معرفی تبلت اینتوس 5

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
سلام !
من بهرامی هستم و امروز هم با یک مقاله از جدیدترین محصول سخت افزاریه دنیای گرافیک براتون تهیه و ترجمه کردیم که امیدوار هستیم اطلاعات مفیدی رو در اختیار علاقه مندان قرار بده !

فقط خواهشا اگر خواستید کپی کنید مطالب رو با ذکر منبع قرار بدید ، ممنون میشم

بدون حرف خاصی میریم سر اصل مطلب و یه توضیح کلی در مورد تبلت میدم برایدوستانی که آشنایی ندارند تا کمی
با این سخت افزار بسیار کار آمد در گرافیک آشنا بشوند!

تبلت چیست ؟
تبلت یا همون به اصطلاح در ایران و عامیانه " قلم نوری" ( که البته این اصطلاح اشتباه هست ) وسیله ای هست که حس کشیدن مداد بر روی کاغذ،با تمامیه خصوصیات حتی فراتر از اون رو در خودش گنجانده!

تلبت ها انواع و سایز های مختلفی دارند و انواع مارک ها ؛ که برای مصارف نوشتاری تا مدل سازی های سه بعدی و نقاشی و نقشه کشی و نامه نگاری های الکترونیکی و .. کاربرد داند ؛ و ما امروز در مورد مدل اینتوس 5 (intuos 5 ) که آخرین محصول شرکت وکام (wacom ) هست صحبت میکنیم!

این نکته هم برای کسی که میخواد حرفه ای کار کنه : هیچ شرکتی تا کنون نتونسته به تکنولوژیه این شرکت
دست پیدا کنه و تقریبا به جرات میشه گفت بی رغیب ترین محصول و البته گران ترین محصول هست در بین رقبا!

attachment.php

- نمای کلی اینتوس 5

اینتو س 5 ، کار با تبلت های قلمی با به سطح دیگری از پیشرفت سوق داده است :
این اولین تبلت پیشرفته ای است که تکنیک قلم ورودی وکام را با تکنیک های چند لمسی ، بر روی یک دستگاه مجزا تلفیق مینماید .
هنگام کار با قلم های معروف وکام که حساس به فشار هستند روش جدید ، بدون استفاده از دستها را تنها با حرکات اشاره ای تجربه کنید ! علاوه بر این صفحه نمایش Express viwe جدید ، قابلیت های بدون سیم و ارگونمیک آن ، طرح ظریف پروفایل به کیفیت روند کارتان می افزاید و باعث میگردد کار روزانه تان راحت تر و بدون واسطه انجام گیرد!

تماس انسانی :
touch-thumb.png

راه جدیدی را پیدا کنید که هم کارتان را طبیعی تر نشان دهد و هم مکمل آن باشد ، سطح چند لمسی
جدید تبلتهای قلمی حسی اینتوس 5 ؛ این مزیت را برایتان به ارمغان می آورد که امکانات لمسی که در windows 7 و Mac os lion وجود داشته را بکار گیرد.
همزمان که در حال ویرایش عکسهایتان ؛ نقاشی ؛ ترسیم یا طراحی هستید ؛ گستره تصویر ؛ چرخاندن و جابجایی تصویر را نیز میتواندی با تماس انگشتتان انجام دهید !
اینتوس5 ساخت تولیدات پیشرفته را ادامه میدهد و فرصت را در اختیارتان میگذارد که هم حرکات متناسب با نیازها و نظراتتان را سفارش دهید و هم فضای کاربردی ویژه را برای هر حرکتی خلق کنید!

تنظیمات در یک نگاه
express-view.png

Express viwe صفحه نمایش جدید اجازه دسترسی و مشاهده کل تنظیمات تبلت قلمی روی مانیتورتان را به شما میدهد؛ این نمای جدید شبیه صفحات نمایشی Head-Up است که معمولا در هواپیما موجود است و به تازگی در ماشین ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد .
ملاحظه کنید که چگونه به دکمه های صفحه نمایشتان برنامه میدهید؛ چگونه قوس حساس به فشار قلمتان را تنظیم کنید و چگونه حرکات بدون استفاده از سویچینگ به راحتی قابل دسترسی هستند!
انگشتتان را روی Express key s بگذارید ، Express viwe ظاهر میشود که روی لبه ی صفحه ی نمایش فعلی قرار میگیرد و به شما این امکان داده میشود که به سرعت تنظیمات را بازبینی کرده و یا آنها را تغییر دهید .
روی کارتان تمرکز بیشتری داشته باشید و به بررسی سایر تنظیمات بپردازید.

سرعت کار بیشتر
express-keys.png

طراحی ماهرانه مجدد یک طرح شامل این موارد میباشد: touch ring express key (حلقه ی لمسی ) با چهار مکان
2 حالته ی قابل سفارش toch ring تعریف شده ی توسط کاربر این موارد را در اختیارتان قرار میدهد »
کنترل مستقیم اسکرول ؛ بزرگ نمایی ؛ اندازه قلم مو ، چرخش بوم و سند با لایه انتخابی در حالی که Exprss key قابل سفارش به شما امکان دسترسی به میانبرهای کاربردی ویژه و شخصی را میدهد - دقیقا همان چیزی که شما میخواهید !
از آنجاییکه هم Touch Ring و هم Express keys هر دو هم سو با تبلت هستند ؛ راهنماییهای انگشتانتان ابزار کار شماست !

قلم گیریپ وکارم(Wacom Grip Pen)
grip-pen.png

هنوز هم مرکز کار روزانه ی شما قلم گریپ وکام است .
با فشار ابتدایی نزدیک به صفر ( 1 گرم) قلم گریپ وکام همان حس و پاسخی را در شما القا میکند که از کار با ابزار سنتی خلق میکردید (قلم و کاغذ) را بدست می آورید.
بعلاوه قلم وکام داری 2048 سطح از فشار میباشد که کیفیت وضوح و قوس فشار قلم را به بهترین سطح رسانده
تا نفاط حقیقی از آن حاصل گردد! ( که واقعا عالی هست )

بدون سیم های اضافی

wireless-icon.png

همه ی تبلتهای قلمی اینتوس 5 را میتوان به لوازم جانبی بی سیم وکام ( که جداگانه فروخته میشود) مجهز کرد
تا ارتباط پذیری بی سیم مقدور گردد.
نصب راحت ؛ به صورت نصب ماژول (چفت شدن در آن) گیرنده کوچک و باتری قابل شارپ میتواند
هر تبلت اینتوس 5 را به یک دستگاه کاملا بی سیم تبدیل کند و بدون اینکه به آن آسیبی برسد .
این دستگاه بر پایه تکنولو|ی اختصاصی 2.4 GHz RF استوار است که یک فرآیند ساده و فوری است
و اتصالی مطمین را فراهم میکند.

خوب معرفی تمام شد و ویژگی های این محصول رو براتون ارائه میدیم :

ویژگی های جدید اینتوس 5 :

راحتی بیشتر :
اینتوس 5 مجددا طرای شده تا راحتی و ارگونومیکش از قبل هم بیشتر شود.
هنگامیکه روکش سیاه ماتش بازتابهای اضافی را کم میکند این امکان به شما داده میشود که روی صفحه ی نمایشتان
تمرکز کافی داشته باشید وبعد از ساعتها کار سطح تماس نرم و جدیدش آرامش واقعی را به شما هدیه میکند.
علاوه بر این چهار LED کوچک به شکل L روشن شده و بطور ظریفی ناحیه فعال برای قلم و تماس را نشان میدهد این امر موجب میشود از طریق دیداری راهنمایی شوید بدون اینکه گیج شده یا در کارتان خللی ایجاد شود.

انتقال راحت:
همه ی تبلتهای قلمی اینتوس 5 را میتوان به لوازم جانبی بی سیم وکام متصل شده و بدون هیچ مشکلی کارایی
قابل قبولی را ارائه کنند !

سایز های موجود :
line-up جدید اینتوس5 ؛ از 5 قلم متفاوت و تبلتها در سه سایز و انتخاب تکنیک لمسی تشکلی شده !
صرف نظر از اینکه این تبلتها ؛ تکنیک لمسی داشته باشند یا نه ! که این تکنولوژی تاچ و لمسی بودن در همه ی سه ساز گنجانده شده است !

دوستان خوب هرگز ما را تنها نمیگذارند :
هنوز هم ویژگیها و برتریهای ازرشمند نسل قبلی اینتوس ادامه دارد ، ویژیگهایی نظیر سنسور Tip وکام ؛ با حساسیت
به فشار 2048 که اینتوس 5 را با دستگاه های ورودی به کار رفته در اینتوس cintiq 21 ux و 24HD cintiq هماهنگ میکند
. بعلاوه Express keys (در حال حاضر با قابلیت لمسی) و touch ring چند کاره (شامل عملکرد (دو حالته) در داخل اینتوس 5 هم بکار رفته اند
از اینتوس دیدن کنید و سریعا یکی سفارش دهید

البته وارد ایران نشده.. اما اینتوس 4 در ایران موجود هست در 4 سایز A6 - A5 - A4 -A3 موجود است !

محقق و مترجم : بهرامی - مهریان

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    40.7 کیلوبایت · بازدیدها: 303

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
اینتوس 4 قیمتش خیلی مناسب بود نسبت به کاراییش
کوچکترین سایزش حدود 300 بود
اما الان همون سایز 550 هست با یکسال گارانتی !
سایز مدیوم هم 850 که از این سایز به بالا برای نقشه کشی و کد استفاده میشه !

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
شما خودتون چه مدلی استفاده میکنید؟
من خودم اینتوس 4 دارم یه مدل قبل از این مدل میشه

دوستان لطفا برای تشکر فقط از دکمه تشکر استفاده کنید که نظم تاپیک حفظ شه ممنون از همه ی دوستان

.:BehzAd:.

Active Member
woo0w00w

چهارش که عالیه و ما که راضی ایم حالا ببین این چیه دیگه.

ببینیم میتونم این رو به داداشم بندازمیه پنجشو بگبرم.

در آخر هم مرسی گیلاس عزیز بابت تاپیک و خبر دادن.

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
من که Bamboo دارم و برای سطح کارهای من خوب که هیچ عالی هست :دی قیمتش هم فکر کنم مناسب هست
Bamboo Dock (مجموعه نرم افزاری برای واکام بمبو) هم دارد که توی Adobe Max منتخب شد و...
ولی خوب شاید برای طراحان دیجیتال حرفه ای سری اینتوس مناسب تر باشد....

در ضمن برای وارد کردن و خرید اختصاصی سایت هایی هستند که در ایران می توانید این محصولات را از فروشگاه های معتبر جهانی سفارش دهید و درب منزل دریافت کنید ، البته اگر تا قبل از وارد شدن توسط شرکت ها راغب به داشتن این دستگاه باشید..

آخرین ویرایش:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
بله
نه تنها فتوشاپ بلکه در برنامه های سه بعدی نظیر مکس و مایا هم میتونید کار کنید
نمونه کارها رو توی امضام در گالریش میتونید ببینید
مثلا نقاشی دیجیتال و ..

yaiiaj

کاربر VIP
سلام و خیلی ممنون بابت اطلاع رسانیتون.
من اواخر سال نود ، اینتوس 4 ، سایز مدیوم یا همون A5 رو با قیمت 960 تومن خریدم ؛ سایز A4 هم یک میلیون و صد و هشتاد تومن قیمت گرفتم که البته کار چین هست...

در ضمن برای وارد کردن و خرید اختصاصی سایت هایی هستند که در ایران می توانید این محصولات را از فروشگاه های معتبر جهانی سفارش دهید و درب منزل دریافت کنید ، البته اگر تا قبل از وارد شدن توسط شرکت ها راغب به داشتن این دستگاه باشید..

آقا درود بر شمـــــــا خوب معرفی کن داداش تا سر بزنیم ، راستی به دلیل تحریم فروش به ایران انجام می شه؟؟ اگه بشه که هر کسی از خداشه جنس چینی گیرش نیاد حتی اگه دو برابر قیمت هم باشه ، وااااالا به خدا :green:
بازم ممنون...

آخرین ویرایش:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
آقا درود بر شمـــــــا خوب معرفی کن داداش تا سر بزنیم ، راستی به دلیل تحریم فروش به ایران انجام می شه؟؟ اگه بشه که هر کسی از خداشه جنس چینی گیرش نیاد حتی اگه دو برابر قیمت هم باشه ، وااااالا به خدا

دوست عزیز چین به صورت اسمبل میده و مهم نوع جنس هست وگرنه گوشی آیفون رو پشتش رو ببینید زده design in california assembled in china همون هم اصل هست و قطعات فقط منتاژش با متخصصان چینی هست با کیفیت خیلی خوب

تا جایی که من تحقیق کردم 2 نمونه تبلت هست که آمریکایی و آلمانی این 2 نمونه توی ایران هست ؛ نمونه آمریکایی از کیفیت و حساسیت کمتری برخوردار هست و حدود 15 تا 20 % ارزون تر هم هست
شرکت هپیران توی گوگل سرچ کنید میاد! این شرکت تنها وارد کننده و معتبرترین نمایندگی در تهران هست
مدل اینتوس 5 هم خیلی وقت هست وارد شده میتونید خرید کنید

yaiiaj

کاربر VIP
درود بر شما و باز هم ممنون بابت اطلاع رسانیتون:rose::green: و باید عرض کنم که منم تبلتمو از هپیران گرفتم
که آشنایی با این شرکت رو مدیون شما هستم(مربوط به پستهای سالهای گذشته شما)...
thankyou.gif

alihafezi

New Member
سلام سوال اینه که برای طراحی های دوبعدی توی فتوشاپ و کارل کدوم مدل و سایز وکام مناسب تره ؟
مرسیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی!

Dr.Undead

New Member
بعضی از این نوع تبلت ها lcd دارن
شامل این مدل نمیشه ؟
bamboo dock ال سی دی داره آیا ؟

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
مدلهای cintiq فقط داره این قابلیت رو
قیمتشون هم حدود 7-8 میلیون به بالا تا مرز 15 هم رسید ...

Dr.Undead

New Member
برای کار با قلم ، به هر حال ذست میخوره بهش ، تاثیری نداره ؟ جز تاچش حساب نمیشه ؟ مخصوصا مدلای مولتی تاچش ؟

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
مدل وکام اینتوس 5 چرا کلا قابلیت تاچ داره با دست
یا بامبو پن & تاچ
ولی خوب رابط کاربری وکام کلا خیلی عالیه و همونطور که میدونید بهترین تکنولوژی از بین همه ی پن تبلت هارو این برند داره و تقریبا انحصاری هست ! همینطور هم قیمتشون بسیار بالاست نصبت به برند های دیگه مثل جنیوس یا ...

جدیدترین ارسال ها

بالا