مشکل در سایز خروجی پروژه

gamentech.ir

New Member
سلام
من وقتی یک پروژه اماده افتر افکت رو وارد برنامه می کنم و بعد تغییرات رو انجام می دم و بعد به قسمت Export می روم و خروجی می گیرم حجمش خیلی زیاد میشه (یعنی حدود 500 مگابایت یا 300 مگابایت و بعضی اوقات تا 1 گیگ هم میرسه)

چکار کنم که یک ویدیو با کیفیت خوب و حجم کم بگیرم؟

neolone

Member
دوست عزیز شما برای حروجی گرفتن در افتر افکتز باید رندر بگیری. و این رندر گرفتن گزینه های زیادی داره که حتی با تغییر دادن کیفیت ها و گزینه های دیگه شاید به بیش از 100 مدل فایل خروجی هم برسه با سایز ها و کیفیت های مختلف. بنا براین شما باید قبل از هرچیز آموزشای مربوط به گرفتن خروجی (فیلم ،دنباله PNG یا JPG و ...) رو ببینی و بعد با خیال راحت کارتو انجام بدی.
واسه شروع فرایند رندر گرفتن هم فقط کافیه کامپوزیشنتو به رندر کیو Render Queue انتقال بدی. از منوی View این گزینه رو پیدا کن Add to Render Queue
موفق باشی

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
کیفیت خوب و حجم مناسب کلاً متضاد با هم هستند هیچ راه حلی نیست تقریباً شما باید کیفیت کم کنید تا بتونید حجم کمی داشته باشید

gamentech.ir

New Member
دوست عزیز شما برای حروجی گرفتن در افتر افکتز باید رندر بگیری. و این رندر گرفتن گزینه های زیادی داره که حتی با تغییر دادن کیفیت ها و گزینه های دیگه شاید به بیش از 100 مدل فایل خروجی هم برسه با سایز ها و کیفیت های مختلف. بنا براین شما باید قبل از هرچیز آموزشای مربوط به گرفتن خروجی (فیلم ،دنباله png یا jpg و ...) رو ببینی و بعد با خیال راحت کارتو انجام بدی.
واسه شروع فرایند رندر گرفتن هم فقط کافیه کامپوزیشنتو به رندر کیو render queue انتقال بدی. از منوی view این گزینه رو پیدا کن add to render queue
موفق باشی

می تونی از طریق تصویر کمی توضیح بدی!

Iverson

Active Member
البته ایمان جان یک نکته مهم هست...
در بخش Format Option گزینه Video Codec نیز فعال کنید

برای مثلا من یک کلیپ بدون انتخاب کدک رندر میگرفتم 2 گیگ میشد وقتی کدک رو Pal انتخاب میکردم حجم میشد 200 مگابایت!

افت کیفیت هم ندیدم

hosein0251

رزولوشن تصویر خروجییتون چقدر می خواهید باشه .

کدک h264 الان یکی از بهترین هاست .
نتیجه خوبی می گیرید .

shirani

Codec هم خودش یک جور کاهش کیفیت داره ولی نصبت به فرمت های دیگه نامحسوس البته تا جایی که من میدونم کدک ها بیشتر حجم یک فایل کم میکنند

در کل من منظورم اینکه کیفیت بالا همیشه سایز بالا داره

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام
من وقتی یک پروژه اماده افتر افکت رو وارد برنامه می کنم و بعد تغییرات رو انجام می دم و بعد به قسمت export می روم و خروجی می گیرم حجمش خیلی زیاد میشه (یعنی حدود 500 مگابایت یا 300 مگابایت و بعضی اوقات تا 1 گیگ هم میرسه)

چکار کنم که یک ویدیو با کیفیت خوب و حجم کم بگیرم؟

سلام

اینها رو بگو تو بتونم کمکت کنم

زمان پروژه
فرمت خروجی ( یعنی پال یا اچ دی یا فول اچ دی ) یا بهتره بگم برای کجا میخواهی ارسال کنی

بدرود

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
البته ایمان جان یک نکته مهم هست...
در بخش Format Option گزینه Video Codec نیز فعال کنید

برای مثلا من یک کلیپ بدون انتخاب کدک رندر میگرفتم 2 گیگ میشد وقتی کدک رو Pal انتخاب میکردم حجم میشد 200 مگابایت!

افت کیفیت هم ندیدم

دوست عزیز این حرف رو نزنید چون این حرف مثل این می مونه که شما بیا یه عکس زو با دوربین jpg بگیری یا اینکه بیای همون عکس رو RAW بگیری و در نگاه اول در مانیستورت متوجه هیچ تغییری بینشون نشی اما وقتی می خوای کارو بدی برای چاپ عکس JPG قابلیت چاپ تو سایز 60.90 رو ندازه پیکsلاش می زنه بیرون اما عکسی کi شما RAW گرفتی این قابلیت رو به سادگی داره
این توضیحات رو تعمیم بده مسایل مربوط به خروجی گرفتن با همون داستان کدک و بدون کدک

آخرین ویرایش:

gamentech.ir

New Member

hosein0251

سایز این ویدئو خیلی کوچیکه که . .اگه همین سایز رو می خواهید که خروجی بگیرید که اصلا با حجم مشکلی ندارید .
زیر 10 مگ می تونید یه کیفیت خوبی رو داشته باشید .

Iverson

Active Member
دوست عزیز این حرف رو نزنید چون این حرف مثل این می مونه که شما بیا یه عکس زو با دوربین jpg بگیری یا اینکه بیای همون عکس رو RAW بگیری و در نگاه اول در مانیستورت متوجه هیچ تغییری بینشون نشی اما وقتی می خوای کارو بدی برای چاپ عکس JPG قابلیت چاپ تو سایز 60.90 رو ندازه پیسکشلاش می زنه بیرون اما عکسی کع شما RAW گرفتی این قابلیت رو به سادگی داره
این توضیحات رو تعمیم بده مسایل مربوط به خروجی گرفتن با همون داستان کدک و بدون کدک
من اتفاقا درباره کدک صحبت کردم سهیل گرامی
حتما یک فرقی بین فیلم 2 گیگی و 200 مگابایتی هست و همچنین فرقی بین کدک Pal با.......
ایشون میخواست حجم کمتر بشه منم گفتم کدک رو ویرایش کنید

من نگفتم بین کیفیت 200 مگابایت با 2 گیگابایت فرقی نیست!

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
دوست عزیز

زمان پروژه رو برام نگفتی دقیق
من یه کلیپ سه دقیقه و نیم رو از ده مگا بایت تا 250 مگابایت خروجی می گیرم برای جاهای مختلف. پس همه چیز نسبی است و بستگی داره

مثلا من در حالت hd بدون تقریبا هیچ افکت کیفیتی که بخواد از شبکه یک یا pmc یا شبکه مشابه اون افت دیده بشه می کنمش 200 مگ. شبکه یک و pmc هر دو پال هستند اما شبکه های ایران کیفیت پایین تری دارند ( بصورت ماهواره ای می گم ). ضمن اینکه اونها برای پخش کیفیت رو از اونی که من بهشون دادم میارن پایین تر معمولا.

یکی از بهترین و دوست داشتنی ترین خروجی هایی که من می گیرم اینه که به شما هم می گم:
شما از کدک h264 استفاده کن و ابعاد تصویر و pal یا ntsc و تنظیمات صدا و غیره رو انجام بده
بعد یه قسمت داری که دو تا بیت ریت بهت میده که بصورت کشویی است. اولی یا ( تارگت بیت ریت) مهمتره. با اون بازی کن می بینی که پریمیر اون پایین اندازه فایل خروجیت رو حدس میزنه و می نویسه . مثلا اگه میخواهی خروجی صد مگابایت بگیری این عدد بیت ریت رو جوری تنظیم کن که اون بشه صد

به همین سادگی

من بر اساس دوربینم کار می کنم مثلا اگه با دوربین 5d بصورت اچ دی سه دقیقه فیلمم بشه 300 مگا بایت. بعد من اون رو ادیت کنم و یه خروجی پال uncompers بگیرم شاید این حجم بشه 2 گیگا بایت! این یک کار بیهوده است . بنا بر این من اگه خروجی رو کدک کنم که همون سه دقیقه بشه 300 مگا بایت براش بسه و بقیش کار بیهوده ای است و هدر دادن هارد و شروع مشکلات بعدی است.

نمی دونم تونستم انتقال بدم یا نه چون با عجله نوشتم

بدرود

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دوست عزیز بسیار ممنون از توضیحاتت

اتفاقا من هم از H265 همیشه استفاده می کنم البته از زیر شاخه Quicktime

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
من بهترین کیفیتی که دیدم نسبت به حجمش
quicktime براساس فریم بندیه png بوده و هست

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
آها یادم رفت بگم
خروجی ای هست که من کار رو خروجی میگیرم میدوم تی وی پخش میکنه
اونا هم فکر نکنم کانورتش کنن
چون مدیر تولیده هر دفه میگه با همون فرمت قبلی خروجی بگیر کارو

quick time --- PNG

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
خواهش میکنم قبل از تاپیک زدن ، حتما قوانین انجمن رو بخونید و تو انتخاب نام مناسب برای نام تاپیک دقت کنید:wink:
راجع به کدک هم من هم با Mp4 H.264 موافقم. مشکل اصلی ایشون این بود که از طریق Export میخواست خروجی بگیره که حل شد.
موفق باشید:oops:

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
دوست عزیز خروجی گرفتن هم یک سری اصول داره. چیزی که بدیهیست شما ابتدا باید یک خروجی uncompress از فوتیجت بگیری. دلیل: اول اینکه ممکن است امروز شما کار رو به یک شبکه تلویزیونی بدی فردا یه جشنواره پس فردا جای دیگه و جاهای دیگه. هر کدام از اینها هم فرمت های مختلفی شاید بخوان. یکی mov h264 . یکی mp4 یکی dvd و الی آخر. اگر شما uncompress نداشته باشی مدام باید کل پروژه رو باز کنی و خروجی بگیری که این کار اصلا منطقی نیست. پس بهتره شما خروجی کدک نشده داشته باشی و همین فوتیج uncompress رو با نرم افزارهای حرفه ایی تبدیل . مثل mpeg stream clip تبدیل کنی به فرمت های رایج پخش. البته در مورد انتخاب نرم افزار مبدل خیلی دقت کن.

جدیدترین ارسال ها

بالا