختلف
از شدت و کاهش صدا در زمان مورد نیاز استفاده کنید
در ضمن آموزش 47 audio to animation از ویدئو کوپایلت رو حتما ببینید
.

آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام خدمت دوست عزیز و قدیمی ایمان جان
البه اونی که گفتی خیلی تخصصی هست و احتمالاً منظور دوستمون این نبوده یا تا این حد نبوده
اما اگه آموزش Music_Visualization از REDGIANT رو دیده باشید اونم همچین کاری انجام میده که جفتش واقعاً نمونه عالی برای یاد گیری مطلبی هستش که ایمان جان گفتن

دست درد دکنه از پست مفیدت عزیز

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
به نام خدا

سلام

من تصاویری که شما می گید ندیدم اما ... خلاصه:

یه سینک ( همزمانی ) هست به روشی که ایمان گفتند مثلا یه شکل موجی تو افتر ساختی میخواهید با آهنگ یه بازی بهش بدید. مثلا من توی یه کلیپ دو تا باند گذاشته بودم با افکت bulge در قسمت distort افتر افکت کمی به باندها حالت محدبی ( ذره بینی ) دادم. بعد به همون روشی که ایمان گفتند اندازه bulge رو به کی فریم های موزیکم وصل کردم ( با پیک ویپ لینک دادم) . و اینجور به نظر می رسید که باندها با موزیک در حال نواختن هستند و تکون می خورند

اما کلا این روشی خاص است و بیشتر برای کارهای vfx. اما مثلا اگه من بخوام یه نما هنگ برای شبکه یک بسازم کل راش ها رو ( تصاویر) رو به سلیقه خودم و با استراتژی فکریم کات می کنم و می چسبونم و کات می کنم و می چسبونم و ....... و این کات ها و چسبوندن ها و استفاده از حرکت دادن تصویر رو بصورت گوشی و چشمی انجام می دم. و اصلا نمیشه کار اتوماتیک انجام داد یعنی همش میشه دستی تو اکثر ادیت هام همین کار رو می کنم. دستی گوشی چشمی

بدرود

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام خدمت دوست عزیز و قدیمی ایمان جان
البه اونی که گفتی خیلی تخصصی هست و احتمالاً منظور دوستمون این نبوده یا تا این حد نبوده
اما اگه آموزش music_visualization از redgiant رو دیده باشید اونم همچین کاری انجام میده که جفتش واقعاً نمونه عالی برای یاد گیری مطلبی هستش که ایمان جان گفتن

دست درد دکنه از پست مفیدت عزیز
سهیل جان خوشحالم که سربازیت تموم شده
من این آموزش ویدئو کوپایلت رو که معرفی کردم خیلی دوست دارم میشه باهاش خیلی کار کرد
مثلا موزیک ویدئو جاستین تیمبرلک که یه جاهائی توی امواج صوتی هست
هم تقریبا با تکنیک اینجوری ساخته شده ( خود اندرو کرایمر هم توی آموزش به این نکته اشاره میکنه )
فک کردم چون مفید هست معرفی کردم که دوستان ببینند

جدیدترین ارسال ها

بالا