تغییرات فایل 1 مشکل سیستم Z170 و 6600k با رندر در ادیوس ( توضیحات در تاپیک)

virtualuser

New Member
با سلام
قبلا سیستمی داشتم برای ادیوس با پردازنده 8320 و 4 گیگ رم . الان سیستم رو ارتقا دادم به موارد زیر. ولی تغییری که نکرده چه بسا بدتر هم شده . یعنی امکانش هست 6600k از 8320 amd ضعیف تر باشه؟ به نظر دوستان مشکل از کجاست. تنها تغییری که نسبت به قبل داشته قبلا ویندوز 7 بود ولی الان ویندوز 10 است. میگم شاید ادیوس 7.5 باهاش مشکل داشته باشه.

asus z170-A
6600K
16GB ddr4 dual
power 530 green
بدون ssd
---------------
مشکل هم از این قراره که حتی وقتی یک کلیپ رندر شده رو به پروژه اضافه میکنیم باز روان پخش نمیشه در صورتی در سیستم قبلی با 4 گیگ رم همچین مشکلی نداشت.
کسی از دوستان حرفه ای بنا به تجربه میتونه توضیح بده چرا این اتفاق افتاده ؟ چرا اینطور شده.
سو.الی بعدی اینکه استفاده از پردازنده های جدید i5 , i7 چقدر در کار با ویدئو های فول اچ دی فرق دارن یعنی فرق بین 6600 و 6700 زیاده ؟
مشکلی دیگه هم اینکه در سیستم جدید موقع رندر های کم حجم و کوچیک سی پی یو جدید 100 درصد میشه ولی در پردازنده قدیمی اینطور نبود.

ممنون میشم از دوستان راهنمایی کنن و اینکه مطالب یکم جسته و گریخته نوشته شرمنده.

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام
قبلا گرافیک داشتین؟
6600K یه جزئی از 8320 ضعیف تره (زیر 5 درصد تفاوت قدرت دارن) ولی این مشکل هیچ ربطی به این قضیه نداره
من فکر کنم که بخاطر گرافیک باشه چون نرم افزارهای ویرایش فیلم ، به گرافیک برای پردازش گرافیکی نیاز دارن (پریمیر و پاور دایرکتور که این جوری ان ولی با ادیوس آشنا نیستم)
ولی کلا پیشنهادم اینه که یه بار افترافکت رو باهاش کار کنین . خیلی بهتر از بقیه هه . بخاطر قابلیت ram preview اش ، فقط دفعه ی اول ، پردازش اش مثل بقیه هست ولی برای بار بعدی سریعتر اجرا میشه و این مشکل که یکی از اساسی ترین مشکل ادیتورهاست رو به نوعی حل کرده (این قابلیت توی نرم افزارهای ویرایش ویدئو نیست)

virtualuser

New Member
ممنون بابت راهنمایی
اتفاقا یه کارت گرافیک نسبتا قوی رو بردم روی سیستم تست کردم ولی فرقی نکرد فقط مقداری در سرعت رندر تاثیر داشت. مثلا یک کلیپ ساده رو میخواد پخش کنه نمیتونه بخش کنه و بریده بریده پخش میکنه انگار سیستم نمیکشه.
ولا چیزی که ادیوس میگه اینکه که از قدرت گرافیکی استفاده زیادی نمیکنه مثل پریمیر نیست.
دوستانی که ادیوس دارن و سیستم عوض کردن باید بدونن چرا اینطور میشه . و باید چکار کرد.
از نظر قدرت پردازشی خام شاید 8320 کمی قوی تر باشه ولی 6600کا الان آخرین پردازنده اینتل به نوعی به روزترین پردازنده بازاره . به نظرم ساپورت اینتل برای ویدئو و ویرایش باید خیلی بهتر از AMDباشه هرچند خودم طرفدار AMD هستم.

SajjadKhati

واسه پردازنده نیست .
شاید واسه نرم افزاری باشه . دوباره توی همون ویندوز قبلی (7 که گفتی) تست کنین
آخرین نرم افزارهای لازم مثل QuickTime و K-Lite Mega Codec Pack و ... رو هم نصب کنین
موقع ریپ زدن و بریده بریده نشون دادن ، لود قطعه ای از سخت افزار نزدیک 100 در 100 نمیره؟ اگه آره ، کدوم قطعه هه و دمای اون قطعه چقدر میره؟

virtualuser

New Member
واسه پردازنده نیست .
شاید واسه نرم افزاری باشه . دوباره توی همون ویندوز قبلی (7 که گفتی) تست کنین
آخرین نرم افزارهای لازم مثل QuickTime و K-Lite Mega Codec Pack و ... رو هم نصب کنین
موقع ریپ زدن و بریده بریده نشون دادن ، لود قطعه ای از سخت افزار نزدیک 100 در 100 نمیره؟ اگه آره ، کدوم قطعه هه و دمای اون قطعه چقدر میره؟
دقیقا میره تا 100 درصد. سی پی یو میره تا 100 درصد . خیلی احتمالش کمه این سی پی یو به این راحتی بره تا 100 درصد اونم بدون بالا پایین شدن یکسره میره روی 100 درصد. دماش زیاد بالا نمیره یه کولر خوب روش نصب کردم. ولی مطمئنم بی دلیل تا 100 میره توی پردازنده قبلی 8320 هیچوقت تا 100 بالا نمیرفت .

به نظر شما مشکلش چی میتونه باشه دوست گرامی

SajjadKhati

دقیقا میره تا 100 درصد. سی پی یو میره تا 100 درصد . خیلی احتمالش کمه این سی پی یو به این راحتی بره تا 100 درصد اونم بدون بالا پایین شدن یکسره میره روی 100 درصد. دماش زیاد بالا نمیره یه کولر خوب روش نصب کردم. ولی مطمئنم بی دلیل تا 100 میره توی پردازنده قبلی 8320 هیچوقت تا 100 بالا نمیرفت .

به نظر شما مشکلش چی میتونه باشه دوست گرامی

دوست عزیز ، من در پیام بازدیدکنندگان بهتون گفتم ولی حالا ببین دمای پردازنده تون چقدر میشه موقعی که لودش تا 100 میره و همینطور توی ویندوز دیگه (مثلا ویندوز 7) تست کنین

virtualuser

New Member
من فقط به پست ها دسترسی دارم دقیقا نمیدونم پیام بازدید کنندگان کجاست و چطور ببینم.
دما فک نکنم زیاد بالا بره ولی چک میکنم و بهتون اطلاع میدم. و اینکه برفرض دما بالابره دلیلش چی میتونه باشه. مین برد های جدید برای نصب ویندوز غیر UEFI زیادی گیر میدن ارور های مختلفی هنگام نصب میده . پردازنده های اسکای لیک هم اجازه نصب راحت فقط به 10 میدن برای همین نصب ویندوز ایکس پی و سون دردسر داره. ولی بدونم درست میشه نصب میکنم.
کوئیک تایم و کی لایت پک هم جدیدشون رو نصب کردم فایده نداشت . الان میخوام ادیسوس 8.2 رو نصب کنم بجای 7.5 شاید درست شد.

با تشکر از شما

جدیدترین ارسال ها

بالا