معرفی کتاب یادگیری طراحی سایت

dishlame

Member
سلام به دوستان عزیز
یک کتاب راهنمایی کنید بگیرم که واقعا یاد بده،html,css و هرچی که درباره سایته
یک کتاب خوندم به جای یاد دادن،نصفش داستانه! می خوام از پایه یاد بگیرم:rose:
لطفا راهنمایی کنید

Milad

Well-Known Member
براي يادگيري طراحي وب بايد به ترتيب زير شروع به مطالعه كني :

1 . HTML عموما كتابهاشون هيچ فرقي نميكنه من پيشنهاد ميكنم يكم بگردي و يك e-Book پيدا كني كارت رو راه ميندازه .

2 . Css من كتاب : 101 ترفند Css نوشته راشل اندرو ، ترجمه امير عباس عبدالعي ، انتشارات ناقوس رو پيشنهاد ميكنم .

3 . javaScript : انتشارات علوم رايانه ، جعفري نژاد قمي ( خودم نخوندم ولي ميگن كتاب خوبيه من php اين مولف رو ديدم خيلي سطح پايين و ساده بود ، در كل كتاب هاش براي شروع خوب هستن )

4 . PHP : يكي از بهترين منبع هاش سايت w3schools هست ، همينطور كتاب انتشارات Sams كه با عنوان php در ده دقيقه منتشر شده عاليه اين كتاب نسخه فارسي شدش توسط فرشيد گيلك از انتشارات ناقوس هم منتشر شده كه از ترجمه خيلي خوبي برخوردار نيست ، البته اين دو تا زبان اصلي بودن ، منبع فارسي خوب براي php زياد نيست ؛ در كل براي شروع همون كتاب جعفري نژاد قمي رو پيشنهاد ميكنم چون روان ترين ترجمه رو داره ( تو يك نگاه فهميدم :lol: )... اگر علاقه داشته باشي هم ميتوني در تايپيكي كه در امضام هست مبحث ما رو دنبال كني و PHP‌ رو ياد بگيري ...

موفق باشي

programmer

New Member
سلام!
بهترین کتاب ها کتاب های زبون اصلی هستن. چون اونهایی که ترجمه شده، به صورت افتضاح ترجمه شده. مطالب رو به صورت برعکس ترجمه کردند.
به نظر من :
1.کتاب HTML, XHTML, & CSS, Sixth Edition: Visual QuickStart Guide
نویسنده By Elizabeth Castro
بهترین کتاب برای یادگیری اچ‌تی‌ام‌ال و سی‌اس‌اس هست.
2.کتاب New Riders Press Stylin With Css - A Dsigners Guide 2Nd Editionc 2007
3.کتاب SitePoint.The.Art.and.Science.of.CSS.Mar.2007
4.کتاب SitePoint.The.CSS.Anthology.2nd.Edition.Aug.2007
برای یادگیری css بصورت پیشرفته این کتاب ها خیلی عالیند.
5. کتاب SitePoint_The_Ultimate_HTML_Reference-May.2008
6.کتاب SitePoint.The.Ultimate.CSS.Reference.Feb.2008
این دو تا کتاب هم کتابهای خوبی هستند

در ضمن اگه کتاب ها رو هم می خوای بگو!
موفق باشید

dishlame

Member
اقایون ممنون
جعفرنژاد رو کتاب های ویژوآلش رو دارم خوبه،باید اینم خوب باشه. یه سوال دیگه: همه این موارد رو با هم یاد بگیرم یا تک تک از یکی شروع کنم؟

dishlame

Member
کتاب هاب خارجی بدون ترجمه رو می شه یاد گرفت؟ چون زیاد وارد نیستم

Milad

Well-Known Member
به ترتيبي كه در پست اول گفتم شروع كن ، ميتوني يادگيري css رو وقتي به اواسط يادگيري html رسيدي شروع كني ولي جاوا اسكريپت و php رو جدا مطالعه كن بعد از javascript ميتوني سراغ JQuery هم بري ...

---

اگر زبانت خوب باشه كه بهترين منابع زبان اصلي هستند ...

آخرین ویرایش:

Milad

Well-Known Member
بيشتر كتاب هاي فارسي نهايتا در سطح متوسط هستند و ترجمه زياد جالبي هم ندارند ، اگر يكم زبانت خوب باشه ميتوني منابع خيلي بهتر و كاملتري رو مطالعه كني ، فعلا شروع كن به مطالعه يك e-Book فارسي آموزش HTML كم كم راه مي افتي ...

Milad

Well-Known Member
آره ، خوبه اينا آموزش هاي torres هست كه توي همين فروم هم گذاشته ...

programmer

New Member
اقایون ممنون
جعفرنژاد رو کتاب های ویژوآلش رو دارم خوبه،باید اینم خوب باشه. یه سوال دیگه: همه این موارد رو با هم یاد بگیرم یا تک تک از یکی شروع کنم؟

سلام!
من کتاب های جعفر نژاد رو زیاد قبول ندارم. خیلی اشکال داره و خیلی هم مقدماتی هست.
اگه شماقصد دارید یک طراح وب سایت قوی بشید. بهتره از کتاب های خوب استفاده کنید.
در مورد کتاب ها هم باید بگم. شما ابتداا اولینن کتاب رو بخونید . به نظر من محشره . اچ تی ام ال و سی اس اس رو خیلی جامع یا داده.
در مورد کتاب های بعدی هم . این کتابها شما رو در سی اس اس قوی و پیشرفته میکنه!

یا علی

programmer

New Member
کتاب هاب خارجی بدون ترجمه رو می شه یاد گرفت؟ چون زیاد وارد نیستم
سلام!
خب بالاخره باید از یکجا شروع کنی!
اولش خیلی سخته!
اما باید توجه به هدفت داشته باشی!
اگه همت کنی و پشتکار داشته باشی. حتما میشه
فقط اولش سخته، بعدا برات عادی میشه! چون یک دایره لغت هستند که همش تکرار می شند.

موفق باشید

dishlame

Member
همین کتاب رو اول بخونم؟ 1.کتاب HTML, XHTML, & CSS, Sixth Edition: Visual QuickStart Guide
نویسنده By Elizabeth Castro

ترجمه نداره؟ انقلاب هست بگیرم؟

programmer

New Member
بله!
ترجمه فارسیش هم هست!
انتشارات ناقوس زده! مترجم هم آقای میر محمد جواد معتمد هاشمی است.
اما من توصیه ام اینه که از روی متن اصلی بخونید!

یا علی

dishlame

Member
2 تا شو می گیرم یجا گیر کردم از فارسیش می خونم!
بعد از این کتاب باید برم سراغ php ,درسته؟

programmer

New Member
سلام!
بعد از اینکه به اچ تی ام ال و سی اس اس مسلط شدی. (مسلط یعنی اینکه باید بتونی سایت های استاتیک بسازید. این کار هم فقط با تمرین زیاد و طراحی سایت انجام میشه. توصیه من اینه که سایت هایی رو که توی اینترنت می پسندید، شروع کنید به کد نویسی اونها، تا دستتون راه بیافته) بعد از اینکه خوب مسلط شدید. مقداری هم جاوا اسکریپت یاد بگیرید. و بعد یک زبان سمت سرور رو انتخاب کنید یا asp.net یا php
جاوا اسکریپت رو هم می تونید در کنار زبان انتخاب شده سمت سرور شروع به یادگیری کنید.
و وقتی با جاوا اسکریپت آشنا شدید. زمان اون هست که یکی از کتابخانه هایش رو انتخاب کنید و شروع به کار کردن با اون شید.
و وقتی این زبونها رو با هم ترکیب می کنید و یک سایت داینامیک طراحی ک یکنید. اون موقع هست که لذت طراحی وب رو می چشید.

در ضمن باید شما در کنار اینها با فتوشاپ هم آشنا باشید. تا بتونید طراحاتون رو طراحی کنید.
و نکته آخر هم اینکه باید یک محیط رو برای کدنویسی انتخاب کنید.
یا Adobe Dreamweaver یا Microsoft Expression Web یا ...

با آرزوی موفقیت
یا علی

dishlame

Member
خیلی ممنون از راهنماییت،الان می رم کتابو می گیرم
فتوشاپ هم تقریبا مسلط هستم
متشکر از شما

programmer

New Member
مگه نمی خوای طراح وب بشی؟
هلو برو تو گلو که نیست؟
باید تلاش کنی! اون هم خیلی زیاد
امسال هم که سال همت مضاعف هست! تو هم همت و کارت رو مضاعف کن. تا بتونی یه طراح وب قابلی بشی!

یا علی

dishlame

Member
سطحش یه مقدار بالاتر از مبتدیه! کد ها را زیاد کار نکرده,کدها رو خودم از نت یاد بگیرم؟ بعد کتاب رو بخونم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا