مشکل حجم بالای کلیپ ها

khatam.0761

Well-Known Member
سلام
من افتر افکت را تازه یاد گرفتم و هنوز دارم تمرین میکنم
یک کلیپ ساختم ک سه دقیقه ایی ست.
اما حجمش هشت گیگ.:sad:
quick time h264 رو هم زدم شد یک گیگ

تو یوتوب دیدم ک کلیپهای آموزشی گذاشتن با حجم به زووور دویست مگ
سوال هام:
چجوری بعد از خروجی، فایلهام رو حجمش رو کم کنم بدون کاهش ریزولوشن؟
چجوری در افتر فکت خروجی فایلهام رو حجمش رو کم کنم بدون کاهش ریزولوشن؟
پیشاپیش تشکر از همه
:rose:

آخرین ویرایش:

sepok

Member
با سلام
این مشکل رو من هم داشتم و با هر Convertor مثل Xilisoft که بهترین Convertor هستش کانورت میگرفتم با افت کیفیت مواجه میشدم.
ولی این مشکل چند راه داره که خودم دهنم صاف شد تا فهمیدم (حتی از بهترین موزیک ویدیو سازان مثل برادران بوشهری پرسیدم حضوری ولی در آخر بهترین راه حل هارو به صورت تجربی خودم بدست اوردم) : (راه 2 و 3 خیلی بهتره)
.
1. وقتی داری در افترافکت خروجی میگیری و روی فرمت QuickTime H.264 هستش تنظیماتت ، در صفحه ی Output Module Settings گزینه ی Format Option رو که در قسمت Video Output هست رو بزن و در صفحه ی جدید در قسمت Basic Video Settings که Quality 100 هستش و به جای 100 ، عدد 80 رو بزن و یا 70 و خروجی بگیر.
کیفیتت افت آنچنانی نمیکنه ولی size فایل خروجی کم میشه.
.
.
.
2.همون فایل خروجی افترافکتت که 8 گیگ هست رو وارد "Adobe Premiere" کن. وارد "Time line" کن و صفحه ی اکسپورت رو به وسیله ی "Ctrl + m" باز کن .
فرمت رو بجای QuickTime ، بر روی H.264 قرار بده. در همون صفحه در قسمت Video (که Basic Video Settings و غیره هستش) برو به قسمت "Bitrate Settings" و گزینه ی "Bitrate Encoding" رو بزار روی "VBR, 2 Pass" ،بعدش عدد Target Bitrate [Mbps] رو کم کن . اگر نگاه کنی به پایین صفحه اکسپورت Size ویدیوی خروجیتو زده. با کم کردن Target Bitrate میبینی که Size ویدیوت هم کم میشه.فقط حواست باشه زیاد کم نکنی وگرنه افت کیفیت خواهی داشت. یه جور کم کن که به Size دلخواهت که خوبه برسی. و گزینه اکسپورت رو بزن.
.
.
.
3.این راه شبیه راه 2 هست ولی اینبار با نرم افزار عالی و خوب Adobe Media Encoder.فایل 8 گیگ خروجی رو بنداز توی این نرم افزار. پایین ویدیویی که انداختی 3 گزینه هست واسه تنظیمات. اولی از سمت چپ رو بزن.یه صفحه شبیه صفحه اکسپورت Adobe Premiere میاد.در قسمت Format گزینه H.264 و در قسمت Preset گزینه ی HD 1080p 25 (البته این Preset بستگی به تنظیم فیلمت داره و اگه 720p بود ، بجای 1080p ، گزینه 720p رو انتخاب میکنی و اگه به طور مثال 24 فریم بود ، گزینه مربوط به 24 رو انتخاب میکنی).
و دوباره مثل Adobe Premiere در قسمت Video و Bitrate Encoding گزینه VBR ,2Pass انتخاب و Target Bitrate رو کم میکنی بسته به حجم دلبخواهت. و در آخر Ok رو میزنی و شروع میکنی به اکسپورت گرفتن
.
.
.
امیدوارم تونسته باشم کمک کنم و مطمئنم از هر کس دیگه ای بپرسی ، همچین روش هایی رو بلد نیست و اگر هم کسی گفت این روش ها غیر استاندارد هستش و خوب نیست بدون سخت در اشتباهه.:green:

جدیدترین ارسال ها

بالا