مشکل در بازیابی اطلاعات به رمز درآمده در ویندوز

AMIR3000

Member
سلام دوستان من یه مشکل داشتم که حلش برام خیلی مهمه لطفا کمکم کنید

همونطور که میدونید در ویندوز اکس پی اگر سیستم فرمت درایو شما از نوع NTFS باشه شما میتونید هر یک از فولدر های خودتون رئ با رفتن به قسمت properties و قسمت Advance به حالت رمز در بیارید بطوریکه کار بران دیگه که با اکانتهای مختلف وارد میشن نتونن به اطلاعات شما دسترسی داشته باشن

مشکل من اینه که بعد از انجام این کار مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم و الان هم به اون اطلاعات دسترسی ندارم میخواستم اگه ممکنه کمکم کنید چون اطلاعاتم خیلی برام مهمه .

mazoolagh

Active Member
اگر موقع encrypt كردن وقت بگذاري و يك recover agent بسازي ديگه اين مشكلات رو نداري!

با NTFSDOS يك امتحاني بكن!

سلام
واي واي چه مشكلي
يكسال است يه‌سري فايل دارم اينجوري شده خداكنه راه‌حل داشته باشه.
موفق باشي

EDSON

Member
سلام دوستان
حل اين مشكل خيلي راحته:
بايستي owner اون فولدر رو بنام خودتون كنيد.
نحوه كار:
ابتدا از منوي tools/folder options/view تيك آخرين عبارت رو برداريد (use simple file sharing)
الان از هر فولدري properties ‌بگيريد ميبينيد كه tab بنام security اضافه شده
در اين tab ‌سراغ advanced و سپس owner برويد
روي كاربر دلخواه مثلا administrator كليك كنيد و دقت كنيد كه عبارت replace... ته صفحه را تيك بزنيد
پس از كليك روي apply كاربري كه داده ايد جايگزين صاحب قبلي فولدر شده و مشكل شما مرتفع شده است.
لطفا پس از حل مشكلتان به اين فكر باشيد كه كلاسهاي mcse ‌چقدر خوبند كه شما قدرشان را نميدانيد!!!!!!!!

rezafox

New Member
با سلام

نه بابا مثل اینکه اعضای این انجمن واقعا یه چیزی سرشون میشه ایول بابا دمتون گرم مشکل من حل شد.
ممننننننووووون

rezafox

New Member
با سلام

اقای ADSON لطف کنید در مورد کلاسهای msce توضیح بدهید/
ضمنا برای نصب ویندوز من خودم با nero از درایوم که ویندوز رو نصب کردم با تمام نرم افزارها و سرویس پک ها و انتی ویروس اپ دیت شده یه بک اپ میگیرم و وقتی ویندوز خراب شد اون رو سر جاش ریستور مکنم و یه ویندوز تمیز با انتی ویروس و تمام نرم افزارهای مورد استفاده دارم و فقط در این روش باید دو سیستم عامل در کامپیوتر داشته باشیم.
ممنون

آخرین ویرایش:
سلام
ققنوس جان مشكل من با اين روش حل نشد. چون اين روشي كه آقاي ADSON فرموده در مورد Security در NTFS
مي‌باشد حالا چجوري اين آقا رضا با اين راهنمايي مشكلش حل شده من در تعجبم.
در اين مورد خواهش مي‌كنم بيشتر بحث كنيد.
موفق باشيد.

mazoolagh

Active Member
EDSON گفت:
سلام دوستان
حل اين مشكل خيلي راحته:
بايستي owner اون فولدر رو بنام خودتون كنيد.
نحوه كار:
ابتدا از منوي tools/folder options/view تيك آخرين عبارت رو برداريد (use simple file sharing)
الان از هر فولدري properties ‌بگيريد ميبينيد كه tab بنام security اضافه شده
در اين tab ‌سراغ advanced و سپس owner برويد
روي كاربر دلخواه مثلا administrator كليك كنيد و دقت كنيد كه عبارت replace... ته صفحه را تيك بزنيد
پس از كليك روي apply كاربري كه داده ايد جايگزين صاحب قبلي فولدر شده و مشكل شما مرتفع شده است.
لطفا پس از حل مشكلتان به اين فكر باشيد كه كلاسهاي mcse ‌چقدر خوبند كه شما قدرشان را نميدانيد!!!!!!!!

اينكار (change owner)براي فايلهاي انكريپت شده موثر نيست و گرنه هر كسي ميتونه خيلي راحت با نصب مجدد ويندوز به فايلهاي رمزي دسترسي پيدا كنه!
بدون كليد و داشتن user agent نميشه! اگر بشه بايد فاتحه امنيت فايل رمز شده رو خوند!

rezafox

New Member
HAMED SEIFI گفت:
سلام
ققنوس جان مشكل من با اين روش حل نشد. چون اين روشي كه آقاي ADSON فرموده در مورد Security در NTFS
موفق باشيد.

با سلام

ببین حالا مشکلم حل شد فایل سیستمم هم ان تی اف اس بود حالا تعجب میکنی؟؟؟؟

EDSON

Member
سلام دوستان
هميشه و در همه حال اگر با administrator ارد شويد مي تونيد مشكلاتتون رو حل كنيد.
حتي براي فايلهاي انكريپت شده هم از همين روش استفاده مي شود!
اين كارها رو در كلاسهاي msce براحتي درس ميدن!!
در ضمن سري به سايتم بزنيد ببينيد كه چه پكيج هاي باحالي براتون دارم.

EDSON

Member
يادم رفت بگم كه دوران آزمون و خطا در كامپيوتر تموم شده و شما دوستان بجاي درجا زدن بهتره به حرفه اي شدن خودتون در اين رشته فكر كنيد.
يه زماني نه كتابي بود نه كسي كه ازش سوالتونو بپرسين اما الان زمانه عوض شده و اونقدر متخصص و منبع ريخته كه نميدونيد به كدومشون مراجعه كنيد
براي مثال در نگاه اول هر كسي پكيج هاي منو مي بينه با تعجب و نا باوري نگام ميكنه! انگار كه از كره مريخ اومدم و ويندوز رو با فشار فقط يك كليد نصب مي كنم. در صورتي كه در ترم اول كلاسهاي mcse اين كارو ياد ميدن!
حالا خودتون مقايسه كنين من نوعي با 11 سال سابقه كار و تخصص سوالهامو در كدوم فروم مطرح مي كنم؟
توي فروم هاي ايراني؟
از هر 10 سوال 5 تا مربوط به فارسي كردن و فارسي نوشتن كه اگه ببينيد جوابشون مشابه همن كه بنده عرض كردم
از هر 5 سوال بقيه بفكر پيدا كردن رمز administartor ويندوز هستن! انگار كه مايكروسافت يه شركت ايرونيه كه همه مي تونن رمزشو بشكنن!!

خنده داره كه 90 % بچه هاي فروم هاي ايراني سي دي رايتر دارن اما بوتيبل اكس پي بلد نيستند بسازن

القصه خواستم درد دلي كرده باشم...

ghoghnuse

Member
HAMED SEIFI گفت:
سلام
موفق باشيد.

خوب آقا حامد ما راست میگه . ولی اگر درایو ما ntfs نباشه با زدن کلیک راست بر روی پوشه و وارد شدن به قسمت properties اصلا دکمه ای با نام advandceنداره که بشه فایلها را encrypt کرد . ولی یک سوال آیا می شه اطلاعات به رمز درآمده را در یک درایو fat32 کپی کرد که در اینصورت دیگر از حالت رمز خارج شده و مشکل حل می شود ؟ ( البته بعد از نصب ویندوز جدید و یا با باز کردن هارد و استفاده از یک سیستم عامل دیگه ؟ )

بدرود .

mazoolagh

Active Member
امتحان گفته هاي اين آقاي 11 سال سابقه كار و كلاس رفته كاري نداره.
ميتونين يك فولدر رو انكريپت كنين. بدون نصب مجدد ويندوز يك اكانت جديد درست كنين. با اكانت ادمين وارد بشين و owner رو به اكانت جديد تغيير بدين. با اكانت جديد لاگين كنين و سعي كنين فايلهاي فولدر رو به يك جاي ديگه كپي كنين.
من تست كردم نشد و همين براي من كافيست ولي شايد در روند كار اشتباه كرده باشم. لطفا ديگران هم تست كنن و نتيجه اش رو اينجا بگذارن تا يك جواب قطعي و دقيق داشته باشيم. اگر صحبتهاي اين آقا درست باشه معنيش اينه كه هيچ امنيتي روي فايلهاي encrypt شده وجود نداره ولي اگر نادرست بود معلوم ميشه اون كلاسها و سابقه كار بي ارزشه و ايشون خودش حتي يكبار اين مطلب رو امتحان نكرده!

ضمنا توي انجمنها حرف كسي رو قبول ميكنم كه سابقه علمي و معلوماتش برام مشخص شده باشه (مثل oxygenws يا ali_ix) و صحبتهاي rezafox كه نميشناسمش براي من يكي مطلقا اعتبار نداره!

سلام
بابا امتحان كردن نمي‌خواد به پير به پيغمبر نميشه.آخه اين دو راه جدا از هم مي‌باشد.آخه مگه ميشه از طريق advance فايلي رو encrypt كرد بعد از طريق security آن را درست كرد.
موفق باشيد.

ghoghnuse

Member
با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز

من فکر نمی کنم که این انجمن جایی برای بالابردن یکی و کوبیدن دیگری باشه . در زمینه مسایل مربوط به کامپپوتر همه ما می دونین که کاری ممکن است در یک سیستم اجرا شده و در سیستم دیگر به دلیل نوع تنظیمات یا .... انجام نشه . من حرف آقای rezafox را که تدبیر جناب آقای ادی را تایید کرده قبول می کنم . همچنین مطمینم که mazoolagh عزیز هم این موضوع را آزموده است و نتیجه ای نگرفته . این انجمن برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات ایجاد شده و با استفاده از تجربیات تمامی دوستان پربار تر خواهد شد .
اما برای حل این مشکل تنها چیزی که من پیدا کردم نرم افزاری با نام advance efs recovery بود که روز شنبه در اختیار همه دوستان عزیز قرار خواهم داد .
موفق باشید . بدرود

rezafox

New Member
با سلام

جناب mazoolagh اولا نه باکسی دعوا هست و نه باکسی جرو بحث.حالا شما حرف منو قبول میکنید یا نه فرقی به حال من نمیکنه من خودم یه مقاله داشتم.این
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=38609

این مشکل من بود و با روش اقای ادسون حل شد (وحل شد) و من هم به نوبه خود برای کمکی که به من کرد از ایشون تشکر کردم حالا اگر در تشکر اغراق کردم اون دیگه به خودم مربوطه و من نه ادعای اطلاعات کردم و نه چیزی فقط کمک خواستم.
حالا اگر برای شما جواب نمیده دلیل نیست که به من هم جواب نداد و کلا این روش بی پایه و اساس است.

موفق باشید.

rezafox

New Member
با سلام مجدد

نه فهمیدم که اینجا همه تند میرن لطفا کمی یواش تر بروید.
و مطالب طرف مقابل را خوب و دقیق بخوانید و بعد جواب بدهید.

مشکل من چیز دیگری بود و من اصلا فایلی رو انکریپت نکرده بودم که شما همه گیر میدید که چگونه درست شد مشکل من این بود که فایلها را برای همه یوزر ها Deny کرده بودم و با روش اقای ادسون حل شد. و فایل اینکریپت شده را هم ازمایش کردم خداییش با روش اقای ادسون حل نشد نشد نشد.

باز هم موفق باشید و کمی با دقت بیشتری حرف طرف مقابل را بخوانید و زود قضاوت نکنید

آخرین ویرایش:

rezafox

New Member
با سلام

نه دوباره تند نرو!!!!!!!!!!!!!!!!

روش شما در مورد فایلهای اینکریپت شده کار نمیکنه

در اون جایی هم که من استفاده کردم شما نگفته بودید.و به مقاله من پاسخ ندادید.

جدیدترین ارسال ها

بالا