من از اين ري استارتهاي ناگهاني خسته شدم!! كمك كنيد!!

بعد از عوض كردن مادربوردم ديگه نمي تونم استندباي كنم . يعني بعد از استند باي كردن ديگه ويندوز بالا نمياد . فكر مي كنيد مشكل از كجاس ؟

اگه اشتباه نکنم ناسازگاری هارد دیسک با مادربرد شماست ! حالا یا مسئله نوع اتصال اونهاست مثلا کابل IDE یا SATA هستش یا موارد از این قبیل - شک دارم که بگم هاردت مشکل به هم زده چون احتمالش کمه...
اینی که شما استند بای میکنید و بعد میخواید برین تو ویندوز خوب این کار وظیفه مادر برد هستش که به پاور اعلام کنه که الان نیاز به برق بیشتری هست تا به هارد و بقیه اجزا برسونه - یه جایی یکی از اینها دارن کوتاهی میکنند ....:wink:

pythoN

Active Member
سلام .
ببین بچه ها جواب های متفاوتی دادند . البته یادش بخیر اون وقتا کا کامپیوتر هنگ میکرد و باید ریستارت میکردی . ( که البته سیستم شما هنگ نمیکنه ، مشکلش چیز دیگیه )
در مورد فورشنده ها هم اگر بگردی متخصص هم توشون زیاد پیدا میکنی همشون اینجوری نیستن .
من فکر نمیکنم اینجوری مشکلت حل شه . اگه توی تهران هستی کیست رو بزن زیر بغلت و برو پاساژ ایران طبقه ی 3 اونجا مشکلت هرچی باشه 300% حل میشه ، فقط حواستو جم کن الکی سرت کلاه نزارن که چیه سیستمت خرابه و باید تعویض بشه که ازت پول بگیره . برو حتما مشکلت حل میشه .

Sherlock_Holmes

Active Member
مشکل 90% از پاور هستش - این 3 بار :d

:lol:
قراره يكي از بچه ها پاور بياره تست كنم هنوز تست نكردم. خدا كنه ماله پاور باشه...
سلام .
ببین بچه ها جواب های متفاوتی دادند . البته یادش بخیر اون وقتا کا کامپیوتر هنگ میکرد و باید ریستارت میکردی . ( که البته سیستم شما هنگ نمیکنه ، مشکلش چیز دیگیه )
در مورد فورشنده ها هم اگر بگردی متخصص هم توشون زیاد پیدا میکنی همشون اینجوری نیستن .
من فکر نمیکنم اینجوری مشکلت حل شه . اگه توی تهران هستی کیست رو بزن زیر بغلت و برو پاساژ ایران طبقه ی 3 اونجا مشکلت هرچی باشه 300% حل میشه ، فقط حواستو جم کن الکی سرت کلاه نزارن که چیه سیستمت خرابه و باید تعویض بشه که ازت پول بگیره . برو حتما مشکلت حل میشه .

ممنون Python جان
نه تهران نيستم... اصفهانم....

راستي مشخصات سيستمم اينه:

Main: giga 8i915p Doual graphic
CPU: 3000 775 pin LGA
RAM: DDR2 512
VGA: gforce 6600GT
HDD: 160 sata maxtor​

آخرین ویرایش:

pythoN

Active Member
نه تهران نيستم... اصفهانم....

یه مقدار کارت سخت شد .
به مشخصات سیستمت مربوط نمیشه . اما بازم بهترین کار اینه که یه نفر رو پیدا کنی و حضوری بری پیشش . بلخره پیدا میکنی . چون هر کس هر چقدر هم که وارد باشه . از نزدیک نبینه نمی تونه مشکلت رو حل کنه . ( البته نظر شخصیه... )

Sherlock_Holmes

Active Member
واويلا.....:cry:
پاور رو عوض كردم درست نشد.... ري استارت شد دوباره....

چيكار كنم دوستان؟:cry::cry:

ببينم ممكنه واتش كم باشه؟ از خودم 450 بود دومي كه بستم 400 اما فرقي نكرددددددددد!!!

hamed-ddd

Well-Known Member
خوب عزیز دل هنوز زوده
مدل مین بردت رو بنویس
در ضمن اون نرم افزاری که ولتاژها رو نشون میده نصب کردی...ببین کامپوتر تعدادی ولتاژ داره که حیاتی ترینشون ولتاژ 3.3 هستش ...همون ولتاژی که cpu رو تغذیه میکنه....
اگر این ولتاژ کم بشه مین برد یا پاور مشکل جدی داره.... بنگر به اینجا
مدل سیمهای شما چارت دومه....
پاور 400 وات و یا حتی 450 وات نداریم ( اگر هم باشه قیمتش بالاست)
اکثرا 120 تا 200 هستند....

Sherlock_Holmes

Active Member
حامد روش نوشته 450 گفتم شايد راسته...
اون نرم افزار رو گيرش نياوردم هنوز...
مدل سیمهای شما چارت دومه...
اين يعني چه؟ نگرفتم چي ميگي...

اينم مشخصات سيستم:
Main: giga 8i915p Doual graphic
CPU: 3000 775 pin LGA
RAM: DDR2 512
VGA: gforce 6600GT
HDD: 160 sata maxtor

ببین سیستم شما فقط موقعی مشکل داره که کارش زیاد می شه!
این مشکلات فقط و فقط به دو چیز مربوط می شه:
1: کمبود Supplied Power
2: دمای نزدیک دمای بحرانی (فیزیک هسته ای!!)
CPU رو روی کامپیوتر دوستات که در حد سیستم خودت هستن هم تست کن.
همینطور رم و گرافیک رو.
اگر خوب کار نکردن که خوب تابلوهه!! اگه نشد هارد دوستاتو رو سیستم خودت چک کن (یادت نره که همه ی قطعات اضافی سیستمت مثل مودم و این چیزا رو باید قطع کنی!)
اگر بازم سیستم مشکل داشت:
اونی که رو پاور می نویسن معمولا خالی بندیه!! یه پاور خوب گرین حتما بگیر (حدود 70 تومن پولشه/ البته واسه این سیستمت زیاده ولی به هر حال تا یه سال دیگه باید سیستمو عوض کنی. پس این پاور پول هدر دادن نیست. یعنی حتی اگه مشکل از پاور هم نباشه بازم تعویض اون کار اشتباهی نیست!!)
البته این شیوه ی مهندسی ش نیست!

belderchin

Member
سلام به همگي
دوستان من مشكلم امروز حل شد ، منم سيستمم دقيقا" مشكل sherlock holmes جان رو داشت البته وقتي روشن ميكردم چند بار ري استارت ميشد و وقتي كار زيادي ازش ميكشيدم ري استارت ميكرد ( دقيقا" چيزي كه دوستمون تو پست بالايي بهش اشاره كرده ! ) ...... اما مشكل چه جوري حل شد :

كيسو بردم بيرون پيش يه مهندس ، وقتي بازش كرد نشونم داد دو تا از خازنها به دليل بالا رفتن دماي cpu تغيير شكل داده بودن و حجيم تر شده بودند ، ايشون گفت مادربرد رو بايد عوض كني .... من اين كار رو نكردم يعني مادربرد الان همونه .... ولي توي كيسم به حدي گرد و خاك نشسته بود كه وحشتناك بود ... همون جا با جارو برقي تميزش كرديم و سيستمو دوباره آوردم خونه ! الان ميبينم ديگه اون مشكلو ندارم و سيستمم خوب شده ! اظهار نظر در اين مورد رو ميذارم به عهده اساتيد فن ! ممكنه از گرد و خاك زياد تو كيس بوده باشه اين مشكل آيا ؟
164.gif

ممنون

بله. خازن های الکترولیت قدیمی (یاد کاوش الکترونیک به خیر!!) با افزایش باری که دارن تغییر شکل می دن و عمر کمی دارن. مخصوصا اگر روی سیستم های قوی استفاده بشن عمری بیشتر از 3 سال نخواهند داشت! بهترین کار استفاده از خازن های حالت جامده که در اکثر مادربورد های جدید سوار شده!

Sherlock_Holmes

Active Member
cpu رو روی کامپیوتر دوستات که در حد سیستم خودت هستن هم تست کن.
ممنون از راهنماييهات
تست ميكنم

همون جا با جارو برقي تميزش كرديم و سيستمو دوباره آوردم خونه ! الان ميبينم ديگه اون مشكلو ندارم
والا من داخل كيسم تميزه يعني نميذارم اونقدرا كثيف بشه ولي بازممشكل دارم...

hamed-ddd

Well-Known Member
اخی....بازم که مشکل داری شرلوک....واتسون برات بمیره
این قضیه چارت که گفتم خیلی تو بحرش نرو فقط خواستم تا اطلاعاتت در مورد منبع تغذیه بره بالا
الان تو سایت گیگا بایت هستم دارم دنبال اون نرم افزار نمایش دهنده ولتاژها میگردم
عجب سایت مسخره ای چقدر باز شدنش طول میکشه...به محض اینکه پیداش کنم همین پست رو اصلاح میکنم

-----------------------اصلاحیه.......................

تا اونجا که در موردش خوندم کارش بهینه سازی سیستم و نشون دادن وضعیت سلامتشه ...مخصوص مین برد شماست
easytune5
همون دانلود اول که نوشته آسیا رو انتخاب کن

آخرین ویرایش:

mostafa_az

Well-Known Member
فن گرافیبک، فن سی پی یو. این دوتارو تست کردی ؟ معمولا رستارت ناگهانی مربوط میشه به داغ کردن این دوتا.

Sherlock_Holmes

Active Member
اخی....بازم که مشکل داری شرلوک....واتسون برات بمیره
این قضیه چارت که گفتم خیلی تو بحرش نرو فقط خواستم تا اطلاعاتت در مورد منبع تغذیه بره بالا
الان تو سایت گیگا بایت هستم دارم دنبال اون نرم افزار نمایش دهنده ولتاژها میگردم
عجب سایت مسخره ای چقدر باز شدنش طول میکشه...به محض اینکه پیداش کنم همین پست رو اصلاح میکنم
ممنون به فكر مايي حامد. ايشاا... جبران كنم...:) (قضيه چارت رو هم بعدش فهميدم...)
فن گرافیبک، فن سی پی یو. این دوتارو تست کردی ؟ معمولا رستارت ناگهانی مربوط میشه به داغ کردن این دوتا.
فن Cpu مشكلي نداره يعني ميبينم كه ميچرخه:) ولي كارت گرافيك رو نه... نميبينمش پيدا نيست...... تست ميكنم...

آخرین ویرایش:

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
من كامپيوتر قبلي ام چنين مشكلي داشت با عوض كردن فن سي پي يو كارم درست شد .
اگه از اين نبود با يه پاور ديگه هم مادر بردتو راه اندازي كن شايد درست شه
بهترين راه حل بدرن كيست پيش يه مركز تعميرات معتبره

Sherlock_Holmes

Active Member
نرم افزارو نصب کردی؟
دارم دانلودش ميكنم، نديدهبودم تو همون پست لينك دادي...
ممنون

من كامپيوتر قبلي ام چنين مشكلي داشت با عوض كردن فن سي پي يو كارم درست شد .
اگه از اين نبود با يه پاور ديگه هم مادر بردتو راه اندازي كن شايد درست شه
بهترين راه حل بدرن كيست پيش يه مركز تعميرات معتبره

تو پستاي قبلي گفتم. با اينا درست نشد متاسفانه....

آخرین ویرایش:

Mehdi_44

Well-Known Member
سلام به همه دوستان
سيستم من ناگهان ريست ميشه! همين!
كسي ميتونه كمكم كنه؟ هر جايي گفتم كسي به دادم نرسيد... كمك كنيد...
بيشتر در بازيها اتفاق ميفته. ناگهان روي يه صحنه فريز ميشه و موزيك هي تكرار ميشه و بعد ريستارت...
چندبار هم در حال زيپ كردن فايلها اينطور شد... امروز وسط يه بازي سبك گير كرد و بعد اون صفحه آبي ظاهر شد پايينش هم يه چيزايي درباره dump physical memory يا همچي چيزايي بود....
با تعويض ويندوز هم درست نشد با تعويض جاي رم و تعويض كابل ساتا هم نشد. اينا پيشنهادهاي دوستان انجمنهاي ديگه بود..
چه بايد كرد؟

با سلام دوست خوب Sherlock_Holmes
میبخشید کمتر به انجمن سر میزنم / بخاطر ...............
نمی دونستم دچار مشکل شدیم / شما هم بدتر از من همیشه دچار مشکلات استثنایی هستید / البته مفید هم هست :neutral:چون مشکلات سخت انسان را ورزیده میکند و این باعث تفاوت شما با دیگران خواهد شد /..........

پیشنهاد تمام دوستان را خواندم / که اکثرا برای سیستم های قدیمی پیش میاد / ولی سیستم شما به روز هست /

اولین تست نگاه کردن به .. مقدار حجم اشغال شده رم و سی پی یو توسط کدام فایل و مربوط به کدام نرم افزار ...؟
شاید مشکل ویروسی داشته که ...با مراجعه و دانلود
آنتی ویروس قدرتمند و آرام McAfee VirusScan Enterprise 8.5i + AntiSpyware

53q2a08.jpg

6aspge1.jpg

2emq047.jpg

دومین تست برای کارت گرافیک به وسیله مدیا پلیر/ البته ساده ..... اگر کارت گرافیک معیوب باشد حتما ریست خواهد شد

2prspxl.jpg

چ

Sherlock_Holmes

Active Member
مهدي جان سلام
چه عجب از اينورا...
يادي از ما نميكني رفيق خوبم.....
ممنون از راهنماييهات اما من پارتيشن بندي هم كردم فرقي نكرده فكر نكنم ويروسي باشه...
تستي كه گفتي رو انجام ميدم اما وقت كردي يكم هم دربارش توضيح بده... (مدياپلير رو ميگم)
======
حامد برنامه رو نصب كردم و بدبختي رو شاهد بودم! اين عكس از قسمت سلامتي سيستمه:
easy-tune.JPG

علامتهاي زرد رو ميبيني چشمك زن هستند و زرد و قرمز ميشن!
توي قسمتي هم كه ميگه اگه مشكلي بود بوق بزنه... فعالش كه كردم شروع كرد به آژير زدن اما نمي دونم بايد چه كرد! ميترسم اصلا ديگه روشنش كنم...
ديگه اينكه دماي CPUرو معمولي بدون كار كردن ميزنه 41 تا 46 حدودا. يه رندر با مكس ميگرفتم با VRayرفت تا 59. طبيعيه؟
.
چه كنم بچه ها؟

آخرین ویرایش:

hamed-ddd

Well-Known Member
بسیار عالی
(منظورم عکسی که گذاشتی)
1. ولتاژها core باید 1.5 باشه .....
2.ولتاژ 3.1 یعنی ریاستارت پشت ریاستارت ....این ولتاژ شاهرگ cpu هستش (ئه) و باید 3.3 و یا کمی بیشتر باشه ...این ولتاژ در حالت عادی که هیچ بار سنگینی روی سیستم نیست نباید کم باشه (همون پنجره برنامه رو اینو انور تکون بده تا ببینی چقدر کم میشه)
ولتاژ 12 ولت هم که تمام موتورهای گردنده مثل سی دی رام و هاردیسک و فن ازش تغذیه میشن شده 11
دمای سی پی یو هم زیاده 46 تا 56 ...مگه میحوای سیب زمینی بپزی!!!! ...........فن رو چند وقته که داری؟؟؟
ببین تو جاده نمناک (همون محل سکونت!!!)میتونی فن مخصوصی پیدا کنی که 8 تا 10 پره داشته باشه ...من داشتم و مشکلم حل میکرد منتها چون سیستم رو عوض کردم دادم رفت شباهت عجیبی به فن های amd داشت....(اصلا سیپی یوهای اینتل برای پخت و پز بهتر از amd جواب میدن ...ایرانی جماعت هم دزد اولین کاری که میکنن فن سی پی یو رو ازش کش میرن و جاش یه دونه معمولی میزارن)

مجموعا میشه نتیجه گرفت که پاور شما در استانه خراب شدنه و یکی از چوک ها (سیم پیچ های تبدیل ولتاز) نیم سوز شده و در نتیجه به اصطلاح نشتی ایجاد شده
بزار اینجا یه سیستم هست که پاور خوبی داره یه نگاهی به مدلش بندازم
پاور خروجیش حدود 180 واته
مدلش هم 570 turbo ساخت tvm
امیدوارم و دعا میکنم که مشکلت حل بشه

جدیدترین ارسال ها

بالا