مشکل با وایرلس لپ تاپ

hamid

Well-Known Member
سلام
من تا چندروز پیش داشتم با وایرلس کار میکردم درست بود بد اومد چون یه مقدار برنامه ها سنگین شده بود از توی msconfig همه برتامه هارو دیسیبل کردم بعد ریست کردم همه برنامه ها رفته بودن
بعد دوبار اومدم اینیبل کردم همه دوباره اومدن ولی وایرلسم غیر فعال بود هر کار کردم دیگخ فعال نشد میشه راهنمایی کنید چیکار کنم بعد مت اومدم سیستم رو رییستور کردم همه چی پاک شد حالا نه بلوتوس فعاله نه وایرلس مشکل کجاست؟ درست میشه؟ یا باید ویندوز عوض کنم؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
من تا چندروز پیش داشتم با وایرلس کار میکردم درست بود بد اومد چون یه مقدار برنامه ها سنگین شده بود از توی msconfig همه برتامه هارو دیسیبل کردم بعد ریست کردم همه برنامه ها رفته بودن
بعد دوبار اومدم اینیبل کردم همه دوباره اومدن ولی وایرلسم غیر فعال بود هر کار کردم دیگخ فعال نشد میشه راهنمایی کنید چیکار کنم بعد مت اومدم سیستم رو رییستور کردم همه چی پاک شد حالا نه بلوتوس فعاله نه وایرلس مشکل کجاست؟ درست میشه؟ یا باید ویندوز عوض کنم؟

ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید و وارد پنجره Run شوید.
عبارت services.msc را نوشته و OK کنید.
در لیست سرویس ها مورد یا مواردی هست که عبارت بلوتوس یا وایرلس در اسمشون هست. رویشان دوبار کلیک کنید.
اگر در وضعیت اجرا باشند و دکمه Stop فعال باشه که مشکلی نیست، وگرنه Startup Type را روی Automatic
قرار داده و با دکمه Start اجرایشان کنید.

hamid

Well-Known Member
من زدم همشون عکس یه چرخدنده کنارشونه دکمه stop غیر وفعاله و باید استارت کنم
وگرنه Startup Type را روی Automatic
قرار داده و با دکمه Start اجرایشان کنید.
ای دقیقا چیکار میکنه؟
بعد چظئری سیستم رو ریستور کردم دوباره برشگردونم به حالت قبل از ریستور میشه آیا؟

the_king

مدیرکل انجمن
من زدم همشون عکس یه چرخدنده کنارشونه دکمه stop غیر وفعاله و باید استارت کنم
ای دقیقا چیکار میکنه؟
بعد چظئری سیستم رو ریستور کردم دوباره برشگردونم به حالت قبل از ریستور میشه آیا؟
سرویس ای که در حال اجرا نباشه خدمات نمیده. شما با دکمه Start اجراشون می کنید.
دکمه Start یک قابلیت موقتی یه، سرویس وقتی ویندوز Restart میشه یادش نمی مونه که شما دفعه قبل
اونرو Start کرده بودید. وضعیت Automatic کردن برای اینه که دفعه بعد بصورت خودکار Start بشه.

سرویس ها سه دسته اند، یکسری شون هوشمند اند، خودکار اجرا می شوند و خودکار متوقف می شوند.
کافیه که روی حالت Disabled (غیر فعال) نباشند تا هر وقت بهشون نیاز شد خودشون Start کنند. مهم نیست
که Manual باشند یا Automatic چون اختیار اجرا و توقف شون با خودشونه.

سرویس ای که Disabled باشه تحت هیچ شرایطی اجرا نمیشه. مناسب سرویس هایی است که بدرد نمی خورند.

اما بقیه سرویس ها در حالت Manual قابل اجرا هستند اما خودشون تمایلی به اجرا شدن ندارند. برای اجرا کردن شون
یا باید خودتون هر بار با دکمه Start اجرا کنید (وقتی سیستم Restart بشه در حالت متوقف هستند)
یا اینکه در وضعیت Automatic قرارشون بدهید. وقتی ویندوز داره بالا میاد هر سرویسی که در حالت Automatic
هست رو خودکار اجرا می کنه. البته سرویس های هوشمند تا زمانی که بهشون نیازی نباشه زورکی اجرا نمی شوند.

hamid

Well-Known Member
این ریستوری که من کردم میشه دوباره برگردوند به حالت قبل از ریستور؟

the_king

مدیرکل انجمن
این ریستوری که من کردم میشه دوباره برگردوند به حالت قبل از ریستور؟

در منوی Start گزینه All Programs و داخلش Accessories و داخلش System Tools و داخلش System Restore را
انتخاب کنید. اگر رمز عبور کاربری Administrator را خواست وارد نمایید. از دکمه Undo System Restore استفاده کرده
و مواردی که Restore کرده بودید را Undo کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا