مشکل با کادر ایمیج سایز فتوشاپ

aminaee

Member
کادر ایمیج سایز فتوشاپ رو لطفا تو ضیح بدید مخصوصا تیک resample image

و اینکه عکسی دارم که تو کادر ایمیج سایز زده 20*15 سانت و 300dpi به نظر شما این رو به عنوان پس زمینه فلکسی 3 متری کار کنم کیفیتش بد میشه؟ روشم برای فهمیدن کیفیت عکس در سایز بزرگتر(3متر) درسته؟

با اطلاعاتی که خودم از کادر ایمیج سایز دارم کار زیر رو انجام دادم و احساس میکنم اگه بخوام عکس رو کار کنم حداکثر کیفیتش تو سه متر میشه حدود 20dpi
:
1-بازش کردم 2-ایمیج سایزو زدم
3-تیک resample image رو غیر فعال کردم 4- سایز رو گذاشتم 300 سانت (ارتفاعش برام مهم نیست) و رزلوشن به طور اتوماتیک شد 20

دقت کنید این کار رو فقط کردم تا بفهمم کیفیت این عکسی که دارم وقتی بشه 3متر(از روش درگ دراپ یا همین کادر ایمیح سایز یا هر روشی) کیفیتش چقدر میشه.
ممنون
اگه id مسنجر هم بدید خیلی خوبه!

:rose:

آخرین ویرایش:

MeyGraph

دستیار مدیر انجمن گرافیک وکتوری
سلام.

دوست عزیز ، با فعال بودن یا نبودن resample image در Image Size کیفیت کار شما به هیچ وجه افزایش پیدا نمی کنه.

1 حالتی که گزینه resample image فعال باشه و رزولوشن رو زیاد کنید ابعاد شما تغییر می کنه. ( با افت کیفیت مواجه میدید )

2 حالتی که گزینه resample image فعال نباشه ، با افزایش رزولوشن شما تغییر محسوسی در عکس نمیبینید. فقط کافیست عکس اولیه رو جدا ذخیره کنید و بعد عکسی رو که به روش دوم تغییر دادید رو ذخیره کنید.

هر 2 تصویر رو داخل یک برنامه ای مانند Corel ایمپورت کنید. حال فکر می کنید تصویری که به روش 2 ذخیره کردید کیفیتش افزایش پیدا کرده... خیر

فقط کافیست تصویر کوچیک تر رو در همان کورل به اندازه تصویر دوم در بیاورید ، حالا کیفیت دو تصویر رو مقایسه کنید.

یک ویدئو کوچیک هم از چیزایی که نوشتم ، گرفتم.

http://mdesign.parsaspace.com/other/Video-resample image.rar

امیدوارم منظور سوالتون رو درست متوجه شده باشم...

موفق باشید.

memol_515

Active Member
روش کاریتون برای اینکه متوجه بشید افت کیفیت در چه حد هست تقریبا درسته.

وقتی Resample Image فعال باشه اندازه واقعی سند شما ثابت میمونه و با تغییر رزولوشن فقط ابعاد پیکسلی تغییر میکنه، ولی وقتی Resample Image غیرفعال باشه، ابعاد پیکسلی (Pixel Dimension) ثابت میمونه و ابعاد واقعی به نسب تغییر رزولوشن، تغییر میکنه.

اما کلا زیاد از این گزینه استفاده نکنید و سعی کنید در حالت عادی خاموش نگهش دارید. چون گاهی اوقات باعث افت کیفیت ناخودآگاهتون از تصویر میشه.(وفتی تصویر رو بزرگ میکنید)

یا اینکه موقع چاپ بدجوری خودش رو نشون میده.

موفق باشید

aminaee

Member
سلام.

دوست عزیز ، با فعال بودن یا نبودن resample image در Image Size کیفیت کار شما به هیچ وجه افزایش پیدا نمی کنه.

1 حالتی که گزینه resample image فعال باشه و رزولوشن رو زیاد کنید ابعاد شما تغییر می کنه. ( با افت کیفیت مواجه میدید )

2 حالتی که گزینه resample image فعال نباشه ، با افزایش رزولوشن شما تغییر محسوسی در عکس نمیبینید. فقط کافیست عکس اولیه رو جدا ذخیره کنید و بعد عکسی رو که به روش دوم تغییر دادید رو ذخیره کنید.

هر 2 تصویر رو داخل یک برنامه ای مانند Corel ایمپورت کنید. حال فکر می کنید تصویری که به روش 2 ذخیره کردید کیفیتش افزایش پیدا کرده... خیر

فقط کافیست تصویر کوچیک تر رو در همان کورل به اندازه تصویر دوم در بیاورید ، حالا کیفیت دو تصویر رو مقایسه کنید.

یک ویدئو کوچیک هم از چیزایی که نوشتم ، گرفتم.

http://mdesign.parsaspace.com/other/Video-resample image.rar

امیدوارم منظور سوالتون رو درست متوجه شده باشم...

موفق باشید.
ممنون .
میدونم افزایش کیفیت پیدا نمیکنه ولی حداقل کیفیتش نسبت به تصویری که با فعال بودن تیک resample تغییرش دادیم بهتره.
یعنی اگه تصویر کوچکتر رو به اندازه تصویر دوم در نیاریم و هردوتا برن چاپ بشن مطمئنا میزان رنجه شدن کوچکی کمتر و کیفیتش بهتره. .. درسته .مگه نه؟

جدیدترین ارسال ها

بالا