مقايسه اطلاعات يك فيلد از يك جدول بانك اطلاعاتي

sunrise

Member
سلام دوستان

من با استفاده از Query زير اطلاعات جدول بانك اطلاعاتي رو با هم مقايسه كردم و در صورت شبيه بودن اطلاعات مربوطه رو نمايش ميده اما يه مشكلي كه هست اينه كه فقط در صورتي كه شباهت در كلمه هاي انگليسي باشه موارد مشابه رو نمايش ميده اما اگه بين كلمات فارسي مقايسه انجام بشه اصلاً هيچ چيز مشابهي رو كه با حروف فارسي هست رو نشون نميده :sad:

بعنوان مثال در صورتي كه در فيلدي كه در بين اطلاعات آن مقايسه ميشه دو كلمه This is best و Best program وجود داشته باشه در قسمت اطلاعات مشابه به راحتي نمايش داده ميشه اما در صورتي كه مثلاً دو كلمه اين خوب هست و برنامه خوب وجود داشته باشه مشابه ها رو نمايش نميده.

Query كه من براي اين كار بكار بردم:
PHP:
$sql = "SELECT id FROM news WHERE id != $id AND MATCH (title) AGAINST ('". addslashes($title) ."') ORDER BY time DESC LIMIT 0,5";

توجه داشته باشيد كه $title قبلاً مقدار دهي شده تحت عنوان خبر فعلي ...

ميخواستم اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد كه چطوري بايد Query رو نوشت تا مقايسه بين حروف فارسي هم صورت بگيره.

راستي نوع كاراكترست جدول مربوطه هم بصورت Unicode (UTF-8) مي باشد.

با تشكر

sunrise

Member
كسي نمي دونه چطوري بايد اين مشكل رو حل كرد. من فوري نياز دارم اگه ميشه سريعتر من رو راهنمايي كنيد ...

sunrise

Member
قربون همتون ، اگه ميشه سريعتر من رو راهنمايي كنيد چون كارم خيلي گيره ...

oxygenws

Active Member
متغیر $sql رو روی صفحه پرینت کن (در زمانی که بهش فارسی ارسال می کنی) و اینجا بنویسش.

sunrise

Member
oxygenws گفت:
متغیر $sql رو روی صفحه پرینت کن (در زمانی که بهش فارسی ارسال می کنی) و اینجا بنویسش.
کد:
SELECT id FROM news WHERE id != 2 AND MATCH (title) AGAINST ('معرفي') ORDER BY time DESC LIMIT 0,5

oxygenws

Active Member
این کوئری که مشکلی نداره.
تنها چیزی که به ذهنم میرسه که می تونی تست کنی اینه که یک عبارت که توش "ی" و "ک" نداشته باشه رو بگردی و ببینی جواب میده یا نه.

sunrise

Member
oxygenws گفت:
این کوئری که مشکلی نداره.
تنها چیزی که به ذهنم میرسه که می تونی تست کنی اینه که یک عبارت که توش "ی" و "ک" نداشته باشه رو بگردی و ببینی جواب میده یا نه.
بازم فايده اي نداشت ...

جدیدترین ارسال ها

بالا