مشکل در نصب کارت گرافیک لپ تاپ

شروع موضوع توسط sama1391 ‏12 ژوئن 2012 در انجمن سخت افزار

کلمات کلیدی:
  1. sama1391

sama1391 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    با سلام دوستان عزیز ؛
    یه مشکلی داشتم می خواستم راهنمائیم کنید ، 1 روز علافش شدم خواهشا ً کسی چیزی میدونه دریغ نکنه ثواب میکنید :)

من یه لپ تاپ دارم حدود 2 ساله - هر وقت ویندوزشو عوض می کنم سر درایور گرافیکش کلی خفت می کشم

مشخصات لپ تاپ / سیستم من :

Acer - Aspire - 5745G

مشخصات کارت گرافیک :

NVIDIA GeForce GT 330 M

کارهایی که خودم انجام دادم :

1. سی دی های لپ تاپم رو ندارم برای همین از اینترنت دانلود کردم (درایور کارت گرافیکم رو )
    2. از سایت اصلی ACER : http://www.acer.ae/ac/en/AE/content/drivers ولی نصب نشد
    علتش هم فکر میکنم اینه که اصلا سایت ایسر برای سیستم 32 بیتی درایور نذاشته و 64 بیتی هست
    3. از یه سایت درست حسابی دیگه : http://www.pcpitstop.com/drivers/download/NVIDIA~GeForce~GT~330M.html

4. دوتاهم قبلا ً دانلود کرده بودم اونها هم نصب نشد در صورتیکه یادمه دفعه قبلی که ویندوز ریختم اونها مشکلی نداشتند : اسم فایلهاشه :
    270.61-notebook-win7-winvista-32bit-international-whql
    270.61-desktop-win7-winvista-32bit-english-whql

از این نرم افزارهای تشخیص نوع سیستم و درایورهاشم اجراکردم نوشته من موارد زیر رو باید بگیرم متناسب با سیستم عاملم :

VGA ------ NVIDIA
    VGA-2 ------ INTEL

هر دو کارت گرافیک ساخت VIDIA و اینتل رو نصب کردم و در تمام موارد فوق و این دو مورد اخیر نرم افزار در همون ابتدا که تلاش میکنه سیستم رو شناسایی بکنه این پیغام رو میــده :

This Graphics Driver could not fined Compatible Graphics Hardware

:sad: تو رو خدا کمک کنید دارم دیوانه میشم یه جورایی ....

نوشته شده توسط sama1391 در ‏12 ژوئن 2012
  2. sananrad

sananrad New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام سما جون :rose:

چرا از برنامه نصب اتوماتیک درایور استفاده نمیکنی ؟

نوشته شده توسط sananrad در ‏12 ژوئن 2012
    sama1391 از این پست تشکر کرده است.
  3. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    دو تا کارت گرافیکی داره، باید درایور های هر دو رو نصب کنید، اما نه همینطور روی هم. اول باید کارت گرافیکی
    رو فعال کنید و بعد درایور اش رو نصب کنید. موقع روشن کردن لپ تاپ دکمه ای هست که اگه فشار اش دهید
    وارد تنظیمات BIOS میشه. احتمالا تو تنظیمات BIOS موردی هست که مشخص کنه کدوم کارت گرافیکی
    فعال بشه، وضعیت Switchable زمانی که هر دو درایور رو نصب کردید مناسبه. قبل از اون باید وضعیت
    رو به یکی از کارت گرافیکی ها تغییر دهید. ویندوز بالا بیاد، درایور اش رو نصب کنید. ویندوز رو Restart کنید.
    مجددا وارد BIOS شوید، وضعیت رو به اون یکی کارت گرافیکی تغییر دهید، ویندوز بالا بیاد. درایور اش رو نصب کنید.
    ویندوز رو Restart کنید و نهایتا وضعیت رو به Switchable تغییر دهید.

نوشته شده توسط the_king در ‏13 ژوئن 2012
    sananrad و sama1391 از این پست تشکر کرده اند.
  4. sama1391

sama1391 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام خدمت دوستان

ممنون از اینکه پیگیری کردید و پاسخ دادید
    مشکل من حل شد :))
    یه نرم افزار پیدا کردم از همونایی که sananrad گفت ؛ کلی حال کردم
    فکر می کردم این نرم افزارها کارشون خوب نباشه ولی عااااااالی بود کف کردم انقــــدر گشتم
    این نرم افزار برای کسانیکه بعدا ً به مشکل من دچار بشن :
    Driver Genius Pro v11.0.0.1112 Final

دمشون گرم !!!
    :green:

اول گشت سیستم رو اسکن نمود و سپس تمام درایور ها - 21 عدد - را به اخرین نسخه آپ تو دیت پیدا کرد و بعد هم دکمه install تک به تک رو زدم البته یکیش پک 15 تایی بود (جمعا ً 7 بار نصب ) و تمااام - بی هیچ مشکل و دردسری

بازم ممنون

نوشته شده توسط sama1391 در ‏13 ژوئن 2012
    sananrad از این پست تشکر کرده است.
  5. sananrad

sananrad New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    آره عزیزم منم میخواستم همین برنامه رو بهت معرفی کنم :rose:
    خیلی کارش عالیه
    همه ی درایورها رو هم پیدا میکنه خودشم یه سری درایورها رو به صورت آفلاین داره
    خوشحالم که مشکلت حل شد :rose::wink:

نوشته شده توسط sananrad در ‏13 ژوئن 2012
  6. ladysara

ladysara New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام
    من لپ تاپ من سونی هست با کارت گرافیک
    Geforce GT230M
    ویندوز اوریجینالش رو عوض کردم و ویندوز دیگه نصب کردم و الان کیفیت تصویر خیلی پایین اومده
    موقع آپدیت درایوها هم nvidia آپدیت نمیشه و پیغام this graphics driver could not find compatible graphics hardware رو میده
    اگه راهنمایی کنید که چه کاری باید انجام بدم ممنون میشم

نوشته شده توسط ladysara در ‏3 سپتامبر 2013
  7. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    از درایور های عمومی nvidia استفاده نکنید، معمولا هر لپ تاپی درایور مخصوص خودش رو می خواد.
    درایور رو از سایت سازنده لپ تاپ دانلود کنید، نه سازنده کارت گرافیکی. اگه لپ تاپ تون دو تا کارت گرافیکی داره،
    که یک بحث دیگه است، برای نصب کردنش چند مرحله لازمه که توی فروم چند بار مطرح شده.

Sony eSupport - Computers - Support

نوشته شده توسط the_king در ‏3 سپتامبر 2013
  8. kingarvin21

kingarvin21 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام دوستان لطف کنید راهنمایی کنید
    گرافیک لپ تاپم nvidia Geforce 640M هستش تا قبل از عوض کردن ویندوز همه چی اوکی بود ویندوز Ultimate 7 64bit بود الانم همونه .... بعد از تعویض ویندوز گرافیک و نمیشناسه نه در داخل Device Manager میارتش (نه تحت چیزی عنوان Video Cart) ولی گرافیک Intel دستگاه و میشناسه (دستگاه 2 کارت گرافیک داره )
    درایورشم نصب میکنم با پیغام زیر مواجه میشم ...بایوس برد هم آپیدت کردم ... آخرین ورژن آپدیت داریور nvidia هم دانلود کردم اوضاع همونه

http://8pic.ir/images/v350o18fla1dd9xmz5vx.jpg
    http://8pic.ir/images/qor4jz41pt12een76hli.jpg

نوشته شده توسط kingarvin21 در ‏25 ژوئن 2014
  9. Raiden-FT

Raiden-FT New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام
    بچه ها من یه مشکلی دارم خواهشا جواب بدین سه روزه منو علاف کرده
    من لپتاپم vpceb15fg هست که کارت گرافیکش amd radeon 5400 HD هست
    نسخه 13.12 amd به راحتی روش نصب میشه اما هر کاری میکنم 14.4 به هیچ وجه نصب نمیشه خواهشا کمک کنین
    برا باز کردن بازی های جدید به شدت نیاز دارم به این نسخه
    من حتی به سایت خود amd هم رفتم هر طور که گفته بود هم عمل کردم حالا چی کار کنم؟
    :cry:

نوشته شده توسط Raiden-FT در ‏12 جولای 2014
  10. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    اینکه درایور لپ تاپ قدیمی باشه کاملا عادی و مرسوم ئه، اما خود amd در سایتش درایور هایی که سازنده لپ تاپ ارائه می کنه توصیه کرده :
    این ناسازگاری ها با درایور های عمومی AMD کاملا منطقی ئه. کاریش هم نمیشه کرد.

نوشته شده توسط the_king در ‏13 جولای 2014
  11. mahshiiid

mahshiiid New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    از کجا میشه این برنامه رو دانلود کرد؟
    من چند روزی هست ویندوز عوض کردم ولی نمیتونم وایرلس و بلوتوث و گرافیکش و نصب کنم :sad:

نوشته شده توسط mahshiiid در ‏8 سپتامبر 2014
  12. s.sadr1991

s.sadr1991 New Member

امتیاز دستاورد:
    1

با دقت کارهایی که عرض می کنم رو انجام بدید تا مشکلتون به کلی برطرف بشه.
    به اینترنت وصل بشید.
    ابتدا وارد Device Manager بشید، قسمت Display Adapters رو گسترش بدید ، حالا روی کارت گرافیکی که روی سیستمتون نصبه راست کلیک کنید و Update Driver Software رو انتخاب کنید. بعد در پنجره باز شده روی Search Automatically for updated driver software کلیک کنید. اگر دستگاهتون دو تا کارت گرافیک داره این کار رو برای هر دوشون انجام بدید.
    *اما به احتمال زیاد مشکلتون با این کار حل نخواهد شد*
    مجددا وارد Device Manager بشید و قسمت Display Adapters رو گسترش بدید ؛ حالا روی کارت گرافیکی که روی سیستمتون نصبه راست کلیک کنید و Update Driver Software رو انتخاب کنید. اما این بار روی Browse my computer for driver software کلیک کنید. در پنجره باز شده روی Let me pick from a list of device drivers on my computer کلیک کنید. حالا توی صفحه باز شده توی لیست بگردید دنبال Microsoft basic display adapter اگر پیداش نکردید برگردید به Device Manager و روی اون یکی کارت گرافیکتون راست کلیک کنید و این مراحل رو دنبال کنید. وقتی پیداش کردید روش کلیک کنید و بعد Next رو بزنید و صبر کنید تا درایور آپدیت بشه. بعد از آپدیت شدنش حتما یه بار سیستم رو ری استارت کنید. حالا باید مشکلتون حل شده باشه؛ درست میگم؟

نوشته شده توسط s.sadr1991 در ‏20 ژانویه 2016
  13. saied-h

saied-h New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    لپ تاپ من 2 تا کارت گرافیک داره. NVIDIA و INTEL.
    2 تا سوال دارم:
    1- لپ تاپ هایی که 2 تا کارت گرافیک دارن نحوه نصبشون متفاوت هستش؟ یا عادی هر کدوم رو INSTALL کنیم؟
    2- از کدوم آپدیت ها باید استفاده کنیم؟!
    ورژن سایت های سازنده اصلی کارت گرافیک یا سازنده لپ تاپ؟! ورژن های کارت گرافیک روی این 2 سایت متفاوته!
    مثلا کارت گرافیک من روی NVIDIA و INTEL آخرین ورژنش 2017 خورده، اما سازنده لپ تاپ (ASUS)، آخرین ورژن ndivia و intel رو 2011 زده. از کدوم باید استفاده کنم بالاخره؟
    ---------------------
    ممنون.

نوشته شده توسط saied-h در ‏3 جولای 2017
  14. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    لپ تاپ های قدیمی تر نصب شون دردسر داشت ولی تو لپ تاپ های جدید نه، متفاوت نیست، خیلی عادی دو تا درایور رو با هر ترتیبی که بخواهید نصب می کنید، هر کدومشون بدون مشکل درایور خودشون رو میشناسند.
    لپ تاپ های قدیمی تر تو BIOS شون یک گزینه داشتن که برای نصب کردن درایور باید دستی تنظیم شون کرد روی یک کارت گرافیکی خاص و بعد از نصب کردن درایور خاص اون کارت گرافیکی مجددا سیستم رو ریستارت کرد و دوباره تنظیم رو برگردوند روی سیستم خودکار.
    معلوم نمیشه، باید امتحان کنید. معمولا درایوری که سازنده لپ تاپ میذاره نسخه قدیمی ئه و ممکنه با بازی های جدیدتر مشکل داشته باشه ولی فقط بعضی از لپ تاپ با درایور های جدید روی سایت سازنده کارت گرافیکی مشکلی ندارند.
    بقیه لپ تاپ ها فقط با همون درایور قدیمی که روی سایت سازنده لپ تاپ و برای اون لپ تاپ خاص موجوده درست کار می کنند و وقتی درایور های جدیدتر رو نصب می کنید به یک شکلی مشکل خفیف یا جدی دارند.
    مثلا ممکنه بین دو تا کارت گرافیکی درست سوئیچ نشه، یا هی فلان برنامه کرش کنه، یا منو ها تو جای درستی باز نشن.
    معمولا همینطوره. سازنده لپ تاپ درایور هاشو فقط یک مدت کوتاهی بروز می کنه. پاسخ قابل پیش بینی نیست. باید امتحان کنید. بستگی به سخت افزار لپ تاپ تون داره که چقدر تو طراحیش دستکاری شده. ممکنه آخرین نسخه ای که روش کار می کنه یه چیزی مابین اینها باشه، مثلا درایور 2014 باشه. اگه دیدید بعد از نصب کردن درایور جدید یک چیزی که قبلا درست کار می کرد الان کار نمی کنه شک تون به درایور باشه.

نوشته شده توسط the_king در ‏4 جولای 2017
    SajjadKhati از این پست تشکر کرده است.
  15. 83mohammad

83mohammad New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام لطفا کمکم کنید من چند وقت پیش یه لپتاپ خریدم بعد روش یه بازی نصب کردم و دیدم لپتاپ ها دوتا کارت گرافیک دارند بعد هر کاری کردم روی کارت گرافیک nvidia سوئیچ نشد (مدل کارت گرافیک nvidia 920mx)لطفا یکی زود تر بگه باید چیکار کنم:(

نوشته شده توسط 83mohammad در ‏28 ژوئن 2018
  16. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    لابد اون یکی کارت گرافیکی تون هم Intel HD ئه، هر دو تا درایور رو نصب کنید، درایور کارت گرافیکی NVidia رو هم دانلود کنید و نصب کنید، موقع اجرای بازی روی آیکون اش راست کلیک کنید و از گزینه run with graphics processor استفاده کنید تا مشخص بشه موقع اجرا با کدوم کارت گرافیکی اجراش کنه.

نوشته شده توسط the_king در ‏28 ژوئن 2018
    SajjadKhati از این پست تشکر کرده است.
  17. Hadi_1126

Hadi_1126 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام من یه مشکلی داشتم که شاید کمتر واسه کسی پیش بیاد من یه لپ تاپ توشیبا دارم مشکلی که دارم اینه : درایور گرافیکش رو از خود سایت سازنده دانلود کردم وبعد نصب کردم بعد از ریست و موقع بالا اومدن زمانی که میخواد وارد محیط ویندوز بشه و صفحه سیاه که میاد بعد یه صفحه آبی میاد که کلی نوشته سفید داره و اون پایین از 0 تا100 پر میشه و بعدش ری استارت میشه. من از طریق safe mode به قسمت device maneger که رفتم دیدم دوتا گرافیک رو شناخته بود و اسمشون رو نوشته بود . درایور رو uninstall کردم سیستمو ریست کردم بدون هیچ مشکلی سیستم بالا میاد. واقعا نمیدونم مشکل از چیه؟ از درایورها بیشترین احتمال هست که میتونه باشه ولی درایورهارو از سایت سازنده دانلود کردم! تنها احتمالی که میره اینه ویندوز مشکلی داشته باشه ویندوز ماله jul 2016 7 و64 بیت هس . یه مورد دیگه هم هست .موقع نصب ویندوز صفحه پایانی نصب که finalizing یا یه چیز تواین مایه ها ویندوز انجام میده هیچوقت تموم نمیشه! 5ساعت گذاشتم موند رو همون صفحه مونده بود اخر ری استارت کردم اونم نه ری استارت ادمیزادی به این صورت که دکمه powerرو نگه می داشتم تا خاموش بشه دوباره روشن میکردم :D. میتونه از این باشه ؟ نمیدونم واقعا چیکار کنم دیوونه کنندس لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم مشکل از چیه؟

آخرین ویرایش: ‏9 آگوست 2018
    نوشته شده توسط Hadi_1126 در ‏9 آگوست 2018
  18. mohamadaali118

mohamadaali118 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام چند روزه الاف این مشکل هستتم
    لپ تابم لنوو g510
    میخوام کارت گرافیک نسخه جدیدش رو نصب کنم وسط نصب سیستم هنگ میکنه و دیگه حتی موس تکان نمیخوره فقط باید باتری رو خارج کرد
    باید چکار کنم ممنون میشم جواب بدید
    لطفا اگه مقدره به ایمیلم ارسال کنید
    [email protected]

نوشته شده توسط mohamadaali118 در ‏24 سپتامبر 2018
    Matin.mk از این پست تشکر کرده است.
  19. Matin.mk

Matin.mk New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    منم لپ تاپ لنوو g510 دارم که 2تا کارت گرافیک داره هم اینتل هم amd وقتی ویندوزشو 10کردم و رفتم برای نصب درایوراش amdنصب نمی شد و هنگ میکرد و باید از برق بکشی و دوباره روشن کنی هرکاری کردم نشد که درایورشو نصب کنم از سایت سازنده گرفتم نشد و با اپدیت ویندوز 10امتحان کردم و درایور پک سولوشن هم امتحان کردم هیچکدام جواب نداد لطفا راهنمایی کنید چجوری بنصبم درایورشو

نوشته شده توسط Matin.mk در ‏20 اکتبر 2018
  20. mohsen abdoli

mohsen abdoli New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام دوستان و اساتید گرامی
    من یک لب تاپ دارم که هفته گذشته ویندوزش رو عوض کردم و بعد از اون مشکل من بت نصب نشدن کارت گرافیک رو دارم.
    هر کاری که به فکرم میرسید انجام دادم و نشد. از driver solution و درایور اصلی که سایت hp به من داده بود هم نتونستم.
    البته نا گفته نمونه که هر بار که میخوام درایور رو نصب کنم با پیغام " این درایور با ویندوز شما سازگاری ندارد" مواجه میشم.
    مدل لب تاپ hp omen و کارت گرافیک nvidia geforce gtx 1050 ti
    لطفا راهنمایی کنید

نوشته شده توسط mohsen abdoli در ‏24 ژانویه 2019

به اشتراک بگذارید