مشکل در نصب کارت گرافیک لپ تاپ

mohsen abdoli

New Member
سلام دوستان و اساتید گرامی
من یک لب تاپ دارم که هفته گذشته ویندوزش رو عوض کردم و بعد از اون مشکل من بت نصب نشدن کارت گرافیک رو دارم.
هر کاری که به فکرم میرسید انجام دادم و نشد. از driver solution و درایور اصلی که سایت hp به من داده بود هم نتونستم.
البته نا گفته نمونه که هر بار که میخوام درایور رو نصب کنم با پیغام " این درایور با ویندوز شما سازگاری ندارد" مواجه میشم.
لطفا راهنمایی کنید

the_king

مدیرکل انجمن
درایوری که از سایت hp انتخاب می کنید باید دقیقا برای اون ویندوز و همون کارت گرافیکی باشه، طبعا تا نگید لپ تاپ تون چه مدلیه و ویندوز تون چیه راهنمایی بیشتری نمیشه کرد.

mohsen abdoli

New Member
درایوری که از سایت hp انتخاب می کنید باید دقیقا برای اون ویندوز و همون کارت گرافیکی باشه، طبعا تا نگید لپ تاپ تون چه مدلیه و ویندوز تون چیه راهنمایی بیشتری نمیشه کرد.
بله دوست عزیز متوجه منظورتون هسنم، واقعیت ماجرا اینجاست که من در سایت اچ پی سزیال لب تاپ رو وارد میکنم و درایور ها رو به من میده و ویندوز لب تا ب رو هم که ویندوز 10 پرو هست رو هم خور سایت اچ پی ، شناسایی میکنه.
اما موقع نصب ایراد میگیره و نصب نمیشه.
ضمنا لب تاپ اچ پی آمن و کارت گرافیک انویدیا gtx 1050 ti و ویندوز هم 10 pro میباشد

the_king

مدیرکل انجمن
بله دوست عزیز متوجه منظورتون هسنم، واقعیت ماجرا اینجاست که من در سایت اچ پی سزیال لب تاپ رو وارد میکنم و درایور ها رو به من میده و ویندوز لب تا ب رو هم که ویندوز 10 پرو هست رو هم خور سایت اچ پی ، شناسایی میکنه.
اما موقع نصب ایراد میگیره و نصب نمیشه.
ضمنا لب تاپ اچ پی آمن و کارت گرافیک انویدیا gtx 1050 ti و ویندوز هم 10 pro میباشد
از اونجایی که شماره سریال رو وارد می کنید قطعا در انتخاب مدل اشتباه نمی کنه، قاعدتا ویندوز تون هم 32 بیتی نیست، چون فرضا می بینم که برای OMEN 15-dc0000 درایور ویندوز 10 64 بیتی هست اما برای ویندوز 32 بیتی درایوری موجود نیست طبعا نمی توانید در ویندوز 32 بیتی درایور 64 بیتی رو نصب کنید و سازگاری نداره. همونجا که درایور ها رو برای دانلود انتخاب می کنید بالاش گزینه انتخاب operation system هست. یک بررسی بکنید و ببینید برای version اون ویندوز 10 ای که دارید که فرضا 1809 ئه گزینه اختصاصی داره یا نه. برای اینکه در ویندوز 10 تون بفهمید که version اش چیه، می توانید ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید (
WinR.gif
) تا پنجره Run باز بشه، عبارت winver را داخل کادر پنجره Run بنویسید و OK کنید.

alo0ok

New Member
سلام خسته نباشید
من گرافیک مو عوض کردم قبلا ATI بود الان nvidia می خواستم بدونم (به طور کلی) آیا لازمه ویندوز جدید بریزم چون تعدادی بازی دارم و هر دفعه که ویندوز عوض می کنم بازی ها رو دوباره نصب نمی کنم
اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم

the_king

مدیرکل انجمن
سلام خسته نباشید
من گرافیک مو عوض کردم قبلا ATI بود الان nvidia می خواستم بدونم (به طور کلی) آیا لازمه ویندوز جدید بریزم چون تعدادی بازی دارم و هر دفعه که ویندوز عوض می کنم بازی ها رو دوباره نصب نمی کنم
اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم
نه. کارت گرافیکی و درایورش مستقل از بازی ای است که نصب کردید و نیازی نیست دوباره ویندوز نصب بشه. فقط ممکنه برای اجرای برنامه ها دو تا انتخاب باشه، پردازنده گرافیکی Nvidia و پردازنده اصلی کامپیوتر. اگه دفعه اول که بازی رو مجدد اجرا می کنید ببینید که سرعت اجراش خیلی پایینه، دلیلش این خواهد بود که بجای پردازنده Nvidia داره با پردازنده اصلی مثلا Intel اجرا میشه که توان کمی داره. که در این صورت لازم میشه روی آیکون بازی راست کلیک کنید و با منوی Run with graphics processor کارت گرافیکی منتخب رو به گزینه High performance که Nvidia است تغییر بدید.

جدیدترین ارسال ها

بالا