مشکل در نصب کارت گرافیک لپ تاپ

sama1391

New Member
با سلام دوستان عزیز ؛
یه مشکلی داشتم می خواستم راهنمائیم کنید ، 1 روز علافش شدم خواهشا ً کسی چیزی میدونه دریغ نکنه ثواب میکنید :)

من یه لپ تاپ دارم حدود 2 ساله - هر وقت ویندوزشو عوض می کنم سر درایور گرافیکش کلی خفت می کشم

مشخصات لپ تاپ / سیستم من :

Acer - Aspire - 5745G

مشخصات کارت گرافیک :

NVIDIA GeForce GT 330 M

کارهایی که خودم انجام دادم :

1. سی دی های لپ تاپم رو ندارم برای همین از اینترنت دانلود کردم (درایور کارت گرافیکم رو )
2. از سایت اصلی ACER : http://www.acer.ae/ac/en/AE/content/drivers ولی نصب نشد
علتش هم فکر میکنم اینه که اصلا سایت ایسر برای سیستم 32 بیتی درایور نذاشته و 64 بیتی هست
3. از یه سایت درست حسابی دیگه : http://www.pcpitstop.com/drivers/download/NVIDIA~GeForce~GT~330M.html

4. دوتاهم قبلا ً دانلود کرده بودم اونها هم نصب نشد در صورتیکه یادمه دفعه قبلی که ویندوز ریختم اونها مشکلی نداشتند : اسم فایلهاشه :
270.61-notebook-win7-winvista-32bit-international-whql
270.61-desktop-win7-winvista-32bit-english-whql

از این نرم افزارهای تشخیص نوع سیستم و درایورهاشم اجراکردم نوشته من موارد زیر رو باید بگیرم متناسب با سیستم عاملم :

VGA ------ NVIDIA
VGA-2 ------ INTEL

هر دو کارت گرافیک ساخت VIDIA و اینتل رو نصب کردم و در تمام موارد فوق و این دو مورد اخیر نرم افزار در همون ابتدا که تلاش میکنه سیستم رو شناسایی بکنه این پیغام رو میــده :

This Graphics Driver could not fined Compatible Graphics Hardware

:sad: تو رو خدا کمک کنید دارم دیوانه میشم یه جورایی ....

the_king

مدیرکل انجمن
دو تا کارت گرافیکی داره، باید درایور های هر دو رو نصب کنید، اما نه همینطور روی هم. اول باید کارت گرافیکی
رو فعال کنید و بعد درایور اش رو نصب کنید. موقع روشن کردن لپ تاپ دکمه ای هست که اگه فشار اش دهید
وارد تنظیمات BIOS میشه. احتمالا تو تنظیمات BIOS موردی هست که مشخص کنه کدوم کارت گرافیکی
فعال بشه، وضعیت Switchable زمانی که هر دو درایور رو نصب کردید مناسبه. قبل از اون باید وضعیت
رو به یکی از کارت گرافیکی ها تغییر دهید. ویندوز بالا بیاد، درایور اش رو نصب کنید. ویندوز رو Restart کنید.
مجددا وارد BIOS شوید، وضعیت رو به اون یکی کارت گرافیکی تغییر دهید، ویندوز بالا بیاد. درایور اش رو نصب کنید.
ویندوز رو Restart کنید و نهایتا وضعیت رو به Switchable تغییر دهید.

sama1391

New Member
سلام خدمت دوستان

ممنون از اینکه پیگیری کردید و پاسخ دادید
مشکل من حل شد :))
یه نرم افزار پیدا کردم از همونایی که sananrad گفت ؛ کلی حال کردم
فکر می کردم این نرم افزارها کارشون خوب نباشه ولی عااااااالی بود کف کردم انقــــدر گشتم
این نرم افزار برای کسانیکه بعدا ً به مشکل من دچار بشن :
Driver Genius Pro v11.0.0.1112 Final

دمشون گرم !!!
:green:

اول گشت سیستم رو اسکن نمود و سپس تمام درایور ها - 21 عدد - را به اخرین نسخه آپ تو دیت پیدا کرد و بعد هم دکمه install تک به تک رو زدم البته یکیش پک 15 تایی بود (جمعا ً 7 بار نصب ) و تمااام - بی هیچ مشکل و دردسری

بازم ممنون

sananrad

New Member
آره عزیزم منم میخواستم همین برنامه رو بهت معرفی کنم :rose:
خیلی کارش عالیه
همه ی درایورها رو هم پیدا میکنه خودشم یه سری درایورها رو به صورت آفلاین داره
خوشحالم که مشکلت حل شد :rose::wink:

ladysara

New Member
سلام
من لپ تاپ من سونی هست با کارت گرافیک
Geforce GT230M
ویندوز اوریجینالش رو عوض کردم و ویندوز دیگه نصب کردم و الان کیفیت تصویر خیلی پایین اومده
موقع آپدیت درایوها هم nvidia آپدیت نمیشه و پیغام this graphics driver could not find compatible graphics hardware رو میده
اگه راهنمایی کنید که چه کاری باید انجام بدم ممنون میشم

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
من لپ تاپ من سونی هست با کارت گرافیک
Geforce GT230M
ویندوز اوریجینالش رو عوض کردم و ویندوز دیگه نصب کردم و الان کیفیت تصویر خیلی پایین اومده
موقع آپدیت درایوها هم nvidia آپدیت نمیشه و پیغام this graphics driver could not find compatible graphics hardware رو میده
اگه راهنمایی کنید که چه کاری باید انجام بدم ممنون میشم

از درایور های عمومی nvidia استفاده نکنید، معمولا هر لپ تاپی درایور مخصوص خودش رو می خواد.
درایور رو از سایت سازنده لپ تاپ دانلود کنید، نه سازنده کارت گرافیکی. اگه لپ تاپ تون دو تا کارت گرافیکی داره،
که یک بحث دیگه است، برای نصب کردنش چند مرحله لازمه که توی فروم چند بار مطرح شده.

Sony eSupport - Computers - Support

kingarvin21

New Member
سلام دوستان لطف کنید راهنمایی کنید
گرافیک لپ تاپم nvidia Geforce 640M هستش تا قبل از عوض کردن ویندوز همه چی اوکی بود ویندوز Ultimate 7 64bit بود الانم همونه .... بعد از تعویض ویندوز گرافیک و نمیشناسه نه در داخل Device Manager میارتش (نه تحت چیزی عنوان Video Cart) ولی گرافیک Intel دستگاه و میشناسه (دستگاه 2 کارت گرافیک داره )
درایورشم نصب میکنم با پیغام زیر مواجه میشم ...بایوس برد هم آپیدت کردم ... آخرین ورژن آپدیت داریور nvidia هم دانلود کردم اوضاع همونه

http://8pic.ir/images/v350o18fla1dd9xmz5vx.jpg
http://8pic.ir/images/qor4jz41pt12een76hli.jpg

Raiden-FT

New Member
سلام
بچه ها من یه مشکلی دارم خواهشا جواب بدین سه روزه منو علاف کرده
من لپتاپم vpceb15fg هست که کارت گرافیکش amd radeon 5400 HD هست
نسخه 13.12 amd به راحتی روش نصب میشه اما هر کاری میکنم 14.4 به هیچ وجه نصب نمیشه خواهشا کمک کنین
برا باز کردن بازی های جدید به شدت نیاز دارم به این نسخه
من حتی به سایت خود amd هم رفتم هر طور که گفته بود هم عمل کردم حالا چی کار کنم؟
:cry:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
بچه ها من یه مشکلی دارم خواهشا جواب بدین سه روزه منو علاف کرده
من لپتاپم vpceb15fg هست که کارت گرافیکش amd radeon 5400 hd هست
نسخه 13.12 amd به راحتی روش نصب میشه اما هر کاری میکنم 14.4 به هیچ وجه نصب نمیشه خواهشا کمک کنین
برا باز کردن بازی های جدید به شدت نیاز دارم به این نسخه
من حتی به سایت خود amd هم رفتم هر طور که گفته بود هم عمل کردم حالا چی کار کنم؟
:cry:

اینکه درایور لپ تاپ قدیمی باشه کاملا عادی و مرسوم ئه، اما خود amd در سایتش درایور هایی که سازنده لپ تاپ ارائه می کنه توصیه کرده :
AMD recommends using the graphics drivers provided by your notebook's manufacturer as the manufacturer may customize the drivers
If you experience difficulty while using the generic AMD Catalyst Mobility drivers, we recommend reverting to the driver provided by your notebook vendor.

این ناسازگاری ها با درایور های عمومی AMD کاملا منطقی ئه. کاریش هم نمیشه کرد.

mahshiiid

New Member
از کجا میشه این برنامه رو دانلود کرد؟
من چند روزی هست ویندوز عوض کردم ولی نمیتونم وایرلس و بلوتوث و گرافیکش و نصب کنم :sad:

s.sadr1991

New Member
سلام دوستان لطف کنید راهنمایی کنید
گرافیک لپ تاپم nvidia Geforce 640M هستش تا قبل از عوض کردن ویندوز همه چی اوکی بود ویندوز Ultimate 7 64bit بود الانم همونه .... بعد از تعویض ویندوز گرافیک و نمیشناسه نه در داخل Device Manager میارتش (نه تحت چیزی عنوان Video Cart) ولی گرافیک Intel دستگاه و میشناسه (دستگاه 2 کارت گرافیک داره )
درایورشم نصب میکنم با پیغام زیر مواجه میشم ...بایوس برد هم آپیدت کردم ... آخرین ورژن آپدیت داریور nvidia هم دانلود کردم اوضاع همونه

http://8pic.ir/images/v350o18fla1dd9xmz5vx.jpg
http://8pic.ir/images/qor4jz41pt12een76hli.jpg

با دقت کارهایی که عرض می کنم رو انجام بدید تا مشکلتون به کلی برطرف بشه.
به اینترنت وصل بشید.
ابتدا وارد Device Manager بشید، قسمت Display Adapters رو گسترش بدید ، حالا روی کارت گرافیکی که روی سیستمتون نصبه راست کلیک کنید و Update Driver Software رو انتخاب کنید. بعد در پنجره باز شده روی Search Automatically for updated driver software کلیک کنید. اگر دستگاهتون دو تا کارت گرافیک داره این کار رو برای هر دوشون انجام بدید.
*اما به احتمال زیاد مشکلتون با این کار حل نخواهد شد*
مجددا وارد Device Manager بشید و قسمت Display Adapters رو گسترش بدید ؛ حالا روی کارت گرافیکی که روی سیستمتون نصبه راست کلیک کنید و Update Driver Software رو انتخاب کنید. اما این بار روی Browse my computer for driver software کلیک کنید. در پنجره باز شده روی Let me pick from a list of device drivers on my computer کلیک کنید. حالا توی صفحه باز شده توی لیست بگردید دنبال Microsoft basic display adapter اگر پیداش نکردید برگردید به Device Manager و روی اون یکی کارت گرافیکتون راست کلیک کنید و این مراحل رو دنبال کنید. وقتی پیداش کردید روش کلیک کنید و بعد Next رو بزنید و صبر کنید تا درایور آپدیت بشه. بعد از آپدیت شدنش حتما یه بار سیستم رو ری استارت کنید. حالا باید مشکلتون حل شده باشه؛ درست میگم؟

saied-h

New Member
لپ تاپ من 2 تا کارت گرافیک داره. NVIDIA و INTEL.
2 تا سوال دارم:
1- لپ تاپ هایی که 2 تا کارت گرافیک دارن نحوه نصبشون متفاوت هستش؟ یا عادی هر کدوم رو INSTALL کنیم؟
2- از کدوم آپدیت ها باید استفاده کنیم؟!
ورژن سایت های سازنده اصلی کارت گرافیک یا سازنده لپ تاپ؟! ورژن های کارت گرافیک روی این 2 سایت متفاوته!
مثلا کارت گرافیک من روی NVIDIA و INTEL آخرین ورژنش 2017 خورده، اما سازنده لپ تاپ (ASUS)، آخرین ورژن ndivia و intel رو 2011 زده. از کدوم باید استفاده کنم بالاخره؟
---------------------
ممنون.

the_king

مدیرکل انجمن
لپ تاپ من 2 تا کارت گرافیک داره. NVIDIA و INTEL.
2 تا سوال دارم:
1- لپ تاپ هایی که 2 تا کارت گرافیک دارن نحوه نصبشون متفاوت هستش؟ یا عادی هر کدوم رو INSTALL کنیم؟
لپ تاپ های قدیمی تر نصب شون دردسر داشت ولی تو لپ تاپ های جدید نه، متفاوت نیست، خیلی عادی دو تا درایور رو با هر ترتیبی که بخواهید نصب می کنید، هر کدومشون بدون مشکل درایور خودشون رو میشناسند.
لپ تاپ های قدیمی تر تو BIOS شون یک گزینه داشتن که برای نصب کردن درایور باید دستی تنظیم شون کرد روی یک کارت گرافیکی خاص و بعد از نصب کردن درایور خاص اون کارت گرافیکی مجددا سیستم رو ریستارت کرد و دوباره تنظیم رو برگردوند روی سیستم خودکار.
2- از کدوم آپدیت ها باید استفاده کنیم؟!
معلوم نمیشه، باید امتحان کنید. معمولا درایوری که سازنده لپ تاپ میذاره نسخه قدیمی ئه و ممکنه با بازی های جدیدتر مشکل داشته باشه ولی فقط بعضی از لپ تاپ با درایور های جدید روی سایت سازنده کارت گرافیکی مشکلی ندارند.
بقیه لپ تاپ ها فقط با همون درایور قدیمی که روی سایت سازنده لپ تاپ و برای اون لپ تاپ خاص موجوده درست کار می کنند و وقتی درایور های جدیدتر رو نصب می کنید به یک شکلی مشکل خفیف یا جدی دارند.
مثلا ممکنه بین دو تا کارت گرافیکی درست سوئیچ نشه، یا هی فلان برنامه کرش کنه، یا منو ها تو جای درستی باز نشن.
ورژن سایت های سازنده اصلی کارت گرافیک یا سازنده لپ تاپ؟! ورژن های کارت گرافیک روی این 2 سایت متفاوته!
مثلا کارت گرافیک من روی NVIDIA و INTEL آخرین ورژنش 2017 خورده، اما سازنده لپ تاپ (ASUS)، آخرین ورژن ndivia و intel رو 2011 زده. از کدوم باید استفاده کنم بالاخره؟
ممنون.
معمولا همینطوره. سازنده لپ تاپ درایور هاشو فقط یک مدت کوتاهی بروز می کنه. پاسخ قابل پیش بینی نیست. باید امتحان کنید. بستگی به سخت افزار لپ تاپ تون داره که چقدر تو طراحیش دستکاری شده. ممکنه آخرین نسخه ای که روش کار می کنه یه چیزی مابین اینها باشه، مثلا درایور 2014 باشه. اگه دیدید بعد از نصب کردن درایور جدید یک چیزی که قبلا درست کار می کرد الان کار نمی کنه شک تون به درایور باشه.

83mohammad

New Member
سلام لطفا کمکم کنید من چند وقت پیش یه لپتاپ خریدم بعد روش یه بازی نصب کردم و دیدم لپتاپ ها دوتا کارت گرافیک دارند بعد هر کاری کردم روی کارت گرافیک nvidia سوئیچ نشد (مدل کارت گرافیک nvidia 920mx)لطفا یکی زود تر بگه باید چیکار کنم:(

the_king

مدیرکل انجمن
سلام لطفا کمکم کنید من چند وقت پیش یه لپتاپ خریدم بعد روش یه بازی نصب کردم و دیدم لپتاپ ها دوتا کارت گرافیک دارند بعد هر کاری کردم روی کارت گرافیک nvidia سوئیچ نشد (مدل کارت گرافیک nvidia 920mx)لطفا یکی زود تر بگه باید چیکار کنم:(
لابد اون یکی کارت گرافیکی تون هم Intel HD ئه، هر دو تا درایور رو نصب کنید، درایور کارت گرافیکی NVidia رو هم دانلود کنید و نصب کنید، موقع اجرای بازی روی آیکون اش راست کلیک کنید و از گزینه run with graphics processor استفاده کنید تا مشخص بشه موقع اجرا با کدوم کارت گرافیکی اجراش کنه.

Hadi_1126

New Member
سلام من یه مشکلی داشتم که شاید کمتر واسه کسی پیش بیاد من یه لپ تاپ توشیبا دارم مشکلی که دارم اینه : درایور گرافیکش رو از خود سایت سازنده دانلود کردم وبعد نصب کردم بعد از ریست و موقع بالا اومدن زمانی که میخواد وارد محیط ویندوز بشه و صفحه سیاه که میاد بعد یه صفحه آبی میاد که کلی نوشته سفید داره و اون پایین از 0 تا100 پر میشه و بعدش ری استارت میشه. من از طریق safe mode به قسمت device maneger که رفتم دیدم دوتا گرافیک رو شناخته بود و اسمشون رو نوشته بود . درایور رو uninstall کردم سیستمو ریست کردم بدون هیچ مشکلی سیستم بالا میاد. واقعا نمیدونم مشکل از چیه؟ از درایورها بیشترین احتمال هست که میتونه باشه ولی درایورهارو از سایت سازنده دانلود کردم! تنها احتمالی که میره اینه ویندوز مشکلی داشته باشه ویندوز ماله jul 2016 7 و64 بیت هس . یه مورد دیگه هم هست .موقع نصب ویندوز صفحه پایانی نصب که finalizing یا یه چیز تواین مایه ها ویندوز انجام میده هیچوقت تموم نمیشه! 5ساعت گذاشتم موند رو همون صفحه مونده بود اخر ری استارت کردم اونم نه ری استارت ادمیزادی به این صورت که دکمه powerرو نگه می داشتم تا خاموش بشه دوباره روشن میکردم :D. میتونه از این باشه ؟ نمیدونم واقعا چیکار کنم دیوونه کنندس لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم مشکل از چیه؟

آخرین ویرایش:

mohamadaali118

New Member
سلام چند روزه الاف این مشکل هستتم
لپ تابم لنوو g510
میخوام کارت گرافیک نسخه جدیدش رو نصب کنم وسط نصب سیستم هنگ میکنه و دیگه حتی موس تکان نمیخوره فقط باید باتری رو خارج کرد
باید چکار کنم ممنون میشم جواب بدید
لطفا اگه مقدره به ایمیلم ارسال کنید
[email protected]

Matin.mk

New Member
منم لپ تاپ لنوو g510 دارم که 2تا کارت گرافیک داره هم اینتل هم amd وقتی ویندوزشو 10کردم و رفتم برای نصب درایوراش amdنصب نمی شد و هنگ میکرد و باید از برق بکشی و دوباره روشن کنی هرکاری کردم نشد که درایورشو نصب کنم از سایت سازنده گرفتم نشد و با اپدیت ویندوز 10امتحان کردم و درایور پک سولوشن هم امتحان کردم هیچکدام جواب نداد لطفا راهنمایی کنید چجوری بنصبم درایورشو

mohsen abdoli

New Member
سلام دوستان و اساتید گرامی
من یک لب تاپ دارم که هفته گذشته ویندوزش رو عوض کردم و بعد از اون مشکل من بت نصب نشدن کارت گرافیک رو دارم.
هر کاری که به فکرم میرسید انجام دادم و نشد. از driver solution و درایور اصلی که سایت hp به من داده بود هم نتونستم.
البته نا گفته نمونه که هر بار که میخوام درایور رو نصب کنم با پیغام " این درایور با ویندوز شما سازگاری ندارد" مواجه میشم.
مدل لب تاپ hp omen و کارت گرافیک nvidia geforce gtx 1050 ti
لطفا راهنمایی کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا