مشکل در ویندوز سون (خیلی فوری)

amir1390

Member
سلام
1-2 ساعتی میشه ویندوز عوض کردم ولی هیچی رو سیستم نصب نیست چون هیچ سی دی یا دی وی دی اجرا نمیشه!!!
مشکلم همینه یعنی سی دی ها اجرا نمیشن!
مشکل از دی وی دی رامم نیست چون سی دی ویندوز قبل از بالا اومدن ویندوز از بوت بالا میاد!
هیچ اروری هم نمیده فقط وقتی رو عکس دی وی دی رام تو ویندوز کلیک میکنی شکل موس به لودینگ تغییر میکنه ولی سی دی بالا نمیاد!
خواهش میکنم سریع تر جواب بدین چون هیچی رو سیستم نصب نیست!!!

آخرین ویرایش:

moslancer2

Member
دوست عزیز سی دی برنامه هاتون؟؟
برای سی دی ویندوز وقتی داخل دستگاه هست باز هم وارد نمیشه؟؟ (نه هنگام بوت شدن، وقتی کلیک میکنید از ویندوز)
یعنی وقتی سی دیگه میزارید این مشکل هست؟
مدل دی وی دی رام هم لطفا بگید ممنون میشم:rose:

amir1390

Member
از داخل ویندوز که نصب کردم, یعنی وقتی از mycomputer رو دی وی دی رام کلیک میکنم اون سی دی یا دی وی اجرا نمیشه, 10 تا سی دی و دی وی دی رو امتحان کردم ولی هیچ کدوم بالا نمیاد. ویندوز من دو تا دی وی داره که دومیش سرویس پک 1 و کرک که حتما باید نصب بشه ولی متاسفانه بالا نمیاد که نصبش کنم. متمانم که مشکل از دی وی دی رام نیست. دی وی دی هم LG

moslancer2

Member
من ولی میگم مشکل شما میتونه از دی وی دی باشه چون من خودم یه مدت همین مشکل برام پیش اومد و حدس میزنید دی وی دی رام من چی بود؟؟ ال جی، حتی سامسونگ هم همینطور شد تا اینکه من یه pioneer گرفتم و دیگه از این حالت راحت شدم...
به علت ضعیف بودن لنز این رام ها این مشکل هست یا بقدری طول میکشه که لود کنن یا اینکه هنگ میکنن...
من پیشنهاد میدم اگر رام دیگه ای در دسترس دارین با اون امتحان کنید:rose:

amir1390

Member
یعنی راه دیگه ای نداره؟ ولی من برای امتحان از طریق بوت سی دی ویندوز رو بالا اوردم و تا نصف هم نصب کرد!!! به خاطر همین میگم مشکل از دی وی دی رام نیست, یه دی وی دی رام دیگه هم دارم ولی اونم سامسونگه :green:

moslancer2

Member
راستش چاره ای در نظر ندارم اگر سامسونگ نو تره یه تست کنید اگر نشد بگید تا باز ببینم چی میشه.... ولی سعی کنید یه رام دیگه پیدا کنید چون باز هم اگر سامسونگ باشه من نمیتونم اونوقت بگم مشکل از رام نیست...:rose:
در ضمن بله این اتفاق که بعضی ها رو میخونه میوفته یعنی به خاطر سرعت رایت اون سی دی و یا دی وی دی هم هست... ولی من باز میگم از رام هست...

آخرین ویرایش:

gahan arvand

New Member
سلام
1-2 ساعتی میشه ویندوز عوض کردم ولی هیچی رو سیستم نصب نیست چون هیچ سی دی یا دی وی دی اجرا نمیشه!!!
مشکلم همینه یعنی سی دی ها اجرا نمیشن!
مشکل از دی وی دی رامم نیست چون سی دی ویندوز قبل از بالا اومدن ویندوز از بوت بالا میاد!
هیچ اروری هم نمیده فقط وقتی رو عکس دی وی دی رام تو ویندوز کلیک میکنی شکل موس به لودینگ تغییر میکنه ولی سی دی بالا نمیاد!
خواهش میکنم سریع تر جواب بدین چون هیچی رو سیستم نصب نیست!!!
احتمالا cd ram يا همان dvd ram مشكل دارد

amir1390

Member
احتمالا cd ram يا همان dvd ram مشكل دارد

از دوستانی که جواب میدن بسیار ممنونم, ولی دی وی دی رام هم عوض کردم حل نشد یه بار دیگه ویندوز ایکس پی نصب کردم تو ایکس پی کار کرد و سالم بود, خر شدم بازم اومدم سون نصب کردم گفتم شاید اینسری درست بشه ولی بازم تو سون مشکل داشت, کاملا مطمانم که مشکل از ویندوز سونه!!!

دوستان مشکلم حل نشده و هنوزم اگه کسی چیزی میدونه بگه, اگه حل شد تو همین تاپیک اعلام میکنم.

:cry::rose:

Mandana

Active Member
توی نت خیلی ها این مشکل رو با دی وی دی رامشون داشتن بعد از نصب ویندوز سون.اگر از دی وی دی رامتون مطمئنین به سایت سازنده ی دی وی دی رامتون برید و آخرین نسخه درایوری که باسش گذاشتن رو دانلود کنین ئ مطمئن بشین حتمن نوشته باشه با ویندوز سون سازگار هست.بعد از نصب درایور به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه:rose:

H00ti

Active Member
به نظرم قبل از عوض کردن رایتر،یه سر به Device Manager بزن و ببین کنار DVD/CD ROM علامتی نباشه.
در ضمن حتما به سایت دی وی دی رامت یه سری بزن.شاید آپدیتی واسه ویندوز 7 داده باشه.
آپدیت کردن ویندوز 7 گاهی مشکلاتی رو برطرف می کنه که هیچ متخصصی قادر به اون نیست(شاید Win 7 این مدل Writer رو نمیشناسه)

progpars

progpars.com
والا این که میشه با نصب درایو درستش کرد امکان داره چون پرینتر من هم نیاز به درایو ویندوز سون داشت ولی یه همچین مشکلی واسه من هم پیش اومده بود که وقتی روش کلیک میکردم میرفت رو لودینگ و یه کوچولو هم صفحه لایت میشه که dvd rom رو در آوردم کابل ساتا شو هم در آوردم توشو یه فوط کردم درست شد :-?
حالا یا فوطای من میگیره چون بیشتر مو قع ها موسی چیزی باشه با فوط درست میشه (یا مشکل سخت افزاری چیزه دیگست ) :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا