مشکل فارسی نویسی در Dream Weaver و نسخه ME

سلام دوستان

من از فارسي نويس مريم استفاده مي كنم. توي فلش مشكلي ندارم چون نوشته ها با كيفيت در مياد. اما توي دريم ويور نوشته ها مثلا با با كيفيت ترين فونت كه tahoma است باز هم بي كيفيت مي شه. لطفا اگر راهي را به غير از استفاده از فارسي نويس مي دونيد به من اطلاع بديد و اگر كدي براي اين كار وجود دارد لطفا دقيق بگيد كه كد را كجا بايد قرار بدم.
خيلي ممنون

Zanguei

Member
هيچ وقت براي سايتهاي وب از نرم افزارهاي فارسي ساز مثل مريم پارسا پروين و ... استفاده نكنيد مگر در قالب عكس و فايل فلش كه فونت ها هم بصورت گرافيكي درآمده و از حالت فونت خارج شده باشند( Ctrl+B در فلش) چونكه اين برنامه ها استاندارد وب نيستند. همانطور كه دوستمون شاهرخ خان گفتن عمل كنين و با فونت خود ويندوز در قسمت كد Dreamweaver فارسي بنويسين.

shahrokh_xp گفت:
شما در قسمت head كد html اين كد را اضافه كنيد.سيو منيد و با خيال راحت فارسي بنويسيد :wink:
کد:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

آقا شاهرخ اين روشي كه گفتين كار نكرد. :oops: شما اطمينان داريد كه اين روش كار ميكنه؟

shahrokh_xp

Active Member
AliAzizi88 گفت:
shahrokh_xp گفت:
شما در قسمت head كد html اين كد را اضافه كنيد.سيو منيد و با خيال راحت فارسي بنويسيد :wink:
کد:

آقا شاهرخ اين روشي كه گفتين كار نكرد. :oops: شما اطمينان داريد كه اين روش كار ميكنه؟
آقا این روش عمومی کاره و من خودم تست که تست کرم کار کرد :wink:

shahrokh_xp گفت:
AliAzizi88 گفت:
shahrokh_xp گفت:
کد:

آقا این روش عمومی کاره و من خودم تست که تست کرم کار کرد :wink:
آقا شاهرخ ميشه دقيقا بگيد كه چكار ميكنيد كه كار ميكنه؟ منظورم اينه كه مثلا اول بايد سيو كرد يا بعد از قرار دادن كد؟ و بعد از آن بايد از shift +alt سمت راست صفحه كليد استفاده كرد براي تايپ كردن؟
ممنون

dream

New Member
دوست عزيز اگر در notepad كار ميكني علاوه بر نوشتن كدي كه دوستان گفتن بايد هنگام ذخيره كردن فايل انرا با فرمت utf-8 ذخيره كني .
در dreamweaver بايد در pageproperties نوع encoding را utf-8 انتخاب كني در frontpage هم بايد همين كار عينا انجام دهي خود اين نرم افزارها هر دو كار اضافه كردن كد و ذخيره به حالت يوني كد را انجام ميدهند

amir-yazdel

Member
مشكل فارسي نويسي در ِdream Weaver ورژن اصلي

من در دريم ويور نسخه اصلي با فونت تاهوما و ... نمي توانم فارسي تايپ كنم. لطفاً راهنمايي كنيد

afalaki

New Member
سلام
من يك سري مشكل با dreamweaver دارم:
اگه بخوايم line اي رو كه قرار داده ايم بدون دستكاري كد تغيير رنگ بديم بايد چكار كنيم؟
با وجود انجام تمام تنظيمات لازم باز هم نتيتونم فارسي تايپ كنم يك راه حل جديد لطفا.

Rostamiani

Active Member
مشکل فارسی نویسی با Dreamweaver CS3 ME

Dreamweaver کلمات فارسی رو جا به جا نشون میده.قبلا هم این طور بوده. ولی قرار بود توی نسخه ME اصلاح بشه.
من امروز Dreamweaver CS3 ME رو نصب کردم .ولی مثل اینکه بازم همین مشکل رو داره! :sad:
کسی می دونه چکار باید کرد؟
ایا تنظیم خاصی رو باید عوض کنم؟

Dorsa2000

New Member
من هم Dreamweaver CS3 ME را نصب کردم ولی در هنگام تایپ فارسی همه کلمات را به سمت راست ( مثل نگارش لاتین) گسترش می دهد
( مثلا اگر شما قصد نوشتن جمله " این وب سایت من می باشد" را داشته باشید این جوری می نویسد : " می باشد من سایت وب این " ) آیا کسی راه حلی برای این مشکل داره ؟

stalker

Member
من برای تایپ فارسی توی تگی که متن فارسی داره ( بهترین جا همون تگ body است ) گزینه dir رو اضافه می کنم به این شکل
<body dir=rtf>
بعد هم از منوی modyfy و بعد page propertis و بعدش هم تب Title\Encoding مقدار Encoding رو به UTF-8 تغییر میدم
با این روش درسته که موقع ویرایش مشکل فارسی نویسی سر جاشه ولی روی صفحه وب همه چیز به خوبی نمایش داده میشه

Dorsa2000

New Member
من برای تایپ فارسی توی تگی که متن فارسی داره ( بهترین جا همون تگ body است ) گزینه dir رو اضافه می کنم به این شکل
<body dir=rtf>
بعد هم از منوی modyfy و بعد page propertis و بعدش هم تب Title\Encoding مقدار Encoding رو به UTF-8 تغییر میدم
با این روش درسته که موقع ویرایش مشکل فارسی نویسی سر جاشه ولی روی صفحه وب همه چیز به خوبی نمایش داده میشه

ولی مشکل نقطه که آخر جمله هست را حل نمی کنه و نقطه را اول جمله نشان می دهد. آیا برای این هم راه حلی وجود داره؟

Dorsa2000

New Member
نیازی به زدن آن تگ نمی باشد. چون در نسخه جدید ( ME ) شما در محیط design فقط کافیه با مراجعه به قسمت property که پائین صفحه می باشد جهت را از سمت راست تنظیم کنید. البته جملات فارسی را در اینجا باز به هم ریخته می بینید اما پس از اینکه آنرا در محیط کد ببینید یا اینکه پیش نمایش آنرا مشاهده کنید ، جملات فارسی را بدون اشکال می بینید.یعنی نتیجه نهائی که تولید یک فایل html می باشد ، جملات مرتب می باشند.

Rostamiani

Active Member
من هم Dreamweaver CS3 ME را نصب کردم ولی در هنگام تایپ فارسی همه کلمات را به سمت راست ( مثل نگارش لاتین) گسترش می دهد
( مثلا اگر شما قصد نوشتن جمله " این وب سایت من می باشد" را داشته باشید این جوری می نویسد : " می باشد من سایت وب این " ) آیا کسی راه حلی برای این مشکل داره ؟
اكه مشكلتون فقط نشون دادن فايل در dreamweaver ‎هست ،ميتونيد متنتون رو در notepad ‎بنويسيد و در dreamweaver ‎كبي كنيد.

جدیدترین ارسال ها

بالا