ميخوام يه سيستم جديد بخرم. پيشنهاد بديد چي بخرم؟

Parham

Well-Known Member
1 - مادر برد خوبی‌ هستش از همه لحاظ تو رنج خودش
2 - از جایی‌ بگیر که مطمئن باشه و گارانتی‌ خوبی‌ داشته باشه ، به سیستمت از همه بهتر همین رم هستش تقلبی‌ بودن هم میتونی‌ از روی بسته بندی هلوگرام شرکت ارائه دهنده خدمات و سایر مورد ها ببینی‌ و بفهمی‌
3 - بهترین مارک همین هستش که میخری و آگر که چیپ ست Radeon باشه بهتر از همه هستش

rax

Member
par_ham گفت:
ECC register به رم های سرور گفت می‌شه که به خاطر قدرت پردازش بالاتری که دارند بیشتر تو سرور استفاده میشند اگر هم خاصی‌ کارت گرافیک بخری که کارتو راه بندازه و خوب باشه بهت پیشنهاد می‌کنم که ATI 9800 یا 9700 بخری البته می‌دونم که شاید هر کس نظر خودشو داشته باشه اما شما فکر نمیکنم که کار خاصی‌ به جز ویرایش و کار 2D بخوای انجام بدی برای همین زیاد فرقی‌ نمی‌کنه که کدومشو بگیری ...

...قدرت پردازش بالا...مگه پروسسور توش داره..

اديت مشه تا فقط يه سوال ساده پرسيده باشم.. :wink:

آخرین ویرایش:

Parham

Well-Known Member
یه توضیح در مورد رم های ECC میدم شاید به درد خورد رم ECC یا error correcting code معمولا برای سرور مورد استفاده قرار میگیره که در درون خود رم بخشی‌ از پردازش های اولیه بر روی اطلاعات صورت میگیره تا CPU زمان کمتری جهت بررسی‌ و آماده کردن اطلاعات جهت ارائه خروجی‌ یا استفاده در روال کاری سیستم داشته باشه ، همچنین بعضی‌ از موقع ها این رم ها بعضی‌ از اطلاعات که به طور Temp یا غیر مورد استفاده بر روی رم هستند را به طور خودکار از روی خود پاک میکنند و به همین دلیل نیازی به برنامه های دیگر برای این کار نیست . اما چرا به اینها میگن Registered memory، وقتی‌ که در سرور شما از مقدار زیادی از رم استفاده می‌کنید با این مقدار زیاد خیلی‌ سخت هستش که حافظه یک سیگنال در اصطلاح Clean برای CPU بفرسته و به همین دلیل این رم ها در حالت کلی‌ می‌شه گفت داری یک چیپ یا 2 چیپ اضافه بر روی خود هستند که این کار باعث تقویت سیگنال ها و قدرت آنها میشود

Pooriya_Online

Active Member
ممنون...
پس نگران قديمي بودن اين مادربرد نباشم؟
و اينكه باز هم ممنون...

Parham

Well-Known Member
نه دوست خوبم نگران نباش ... مادر برد خوبی‌ هستش منم خیلی‌ در موردش نمیدنستم اما هم رفتم پایتخت سوال کردم هم اینکه تو سایت خود دیدم ، به امید خدا که مشکلی‌ نداشته باشه س سیستمت ...

ToFaN

Well-Known Member
rax گفت:
جون هر كي دوست داري ملت رو نخندون...قدرت پردازش بالا...مگه پروسسور توش داره.. :eek:

يكي بياد منو بن كنه اينقدر نخندم...ميگن واسه قلب ضرر داره... :lol:
اصلا هم خنده دار نبود
خيلي هم خندت قشنگه ميتوني تو حموم در رو ببندي تا صدات شفافيت بهتري پيدا كنه
ديدي شفافيت پيدا نكرد ميتوني از اين software خوب محصول كمپاني سوني استفاده كني
http://download.sonypictures.com/current/soundforge80a.exe

مواظب رفتارت باش دوست عزيز

rax

Member
par_ham گفت:
یه توضیح در مورد رم های ECC میدم شاید به درد خورد رم ECC یا error correcting code معمولا برای سرور مورد استفاده قرار میگیره که در درون خود رم بخشی‌ از پردازش های اولیه بر روی اطلاعات صورت میگیره تا CPU زمان کمتری جهت بررسی‌ و آماده کردن اطلاعات جهت ارائه خروجی‌ یا استفاده در روال کاری سیستم داشته باشه ، همچنین بعضی‌ از موقع ها این رم ها بعضی‌ از اطلاعات که به طور Temp یا غیر مورد استفاده بر روی رم هستند را به طور خودکار از روی خود پاک میکنند و به همین دلیل نیازی به برنامه های دیگر برای این کار نیست . اما چرا به اینها میگن Registered memory، وقتی‌ که در سرور شما از مقدار زیادی از رم استفاده می‌کنید با این مقدار زیاد خیلی‌ سخت هستش که حافظه یک سیگنال در اصطلاح Clean برای CPU بفرسته و به همین دلیل این رم ها در حالت کلی‌ می‌شه گفت داری یک چیپ یا 2 چیپ اضافه بر روی خود هستند که این کار باعث تقویت سیگنال ها و قدرت آنها میشود

دوست عزيز و توفان خان من خيلي دوست داشتم بدون برداشت نادرست از جانب شما قضيه حل بشه....

من اطلاعاتم درحد صفر ولي دوست ندارم بعضي از دوستان برن كاري كنن كه موجب ضرر و خسرات براشون بشه...

من در مورد رم ECC توضيح نميدم چون با نوشته هاي شما مشخصه كه خيلي ماشالله واردين...
اولا ميخواين روي مادربردي كه اين نوع ماژول رمها رو ساپورت نميكنه اونو بندازين..
دوما ECC مخفف ارور كنترل اند كروكتينگ هست نه كد...

خوب متن بالا رو ترجمه كنيد....پيدا كردن خطا و اصلاح ان....
رمهاي ECC بجاي 8 بيت اصلاعات از سيستم 10 بيتي استفاده كيكنند ..دو بيت اضافه در حقيقت تضمين كننده سالم موندن و درستي اصلاعاته و دقيقا عملكردش مثل اون بيت ارور كروكتينك موجود در سيستم
فايل ديسكهاي نوري مانند سي دي و غيره هست ..(تا حالا از خودتون پرسيديد كه چرا وقتي ديتا رايت ميكنيد 703 مگ جا داريد و موقع رايت وي سي دي 800مگ...خوب استاندارد وي سي دي اون 1 بيت خطا يابي رو هم استفاده كرده و براي همينه كه ديسكاي وييو اسيب پذيري بيشتري دارن..)
اون دوچيپ اضافه پس فقط يه كار انجام ميدن...4 تا بايت اول باهم جمع ميشن و تقسم بردو و باقيمانده تو بيت نهم و 4 تا بايت دوم هم بهمينصورت تقسيم و باقيمانده داخل بيت دهم..

پردازش موازي در سيستمهاي ارتباط مستقيم معنا نداره...مثلا داخل قطعات اسكازي پردازنده كمكي براي
كاهش فشار روي پردازنده اصلي هست ولي ارتباط مستقيمي وجود نداره..درمورد ارتباط مسقيم فقط بحث استفاده از حافظه مترك پيش مياد نه پردازش مشترك...مثل طراحي پل شمالي براي به اشاراك گذاري حافظه سيستم و كارت گرافيك...

سيستم خطاياب ECC مشابه سيستم ريد عمل ميكنه(البته ريد 5) و اين خودش باعث كندي در عمليات رم ميشه...پس پردازشي صورت نميگيره...اون پردازش بحثش در مورد رمهاي بافرد مطرحه ولي بازم نه در بالا رفتن سرعت كارهاي عادي و فقط در مولتي تسكينگ سرورها موثره....

در مورد چيپهايي كه ECC ساپورت ميكنن بيشتر چيپهاي كنتلر دوال پروسسورو بعضي از چيپهاي سينگل مثل 875 مييتونند از اينگونه رمها بهره ببرن...اونم نه درهر بردي كه توليدميشه....

پرهام جان من همين الان اعلام ميكنم كه اصلا قصد بي احترامي و يا اثبات حرف خودمو ندارم..اصلا عددي نيستم كه بخوام همچين كاري بكنم...هر كدوم از دوستان ميتونن برداشت خودشونو داشته باشن...
من نه سواد سخت افزاري رو دارم ونه ادعاشو... هر كدوم از دوستانهم ميتونن به توصيه دوستمون عمل كنن..

واقعا معذرت ميخوام كه اين بحث اينجا راه افتاد..من اونشبي كه اون پست رو زدم يكم اعصابم بهم ريخته بود...

توفان خان و پرهام جان اگه احساس ميكنيد كدورتي هست شما به بزرگوري خودتون ببخشيد..

Parham

Well-Known Member
نه دوست عزیز ... بحث این چیزا نیست همه اینجا جمع شدیم که مشکلات همدیگرو حل کنیم یا اگر مشکلی‌ داشته باشیم مطرح کنیم ... من نخواستم که دوست خوبمون را تو خرج بندازم یا اینکه چیزی بگم فقط گفتم ' اگر که میتونی‌ بگیر ' به هر حال هر کس نظر خودشو داد در مورد سیستم این دوستمون ... منم به تنها یی‌ درسته مدت کمی‌ هستش که به طور رسمی‌ فعالیت می‌کنم تو انجمن ها و در مقابل کار های شما عزیزان نظر میدم اما به هر حال قبل از اون از خیلی‌ ها چیز یاد گرفتم ... پس باز هم میگم در اول بر خورد درستی‌ نبود از جانب شما ... باز هم شرمنده

Pooriya_Online

Active Member
يه مشكلي برام پيش اومده. دودلم كه اينتل رو انتخاب كنم يا اي-ام-دي چون بعضيها ميگن اي-ام-دي بگيري بهتره...

ToFaN

Well-Known Member
يد وقت نميكم AMD بده يا نخر
ولي
lمطمن باش كه اينتل ضرر نميكوني
من خودم دارم 2.8
خدايي خيلي راضيم

Parham

Well-Known Member
Pooriya_Online گفت:
يه مشكلي برام پيش اومده. دودلم كه اينتل رو انتخاب كنم يا اي-ام-دي چون بعضيها ميگن اي-ام-دي بگيري بهتره...

سیستم های جدید amd مخصوصا سری جدید 64 بیت حرف نداره اما نمی‌خوام دودلت کنم ، همون اینتل بهترین چیزی هستش که میتونی‌ بگیری ...

dosetdaram_nm

New Member
AMD مشكلات قبلي رو در مورد سي پي يوهاش برداشته از قبيل گرماي زياد (من خودم يه Athlon 2000+ رو دارم با روشن كردن سيستم در يه هواي حتي سرد دماي سي پي يو 70 درجه است :shock: )
پردازش 64 بيتي و صداي كم و مصرف حداقل كارايي بالاتر نسبت به همترازاش توي اينتل حتي گرماي كم در يه شرايط عادي بين 30 تا 40 درجه يه چيز جالب كه در مورد سي پي يوهاي جديد amd ,intel هست خاموش شدن فن سي پي يو موقعي كه دماي سي پي يو پايين باشه (در amd سي پي يوهاي 64ودر intel سي پي يوهاي LGA775 )
به نظر من خريد cpu با پردازش 64 بيتي يه جور آينده نگريه چون ماكروسافت يه ويندوز 64 بيتي داده بيرون در آينده هم قول تكميل شدنش رو داده. اين ويندوز رو سي پي يوهاي معمولي (32بيتي)نصب نميشه برنامه ها بازي ها و... در حال رفتن به سمت 64 بيتي هستند اوج شكوه اين سي پي يوها هماهنگي كامل با برنامه هاي 32بيتي است كم كم قطعاتي به بازار ميان كه فقط با 64 بيتي ها هماهنگ هستند (ati يه كارت گرافيك داده بيرون كه با AMD 64 هماهنگه ). يه سري به وبلاگ تخصصی سخت افزار بزن
در كل پيشنهاد من :
cpu : athlon 64 3000
mian: K8NS
ram: 512 kingmax
VGA:GIGABYTE nVIDIA FX 5500
hdd:120 sata maxtor
Monitor: 793 samsung
case: Micronet
modem: zoltrix smart sprit

StarSoheil

Member
در کل به نظر من اگه سیستم رو قطعه قطعه بخری خیلی بهتره تا اینکه آماده بخری.البته این یک پیشنهاده.در مورد cpu هم اينتل بخري پشيمون نميشي.AMD يخورده سابقش توي خرابي و ناسازگاري خرابه

آخرین ویرایش:

Hwt

Active Member
ToFaN گفت:
يد وقت نميكم AMD بده يا نخر
ولي
lمطمن باش كه اينتل ضرر نميكوني
من خودم دارم 2.8
خدايي خيلي راضيم
مدير مارو باش
162.gif

داداش استدلال بيار چرا اطلاعات غلط ميدي ؟
164.gif

Hwt

Active Member
استدلال بيار عزيز . سليقه ايي با سخت افزار هر كس برخورد بكنه نشون دهنده........... هست .
پس با استدلال حرف بزنيم بهتره .

alireza-metal

Active Member
خوب معلومه --- اینم دیگه بحث داره ؟؟؟

همه میدونن که اینتل از amd برتره

Hwt

Active Member
alireza-metal گفت:
خوب معلومه --- اینم دیگه بحث داره ؟؟؟

همه میدونن که اینتل از amd برتره
خيلي دوست دارم اين همه رو نشونم بدي . ايران رو شما كاري نداشته باش عزيز . بازار جهاني و حرفه اي ها رو بيا مدنظر بگيريم . اوكي ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا