مشکل در کپی فایل های حجیم در هارد اکسترنال !!

ELI.21ST

New Member
سلام, اگه اشکالی نداشته باشه مشکلی رو که همین امروز در مورد هارد اکسترنالم پیش اومد رو اینجا پست بدم !؟
من یک هارد اکسترنال سامسونگ - اداپتور دار - 2 ترابایتی گرفتم. مدلشم story هست .. .
حالا الان خواستم فایلی حدود 4.37 گیگ رو توش کپی کنم. ارور میده که فایل برای انتقال بزرگ !! این یعنی چی !؟ باید چی کار کنم !؟ ممنون .. .

attachment.php

پیوست ها

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    49.6 کیلوبایت · بازدیدها: 55

the_king

مدیرکل انجمن
سلام, اگه اشکالی نداشته باشه مشکلی رو که همین امروز در مورد هارد اکسترنالم پیش اومد رو اینجا پست بدم !؟
من یک هارد اکسترنال سامسونگ - اداپتور دار - 2 ترابایتی گرفتم. مدلشم story هست .. .
حالا الان خواستم فایلی حدود 4.37 گیگ رو توش کپی کنم. ارور میده که فایل برای انتقال بزرگ !! این یعنی چی !؟ باید چی کار کنم !؟ ممنون .. .
سیستم فایل هایی که در پارتیشن های هارد دیسک بصورت مرسوم بکار می روند FAT32 و NTFS هستند.
سیستم فایل FAT32 که الان هارد دیسک شما با اون شیوه فرمت شده قادر به ذخیره کردن فایل هایی که
حجم شون از 2 گیگابایت بیشتره نیست. یعنی حتی اگه پارتیشن کاملا خالی باشه باز هم نمی تونه یک
فایل 3 گیگابایتی رو ذخیره کنه.

شما باید سیستم فایل پارتیشن (یا پارتیشن های) اون هارد دیسک رو به NTFS تغییر بدهید که دیگه همچین
محدودیتی نداشته باشید. اگه هارد دیسک خالی یه، به سادگی فرمت اش کنید و اینبار NTFS رو انتخاب کنید.
اما اگه خالی نیست و اطلاعاتی روی هارد دیسک دارید که براتون اهمیت داره دیگه نمیشه فرمت اش کرد،
چون اطلاعات پاک میشه، باید تبدیل سیستم فایل صورت بگیره.اول ازشون کپی بگیرید، چون همیشه احتمال
از دست رفتن اطلاعات در حین تبدیل هست.

اگه خواستید بجای فرمت کردن مجدد، سیستم فایل رو به NTFS تبدیل کنید، ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R
رو فشار دهید تا پنجره Run باز بشه، عبارت cmd رو داخلش بنویسید و OK کنید تا پنجره Command Prompt باز بشه.
فرمان زیر رو در پنجره Command Prompt بنویسید (بجای :Y اسم اون درایوی رو بنویسید که می خواهید
تبدیل اش کنید، مثلا اگر پارتیشن :E است، بجای :Y درایو :E رو نویسید و کلید Enter رو فشار دهید :
کد:
convert [B]Y:[/B] /FS:NTFS /NoSecurity /X

ELI.21ST

New Member
با وجود اینکه گزینه ی تشکر در فروم هست " و ازش استفاده کردم " لازم دیدم به خاطر توضیح کامل و جامعتون ازتون با پست جداگونه ای تشکر کنم .. .
مشکل من حل شد, بازم ممنونم .. .

Bahmanpour78

New Member
سلام من این مشکل برام پیش اومده کسی میتونه کمک کنه؟
من ۳ تا فایل که هر کدوم ۴ گیگ رو با گوشی دانلود کردم به صورت زیپ هست الان میخوام انتقال بدم به کامپیوتر یا رم ۳۲ گیگی . ولی انجام نمیشه .
گوشی رو که به کامپیوتر میزنم چه کپی چه کات اصلا یک مگابایت هم نمیره جلو
فایل هایی که دانلود کردم رو توی گوشی باز کردم سالم بود و از طریق برنامه win rar گوشی هم تعمیرش رو زدم ولی بازم کپی نکرد
توی نت خوندم دیدم نوشته زیر ۴ گیگ میشه کپی کرد

the_king

مدیرکل انجمن
سلام من این مشکل برام پیش اومده کسی میتونه کمک کنه؟
من ۳ تا فایل که هر کدوم ۴ گیگ رو با گوشی دانلود کردم به صورت زیپ هست الان میخوام انتقال بدم به کامپیوتر یا رم ۳۲ گیگی . ولی انجام نمیشه .
گوشی رو که به کامپیوتر میزنم چه کپی چه کات اصلا یک مگابایت هم نمیره جلو
فایل هایی که دانلود کردم رو توی گوشی باز کردم سالم بود و از طریق برنامه win rar گوشی هم تعمیرش رو زدم ولی بازم کپی نکرد
توی نت خوندم دیدم نوشته زیر ۴ گیگ میشه کپی کرد
روی سیستم فایل FAT32 حداکثر اندازه فایل ها 4 گیگابایت ئه، اما حتی یک بایت کمتر و بیشتر تعیین کننده است. ممکنه حجم فایل ها لب مرز و قدری بیشتر از اون محدوده باشه.
اگر در منوی Properties درایو ویندوز File System رو FAT32 (نه NTFS) نوشته بود، بهتره با بعضی ابزار های پارتیشن بندی هارد دیسک مثل MiniTool Partition Wizard اون درایو رو از FAT32 به NTFS تبدیل کنید که البته با توجه به حجم درایو قدری زمان میبره.
دقت کنید که قرار نیست درایو فرمت بشه، چون فرمت کردن اطلاعات رویش رو از بین میبره، باید تبدیل یعنی Convert بشه تا اطلاعات پاک نشه، فقط بعضی از ابزار های پارتیشن بندی این امکان Convert رو دارند. بقیه درایو رو صرفا فرمت می کنند که اطلاعات رو پاک می کنه.

جدیدترین ارسال ها

بالا