مشکل در فرستادن ایمیل

kafseh

New Member
سلام دوستان
راستش من یک سرور ویندوز دارم و یک برنامه ای که با php هست را روش نصب کردم ولی حالا با این مشکل روبه رو شدم که برنامه قادر نیست از روی سرور توسط php ایمیل ارسال کنه . حالا من نمی دونم باید چه کار کنم آیا نیاز به تنظیمات خاصی هست . خواهش می کنم منو سریع راهنمایی کنید . اگر هم خیلی سوالم پیش پا افتاده هست منو ببخشید آخه من خیلی تازه کارم.:neutral:

Mozafary

Member
سلام
ایا error خاصی میگیری؟
سلام دوستان
راستش من یک سرور ویندوز دارم و یک برنامه ای که با php هست را روش نصب کردم ولی حالا با این مشکل روبه رو شدم که برنامه قادر نیست از روی سرور توسط php ایمیل ارسال کنه . حالا من نمی دونم باید چه کار کنم آیا نیاز به تنظیمات خاصی هست . خواهش می کنم منو سریع راهنمایی کنید . اگر هم خیلی سوالم پیش پا افتاده هست منو ببخشید آخه من خیلی تازه کارم.:neutral:

serverpars

New Member
سلام
از اونجایی که روی سرورهای ویندوز اصولا ارسال ایمیل با Authentication انجام میشه پس با تابع معمولی sendmail در php نمیتوانید ایمیل ارسال کنید.
در صورتی که مشکل در همین چیزی باشه که من گفتم، با استفاده از کد زیر میتونید ایمیل بفرستید، اگه باز هم Error داشتید بگید تا دوستان راهنمایی کنن:
PHP:
<?php
require_once "Mail.php";

$from = "Sandra Sender <[email protected]>";
$to = "Ramona Recipient <[email protected]>";
$subject = "Hi!";
$body = "Hi,\n\nHow are you?";

$host = "mail.example.com";
$username = "smtp_username";
$password = "smtp_password";

$headers = array ('From' => $from,
  'To' => $to,
  'Subject' => $subject);
$smtp = Mail::factory('smtp',
  array ('host' => $host,
    'auth' => true,
    'username' => $username,
    'password' => $password));

$mail = $smtp->send($to, $headers, $body);

if (PEAR::isError($mail)) {
  echo("<p>" . $mail->getMessage() . "</p>");
 } else {
  echo("<p>Message successfully sent!</p>");
 }
?>

kafseh

New Member
سلام serverpars جان ممنونم از راهنماییتون ولی راستش من یه فروشگاه اینترنتی را نصب کردم که با ید وقتی کسی عضو میشه و.. به آن یک ایمیل فرستاده بشه .میشه لطف کنید منو راهنمایی کنید که از این تابع چه طوری برای این منظور استفاده کنم؟
اینم آدرس فروشگاه که البته هنوز در مرحله تست هستیم :http://www.shopp.betsaonline.com/catalog

serverpars

New Member
سلام،
خوب شما از OSCommerce استفاده کردید، البته با کد این برنامه کار نکردم تا به حال ، ولی احتمالا در آخر کار عضویت یه تابع دارید واسه ارسال ایمیل، اون تابع را به شکل بالا پیاده سازی کنید، یعنی اول Authentication بعد هم ارسال ایمیل.

kafseh

New Member
سلام از این که منو راهنمایی می کنین ممنونم
راستش من بوغ تر از این حرفام و به این فروشگاه هم خیلی نیاز دارم . تصویر خطا و فایل هایی را که توش خطا میگیره را ضمیمه میکنم میشه بگین چه کارش باید بکنم. ضمنا اگه نیاز به شرایط خاصی هست لطف کنید و برام pm بدین .خواهش میکن منو سریع و کامل راهنمایی کنید.

پیوست ها

• 33333333.JPG
    33333333.JPG
    114.2 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • email.rar
    13.8 کیلوبایت · بازدیدها: 1

yasak

Member
سلام،
آیا آدرس mainport.phb02.webhostira.com که نرم افزار سعی داره به اون وصل بشه درست هست و آدرس SMTP Server هاست شما همینه؟ به عنوان آیا با outlook می تونی به این آدرس وصل بشی و ایمیل ارسال کنی؟

kafseh

New Member
سلام .
همانطور که گفتم خیلی تازه کارم پس از قبل عذر خواهی میکنم.
از کجا باید بفهمم که این آدرس ها چی هستند ؟

yasak

Member
سلام،
شما باید آدرس SMTP سرور و نام کاربری و رمز عبورش رو از هاست بگیری و تو فایل \Catalog\Includes\Classes\Email.php خط شماره 524 (یا میتونی webhostira.com را برای رسیدن به این خط جستجو کنی) قرار بدی.

جدیدترین ارسال ها

بالا