مقایسه جالب: Quadro K6000 vs GTX TITAN vs Tesla k20 vs GTX 780

reza_1001

Well-Known Member
سلام خدمت همه بچه های گل مجید آنلاین ...سال نو مبارک...

همیشه انتخاب کارت گرافیک (خیلی خیلی قوی باشه و ارزون :green:) یه چالش بوده....

[video=youtube;yFzxNzTFdK0]http://www.youtube.com/watch?v=yFzxNzTFdK0[/video]
این ویدئو بسادگی نشون میده برای داشتن یه ورک استیشن لازم نیست حتما 5000 دلار واسه کوادرو یا تسلا هزینه کنیم....

یا حتی 1000 دلار واسه تایتان...:wink: (همونجور که میدونید واسه کارهای 3بعدی و رندرینگ تایید شده)
بلکه با 500 دلار میشه GTX 780 خرید که از کوادرو هم کم نمیاره.... :shock:

میدونم با عقل جور نمیاد....اما قیمت زیاد کوادرو و تسلا بخاطر کیفیت قطعات و همینطور معماری خاصشونه که باعث گرما کمتر میشه...

تا وقتی که بتونید گرافیکتون( GTX 780) رو خنک نگهدارین نباید با مشکل طول عمر مواجه بشین....(که اصلیترین مشکل هست )
.
.
اینم یه مدل خوب اسوس که سیستم خنک کننده گی عالی داره(پایپهای خنک کنندش تقریبا اندازه انگشته....:shock:)

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814121779

این یکی حتی بهتره ...اما هنوز وارد بازار نشده...

http://promotions.newegg.com/vga/14-1370/index.html

سال خوبی داشته باشین:rose:

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

با تشکر از دوست عزیزمون در مورد این موضوع، قصد دارم چند نکته رو به این بحث اضافه کنم.

دلیل وجودی GTX 780 برای رقابت با Radeon R9 290X بوده و به همین دلیل باید بعضی نکات رو در نظر گرفت...

در مورد فوق العاده بودن سری GTX 780 هیچ شکی نیست اما در نظر داشته باشین در نهایت این دسته از کارتهای Mid Range برای بازی طراحی شدن البته این حرف به این معنی نیست که

برای استفاده از موتورهای رندر Gpu مناسب نیستند اما باید با این حقیقت کنار اومد که هیچ ارزونی بی حکمت نیست ... یکی از نکاتی که در مورد GPU رندرینگ باید مد نظر داشت مقدار رم موجود روی کارت گرافیکیه

به این معنی که این کارتها میتونن صحنه هایی رو رندر کنن که توانایی Load کردن تمام صحنه رو در داخل رمشون داشته باشن، یعنی اگه صحنه شما برای Load کردن تمام مدل ها و تکسچرها و cache فایلها و ... به 4GB رم

نیاز داشته باشه نمیتونه توسط یه کارت گرافیکی با 3GB رم رندر بشه، این نکته تا همین چند وقت پیش برای سری 780 معضلی بود چون حداکثر رم موجود روی اون 3GB بود در حالیکه Titan دارای 6GB رم بود البته فعلا کاری به مباحث

Double Precision compute performance که در سری 780 وجود نداره نداریم اما این معضل در حال حل شدنه چون همونطور که ابتدای عرایضم عنوان کردم بحث رقابت در میونه و با چراغ سبز Nvidia نسخه 6GB سری 780 توسط

EVGA تولید و عرضه شده البته هنوز نسخه GTX 780 Ti با 6GB رو ندیدم چون فکر میکنم هنوز اجازه اینکار توسط Nvidia صادر نشده چون اون موقع دیگه میشه گفت Titan قافیه رو باخته... بگذریم

شاید برای بعضی دوستان این سوال پیش بیاد که با هزینه 1 عدد Titan میشه 2 تا 780 تهیه کرد و 2تا کارت 3GB برابر یه کارت6GB خواهد بود، باید خدمت دوستان عرض کنم که موضوع به اینصورت نیست، شما حتی با داشتن دوکارت

3GB بازهم نمیتونین یه فایل بزرگتر از 3GB رو بارگذاری کنید هرچند که بدلیل بالاتر رفتن تعداد هسته های Cuda سرعت پردازشتون حسابی میره بالا، پس این نکته رو به خاطر داشته باشین اگه چند کارت گرافیک روی یک دستگاه نصب باشه

سیستم های رندر Gpu ضعیف ترین کارت رو به عنوان پایه در نظر میگیرن به همین دلیل بهتره که کارتها دارای مشخصات برابر باشن تا بتونین بهترین بهره رو از اونها بگیرید ... از این هم بگذریم

حالا بریم سراغ سری Quadro و Tesla و ببینیم آیا مقایسه کردن اونها به این شکل درسته یا خیر....

همونطور که دوست خوبمون عنوان کرد قطعات به کار رفته در کارتهای کوادرو و تسلا به مراتب دارای کیفیت مناسب تری نسبت به سری کارتهای میانه مثل سری 780 هستند... خوب یعنی که چه:-?

اول در مورد کارتهای کوادرو اولین مطلب میزان رم موجود روی اونهاست به عنوان مثال 12GB دوم ساختار اونها برای تحمل استرس بیشتر ( با اجازتون چون یه کمی تو بحث شناورها اطلاعات دارم میتونم مثال

شناورهای تندرو مسافربری رو با شناورهای تندرو نظامی خدمتتون عنوان کنم، ممکن در کلاس مشابه از نظر ابعاد سرعت شناور مسافری کمی بیشتر از شناور نظامی باشه اما در دریاهای آزاد با موجهایی

به ارتفاع چند متر اون شناور نظامیه که میتونه به فعالیت خودش ادامه بده و کشتی مسافربری تندرو عملا از چرخه عملیاتی خارجه ... خوب حالا این مثالی که گفتی یعنی چه :-?) درحقیقت اگر بحث

رندر فایلهای سنگین که نیاز به پردازش پیچیده دارن و اصطلاحا رس کارت گرافیکی رو میکشن رو بخواهیم بصورت رندر انیمیشن داشته باشیم یعنی فشار و تنش بالا بدون توقف برای چند روز اون موقع هست که

معنی موجهای چند متری رو متوجه میشید ... اینجا اونجاییکه با سیستم خنک کننده نمیشه همه چیزو ماست مالی کرد ... ضمنا موضوع به اینجا ختم نمیشه و مسئله فقط بحث Gpu رندرینگ نیست و تنها

نرم افزارهای سه بعدی دنیا مکس و مایا نیستند، حجم بالایی از خریداران کارت های کوادرو دسته ای از افراد هستند که پروژه های سنگین شهرسازی و یا قطعات فوق العاده پیچیده مهندسی رو با وجود میلیونها

Polygon داخل Viewport برنامه های مهندسی Load میکنن و نیاز به کارت گرافیکی دارن که بتونه بدون سکته در نمایش، این حجم بالای سطوح رو به نمایش بذاره و یا مهندس هایی که برای پردازش سیستم سیالات

و واکنش پذیری سطوح از نرم افزارهایی استفاده میکنن که علاوه بر نمایش میلیونها Polygon نیاز به تکنولوژی و واحد های پردازشی دارند که روی کارتهای کوادرو وجود داره و بدلیل گرانقیمت بودن روی کارتهای سری میانه

مثل 780 وجود نداره .... از این مطلب هم بگذریم ....

در مورد کارتهای تسلا میبایست خدمتتون عرض کنم این سری کارتها برای انجام عمل Direct Computing طراحی شده و برای نمایش طراحی نشده اما رسما یه ناو جنگی تمام عیاره برای روزهای طوفانی اونم روی سرور و با

برنامه نویسی های اختصاصی ... از این هم بگذریم
داداش نیگا کن شوخی شوخی تو این روزای عید مارو جو زده کردید دوباره نشستیم و مقاله نوشتیم ... D: برید تو تعطیلات عید حالشو ببرید... چیکار دارید به کارت گرافیک .... :lol:
عید همگی دوستان مبارک باد:oops:

امیدوارم این مطالب مفید بوده باشه

موفق باشید.

reza_1001

Well-Known Member
سلام

ممنون از Hidden Dragon عزیز بابت توضیحاتشون...

اره منم حیفم اومد که چرا GTX 780 فقط 3Gb رم داره....
ولی خوشحال شدم بخاطر خبر خوبی که دادین.... GTX 780 با 6Gb.....:oops:

این یه ویدئو دیگه هست که توضیحات بیشتری میده ....

[video=youtube;7Tyudcr1uLY]http://www.youtube.com/watch?v=7Tyudcr1uLY[/video]

اگه شما به توضیحات بعد از دقیقه 12 توجه کنید ....مثل من کاملا شگفت زده میشین....
.
.
با اجازتون من چند تا از نکاتش رو میگم...

میگه: مشخص شده که GTX 780 تقریبا به سرعت کوادرو هست (بخاطر هسته های کودا) ولی نه دقیقا ...

و همینطور مشخص شده که میشه بایوس GTX 780 رو هک کرد تا بشه از تمام هسته های کودا استفاده کرد

و میگه اگه کاری که شما میکنید نیاز به مقدار زیادی (منظورش بیشتر از 3 Gb )رم گرافیک نداشته باشه واستون (تقریبا)مثل کوادرو کار میکنه !...it's hell of a good deal

در پایان هم میگه اگه شما نیاز به یه کوادرو دارین... خب میدونین ...! لازم نیست که (هی بگین کوادرو بهتره و سریعتره)....بله میدونیم خیلی از اپلیکیشن ها واقعا احتیاج به کوادرو دارن.....
.
.
به نظر من کل مسئله اینجاست که GTX 780 میتونه نیاز خیلی از هنرمندان که 5000 دلار پول واسه گرافیک ندارن رو برطرف کنه...

اینم لینک یه ویدئو دیگه که GTX 780 رو با Quadro K4000 مقایسه میکنه...(برای پریمیر پرو)

http://www.youtube.com/watch?v=VGP0ga6salw

.
.
.
امیدوارم که این مطالب براتون مفید بوده باشه....
و همینطور امیدوارم قیمت GTX 780 با 6Gb رم مثل قیمت تایتان نشه تا ما بتونیم بخریمش...:green:
موفق و پیروز باشید....:rose:

آخرین ویرایش:

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،
خوشحالم که خوشحالید :oops:
خوب حالا که دونستن موضوع GTX 780 با 6GB رم خوشحالتون کرده این موضوع رو هم خدمتتون عرض کنم که اختلاف قیمت اون با مدل 3GB فقط 30 دلاره ... :shock:

ضمنا اگه 2 تا دونه از اونهارو باهم نصب داشته باشین به لحاظ قیمت برابر با یک تیتانه اما به لحاظ سرعت بدلیل دوبرابر شدن تعداد هسته های Cuda سرعت اوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو...

خب حالا که خیلی خوشحالیم دوباره یه نگاهی به مثال کشتی مسافری و جنگی تو پست قبلی بندازیم بد نیست ...

اما در هر صورت وقتی بحث مالی وسط میاد اونیکه برنده بازیه دو تا کارت 780 با 6GB که هم قیمتش مناسبه و هم سرعتش، اما خیلی دنبال هک کردنش نرید که کمی سرعتو بالا ببرید چون با اینکار رسما

خطر آتیش گرفتن سیستم رو به جون خریدید، حالا اگه یه وقتی پولتون زیادی کرد تهیه سیستم های خنک کننده و کیس و پاور مناسب ایده خوبیه ...

موفق باشید

reza_1001

Well-Known Member
یه نکته دیگه برای عزیزانی که با برنامه هایی کار میکنن که از open CL پشتیبانی میکنن....مثل MAYA

کارت گرافیکهای AMD مثل R290X واسه این کار عالی هستند ...چون خیلی خوب از open CL پشتیبانی میکنن

این لینک یه مقاله در مورد همکاری اتودسک و ای ام دی هست....(در رابطه با مایا)

http://semiaccurate.com/2012/06/11/amd-and-autodesk-speed-up-maya-with-opencl/

آخرین ویرایش:

Hidden Dragon

کاربر فعال
یه نکته دیگه برای عزیزانی که با برنامه هایی کار میکنن که از open CL پشتیبانی میکنن....مثل MAYA

کارت گرافیکهای AMD مثل R290X واسه این کار عالی هستند ...چون خیلی خوب از open CL پشتیبانی میکنن

این لینک یه مقاله در مورد همکاری اتودسک و ای ام دی هست....

http://semiaccurate.com/2012/06/11/amd-and-autodesk-speed-up-maya-with-opencl/

با سلام،

این مدل AMD نسبت به قیمتش فوق العاده است اما یه ایراد بزرگ مثل GTX690 داره و اون بخاطر دارا بودن دو پردازنده است که باعث میشه مقدار رم موجود تقسیم بشه بین دو پردازنده

یعنی با وجود 4GB رم شما میتونید صحنه های 2GB رو برای رندر کننده هایGpu بارگذاری کنید.

موفق باشید:)

reza_1001

Well-Known Member
با سلام،

این مدل AMD نسبت به قیمتش فوق العاده است اما یه ایراد بزرگ مثل GTX690 داره و اون بخاطر دارا بودن دو پردازنده است که باعث میشه مقدار رم موجود تقسیم بشه بین دو پردازنده

یعنی با وجود 4GB رم شما میتونید صحنه های 2GB رو برای رندر کننده هایGpu بارگذاری کنید.

موفق باشید:)

بله درسته ....ولی اگه شما هم خوشحال میشین :lol: باید بگم که مدل 8 گیگابایتی هم داره....

جدیدترین ارسال ها

بالا