من از اين ري استارتهاي ناگهاني خسته شدم!! كمك كنيد!!

Sherlock_Holmes

Active Member
سلام به همه دوستان
سيستم من ناگهان ريست ميشه! همين!
كسي ميتونه كمكم كنه؟ هر جايي گفتم كسي به دادم نرسيد... كمك كنيد...
بيشتر در بازيها اتفاق ميفته. ناگهان روي يه صحنه فريز ميشه و موزيك هي تكرار ميشه و بعد ريستارت...
چندبار هم در حال زيپ كردن فايلها اينطور شد... امروز وسط يه بازي سبك گير كرد و بعد اون صفحه آبي ظاهر شد پايينش هم يه چيزايي درباره dump physical memory يا همچي چيزايي بود....
با تعويض ويندوز هم درست نشد با تعويض جاي رم و تعويض كابل ساتا هم نشد. اينا پيشنهادهاي دوستان انجمنهاي ديگه بود..
چه بايد كرد؟

آخرین ویرایش:

dk-arta

Member
رم و Cpu شما چی هست
ضعیفه مگه
احتمالا از همین دو تا هست
اشکال پیدا کرده

Sherlock_Holmes

Active Member
سلام:)
ممنون به اين زودي جواب دادين.
نه ضعيف نيست.
رم 512 DDR2
و CPU هم 3000 Lga كه 775 پين هست...

dk-arta

Member
البته این نظر شخصی من هست

اگر حافظه رم کامپیوتر شما کم باشد احتمال هنگ کردن کامپیوتر بالا میرود
ولی ریستارت شدن سیستم به نظرم اشکال از CPU یا MotherBord باشد.
البته شما باید نظر کارشناسی یک فروشنده کامپیوتر را بپرسید

موفق باشید

no_brad

New Member
دوست عزیز احتمال 80% اینه که فن شما کثیف هستش. موقع پردازش Cpu شما نمیتونه اون رو خنک کنه. به خاطر همین گاهی اوقات یا هنگ میکنه یا ریستارت میشه.
اگر از این نبود 100% اشکال مربوط به CPU میشه شاید کامپیوتر شما ویروس داره که اون ویروس سرعت CPU رو می گیره و حافظه Cach رو اشغال میکنه.

آخرین ویرایش:
ریست های ناگهانی ( مخصوصا وقتی بار اضافی رو سیستم نیست - یعنی در حالت عادی ) معمولا از پاور هست - اگر خوشبین باشیم البته !
بعضی وقتا هم از مادر برد - و خیلی کمتر از Cpu.

آخرین ویرایش:

h.khafan

Active Member
مروز وسط يه بازي سبك گير كرد و بعد اون صفحه آبي ظاهر ظد پايينش هم يه چيزايي درباره dump physical memory يا همچي چيزايي بود....

در موارد نادر هم ممکنه از هارد باشه. چون میگید ارور در مورد فیزیکال مموری بوده ممکنه از هاردتون بوده باشه.

ولی در کل همونطور که دوستان گفتن معمولا این مشکل از پاور هستش و اگه فن سی پی یو خوب کار نکنه ممکنه از دمای

سی پی یو هم باشه.

Sherlock_Holmes

Active Member
ممنون از جوابها اما فن رو هم كاملا تميز كردم. جالب اينه كهموقع كارهاي سنگيني مثل رندر كردن در 3dsmax هرگز چنين چيزي رخ نميده!!
اگه از پاور باشه بايد عوضش كنم يا تعميري چيزي؟

belderchin

Member
دوست عزيز سيستم منم چند وقت پيش همين مشكل رو پيدا كرده بود وقتي روشن ميكردن تا 2-3 بار ريست نميشد نميشد كار كرد و وسط كار منم بارها ريست ميشد ........
به يه مهندس نشون دادم يه ويروس تو سيستم پيدا كرده بود كه از طريق اينترنت وارد سيستم من شده بود .......... ويندوز رو برام عوض كرد و مشكلم حل شد ........ ايشاا.... مشكل شما هم با عوض كردن يه ويندوز و يه ويروس كش قوي حل ميشه
موفق باشي
ياعلي

hoom

Active Member
سلام، منم این مشکل رو داشتم ولی متاسفانه از ویروس نبود بلکه مادربورد خراب شده بود، اون رو که عوض کردم همه چیز درست شد و دیگه مشکلی ندارم

ایشون گفتند با عوض کردن ویندوزشون مشکل حل نشده !

به نظر من شما پاورتون مشکل داره ! ( حداقل من به این مورد طبق تجربه رسیدم ) خیلی سادست - از یکی از اقوام سیستم بگیرید - پاور رو عوض کنید ببینید بازم مشکل دارین ؟
اگر مشکل دارین هنوز , ایراد از مادر برد - اگه هم حل شد که از همون پاور هستش !

Sherlock_Holmes

Active Member
ممنون
تست ميكنم خبرشو ميدم...
راستي يه نكته تا چند وقت پيش يه مساله اي هاردم داشت كه فقط با فرمت اونم بصورت مقطعي حل ميشد و اون اين بود كه موقع كپي كردن فايلهاي بزرگ پيغام
windows-write delayed failed
ميداد و ديگه نميشد حتي اون درايو رو باز يا فايلهاشو كپي كرد...
ممكنه از اين بوده باشه؟

alimapar

New Member
سلام . من خودم یه چیزی حدود ۲-۳ سال همین مشکل تورو داشتم . مشکل بدون شک از Power شماست . نوسان حتی خیلی کم (که به خاطر Power ضعیفه) باعث میشه تا سیسنم یه ادا هایی در بیاره که هیچکس سر در نمیاره . پس هر موقع نفهمیدی که ایراد کار از کجاست مطمئن باش از Power هست . که چند تا دلیل می تونه داشته باشه :
۱. قدیمی شدن PW
۲. زمانی که شما PC رو ارتقا دادین یا به عبارتی Upgrade کردین از همون پاور قدیمی استفاده کردین که پاور قدیمی به خاطر داشتن Watt پایین نتونسته جواب بده و یواش یواش ضعیف شده .
خب حالا اگر پاور خرایب باشه در یه مدت خاصی (بسته به نوع و کیفیت مادر بورد) میتونه به مادر برد صدمه بزنه . این رو تقریبا می تونید از ضاهر مادر بوردتون بفهمید:
به خازن های روی مادر بورد ( همون چیزای استوانه ای شکل) نگاه کنید اگر باد کرده باشن یا سولفاته شده باشن(برای مثال باطری های قلمی رو دیدین که چطوری سولفاته میشن ؟ همونجوری. . !) پس مادر برد شما هم صدمه دیده .(که البته قابل تعمیره) و مثلا من پارسال مادر بورد رو دادام تعمیر و برای هر یک از این خازن ها که عوض کردند برای من 1000 تومان گرفتند که ۱۰ تا عوض شد.

hamed-ddd

Well-Known Member
خب خب........من چنین مشکلی داشتم
اولین کاری که انجام میدی اینه که 10 دقیقه بعد از روشن شدن سیستمت دستت رو پشت فن پاور بگیر ....ببین گرمای غیر عادی داره یا نه....اگر داره در چند ماه اینده باید منتظر سوختن پاورت باشی

دوم کمی خمیر سیلیکون بگیر و روی سی پی یو بزن تا تمام سطحش رو آغشته کنه و بعد هیت سینک رو و فن رو روش ببند
تاثیرش رو کاملا حس میکنی....اگر نرم افزاری داری که میتونه دمای سی پی و و مین برد و ولتاژها رو نشون بده بده دقت کن که ببینی مشکل از کجاست نرم افزار پیشنهادی من dr.hardware هست(دکتر واتسون :lol:)....افت ولتاژ دو تا دلیل بیشتر نداره یا پاور ضعیفه یا مین برد مشکل داره(مثلا خازنهای نشت دار)

سوم مین برد در آستانه خراب شدنه که بهتره هرچه سریعتر تعویض بشه (گارانتی داره که چه بهتر و اگر soltek که دیگه تولید نمیشه و بهتره هر چه زودتر از شرش خلاص شی)

Sherlock_Holmes

Active Member
حامد ممنون از جوابت
گرماي غير عادي كه نداره يعني نميدونم چه جوريو ميگي.
والا اين سيستم تاره يكساله داره كار ميكنه. ممكنه خازنهاش نشت كنه؟

من كيسم دماي سي پي يو رو با يه حسگر نشون ميده معمولا بين 36 تا 42 درجه ست. نرم افزاري هم چك ميكنم...

راستي آخرش ما چقدر بايد از اين خمير سيليكون بزنيم؟ يه بار كم زديم گفتند ضرر داره زياد ضديم گفتند خيلي ضرر داره با دستمال كاغذي پاكش كردم!!
زيادش واقعا مشكل ميسازه؟

آخرین ویرایش:

hamed-ddd

Well-Known Member
دیگه نمیدونم چی بگم شما هر کاری که لازم بوده کردی .....اگر بتونی یه مین برد دست دوم موقت گیر بیاری و ویندوز روش نصب کنی شاید قطعه مشکل دار معلوم بشه
انشالله مشکلت حل بشه

roshanaiy

Active Member
درود بر شما
من هم احتمال مي دم مشكل از پاور باشه . البته اينكه مي گيد موقع بازي هگ مي كنه و آهنگ رو چند بار تكرار مي كنه اين احتمال رو ضعيف مي كنه . احتمال ويروسي شدن كامپيتر هم هست . يه آنتي ويروس مثل BitDefender نصب كن و حتما آپديتش كن و بعد بده يه فول اسكن بكنه . اگر هم يه با فايلهات خدا حافظي كني و يه Fdisk كني كه نور علي نوره ...

• با اجازه من تو تاپيك شما يه سوالي هم بپرسم :
بعد از عوض كردن مادربوردم ديگه نمي تونم استندباي كنم . يعني بعد از استند باي كردن ديگه ويندوز بالا نمياد . فكر مي كنيد مشكل از كجاس ؟

Milo

Active Member
سلام
سیستم من هم همین مشکل رو داشتمثلا تا یک سی دی می زاشتم ریست می شد با تعویض ویندوز هم مشکلش حل نشد. ولی به من اینا را گفتن :
1) ویروس Ram
2) مشکل پاور
3) مشکل مادر برد
مال من هر سه تا شو داشت :d مجبور شدم هم مادر برد هم پاور و هم Ram و Cpu رو عوض کنم . بهتره سیستم تون رو ببرید نشون بدید .

جدیدترین ارسال ها

بالا