مشکل در ابزار Disk Defragment ویندوز

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام
این ابزار Disk Defragment ام خوب بود.
امروز وسط کار با کامپیوتر ، برق رفت .
بعدش موقع بالا اومدن ویندوز ، چک دیسک اومد . بعدش هم این ابزار Disk Defragment (در ویندوز 10) رو وقتی بالا آوردم ، هاردم را شناسایی نمیکنه . هارد مشکلی نداره و در my computer شناسایی میشه و الحمد لله بخوبی کار میکنه.
مشکلش را چجوری باید رفع کرد؟ sfc/scannow هم کردم ولی درست نشد.

restore point هم ندارم . البته اگه اشتباه نکنم ، داشتم و حذف شد . یه مشکل دیگه هم همینه . اینکه من همیشه که restore point از درایو c ام تهیه میکنم ، خودش اتوماتیک بعد از مدتی حذف میشه . نمیدونم هم دقیق کِی حذف میشه و دلیلش هم چیه! از خیلی وقت تا حالا این جوری هه.

آخرین ویرایش:

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلامی مجدد
درون خود ویندوز ، check disk رو زدم درست شد . ممنون
ولی آخر قضیه ی اون حذف شدن اتوماتیک restore point رو بعد از مدتی متوجه نشدم! اصلا چرا باید این اتفاق بیفته؟!

سلام لطفا کمک کنید مسله مرگ و زندگیه
ویندوزم مشکل دار شد عوضش.کردم الان میرو تو مای کامپیوتر همه درایو ها به جز درایوEهست درایو Eهست ولی توش نمیره انگار خرابه میگه باید فرمت شه چیکارش کنم خواهشا جواب بدید

the_king

مدیرکل انجمن
سلام لطفا کمک کنید مسله مرگ و زندگیه
ویندوزم مشکل دار شد عوضش.کردم الان میرو تو مای کامپیوتر همه درایو ها به جز درایوEهست درایو Eهست ولی توش نمیره انگار خرابه میگه باید فرمت شه چیکارش کنم خواهشا جواب بدید
اول نرم افزاری رو مثل Runtime GetDataBack رو روی درایو دیگری مثل :C نصب کنید و باهاش داده های مهم تون که در اون درایو :E هست روی درایو دیگری بازیابی کنید. لازمه که در هارد دیسک یا هر رسانه دیگری فضا به قدر کافی برای بازیابی اطلاعات داخل :E داشته باشید چون نمیشه روی خود :E داده ها رو بازیابی کرد. ممکنه هم بعضی داده ها ناقص و معیوب بازیابی بشه و دیگه بدرد نخوره.
وقتی دیگه خیالتون راحت شد که داده قابل بازیابی ای داخل درایو :E نمونده که بازیابی نکرده باشید، با خیال راحت فرمتش خواهید کرد. موقع فرمت کردن تیک Quick Format رو بردارید تا فرمت کامل (زمان طولانی) بشه تا اگر سکتور های درایو مشکلی دارن تشخیص داده بشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا