مشکل با unity

taghi abbas

Well-Known Member
سلام دوستان من با یونیتی کار میکنم اما روش import کردن فایل های مکس و مایا و... رو بلد نیستم کسی میتونه کمکم کنه؟ بعد اینکه منبعی برای آموزش یونیتی رو کجا میتونم پیدا کنم ؟من تازه کارم.

jeyson

Active Member
دوست عزیز سلام!
خیلی آسونه!
ابتدا پروژه ای که در مکس دارین ، با مکس باز کنید و بعد با فرمت FBX ، اکسپورتش کنید!
حالا بیاید فایل اکسپورت شده رو داخل فایل پروژه یونیتی و پوشه ی Assets کپی کنید!
حالا اگر یونیتی بازه ، ازش خارج شید و دوباره همون پروژه رو باز کنید! دقت کنید که باید همون پروژه که فایل رو توش کپی کردین باز کنین!
یونیتی رو که باز کردین در تب project می بینید که فایلتون اضافه شده!
بگیرید و در بازی بکشید و ولش کنید!
به همین سادگی!
اینم یه مثال که به صورت FBX اکسپورت شده و شما کارایی که گفتم باهاش انجام بدین!
فایل زیپ رو باز کنید ، مدل داخلش هستش!
اینم آدرس دانلود!
www.balandehsc.com/model.zip

taghi abbas

Well-Known Member
گفتم که تازه کارم.شما خودتون استادین من چجوری جبران کنم؟ حالا بی خیال. ببخشید یه سؤال دیگه داشتم .من مثلا یه ماشین رو import میکنم و میخوام بطور ساده بصورت بازی در بیارمش و زیرش یه plane قرار میدم و بازی درست میشه . اما وقتی یه کاراکتر یا ماشین دیگه ای رو روی همون plane برای بازی قرار میدم روی plane وای نمی ایسته و پایین میفته و ازش رد میشه ولی اون ماشین اولی روی زمین قرار میگیره. میتونید کمکم کنید؟

jeyson

Active Member
خوب ابتدا در قسمت بالای یونیتی بیاین روی GameObject و از منوی کشویی گزینه ی Creat Other رو انتخاب کنید و از منوی جدیدی که باز شد گزینه ی Cube رو انتخاب کنید. یه مکعب اضافه می شه و به شکل زمینتون درش بیارید!
مثلا ارتفاع کم و طول عرض زیاد!
می شه یه زمین!
حالا آبجکت ها تون رو روش بزاید!
دقیقا میزون کنید! یعنی دوربین رو بارید روی Front چک کنید که روی زمین باشه ، از Top و ....!
اینطوری همه چی روی زمین قرار می گیره!
حالا به زمینتون متریال بدید!

taghi abbas

Well-Known Member
اینجوری دیگه تو هنگام play کردن و fps دیگه داخل زمین نمیرن؟چون من روی یه پل قرار دادم ازش رد شد.الان یه ماشین رو روی cube قرار دادم اما داخلش رفت.نباید تنظیماتی انجام بدم؟

آخرین ویرایش:

jeyson

Active Member
خیر تنظیمات خاصی نداره اما احتمالا ایراد اینجاست که شما ماشین رو در هنگام طراحی یکم پایین تر از سطح مکعب قرار دادین!
اصلا لازم نیست که ماشین رو به مکعب بچسبونید!
یکم بالا تر از مکعب بذاریدش!
حتی اگه یه ذره از جسم داخل مکعب باشه ، حتی خیلی خیلی کم ، ماشین تو زمین فرو میره!

پیشنهاد می دم برای آموزش ها حتما بیاید تو سایت زیر :
www.unity3d.ir

Little-Demon

Well-Known Member
والا هر شی برا اینکه برخوردش فعال بشه فک کنم تو پنل Inspector باید تیک IsCollider ش بخوره ها !!!:green:

jeyson

Active Member
نمی دونم شاید!
یونیتی من 3.3 هستش و تا الان تیکی که شما گفتی نزدم و مشکلی هم نداشته!
شاید مال شما اینطوره!
:)

Little-Demon

Well-Known Member
نمدونم . اخه منم زیاد سر در نمیارم از یونیتی ولی این مشکلو داشتم ....تیک کلایدر رو که زدم درست شد . فکر کردم از اینه ...

ولی فکر کنم وقتی برخورد دو شی رو بخوایم پیاده کنیم که یعنی به هم گیر کنند .مثل زمین و توپ ، حداقل یکیشون باید فیزیک یا collider داشته باشه . این مسله توی گلوی من مونده بغرنج شده :green: نمدونم چرا تو نسخه ای که من استفاده میکنم (3.4) این مشکل هست .

jeyson

Active Member
3.4??
اما این ورژن تازه هستش و هنوز تریال ورژن میاد و هنوز کرک نشده!!!
چطور کرک کردین؟؟
اصلا کرک کردین یا تریال ورژن استفاده می کنید؟:green:
میشه کرک رو واسه منم بذارید؟

taghi abbas

Well-Known Member
یونیتی پلاگین هم داره؟ اگه داره از کجا میتونم پیدا کنم؟بعد برای ساخت یک فرد برای مثلا 3rd person از چه راهی باید شروع کرد؟یه آبجکت ساده مثلا یه انسان

jeyson

Active Member
خوب بله! داره!
از سایت unity3d.ir بگیرید!
اما واسه ساختن یه انسان ، یا هرچیری ، توپ ، ماشین و ..... باید از نرم افزار های 3بعدی ساز مثل مایا یا تری دی مکس و ... استفاده کنید و به روشی که عرض کردم خدمتتون ، آبجکت ها رو با پسوند FBX درنرم افزار سه بعدی ساز اکسپورت کرده و در محل پروژه یونیتی و پوشه ی assets بریزید!
بعد یونیتی رو ببندید و دوباره باز کنید و همون پروژه رو باز کنند! خواهید دید که در یونیتی و در تب Project ، فایلتون اضافه شده!
راستی برای شخصیت ، یادتون باشه چون حرکت می کنه ، علاوه بر طراحی کلی ، باید یه اسکلت هم براش طراحی کنید و اسکلت رو بر انسان منطبق کنید که برنامه نویسی حرکت رو به اسکلت بدین و اسکلت ، انسان رو به حرکت در بیاره!

taghi abbas

Well-Known Member
ببخشید این همه سؤال میکنم.اینا رو که گفتین میدونم تا یه جاهایی منظورم اینه که مثلا برای اینکه اون شخص رو در حالت 3rd person قرار بدیم باید چکار کنیم؟فرض کنید که نوع حرکت شخص رو برنامه نویسی کرده باشیم.

jeyson

Active Member
دوست عزیز بهتر نیست به انجمنی بیاید که فقط کارش یونیتی هستش و سوالات رو اونجا مطرح کنید که سریع تر جواب بگیرید و با افراد بیشتری که کارشون یونیتی هستش در ارتباط باشید؟؟

بیاین در انجمن یونیتی عضو بشین دیگه! فارسیه!
اونجا هم با اسم jeyson در خدمتتون هستم!
اینم آدرس :
http://forum.unity3d.ir/

taghi abbas

Well-Known Member
باشه چشم میام همون جا.دستتون درد نکنه.من اینرو برای اونایی که مثل منن و تو این انجمنن مطرح کردم فقط.

Little-Demon

Well-Known Member
3.4??
اما این ورژن تازه هستش و هنوز تریال ورژن میاد و هنوز کرک نشده!!!
چطور کرک کردین؟؟
اصلا کرک کردین یا تریال ورژن استفاده می کنید؟:green:
میشه کرک رو واسه منم بذارید؟

:green:
والا یه سریال گیر آوردیم از طریق یه بچه ها دیدیم لایسنسو زد pro دلمون خوش شد که لایسنس مفت داریم . 2 هفته بعد پیغام زد گفت این لایسنس قدیمی شده برو یکی دیگه بخر !:sad: ضد حال اساسی زد . نمدونم لایسنسه چش بود .. کلا داغون شد ...الان یه هفته ای هست دارمtrial کار میکنم:green:

taghi abbas
:oops: یک سرباز دیگه به سپاه یونیتی اضافه شد !

jeyson

Active Member
دقیقا مثل من اما برای آنتی ویروس آواست!
رفتم دانلودش کنم ، ترال گرفتم ، بعد 10 روز دیدم غیر فعال شد ، پاکش کردم ، یه هو دیدم بردم تو یه سایت آواست ، نوشت یه لایسنس 2 ساله برنده شدید!!!!!!! جیگرم حال اومد ها! الان یک سالش رفته !!

جدیدترین ارسال ها

بالا