مشکل کپی و پرینت سیاه سفید در اپسون

Araz206

New Member
با سلام من وقتی عکسی رو با خود برنامه اپسون چاپ میکنم هیچ مشکلی با هیچ کدوم از رنگها از جمله مشکی ندارم اما وقتی بطور معمول مثلا یه فایل pdf میخوام پرینت کتنم و یا اینکه کپی سیاه سفید با دستگاه بگیرم صفحه سفید چاپ میشه و یا اصلا خوانا نیست و خاکستری مایل به سبزه، جوهرها اورجینال هستند و سطحشون هم در قسمت تانک بالاس

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام من وقتی عکسی رو با خود برنامه اپسون چاپ میکنم هیچ مشکلی با هیچ کدوم از رنگها از جمله مشکی ندارم اما وقتی بطور معمول مثلا یه فایل pdf میخوام پرینت کتنم و یا اینکه کپی سیاه سفید با دستگاه بگیرم صفحه سفید چاپ میشه و یا اصلا خوانا نیست و خاکستری مایل به سبزه، جوهرها اورجینال هستند و سطحشون هم در قسمت تانک بالاس
پرینتر تون رو در Control Panel ویندوز پیدا کنید، در بخش Devices and Printers ئه. روی آیکون پرینتر راست کلیک کنید و در یکی از گزینه های Properties یا Preferences اش تنظیمات چاپ هست، ممکنه برای هر پروفایل ای تنظیمات متفاوت باشه، مثلا تنظیمات پروفایل Grayscale برای چاپ سیاه و سفید مجزا از تنظیم Standard یا Default باشه. در هر صورت تنظیماتی مثل Quality و Paper Type و ... داره که روی خروجی تاثیر دارند.
اینها تنظیماتی است که بصورت پیشفرض موقع چاپ اغلب نرم افزار ها در ویندوز بکار میره، بجز نرم افزار های تخصصی چاپ که خودشون تنظیمات چاپ مجزایی دارند.

علاوه بر اون در Properties معمولا یک زبانه Color Management هست که ویندوز میتونه روی دستگاه خاصی یک تنظیم رنگ به اصطلاح پروفایل رنگ اعمال کنه. وقتی دکمه Color Management اش رو انتخاب کردید در لیست Device ها اون چاپگر تون رو انتخاب کنید و پایینتر پروفایل رنگ انتخاب شده رو ببینید. اگه لیست خالی نبود و Profile رنگ ای برایش مشخص شده می توانید تیک Use my settings رو بزنید و به مورد دیگری مثل sRGB تغییرش بدهید یا حذف کنید.
توضیحات رو بر اساس ویندوز 7 دادم، در ویندوز های دیگه ممکنه اسامی متفاوت باشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا