/////////مقدمات انیماتور حرفه ای شدن چیه؟؟

moab

Member
با سلام
\\\\\\\\\\\\می خواستم بدونم قبل از اینکه وارد دنیای سه بعدی بشیم

چه چیزهایی رو باید لزوما بلد باشیم/
چه چیزهایی رو یاد بگیریم بهتره /
و چه چیزهایی رو می شه همزمان یاد گرفت/
ممنون می شم اگه راهنماییم کنید//////////////

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
با سلام.
دوست من شما نمي خواد با پيش زمينه وارد بشي . چون همرو مي توني در حين ساخت انيميشن ياد بگيري. فقط رو چيز لازمه : قدرت خلاقيت و درك حركات . كه اين دوتارو خيچ كجا بهت ياد نمي دن . بايد خودت با كار كني تا ياد بگيري . اگه سوال ديگه اي هست بگو

+
به نظر من باید به زبان انگلیسی تا حدودی تسلط داشته باشی.
طوری که حداقل یه فیلم خارجی با زیرنویس انگلیسی رو کاملا بفهمی!
(البته کلی عامل هستن که حرفه ای ها بعد یه مدت برات توضیح می دن. اما من غیر حرفه ای معتقدم این عامل خیلی مهمه!)

pythoN

Active Member
مهم اینه که فقط شروع کنی و علاقه خودت رو درک کنی و بهش بها بدی ( کاری که من هیچ وقت خودم نتونستم درست حسابی انجامش بدم:cry: اما مصمم که یه روز خودم رو تکمیل میکنم . )

hamed-ddd

Well-Known Member
کلا برای انیماتور(متحرک ساز) همانطور که گیگا گفت درک حرکت از همه چیز مهمتره....فرقی هم نمیکنه که میخوای انیمیشن رو دو بعدی کار کنی یا سه بعدی .......
یه تست ساده...البته اگر تری دی بلدی
سعی کن حرکت یه توپ رو که از دو سه تا پله ها میافته شبیه سازی کنی....البته بدون استفاده از راکتور

moab

Member
\ممنون از نظراتون///

اینکه شما می گید درست
شما فرض کن من قدرت خلاقیتم بالاست(فرض محال که محال نیست)
و درک حرکت هم که فکر می کنم با دقت تو انیمیشن ها و فیلمهای مختلف بالاخره بشه یاد گرفت

ولی بذارید یه جور دیگه بگم
شما فکر کن با یه بچه طرفی که هیچی حالیش نیس فقط بلده رو کاغذ یک سری شکلک بکشه
(ینی اینقدر اوضاع بی ریخته!!!!!!!!!!!!!)
و فرض کن که شما بااااید به اون 3dmax یاد بدی
حالا سرفصل ها و موضاعاتی که به نظرتون باید استپ بای استپ یاد بگیره تا بعد یه مدتی یک انیماتور
حرفه ای بشه چیاست؟؟؟؟
من اولاش می گم بقیه اش با شماست>>
آشنایی با حروف و کلمات انگلیسی
آشنایی مقدماتی با کامپیوتر و نرم افزارهای گرافیکی
.
.
.
.
مرثی//

gigamax

دوست من فكر كردي تمام دوستان اينجاو يا كلا هر حرفه اي در انيميشن از اول حرفه اي بوده . نه . همه مثل تو بودند شايد بعضي ها مثل من اون كاغذ هم نميتونست خط خطي كنه:eek:(عجب نابغه اي بودم خبر نداشتم)
شروع كني ياد مي گيري . اما اگر قصدت اينه كه فقط انيماتور خوبي بشي . ديگه به مدلسازي نبايد كار بگيري و همچنين تكسچرينگ و رندرينگ . گفتم اگه مي خواي حرفه اي اين كار بشي. يعني بايد يادشون داشته باشي اما تخصصت متحرك كردن باشه. كه متاسفانه تو ايران اينجور كسيو استخدام نمي كنن . چون يك انيماتور هم بايد مدلشو بسازه هم تكسچر بهش بده و متحركش كنه . در آخر هم خودش هم بشنه رندرش بگيره .
حالا جواب سوالت :
براي تقويت زبانت يه چند ترم برو كلاس زبان .
براي ياد گرفتن تري دي مكس من كتابهاي مركز فرهنگي نشر گستر و بهت پيشنهاد مي كنم . من 3 تاشو دارم و واقعا هم خوب ترجمه كرده و هم انصافا مطالب خوبي داره.
يه آموزش از سیر تا پياز تري دی مكس (مرجع كاملش) رو گیر بیار شايد يكم گيرون باشه اما می ازره
اينو كه تموم كردي دوتا كتاب ديگه مي مونه.
آموزش گام به گام .سطح مبتدي و متوسط
آموزش گام به گام سطح حرفه اي
من از كتابهاي ورژنهاي قبليش دارم . ولي عالين . دو كتاب عناصر اربعه و توانايي هاي مكس كتابهاي واقعا حرفه اي هستن .
حالا تو اين سه تا كتابو كه تموم كني . منظور از تموم كردن 3 ، 4 باز دور كردنشونه كه ديگه فول بشي .سطحت اين قدر بالا هست بتوني كه انيميشنهاي فرهنگ ترافيك و حتي بالاتر از اونو بسازي . سطحت بالا هست اما تجربه كاركردنشو نداري.مثل اکثر بچه های مجید آن لاین
حالا مي توني بري دنبال آموزش هاي انگليسي و سطح بالا . البته به اين معنا نيست كه تمام آموزش هاي انگليسي سطح بالان
خيلي نوشتم ديگه . چيز ديگه اي خواستي بگو

آخرین ویرایش:

vahid_3d

Active Member
به نظر من باید ابتدا علاقه داشته باشی - بعد - تمام روش ها برای ساخت یک سی رو بلد باشی - بعد - تجسم اولیه - بعد - طراحی و تطبیق با تجسم - بعد - ایجاد جلوه - و در آخر یک انیماتور حرفه ای :eek:

ببین البته فهمیدن وجود خلاقیت از الان که تو هنوز انیمیشن درست و حسابی نساختی کار اشتباهیه.
یعنی الان نمی شه گفت که شما توانایی ساخت انیمیشن داری یا نه!
یه پیشنهاد برات دارم که می تونی در عرض یه ماه هم بفهمی که استعداد در این زمینه داری یا نه!
توی یه تاپیک تو همین انجمن که اسمش "معرفی لینک" هست چند تا آموزش هست که اونا رو باید از یه کافی نتی چیزی دانلود کنی و ببینی و از روشون بسازی!

اول آموزش های ساخت صندلی و دافی داک (سایت enjoycg).
یعد آموزش رندر شرکت گنومون(از rapidshare باید بگیری!).
بعد آموزش انیمیشن آتودسک رو ببین(از خود سایت Autodesk).

خوب! حالا تو در سه بخش مدل سازی، نورپردازی-رندر و انیمیشن یه تجربیاتی داری!
اولا می تونی بفهمی که اصلا علاقه و استعدادی در CG داری یا نه!
دوما می تونی بفهمی که در کدوم بخش استعداد بیشتری داری.

pythoN

Active Member
آشنایی با حروف و کلمات انگلیسی
آشنایی مقدماتی با کامپیوتر و نرم افزارهای گرافیکی
.
.
.
.
مرثی//

داداش من . قبل از اینا استارته کاره .
البته من جای از حرفات ندیدم که گفته باشی الاقت انیمیت هستش . چون گفتی 3d ولی حالا ما فرض رو بر انیمیشن میگیریم .
سریع تر قبل از هر کاری شروع کن و یه دفترچه اماده کن لازم نیست چیزی توش بنویسی. پاین دفتر چه رو مثل یک کارتون خطی در بیار و دفترچه رو ورق بزن تا ببینی چی کار کردی . و احساست رو برای خودت وصف کن . اونوقت متوجه میشی که برای انیمیشن چی کار باید بکنی .
بخش بعدیش > هدف > ابزاره . > زبان > اطلاعات عمومی > در ارتباط بودن و به روز بودن .
امیدوارم که توی کارت موفق باشی .

gigamax

خيلي كار باحاليه . من كه يه باز از يكي از معلمام يه كتك حسابي خوردم :cry:. چون تو كتابم يه انميشين ساخته بودم. زياد از بحث اصلي دور نشيم . دوست من . همونطور كه بجه ها گفتن اول خودتو محك بزن اگه دوست داشتي بايا توي كار حرفه اي

hamed-ddd

Well-Known Member
این انیمیشن روی کتاب درسی برای من هم شد دردسر ....هنوز پس گردنی که خوردم یادم نرفته:cry: ولی مثل اینکه همون پس گردنی انیمیشن رو جا انداخته :lol:
چوب معلمه دیگه تا نخوری ندانی!!!!
انیمیشن گوشه کتابی

gigamax

حامد اینو خودت ساختی ؟!:eek:
بابا تو دیگه کی هستی ؟!!؟!!:cool:
چیز اون یارویه کی بود سازنده میکی موس ... آها والت دیزنیپ باید میومد پیش تو اصول حرکت یاد می گرفت

آخرین ویرایش:

hamed-ddd

Well-Known Member
نــــــــــــه
من نساختم
شرمنده
فقط تو کامپیوتر بود گفتم بچه ها هم ببینند
منو چه به این حرفا

چون اول راهی و کارای دیگران رو ممکنه خیلی برتر از خودت بدونی و ممکنه نا امید بشی یه پیشنهاد برات دارم.
اونم اینه که هر وقت مدل سازی می کنی سعی کن یه رندر خوشگل ازش بگیری.
بی ریخت ترین مدل ها پس از یه نورپردازی و رندر مناسب، می تونن خیلی زیبا به نظر برسن!
(اینایی که من گه گاه می گم یه تجربیاتیه که داشتم!)

gigamax

من بودم ديگه :d
البته من + دوستمون كه اين تاپيكو راه انداخت:)

pythoN

Active Member
هی .... حامد یه کاری کردی که من یاد قدیمام بیفتم البته ربطی به این تاپیک نداره . من خودم همین کاری رو که گفتم زیاد انجام میدادم . و زمانی که با فلش اشنا شدم . یه کارا کردم که هنوز بعد از گذشت این سالها وقتی بهش نگاه میکنم ... کلی حال میکنم . البته من کتک بخواطر کتاب نخوردم .
دوم ابتدای که بودم با فلش کار کردم یادش بخیر بعد از 2 هفته با فلش ور رفتن و شبانه روز پای کامپیوتر نشستم و کلی صدای بابام رو در اوردم . یه کاری انجام دادم که اگه پیداش کنم توی ارشیوم حتما اینجا میزارم .
یادش بخیر .

gigamax

آره ديگه اون زمانا سال 42 كامپيوتر نبود كه . يادته علي . با ايناك كار مي كرديم ؟
اون زمانا ما با ورژن 8- قلش كار مي كرديم . هي يادش بخير
:d :d :d

جدیدترین ارسال ها

بالا