من فارسی ساز Word Press رو نصب کردم اما جرا فارسی نمیشه؟

hamed1363

Member
من فارسی ساز Word Press رو نصب کردم اما جرا فارسی نمیشه؟

فارسی سازش رو از سایت پروژه های فارسی دانلود کردم و تمام مراحل راهنما شو کاملا درست انجام دادم اما ورد پرس فارسی نشد.

لطفا داهنمایی کنید.

shahin84dezh

New Member
دوست عزيز من به زودي تمام فايلهاي ورد پرس را كه تنظيمات آن را انجام دادم در سايت خودم قرار مي دهم و شما مي توانيد بدون هيچگونه دردسري آن را دريافت و نصب كني حتي مي توانم براي شما به مدت يك هفته يك فضاي مجاني بدهم تا آن را نصب و امتحان نمائي.

تقي خاني

http://www.shahindezh.com
دريافت فايل
http://mycity.shahindezh.com

parkanet

Member
من حاضرم پول بدم و یکی برام بیاد ورد پرس فارسی را برام نصب کنه با تظیماتش البته ورد پرس یا موبل تایپ فرقی نداره تماس مستقیم : [email protected] Or Yahoo Id : SHop_parkanet

Ali_ix

Well-Known Member
شما این موارد رو دوباره چک کنید :
فایل زبان fa.mo به طور کامل در پوشه wp-content/languages آپلود شده باشه
تنظیم زبان در فایل wp-config.php درست انجام شده باشه

shahin84dezh

New Member
Word Press
نسخه 1.5.1

مراحله اول : ( دانلود از سايت )
ابتدا وارد سايت شاهين دژ به آدرس http://mycity.shahindezh.com  شويد و از بخش دريافت فايل ، ورد پرس را بر روي كامپيوتر خود دانلود كنيد. در اين سايت نيازي به عضويت نيست.
 مرحله دوم (ساخت پايگاه داده :)
حال وارد مركز كنترل پنل (cpanel) سايت خود شويد . بر روي MySQL Databases كليك كنيد . در مقابل Db يك نام براي پايگاه داده خود وارد كنيد. سپس بر روي Add Db كليك كنيد. صفحه باز مي شود حال بر روي Go Back كليك كنيد تا به صفحه قبلي باز گرديد. از قسمت Users يوزر نيم و و پسورد وارد كنيد و بعد بر روي Add User كليك كنيد. يك صفحه جديد باز مي شود بر روي Go Back تا به صفحه قبلي باز گرديد. سپس از قسمت User يوزر مورد نظر را انتخاب نمائيد . از قسمت Db نام پايگاه مورد نظر خود را از منوي كشوئي انتخاب نمائيد و بعد بر روي Add User to Db كليك كنيد .حال پايگاه داده ساخته شد .
توجه : در اول يوزر نيم شما يوزر نيم كنترل پنل شما قرار دارد بعد آندر لاين سپس يوزر نيم پايگاه داه شما .
مثال : فرض مي كنيم يوزر نيم كنترل پنل شما shahin است و يوزر نيم پايگاه داده شما wordpress است . بعد از ساختن پايگاه داده يوزر نيم شما به اين شكل خواهد بود .
shahin_wordpress
نام پايگاه داده شما هم به اين شكل مي باشد.
 پسورد شما به همان صورت كه وارد كرديد خواهد بود ( يعني در اول پسورد نيوزر نيم كنترل پنل شما قرار نمي گيرد)
 مرحله سوم : ويرايش فايل wp-config.php
شما در داخل اين فايل بايد مشخصات پايگاه داده خود را وارد نمائيد . اين كار را مي توانيد به دو روش انجام دهيد.
روش اول : ويرايش بر روي كامپيوتر
بعد از دريافت فايل از سايت آن را بر روي كامپيوتر خود از حالت فشرده خارج كنيد . و از داخل دايركتوري كه درست شده فايل wp-config.php با يك ويرايشگر باز كنيد .
define('DB_NAME', 'wordpress'); // The name of the database
به جاي wordpress نام پايگاه داده خود را وارد نمائيد
define('DB_USER', 'username'); // Your MySQL username
به جاي username يوزر نيم پايگاه داده خود را وارد نمائيد.
define('DB_PASSWORD', 'password'); // ...and password
به جاي password پسورد پايگاه داده خود را وارد نمائيد .
حال فايل خود را ذخيره كنيد .
روش دوم :
بعد از آنكه فايل را به روي سايت انتقال داديد . و از حالت فشرده خارج كرديد . بر روي نام فايل wp-config.php كليك كنيد . از سمت راست بر روي Edit File كليك كنيد و سپس تغييرات بالا را انجام دهيد و بعد فايل را ذخيره نمائيد.
مرحله چهارم : ( انتقال فايل به سايت )
فايل دريافت شده از سايت را به همان صورت به سايت خود انتقال دهيد . بر روي نام فايل كليك كنيد و از سمت راست گزينه Extract File Contents  را انتخاب نمائيد تا فايل از حالت فشرده خارج شود . بعد
مرحله پنجم : انتقال يا ويرايش فايل wp-config.php
حال اگر فايل  wp-config.php را بر روي كامپيوتر خود ويرايش كرده ايد اين فايل را بر روي سايت به جاي فايل  wp-config.php ويرايش نشده انتقال دهيد و اگر اين فايل را هنوز ويرايش نكرده ايد طبق آموزش بالا اين كار را انجام دهيد و بعد فايل را ذخيره نمائيد. سپس بر روي نام فايل كليك كنيد و از قسمت سمت راست Change Permissions را انتخاب نمائيد

مرحله ششم نصب
حال وارد پوشه wp-admin  شويد و بر روي فايل install.php كليك كنيد . در سمت راست آدرس كامل نشان داده مي شود . جهت نصب بر روي اين آدرس كليك كنيد .
http://www.yoursite.com/wordpress/wp-admin/install.php
اگر همه مراحل را درست نصب كرده ايد نوشته زير ظاهر مي شود
Word Prese
به نصب وردپرس خوش آمدید. ما قصد داریم از طریق چند مرحله معدود شما را با آخرین نسخه در سکوهای انتشار خصوصی تجهیز و آماده استفاده کنیم. شما شاید بخواهید در فرصت کافی متنهای راهنما را با دقت بخوانید.
مرحله اول »
بر روي مرحله اول كليك كنيد . سپس نوشته هاي زير ظاهر مي شود.
مرحله اول
ما قبل از اینکه شروع کنیم به اطلاعات مختصری نیاز داریم. نگران نباشید، شما میتوانید اینها را بعدا تغییر دهید.
عنوان وبلاگ :

ایمیل شما :

آن آدرس ایمیل را قبل از ادامه دادن دوباره بررسی کنید
در قسمت عنوان وبلاگ يك نام براي وبلاگ خود بنويسيد
و در قسمت ايميل ايميل خود را وارد كنيد
و سپس بر روي با مرحله دوم ادامه دهيد كليك كنيد.
حال اگر هيچ مشكلي پيش نيايد شما وارد

مرحله دوم
اکنون ما میخواهیم جدولهای بانک اطلاعاتی را ایجاد و آنها را با بعضی داده های پیش فرض پر کنیم.
تمام شد !
اکنون شما میتوانید با نام کاربری "admin" و کلمه عبور " يك اسم رمز نوشته مي شود" وارد شوید.
آن کلمه عبور را با دقت یاداشت کنید ! آن یک کلمه عبور تصادفی است که فقط برای شما تولید شده. اگر آنرا گم کنید ، شما مجبور خواهید بود که جدولها را خودتان از بانک اطلاعاتی پاک کرده و وردپرس را دوباره نصب کنید. پس برای مرور :
نام کاربری
admin
کلمه عبور
c730e9
آدرس ورود
wp-login.php
شما منتظر مراحل بیشتری بودید ؟ ببخشید که ناامید شدید ! همه کارها انجام شده ! :)
وردپرس
به شما تبريك مي گوئيم شما موفق به نصب ورد پرس شديد.
کلمه عبوری که به شما داده میشود را یادداشت کنید.
برنامه نصب باید شما را به login page بفرستد. با نام کاربری admin و کلمه عبوری که در هنگام نصب به شما داده شده وارد شوید. سپس شما میتوایند در بخش " کاربران " کلمه عبور را تغییر دهید.
مرحله هفتم تنظيم تقويم شمسي :
پکیج کامل تاریخ خورشیدی(شمسی) برای وردپرس
بالاخره کار پکیج کامل شمسی سازی وردپرس تموم شد. این پکیج جدید که نسخه دوم هست ، تقریبا تمامی نیازهای یک کاربر فارسی زبان و ایرانی رو برای داشتن یک محیط نشر منطبق با نیازهاش پوشش می ده . قابلیت های این پلاگ - این :
شمسی کردن تاریخ پست ها به صورت خودکار.
شمسی کردن تاریخ نظرات به صورت خودکار.
تغییر ساختار permalink ها از میلادی به شمسی به صورت خودکار.
سازگاری کامل به permalink های میلادی.
آرشیو شمسی به صورت پست به پست، روزانه و ماهانه (Template Tag)
تقویم هوشمند شمسی / میلادی (Template Tag)
مراحل نصب :
در قسمت مدیریت وردپرس و در قسمت پلاگ - این ها ، پلاگ - این Full Jalali Date Package for Wordpress رو فعال (Activate) کنید.
تاریخ های پست ها و کامنت ها و ساختار permalink ها به طور خودکار شمسی می شوند.
برای استفاده از آرشیو شمسی ، در هر کدام از فایل های Template مثلا sidebar.php و archives.php هر کجا که خواستید که آرشیو نمایش داده شود از<?php wp_get_jarchives('type=xxx'); ?>  استفاده کنید.که xxx  می تواند postbypost  ، monthly و یا daily باشد. اصولا کار ساده تر اینه که تو template دنبال wp_get_archives بگردید و قبل a یک j  بذارید ... همین !
برای استفاده از تقویم شمسی ، تو فایل Template ، تگ <?php mps_calendar(); ?>  رو به قالبتون اضافه کنید.
نکته مهم برای کاربران وردپرس 1.5:
وجود یک باگ در موتور پلاگ - این وردپرس 1.5 باعث می شه این پلاگ - این به طور کامل رو این نسخه کار نکنه ، وقتی این باگ رو پیدا کرده بودم (هنوز وردپرس 1.5.1 منتشر نشده بود) کلی ذوق کرده بودم (این جا رو ببینید).
برای رفع این مشکل دو راه وجود داره:
یکی این که فایل functions.php (درست شده) رو که همراه پکیج(تو شاخه wp15patch) ارائه می شه رو تو شاخه wp-includes کپی کنید.
یا این که وردپرستون رو به 1.5.1 ارتقا بدید.
چند نکته :
این پلاگ - این ، اصولا چیزی رو به هم نمی ریزه ، یعنی این که اگه شما قبلا از ساختار permalink های وردپرس به صورت میلادی استفاده می کردید و جایی به شما به اون آدرس لینک داده ، هنوز هم اون لینک معتبره ، یعنی www.yourdomain.com/2005/06/03/ هنوز معتبره و کار می کنه همون طوریکه www.yourdomain.com/1384/03/13/ درست کار می کنه.
در بیشتر theme هایی که برای وردپرس 1.5.1 منتشر می شن ، فرمت تاریخ و ماه رو به صورت parameter به تابع های the_time() می دن و برای کامنت ها از Format String پیش فرض وردپرس استفاده می شه ، برای تغییر این تنظیمات که کاملا منطبق با تابع date در PHP هست، می تونید با کمک این جدول و از طریق قسمت مدیریت وردپرس options->general تنظیمات فرمت تاریخ ، ساعت و روز اول هفته را تنظیم کنید.
این پلاگ - این هنوز با قسمت مدیریت به طور کامل سازگاری نداره ، اشکال باید از طرف تیم برنامه نویسی وردپرس حل بشه ... سعی می کنم وادارشون کنم تغییراتی رو اعمال کنن. این ناسازگاری یعنی : در قسمت مدیریت تاریخ های نمایشی شمسی هستند ولی فرم هایی که با اون ها مثلا فقط پست های فلان ماه نشون داده می شن و یا فرم تغییر تاریخ پست ها هنوز میلادی هستند.
تمام هدف من از ارائه این پلاگ - این ، فراهم کردن امکانات لازم برای کاربران فارسی زبان و ایرانی برای داشتن یک محیط نشر منطبق بر نیازهاشون بوده ، تصمیم داریم با کمک آقای ستاری وردپرس کاملا فارسی رو ارائه کنیم تا یک گام به تبدیل وردپرس به محیط نشر ایده آل کاربرهای فارسی زبان نزدیک بشیم. خوشحال می شم که اگه ایده ، نظر یا سوالی دارید با من تماس بگیرید و یا کامنت بذارید. همچنین خیلی خوشحال می شم کسایی که از این پلاگ-این رو وب سایتشون استفاده کردن به من اطلاع بدن . تنها خواهشی که دارم اینه که اگه می تونید با اطلاع دادن به دیگران (به هر نحوی که می تونید) به پیشرفت این پروژه کمک کنید.
از تمام دوستانی که تا حالا با نظراتشون و کمک هاشون به انجام رسیدن این پروژه کمک کردن تشکر می کنم ، مخصوصا از آقای علی ستاری (بنیانگزار پروژه وردپرس فارسی) ، بهنام اسفهبد(دوست بسیار عزیزم) و آقای مرتضی الوانی.
جدول فرمت تاریخ و زمان
فرمت
خروجی
مثال
A
قبل‏ازظهر و یا بعدازظهر را نشان می دهد
قبل ‏ازظهر - بعدازظهر
a
ق.ظ و یا ب.ظ را نشان می دهد
ق.ظ - ب.ظ
d
چندمین روز از ماه را به صورت عدد دورقمی
01 - 02 - 03 - ... -31
D
نام روز هفته را با یک کلمه
ی - د - ... - ج
F
نام کامل ماه
فروردین - اردیبهشت - ... - اسفتد
g
نمایش ساعت به صورت 12 ساعته
1 - 2 - 3 - ... - 12
G
نمایش ساعت به صورت 24 ساعته
0 - 1 - 2 - ... - 23
h
نمایش ساعت به صورت 12 ساعته دورقمی
01 - 02 - ... - 12
H
نمایش ساعت به صورت 24 ساعته دو رقمی
00 - 01 - 02 - ... - 23
i
نمایش دقیقه
00 - 01 - 02 - ... - 59
l(lower L)
نمایش روزهای ماه به صورت عدد
1 - 2 - ... - 12
m
نمایش ماه به صورت عدد دورقمی
01 - 02 - ... - 12
n
نمایش ماه به صورت عدد
0 - 1 - 2 - ... - 12
s
نمایش ثانیه یک دقیقه
01 - 02 - ... - 59
t
تعداد روزها مشخص شده ماه (خورشیدی)
29
w
چندمین روز هفته به صورت یک عدد تک رقمی
0(یکشنبه) - 1 - 2 - ... - 6
y
نمایش سال به صورت عدد دورقمی
81 - 82 - ...
Y
نمایش سال به صورت عدد چهار رقمی
1381 - 1382 - 1383 - ...

منابع :
سايت : http://www.manionline.org

shahin84dezh

New Member
دوستان عزيز شرمنده من سايت خودم را به نسخه بالا ارتقاء داده بود و حواسم نبود كه فايلهاي ورد پرس لازم هست انشاء الله امروز تا اخر وقت 8 بعد از ظهر در سايت خودم قرار مي دم و يا لينك دريافت را مي زارم كه دانلود كنيد . باز شرمنده از همه شما دوستان عزيز و گرامي موفق باشيد.

جدیدترین ارسال ها

بالا