موس و كيبورد قفل ميشه !!

parpar

Member
من جديدا يه مشكلي پيدا كردم
وقتي در حال كار كردن با سيستم هستم يهو موس و كيبورد از كار مي افته !
البته برنامه هاي در حال اجرا ( مثل موسيقي و فيلم ) كار ميكنه .

تا ري استارت نكنم سيستم رو درست نميشه يعني اين قفل شدن موقتي نيست
كه بر طرف بشه بعد چند دقيقه . :!:

كسي ميتونه منو كمك كنه ؟
ممنون : پريسا

ACTIVE

Active Member
parpar گفت:
من جديدا يه مشكلي پيدا كردم
البته برنامه هاي در حال اجرا ( مثل موسيقي و فيلم ) كار ميكنه .

تا ري استارت نكنم سيستم رو درست نميشه يعني اين قفل شدن موقتي نيست
كه بر طرف بشه بعد چند دقيقه . :!:

كسي ميتونه منو كمك كنه ؟
با سلام
دوست عزيز مثل اينكه شما قبلا هم تو قسمت سخت افزار سوالاتي مبني بر اختلا در سيستم تون رو نوشته بوديد .
خب شما احتمالا يا از بخش نرم افزارتون مشكل داريد يا از سخت افزار ؛
شما يكبار قطعات سخت افزاريتون رو چك بكنيد شايد درست با هم سازگار نيستند و با هم هماهنگي ندارند .
و ممكنه كه نرم افزاري رو نصب كرده باشيد { و يا عوامل ويروسي و ... } كه موجب ناهماهنگي و قفل شدن قطعات شما ميشه .
شما اين دو مورد اصلي رو پيگيري كنيد تا ببينيم ريشه اين قضايا از كجاست ؟ بعد من و ساير دوستان ادامه قضيه رو پيگيري ميكنيم .
:idea: شما ميتونين با تعويض قطعات و كم كردن نرم افزارهاي اضافي زودتر به نتيجه برسين .
موفق باشيد

parpar

Member
اخ گفتي رضا جان
اين سيستم من هميشه مشكل داره !
از نظر چك كردن سخت افزارها من نميدونم بايد چيكار كنم !
اما نرم افزار همون نرم افزارهايي كه هميشه داشتم دارم كار ميكنم چيز جديدي نريختم .

Scorpio

Member
دوست عزيز شما از ويندوزي استفاده ميكنيد ؟؟؟؟
آيا با ويندوز هاي ديگه هم مشكل دارين ؟؟؟
راستي كامپيوترتون چي هستش ؟؟؟

موفق باشيد

علي

ACTIVE

Active Member
parpar گفت:
از نظر چك كردن سخت افزارها من نميدونم بايد چيكار كنم !
اما نرم افزار همون نرم افزارهايي كه هميشه داشتم دارم كار ميكنم چيز جديدي نريختم .
با سلام
دوست عزيز شما ميتونيد با تعويض قطعاتتون مثلا امانتي ماوس يا كيبوردتون را بايكي از دوستاتون عوض كنيد و 1 روز با اونا كار كنيد اگه ديديد رفع شد كه هيچ وگرنه به سراغ قطعات ديگري برويد .
:idea: البته اين كار رو زماني انجام بديد كه حتما مشكل رو از طرف نرم افزارهاتون رد شده باشه ٬ يعني مشكلي از سوي نرم افزارتون نداشته باشيد .

:idea: درضمن يكي از دلايلي كه ميتونه موجب قفل شدن اين قطعات بشه ٬ باز بودن همزمان و استفاده از چند نرم افزار در هنگام كاره . من بعضي موقع ٬ وقتي كه دارم كار ميكنم مثلا به موسيقي گوش ميدم و نرم افزارهايي مثل كورل و فتوشاپ و شايد ACD ام رو كه باهاشون كار دارم ٬ سيستمم خيلي كارش سنگين ميشه و خب قاعدتا معلومه علت از چيه و نهايتا درحاليكه موسيقي پخش ميشه ولي كيبوردم قفل ميشه :lol: حالا بيا اينهمه چيز و از اول درستش كن !!

اين رو هم چك كنيد تا انشااله به يك نتيجه ‌اي برسيم
موفق باشيد

saman_sweden

Active Member
parpar گفت:
.......
پريسا جان اين مشكل شما برميگرده به مشكل حافظه يا همون مموري
حتما ميگيد كه 256 مگا يا بيشتر مموري داريد درسته حرفتان را قبول دارم اما فكر كنم شما از يه برنامه خيلي سنگين مي كنيد مثلا همون صداگذاري روي فيلم و شبيه اون ويا اينكه در كامپيوترتان برنامه kazaa و يا شبيه اون نصب كرده ايد اينا را كنترل كنيد
راستش پاسخ من در يكي از سوالات شما نوشته ام كه كامپيوتر شما جلو من نيست كه رفع اشكال كنم اما اگر سوالي كه داريد وبراي من خوب بشكافيد و من طوري كه بتونم اون مشكل را تجسم كنم بهتر ميتونم پاسخ بدم
در ضمن اگر تايپك شما را نديدم و فكر مي كنيدكه كمك من براتون موثر باشه برام PM بفرستيد
والا فكر نكنم ايرادي از موس و كيبورد باشه
شادباشيد

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
راستي ببخشيد سوال ميكنم پر پر جان ارتباطي به اين موضوع نداره اما خواستم بدونم اون مشكلات قبلي كامپيوترت رفع شده يا اينكه اينا ادامه همون مشكلاته؟!

مجيد

parpar

Member
علي جان من از ويندوز ايكس پي استفاده ميكنم
البته اينم بگم كه ديگه وين 98 رو نريختم چون هيچ وقت باهاش كار نميكردم !
حالا كه شما پرسيدين ميگم نكنه مال همين باشه ؟؟
ممكنه از اين باشه كه ايكس پي رو تنها ريختم ؟

رضا جان اينو مطمنم كه مشكلي از موس و كيبورد نيست . بعد هم من هميشه با 3-4 تا برنامه همزمان كار ميكنم ( خيلي سرم شلوغه :roll:) ميتونه از اينم باشه (تو هر برنامه يه انگولكي ميكنم !!)
اما خوب معمولا وقتي موس يا كيبورد قفل بشه بر اثر كم اوردن مموري بعد چند دقيقه رفع ميشه اما اين اگه تا فردا صبحم واستم ول نمي كنه !!

خوب سامان جان در جواب شما هم بايد بگم كه نه اتفاقا
من رمم 128 :oops: اما با اين كه رمم پايينه تا حالا مشكلي از نظر كم اوردن رم نداشتم هميشه خوب بوده ( اينم از عجايب سيستم منه ) من با سيستم هايي با رم 256 كار كردم كه باور كنين مال من با همين 128 صد برابر از اون 256 بهتره !!
با برنامه سنگيني هم كار نميكنم يه اتو كد فقط رو سيستم هست كه باهاش كار نميكنم فقط در حال حاضر با فلش كار ميكنم .
يه چيز مهمي هم كه بايد بگم اينه كه بر خلاف فكر همه شما اين قفل شدن زماني روي ميده كه هيچ برنامه اي بجز برنامه هاي اجراي موسيقي( media player & jet audio) باز نيست !!!
هميشگي هم نيست گاهي اوقات. و جالب تر اينكه
هنكامي كه سيستم تازه ري استارت شده يا تازه روشن شده اين جوري ميشه . نه وقتي كه مدتي از كار سيستم گذشته باشه !
چقدر توضيح دادم
از كمك همتونم ضمنا خيلي متشكرم

parpar

Member
نه مجيد جان اون مشكلات نسبتا حل شده
ديگه دست مهندس مجيد بهش خورده مگه جرات داره درست نشه :wink:

ACTIVE

Active Member
والا دوست عزيز از اين توضيحات { البته نه 100٪ } من ميتونم به اين نتيجه برسم كه مشكل شما از سيستم عاملتونه.سيستم شما احتمالا در هنگام بارگذاري فايلها { بيشتر از فايلهاي Dll } احتمالا يه صدمه ديدگي بايد اتفاق افتاده باشه (( اين احتمال اول منه ))
توصيه ميكنم حداقل رمتون رو به 256 ارتقا بدين و به جاي استفاده از JetAudio { من در اكثر سيستمهايي كه اين برنامه روشون نصبه{Ver 5} مشكل ديدم ٬ حالا علتشو خدا ميدونه } ميتونين از نرم افزار Winamp (براي گوش دادن به آهنگ ) و PowerDVD 4.0 ( جهت تماشاي فيلم ) استفاده كنيد .
در ضمن با استفاده از برنامه Drive Image - Power Quest 2002 ميتونين به محض نصب ويندوز و ساير راه اندازهاي سيستم يك Image از درايويي كه سيستم عاملتون نصبه تهيه كنيد و در صورت بروز مشكل بلافاصله از آن استفاده كنيد .
اين برنامه تحت DOS بوده و براحتي بر روي يك فلاپي راه انداز شده قابل حمل ميباشد { البته فايل اصلي برنامه ! } از مزاياي مهم اين برنامه دسترسي سريع به سيستم عامل و عدم نصب مجدد راه اندازهاي سيستم ميباشد .
با بكارگيري آن به ساير امكانات آن پي خواهيد برد .
:wink: البته اينا رو در صورتي كه ديگه مجبور به نصب دوباره سيستم عامل شديد بكار ببريد !

موفق باشيد

saman_sweden

Active Member
parpar گفت:
....خوب سامان جان در جواب شما هم بايد بگم كه نه اتفاقا
من رمم 128 :oops: اما با اين كه رمم پايينه تا حالا مشكلي از نظر كم اوردن رم نداشتم هميشه خوب بوده ( اينم از عجايب سيستم منه ) من با سيستم هايي با رم 256 كار كردم كه باور كنين مال من با همين 128 صد برابر از اون 256 بهتره !!
.....
من مموري 256 را نوشتم كه بدل نگيري والا 128 كمه
درضمن ميگي برنامه سنگين كار نمي كني پس او اون اتو كد چيه توسيستم داري جتما هم اتو كد معمولي اتو كد LT نيست
شما بايد حذاقل 256 تا مموري داشته باشيد اگر ميخواهيد كه تمام سيستم كار كنه يا اينكه اتو كد خاموش كنيد
از اينكه بعد از چند دقبقه كار مي كنه اينكه برنامه از هاردشما يه مقدار براي ويتروال مموري استفاده مي كنه اينكه اشكال پيدا نمي كنه اما در همون زمان استارت كامپيوترتون از ويتروال مموري نمي تونه بهره ببره

Scorpio

Member
پر پر جان من احتمال ميدم كه اشكال از سيستم عاملتون باشه ... ويندوزتون رو مجددا نصب كنيد... چه جوري بگم ... منظورم اينه وقتي كه ميخواي ويندوزت رو نصب كني با يك CD ديگه كه توش ويندوز داره نصب كن ... فكر ميكنم كه امتحان جالبي باشه ...
اميدوارم منظورمو رسونده باشم ...

موفق باشيد

علي

parpar

Member
ممنونم
علي جان فكر ميكني اگه با يك سي دي ديگه ويندوزم رو بريزم فرقي داشته باشه ؟؟؟
اخه من هميشه با همين سي دي وينم رو ريختم چرا قبلا مشكلي نداشتم ؟
راستي من ميخواستم بپرسم اين قفل شدن موس و كيبورد با اينكه گاهي اوقات سيستمم خاموش نميكنه ربطي داره !
گاهي اوقات سيستم روي قسمت saving your sitting .. وا ميسته و ديگه خاموش نميكنه در همين مرحله مي ايسته !

MrMohi

Active Member
دوست عزیز فکر میکنم که شما باید سرویس پک ویندوز اکس پی رو نصب کرده باشید که یه همچین بلاهایی سر سیستمتون میاد

rouhollah

Member
فقط ويرچوال مموري تو زياد كن ايراد ازونه

قانون 1.5 برابر مايكرو سافت

هر كي ام سي اس اي خونده ميدونه

اگه بلد نيستي بگم

سامان همدرست گفت فقط اونو يك و نيم برابر كن دريت ميشه

parpar

Member
بابا یک نفر به داد من برسه
این موس و کیبورد من قفل میشه امروز 8 بار ریستارت کردم 3بار شات دان تا بلاخره کیبوردم راه افتاده
هیچ کدوم از اینایی هم که تا حالا بچه گفتن درست نبوده .همه رو امتحان كردم رمم هم زياد كردم . نميشه !
کمکم کنید !!!!!!!!

Pooriya_Online

Active Member
ويندوزتو عوض كردي؟ شايد از اون باشه ها. راستي ميشه اول سريال نامبر ويندوز اكس پيتو بنويسي يه كاره كوچولو دارم كه ممكنه از اون باشه.

parpar

Member
S/N : FCKGW - RHQQ2- YXRKT- 8TG6W - 2B7Q8
اینه سریال نامبر ویندوز من .
ضمنا قبلا مشکلم همون جور که گفتم . هنگام کار با برنامه بود اما حالا وقتی سیستم میاد بالا بیشتر این مشکل پیش میاد .
رمم هم که خیلی از دوستان گفتن قبلا 128 بود اما الان 384 هستش . سیستم رو هم جدیدا FDISKکردم .
مدام هم نیست مثلا من الان یک 1 ماهی بود این مشکل اصلا برام پیش نیومده بود .

منم تقريبا همين مشكل رو دارم الان
وقتي كه ويندوز بالا مياد توي چند دقيقه اول اگر با كيبورد كار نكنم از كار مي افته بايد چند بار درش بيارم و دوباره وصلش كنم تا شايد كار كنه اگر درست نشد مشكل بايد ريستارت كنم
موس هم بعضي موقع ها با كيبرد از كار مي افته و خيلي موقع ها هم كند (فريم به فريم) حركت مي كنه
خودم فكر مي كردم كه اين يه ويروس باشه اما مك آفي نتونست بشناستش ويروسكش هاي ديگه هم مي گفتن ما روي ويندوز سرور نصب نمي شيم
تقريبا يقين داشتم كه اگر ويندوز رو دوباره نصب كنم مشكلم حل مي شه اما پست ها رو كه خوندم ترسيدم!!
يه ويروسي بود كه سيدي رو توي درايو سيدي انقدر تند مي چرخوند كه سيدي تكه تكه مي شد الان هم روي كيس قسمتي كه كيبورد به اون وصل شده اكثر مواقع داغ هست!
دعا كنيد به جون اين دو تا كامپيوتر!

جدیدترین ارسال ها

بالا