مشکل نصب Xp بعد از نصب کردن windows 7

Ronalix

Member
سلام به همه دوستان !

من مدتی روی سیستمم ویندوز 7 نصب کردم دیروز بنا به دلایلی مجبور شدم ویندوز Xp رو دوباره رو سیستم نصب کنم از همین رو درایو C رو که ویندوز 7 روش نصب بود فرمت کردم و خواستم ویندوز Xp نصب کنم اما هرچه کار کردم نشد که نشد !!! ولی وقتی که dvd ویندوز 7 رو میزام و سیستم رو بوت میکنم میتونم 7 رو دوباره نصب کنم ولی xp رو نه تو درایو C و نه تو هیچکدوم از درایو هام نمیتونم نصب کنم !!!

لطفاً بنده رو راهنمایی کنید ! ممنون .

the_king

مدیرکل انجمن
سلام به همه دوستان !

من مدتی روی سیستمم ویندوز 7 نصب کردم دیروز بنا به دلایلی مجبور شدم ویندوز Xp رو دوباره رو سیستم نصب کنم از همین رو درایو C رو که ویندوز 7 روش نصب بود فرمت کردم و خواستم ویندوز Xp نصب کنم اما هرچه کار کردم نشد که نشد !!! ولی وقتی که dvd ویندوز 7 رو میزام و سیستم رو بوت میکنم میتونم 7 رو دوباره نصب کنم ولی xp رو نه تو درایو C و نه تو هیچکدوم از درایو هام نمیتونم نصب کنم !!!

لطفاً بنده رو راهنمایی کنید ! ممنون .

فقط با گفتن اینکه نشد نمیشه فهمید مشکل مربوط به چیه، در چه مرحلی ای از نصب با مشکل مواجه می شوید؟
چه پیغام خطایی نشون میده؟ یا چه اتفاقی می افته؟

رجوع شود به :
عوض کردن ویندوز

مشکل در مورد نصب ویندوز xp روی لپ تاپ

نصب ويندوز xp روي لپ تاپ(sony( vgn-ns295d

turtel

Member
مشکل در xp

سلام من آموزش های the_king را ندیدم ,آخر من نفهمیدم the_king به چه معناست .
خوب سر صحبت خودمون من آموزش را ندیدم ولی اگر مشکلی این چنینی برای من پیش بیاید سعی می کنم درایو سی را فرمت کنم که شما انجام دادید و به نتیجه نرسیدید . خوب من راه حلی را که پیش بینی می کنم این است که درایو سی را پارتیشن بندی کنید و یک بک آپ از فایل های مهم در درایو های دیگر بردارید که اگر خدای نکرده اتفاقی افتاد برنامه هاتون را داشته باشد و قبل از این که این کار را کنید یک بار هارد را از کامپیوتر جدا و دوباره نصب کنید و به مای کامپوتر رفته >>advanced>>setting آخر >>edit و
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
البته این XP است شما فایل سون را پاک کنید

دست خودم درد نکنه ؟؟بای؟؟

Ronalix

Member
بله من آموزش ها رو خوندم ولی مشکل من یه چیز دیگست ! وقتی من CD ویندوز Xp رو میزارم و سیستم رو بوت میکنم و وارد اون صفحه آبیه میشم و میخوام درایو رو فرمت کنم Erorr میده و میگه نمیشه ! ولی وقتی درایو رو Quick فرمت میکتم میشه و بعد خود سیستم شروع میکنه به کپی کردن یه سری فایل و بعدش هم ریستارت و بعد وقتی میخواد قست دوم نصب ویندوز که گرافیکیه بیاد Erorr میده !

turtel

Member

من بهتون عرض کردم اگه نشد باید درایو را پاک و از نو پارتیشن بندی کنید وقتی این کار را کنید فایل ها از نو ساخته می شوند و امکان عوض کردن ویندوز می شود و اگر نشد به گفته خودم هارد را یک بار در بیارید و دوباره وصل کنید و اگر نشد به شرکت های کامپیوتری مراجع کنید

the_king

مدیرکل انجمن
بله من آموزش ها رو خوندم ولی مشکل من یه چیز دیگست ! وقتی من cd ویندوز xp رو میزارم و سیستم رو بوت میکنم و وارد اون صفحه آبیه میشم و میخوام درایو رو فرمت کنم erorr میده و میگه نمیشه ! ولی وقتی درایو رو quick فرمت میکتم میشه و بعد خود سیستم شروع میکنه به کپی کردن یه سری فایل و بعدش هم ریستارت و بعد وقتی میخواد قست دوم نصب ویندوز که گرافیکیه بیاد erorr میده !

اگه رابط هارد دیسک تون sata است به احتمال خیلی زیاد مشکل مربوط به همون ehci یا ahci ئه، وقتی
کامپیوتر رو روشن می کنید کلید del یا f1 یا هر کلید دیگری که مربوط به bios باشه فشار دهید و در تنظیمات
bios دنبال یک گزینه بگردید که مربوط به sata یا هارد دیسک یا achi یا ehci باشه، وضعیت اون گزینه رو تغییر بدهید.

جدیدترین ارسال ها

بالا