معایب عایق پشم شیشه

پشم شیشه نوعی الیاف معدنی است که در واقع نوعی عایق حرارتی و صوتی است که از مواد بازیافتی از شیشه ذوب شده با ماسه و رزین معمولی ساخته شده است. الیاف پشم شیشه بسیار کوچک، ظریف و سوزنی شکل هستند. یک رول پشم شیشه معادل حداقل 10 بطری شیشه ای بازیافتی است. پشم شیشه به صورت فایبرگلاس یا الیاف شیشه تولید می شود و از الیاف استوانه ای نسبتا کوتاه تشکیل شده است. اصطلاح پشم نیز مترادف با الیاف بازیافتی یا ضعیف شده است.قدمت استفاده از پشم شیشه در سراسر جهان به بیش از 70 سال می رسد و در ایران صنعتگران بخش خصوصی و دولتی حدود 40 سال است که این الیاف را تولید می کنند.با این حال، در یک مفهوم گسترده تر، می توان گفت که به طور کلی، استفاده و تولید الیاف معدنی به سال 1800 در بخش بین المللی باز می گردد.

انواع پتو پشم شیشه
انواع پتوهای پشم شیشه شامل پارچه شیشه ای مشکی، فویل آلومینیومی و الیاف پارچه شیشه ای می باشد.

کاربردهای پشم شیشه
کاربردهای این ماده در بخش هایی مانند:

دیوار پرده
عایق صدا و حرارت
خط لوله
کاشی های سقف
تابلوهای ساندویچی
ساخت مخازن و کانال های هوایی
علاوه بر این، کاربردهای زیادی در بخش های صنعتی و ساختمانی دارد.

دمای مناسب برای کاربرد پشم شیشه
پشم شیشه برای کاربردهای مختلف در دماهای مختلف مناسب است.

محدوده دمایی مناسب برای این محصول منفی 195 درجه سانتیگراد تا 125 درجه سانتیگراد می باشد.

در برخی کاربردهای خاص می توان از این ماده در دمای 450 درجه سانتیگراد نیز استفاده کرد.

محدوده دمایی که پشم شیشه در برابر آن مقاومت می کند
این ماده نیز مانند سایر محصولات تا دماهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. حداکثر دمایی که پشم شیشه می تواند تحمل کند 550 درجه سانتیگراد است. این ماده در هنگام آتش سوزی گازهای سمی و گلخانه ای تولید نمی کند و در فرآیند اطفای حریق نقشی ندارد.

برای خرید پشم شیشه روی لینک کلیک کنید

پشم شیشه


عواملی برای انتخاب پشم شیشه مناسب
یکی از عواملی که می توان برای انتخاب پشم شیشه مناسب استفاده کرد، نوع روکش یا روکش، ضخامت و تراکم آن است.

انتخاب نوع بسته بندی بسیار مهمتر از پشم شیشه است. زیرا تاکنون عایق پشم شیشه نمی تواند رطوبت موجود در فضا را جذب کند. تعیین نوع پاکت مناسب می تواند عملکرد عایق را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

تراکم پشم شیشه
چگالی این ماده حدود 24 تا 96 کیلوگرم بر متر مکعب است و مقاومت فشاری پشم شیشه نیز کم است. تنوع در چگالی یکی از مزایای مهم این ماده است.

مزایا و معایب پشم شیشه
یکی از مزیت های این ماده این است که تراکم های متفاوتی دارد. علاوه بر این، نصب آسان، عایق سبک این ماده، به آرامی می سوزد و گازهای سمی را در مقادیر کم منتشر می کند.

خاصیت آکوستیک نیز یکی از مزایای این محصول است.

یکی از معایب این ماده مقاومت کمی در برابر رطوبت است. علاوه بر این در تماس با این ماده مشکلات بینایی، تنفسی و ریوی ایجاد می شود.

تجهیزات ایمنی مورد استفاده در برابر پشم شیشه
الیاف حاصل از این ماده می تواند باعث سرطان و همچنین بیماری های انسانی مانند:

باعث بیماری های ریوی و پوست می شود. این خاصیت حتی می تواند حیوانات و بافت های مختلف را تحت تاثیر قرار دهد و باعث ایجاد تومور شود. بنابراین هنگام کار با این ماده نباید مستقیماً با آن در تماس باشید. در حین استفاده باید از دستکش، عینک، لباس آستین بلند و کاورهای یکبار مصرف استفاده شود.

پایداری در محیط زیست
این محصول علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی باعث کاهش تولید انرژی نیز می شود.

علاوه بر این، این ماده با ایجاد تعادل بین سرمایش و گرمایش مورد نیاز از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

این مشکل در زمان جستجوی مواد اولیه، توزیع، تولید، راه اندازی و نصب صرفه جویی می کند. بنابراین، منابع ارزشمند هدر نمی روند و ضایعات حذف می شوند.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا