مشکل در برنامه نویسی vb (بچه ها کمکم کنید)

leila_computer

New Member
تاريخ عضويت: Jul 2007

icon1.gif
بچه ها کمکم کنید برنامم مشکل داره
سلام
من با NET 2005 . و از SQL2005 داخل آن استفاده میکنم با VISUAL BASIC برنامه مینویسم چند تا مشکل دارم:

1-میخواهم DATABASE برنامم روی شبکه باشه یعنی همه ی Clientها پایگاه دادهی Serverرا ببینند connection string را چگونه بسازم یه نمونه کد نویسی اجرا شده برام بنویسید

2-یه فرم دارم که کد کاربری و پسورد را میگیرد و کاربر را به صفحه ی بعد راهنمایی میکند.می خواهم وقتی صفحه ی بعد باز میشود فرم اول بسته شود ولی وقتی اخ صفحه ی اول me.close را مینویسم کل برنامه را
می بندد.

3-می خوام متغیر session تعریف کنم که بتوانم در کل فرم ها از آن استفاده کنم.

خواهش میکنم اگر میتونید در حقم کوتاهی نکنید

arman92

Member
سلام دوست عزیز....
1- برای کانکشن استرینگ » گمان کنم باید آدرس آی پی اون سرور رو بدین. (آدرس آی پی توی نت ورکینگ مشخصه)

2- دوست عزیز! از Close چرا استفاده کردین؟ شما باید از Form1.Visible = False استفاده کنید تا فرمتون پنهان بشه نه از Close

3- این آخری کار اساتیده!

موفق و پیروز باشی

arman92

Member
سلام دوست عزیز...
این کد ها رو توی Web.Config خودت (توی پوشه ی اصلی سایت "Root" کپی کنید)

<connectionStrings>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=localhost;Initial Catalog=DBName;Integrated Security=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings

این Connection String مربوط می شه به SQL Server نسخه ی Enterprise یا هر نسخه ی دیگه به جز Express .
Intital Catalog :نام دیتا بیس
Data Sourse : معمولاً همین localhost
add name="ConnectionString" نام کانکشن (هر چیزی می تونه باشه!)

این حالت برای وقتی است که روی کامپیوتر خودتون انجام می دین... روی سرور (هاست) باید یوزر نیم و پسورد دیتا بیس رو هم اضافه کنید.
برای دیتا بیس Express (همراه VS نصب می شه)

<connectionStrings>
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirectory|\Database.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"
providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

اینم نیازی به توضیح نداره....

در ضمن این کد ها رو باید قبل از پایان تگ :</configSections> بگذارید.

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا