مشکل فارسی نویسی در Dream Weaver و نسخه ME

Rostamiani

Active Member
نیازی به زدن آن تگ نمی باشد. چون در نسخه جدید ( ME ) شما در محیط design فقط کافیه با مراجعه به قسمت property که پائین صفحه می باشد جهت را از سمت راست تنظیم کنید. البته جملات فارسی را در اینجا باز به هم ریخته می بینید اما پس از اینکه آنرا در محیط کد ببینید یا اینکه پیش نمایش آنرا مشاهده کنید ، جملات فارسی را بدون اشکال می بینید.یعنی نتیجه نهائی که تولید یک فایل html می باشد ، جملات مرتب می باشند.

ممکنه بگین دقیقا کجا میشه صفحه رو راست به چپ تنظیم کرد؟
من Dreamweaver ME دارم ولی این گزینه رو پیدا نکردم
اگه ممکنه یکم توضیح بدین.
ممنونم

Dorsa2000

New Member
ممکنه بگین دقیقا کجا میشه صفحه رو راست به چپ تنظیم کرد؟
من Dreamweaver ME دارم ولی این گزینه رو پیدا نکردم
اگه ممکنه یکم توضیح بدین.
ممنونم

ببینید پائین صفحه دقیقا شبیه محیط " میکروسافت ورد " که شما جهت متن را تنظیم می کنید در اینجا نیز حالتهای تنظیم از چپ و راست و وسط موجود می باشد ( در قسمت property ) اگه این قسمت در پائین صفحه شما موجود نمی باشد آنرا از پنجره window فعال نمائید.

من برای تایپ فارسی توی تگی که متن فارسی داره ( بهترین جا همون تگ body است ) گزینه dir رو اضافه می کنم به این شکل
<body dir=rtf>
بعد هم از منوی modyfy و بعد page propertis و بعدش هم تب Title\Encoding مقدار Encoding رو به UTF-8 تغییر میدم
با این روش درسته که موقع ویرایش مشکل فارسی نویسی سر جاشه ولی روی صفحه وب همه چیز به خوبی نمایش داده میشه

این rtf که نوشتی اشتباهه خب ! چرا هز همون گرافیک استفاده نمی کنی ؟ اینقد زود به اش عادت می کنی که دردسرش یادت میره
dir=rtl

اگه بخوایم justify کنیم چی؟

سلام
اینایی که دوستان گفتن همه درست (یعنی فقط توی محیط دریم ویور متن فارسی بهم ریخته است. اما اگه متن رو justify کنیم، خط آخر متن به سمت چپ منتقل میشه.
لطفا اگه راه حل رو میدونید راهنمایی کنید.
با تشکر

درست شد!

خودم جوابمو گرفتم!
تنها راه حل همون rtl هست.
این کد رو که توی تگ body بذارید، برای justify کردن متن هم کار میکنه. (البته باز هم توی محیط دریم ویور بهم ریخته است اما وقتی preview بگیرید درست میشه.)
از همه دوستان متشکرم

shnoit

Well-Known Member
خودم جوابمو گرفتم!
تنها راه حل همون rtl هست.
این کد رو که توی تگ body بذارید، برای justify کردن متن هم کار میکنه. (البته باز هم توی محیط دریم ویور بهم ریخته است اما وقتی preview بگیرید درست میشه.)
از همه دوستان متشکرم

حرفتون درسته منتها این طوری اسکرول صفحه شما هم میره سمت چپ! درسته!؟
بهتره dir=rtl رو در جداول یا div ها یا هرجا که لازم داشتین بزارین و align=justify را در کنارش بهش اضافه کنین تا همه خطها هم تراز بشن.این طوری اسکرول صفحتونم همون سمت راست( سرجای خودش ) میمونه!:)
اضافه میکنم که در این روش مشکل نقشه های اخر خط هم حل میشه ( هون گفته های علی اقا)!!

آخرین ویرایش:

delphila

New Member
سلام من براي فارسي نوشتن توي دريم ويور مشکل دارم ميشه لطفا کمکم کنيد؟
يعني فارسي مينويسه ولي برعکس مينويسه چيکار بايد بکنم که مثل توي ورد راحت توش فارسي بنويسم؟؟؟

shnoit

Well-Known Member
همین طوریه. راه حلی نداره.
میتونین ابتدا در Word یا NotPad بنویسین و در آنجا Paste کنین. بقیه توضیحات هم در همین تاپیک موجوده.
موفق باشین

DaRiOuShJh

Member
واقعا در این زمینه dream مصیبته
باید با چند تا برنامه کار کنید
من که سالهاس frontpage 2003 رو هم بغلش دارم با اون این کارا رو میکنم
البته dream بیشتر به درده داینامیک و javascript میخوره

SADMIM

Member
سلام

حتماٌ قبل از شروع طراحی تون روی صفحه راست کلیک کنید.

گزینه Page Properties را انتخاب کنید.

از منوی Title/Encoding را انتخاب و از منوی کرکره ای encoding گزینه Unicode (UTF-8) را انتخاب کنید

و چک مارک include Unicode Signature (BOM) را فعال کنید

یه نکته دیگه برای اینکه فارسی تایپ کنید در داخل جدول هاتون هم حتما از تگ <div dir="rtl"> استفاده کنید.
[FONT=&quot][/FONT]​

sajjadnajafi

New Member
یک نکته جالب

جدای از همه این حرفا یک نکته ی خیلی توپ تو کتاب آموزش گام به گام Dreamweaver (جعفر کاشانی) دیدم:
یک بازی کوچک در این برنامه مخفی است.اگر شماکلمهDreamweaver را در کادر رنگ نوار Properties تایپ کنید و سپس Enter را فشار دهید یک بازی کوچک اجرا میشود.
نظرتون چیه؟؟!!
:wink:

توجه : این بازی در نسخه مکینتاش نرم افزارDreamweaver وجود ندارد.

Rostamiani

Active Member
سلام
Dreamweaver CS4 Beta منتشر شد
ر این نسخه با قابلیت Live View می تونید بدون Preview گرفتن نسخه نهایی صفحه رو ببینید.(با کلمات فارسی درست) (^_^)

amir-yazdel

Member
سلام
من خودم این مشکل رو با اکثر برنامه ها داشتم مثل وی بی و دریم ویور اما با پیگیری فهمیدم که در زبانه regional and language option و در قسمت advanced باید farsi رو انتخاب کنید تا تمام مشکلات حل بشه.

kindkiller000

New Member
مشکل نمایش □□□□ به جای حروف فارسی

سلام
تو دریم DW-cs3 موقع تایپ فارسی به جای نمایش حروف فارسی [FONT=&quot]□□□□[/FONT] نمایش داده میشه!
ضمنا قبلا تو همین نسخه ای که مشکل دارم بدون هیچ مشکلی فارسی نمایش داده میشد؛ اقدام به ReInstall کردم و جواب نگرفتم؛ بحث یونیکد رو هم رعایت کردم.
خواهش میکنم اگه کسی میتونه مشکل منو حل کنه.
ممنون:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا