مشکل نصب دو ویندوز

Asad_ataiy

New Member
سلام من دو تا هارد دارم روی یکی از هاردها اول ویندوز سون نصب کردم و تا حالا باهاش کار میکردم به خاطر یه برنامه مجبور شدم روی اون یکی هارد ویندوز ایکس پی نصب کنم ولی بعد از نصب ویندوز ایکس پی فقط ویندوز ایکس پی بالا میاد من درایو ویندوز سون رو هیچ کاری باهاش نکردم می خواستم بدونم چی کار کنم که موقع روشن شدن کامپیوتر از من سوال کنه که با کدوم ویندوز بالا بیام چون می خوام هم سون رو داشته باشم هم ایکس پی من هر کاری کردم نشد هیچ چیزی از من نمیپرسه خودش ویندوز ایکس پی رو بالا میاره ممنون میشم اگه پاسخ بدید

the_king

مدیرکل انجمن
سلام من دو تا هارد دارم روی یکی از هاردها اول ویندوز سون نصب کردم و تا حالا باهاش کار میکردم به خاطر یه برنامه مجبور شدم روی اون یکی هارد ویندوز ایکس پی نصب کنم ولی بعد از نصب ویندوز ایکس پی فقط ویندوز ایکس پی بالا میاد من درایو ویندوز سون رو هیچ کاری باهاش نکردم می خواستم بدونم چی کار کنم که موقع روشن شدن کامپیوتر از من سوال کنه که با کدوم ویندوز بالا بیام چون می خوام هم سون رو داشته باشم هم ایکس پی من هر کاری کردم نشد هیچ چیزی از من نمیپرسه خودش ویندوز ایکس پی رو بالا میاره ممنون میشم اگه پاسخ بدید

سیستم بوت کننده ویندوز XP قدیمی تر از سیستم بوت کننده ویندوز های Vista و 7 ئه، ویندوز های Vista و 7 از
سیستم بوت BCD استفاده می کنند که کلا با سیستم قبلی که یه boot.ini داشت فرق داره و سازگار نیست.
وقتی ویندوز XP رو نصب می کنید سیستم بوت جدیدتر رو با نسخه قدیمی و ناسازگار خودش بازنویسی می کنه که
در نتیجه BCD پاک شده و دیگه ویندوز های Vista و 7 بوت نمی شوند. باید از DVD ویندوز 7 ای که نصب کرده اید
استفاده کنید تا مجددا BCD روی سیستم نصب بشه.

رجوع شود به : نصب ویندوز 7 کنار xp یا xp کنار 7 ؟

معمولا ویندوز 7 موقع Repair کردن به صورت خودکار ویندوز XP رو تشخیص میده و هر دو برای بوت شدن در
BCD لیست می شوند، اما اگر این اتفاق نیافتاد و فقط ویندوز 7 بوت شد باید ویندوز XP رو خودتون به منوی
بوت BCD اضافه کنید.

یک راه اضافه کردن آیتم به BCD استفاده از ابزار پیشرفته اما پیچیده خود ویندوزه :
ویندوز XP و Vista -- هر دو بوت شود

یه مشکل بعد از نصب ویندوز ایکس پی بعد از سون

و روش ساده تر استفاده از ابزار های ویژوال ئه، مثلا EasyBCD
نصب ویندوز 7 در کنار اکس پی ==>ایجاد صفحه ای که از ما بپرسد به کدام ویندوز میرویم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا