مشکل استفاده نشدن از تمام پردازنده هنگام رندر

ahura3d

Active Member
سلام.
وقتی رندر Vray میگیرم Cpu فقط 70 درصد مشغول میشه. ولی من میخوام که از تمام توانش استفاده کنه. CPU من مدلش 6 هسته ای amd هست 3.2GHZ

کمک کنید لطفن . تازه باید اورکلاک هم بشه تا 3.7 GHZ:cry:

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
دوست عزیز شما 3.9 هم بزنید اونقدر تفاوت نداره و همون 70 درصد و 100 درصد اصلا تفاوتی ندارند به جز یک دقیقه !
اونم تو انیمیشن نه استیل ، من تست کردم برای محدود کردن سی پی یو ، گذاشتم رو 80 درصد ، و یکبار 100 درصد ، و فقط 2 ثانیه تغییر کرد ، حالا شاید دوستان چیز بیشتری بدونند .

ahura3d

Active Member
دوست عزیز شما 3.9 هم بزنید اونقدر تفاوت نداره و همون 70 درصد و 100 درصد اصلا تفاوتی ندارند به جز یک دقیقه !
اونم تو انیمیشن نه استیل ، من تست کردم برای محدود کردن سی پی یو ، گذاشتم رو 80 درصد ، و یکبار 100 درصد ، و فقط 2 ثانیه تغییر کرد ، حالا شاید دوستان چیز بیشتری بدونند .
خب اگر کسی بتونه به من راهشو بگه منم تجربه شخصی بشه برای من خوب میشه. شما میدونی چطور افزایش بدیم؟

آخرین ویرایش:

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
هیچوقت 100درصد cpu به یک برنامه تعلق نمیگیره چون سیستم عامل وظیفه ی مدیریت منابع سیستم رو داره (مگر اینکه برنامه مخرب باشه)
تنها راهی که هست اینه که CPU رو Overclock کنی تا فرکانس بیشتری بده، همینطور از Task Manager قسمت Proccess روی مکس کلیک راست کن و از Set Purity گزینه ی Realtime رو انتخاب کن

ali_118

کاربر VIP
تنها راهی که هست اینه که CPU رو Overclock کنی تا فرکانس بیشتری بده، همینطور از Task Manager قسمت Proccess روی مکس کلیک راست کن و از Set Purity گزینه ی Realtime رو انتخاب کن
برادر من چرا بحثو منحرف میکنی، اگه اینکارو بکنه که سیستم عامل کلا میخوابه، اینجا اصلا اولویت پردازش مطرح نیست.

وقتی رندر Vray میگیرم Cpu فقط 70 درصد مشغول میشه. ولی من میخوام که از تمام توانش استفاده کنه.
شما بفرمایید که 1. سیستم عاملتون چیه؟
2. کدوم نسخه از مکس و وی ری استفاده میکنید ؟ آیا با سایر نسخه ها هم امتحان کردین ؟
مشخصات کامل سخت افزار ؟
و اینکه آیا توی تمام صحنه ها با محتویات و تنظیمات متفاوت همینجوریه یا خیر؟

ahura3d

Active Member
برادر من چرا بحثو منحرف میکنی، اگه اینکارو بکنه که سیستم عامل کلا میخوابه، اینجا اصلا اولویت پردازش مطرح نیست.

شما بفرمایید که 1. سیستم عاملتون چیه؟
2. کدوم نسخه از مکس و وی ری استفاده میکنید ؟ آیا با سایر نسخه ها هم امتحان کردین ؟
مشخصات کامل سخت افزار ؟
و اینکه آیا توی تمام صحنه ها با محتویات و تنظیمات متفاوت همینجوریه یا خیر؟
1- ویندوز سون 64 بیت
2- مکس 2012 - خیر فقط همین رو تست کردم
3- CPU شش هسته ای AMD 3Ghz - رم دوازده گیگ - mother board : GIGA
4- بله توی تمام صحنه ها و متریال ها همینه، تنظیمات هم متفاوت که هست توی صحنه های دیگه باز همینه

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
لطفا یک مطالعه روی اورکلاکینگ و روش صحیح اون داشته باش تا دیگه فکر نکنی با اورکلاک سیستم میخوابه، ضمن اینکه شما نظر و پیشنهاد خودت رو مثل یک انسان متشخص بده و برو دنبال کارت تا بهت بی احترامی نشه.

ali_118

کاربر VIP
1- ویندوز سون 64 بیت
2- مکس 2012 - خیر فقط همین رو تست کردم
3- cpu شش هسته ای amd 3ghz - رم دوازده گیگ - mother board : Giga
4- بله توی تمام صحنه ها و متریال ها همینه، تنظیمات هم متفاوت که هست توی صحنه های دیگه باز همینه
آیا از تنظیمات خاصی برای داینامیک مموری در وی ری استفاده میکنید؟ تعداد hdd، چیدمان و نحوه ی اتصالشون رو هم بگین لطفا
لطفا یه تست با منتال، یا فرای، یا مکسول بدون gpu بگیر نتیجشو بگو، اگه اسکرین شات بزاری بهتره

electron_m

New Member
سلام من شانسی این تاپیکو دیدم و احتملا میدونم مشکل شما از کجاست توی تنظیمات ویری جایی که با عکس نشون دادم عددش رو ببین رو چنده اگه 4 هست بکنش 6 یا ببر 12 که اگه Thread داری خیالت راحت باشه
فقط دو عکسی که زیر دادمو چک کن و اعدادشو مثل من کن ببین کار حل میشه یا نه

در جواب باقی دوستان

بله برای اورکلاک افزایش ضریب فرکانس و گاهی هم همراه با افزایش فرکانس پایه نیاز هست ولی با اورکلاک و یاtask manager چیزی برای ایشون تغییر نمیکنه چون تسک منیجر فقط برای الویت دهی پردازشگر به برنامه هاست و اور هم برای کارایی بیشتر از پردازشگر نسبت به تنظیمات کارخانه هست
منظور علی اقا هم همین بود که تسک منیجر کمکی به ایشون نمیکنه تو این مشکل
توی رندر با هر انجینی که کار کنی اگر جوری برنامه نویسی شده باشه که cpu رو کاملا استفاده کنه باید cpu کاملا در اختیار اون قرار بگیره و بچسبه رو 100 اگر هم رندر کنی هم کاره دیگه ای انجام بدی اون موقع سیستم عامل پردازشگر رو به برش های زمانی تقسیم میکنه و در اختیار برنامه ها قرار میده

این حرف هم اشتباهه کی اینو گفته؟ :-?
هیچوقت 100درصد cpu به یک برنامه تعلق نمیگیره چون سیستم عامل وظیفه ی مدیریت منابع سیستم رو داره (مگر اینکه برنامه مخرب باشه)

تعداد hdd، چیدمان و نحوه ی اتصالشون رو هم بگین لطفا
این هم دردی رو دوا نمیکنه پردازش چه ربطی به hdd داره مگه رو hdd داره بافر میکنه که cpu معطلی داشته باشه؟
-=================================================================

آخرین ویرایش:

electron_m

New Member
تُنن باوم گفته. کتاب سیستم عامل. البته این قابلیت پردازنده های چند هسته ای و سیستم چند نخیه.

من خودم کارشناسی نرم افزار دارم
یه چیزی بگم تن باوم برای اونوریا مثل جعفر نژاد برای ماست یعنی ادم مطمئنی نیست!!!
cpuهای جدید تو یه ثانیه ممکنه بالای 3 میلیارد دستورو انجام بده و این وسط اینقد سریع برای برنامه های مختلف برش زمانی انجام میده که فک میکنیم همه ی کارها داره با هم انجام میشه و cpu از تمام قدرتش استفاده میکنه .

بازم من میگم اشتباهه یا شاید اینکه شما اشتباه برداشت کردی چون سیستم عامل وظیفش اینه که منابع رو به بهترین نحو استفاده کنه و اینو بدون تو رندر cpu 100 میشه که تو xp اگه رندر بزنی ماوست زوری تکون میخوره ولی تو 7 به بالا به خاطر الگوریتم های بهینه شدش میتونی کمو بیش با ویندوز هم کار کنی که به خاطر الگوریتم برش زمانی هست.

مثلا من میرم 3 میلیون cpu میخرم بعد اگه نخواد تا 100 درصد برام کار کنه که فایده نداره این یعنی ضرر و شیره مالیدن سر مشتری.
اگه اینطوری بود تمام تست های اورکلاک همش اشتباهه و این همه عمر کسانی که اورکلاک کردن رو برفناست.

من خودم cpu م را تا 5 گیگ اور کردم ولی واسه اینکه واتر کولر نداشتم و دما رو حالت safe نبود و الان تا 4.4 اور هست.

amin_120

New Member
سلام دوست گرامی تا اونجایی که من در مباحث اموزشی وی ری خوندم و دیدم به مسیر زیر در تنظیمات وی ری رفته و چک ماراک رابردارید.Low thread priority
این گزینه تا اونجایی که من میدونم زمانی استفاده میشه که بخواین کار دیگه ای رو در کنار رندر گرفتن انجام بدین مقداری از توان سی پی یو رو کم میکنه تا بتونین کارهای دیگه ای انجام بدین.
و قسمت Raycaster params رو نوشتن تغییر داده نشه بهتره(درصورت عدم تسلط واگاهی)

ahura3d

Active Member
خیلی ممنونم از دوستانی که راهنمایی کردن مشکلی که بود حل شد

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
من خودم کارشناسی نرم افزار دارم
یه چیزی بگم تن باوم برای اونوریا مثل جعفر نژاد برای ماست یعنی ادم مطمئنی نیست!!!
cpuهای جدید تو یه ثانیه ممکنه بالای 3 میلیارد دستورو انجام بده و این وسط اینقد سریع برای برنامه های مختلف برش زمانی انجام میده که فک میکنیم همه ی کارها داره با هم انجام میشه و cpu از تمام قدرتش استفاده میکنه .

بازم من میگم اشتباهه یا شاید اینکه شما اشتباه برداشت کردی چون سیستم عامل وظیفش اینه که منابع رو به بهترین نحو استفاده کنه و اینو بدون تو رندر cpu 100 میشه که تو xp اگه رندر بزنی ماوست زوری تکون میخوره ولی تو 7 به بالا به خاطر الگوریتم های بهینه شدش میتونی کمو بیش با ویندوز هم کار کنی که به خاطر الگوریتم برش زمانی هست.

مثلا من میرم 3 میلیون cpu میخرم بعد اگه نخواد تا 100 درصد برام کار کنه که فایده نداره این یعنی ضرر و شیره مالیدن سر مشتری.
اگه اینطوری بود تمام تست های اورکلاک همش اشتباهه و این همه عمر کسانی که اورکلاک کردن رو برفناست.

من خودم cpu م را تا 5 گیگ اور کردم ولی واسه اینکه واتر کولر نداشتم و دما رو حالت safe نبود و الان تا 4.4 اور هست.

منظور بنده از 100% اون 100%داخل Task Manager نبود، چون همینکه شما بتونی ماوس رو تکون بدی و Task Manager رو ببینی یعنی یک بخش از پالس داره به این کارها تعلق میگیره.
نظرتون درمورد تنن باوم رو هم قبول ندارم، هر کسی ضعف هایی داره اما نباید دانش تنن رو با یک مترجم ساده در ایران مقایسه کرد.

foumanvilla

New Member
دوستان من این مشکل رو در افترافکت و پریمیر دارم. از کل ظرفیت cpu استفاده نمیکنه. رم 64 دارم باس 3600 و cpu core i5 11400 مادربرد b560 ایسوس گرافیک 1660
دیگه واقعا نمیدونم چرا باید برای یه کلیپ دو دقیقه ای که اصلاح رنگ زیادی داره 2 ساعت منتظر بمونم

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام
آها نرم افزارتون افترافکت و پریمیر هست؟
پردازنده تون چیه؟
افترافکت تا نسخه ی قبل از 2022 ، از تعداد هسته ی محدود برای رندر استفاده میکرد (بسته به پلاگین و خیلی چیزهای دیگه ، معمولا بین 2 تا 6 هسته (منطقی) استفاده میکرد) .

اما از نسیخه ی 2022 به بعد ، قابلیت multi frame render را گذاشت که در صورتی که :

- اولا همه ی پلاگین هایی که استفاده میکنین ، از قابلیت پشتیبانی کنن (اگه پلاگین ، نسخه ی قدیمی تر از 2022 باشه ، از این قابلیت پشتیبانی نمیکنه . همچنین ممکنه بعضی از افکت هایی که در خود افترافکت هست هم از این قابلیت پشتیبانی نکنن . اگه پلاگینی از این قابلیت پشتیبانی نکنه ، در پنل ای که افکت اضافه میکنین ، کنار آیکون مربوط به افکت ، علامت مثلث زرد رنگ ظاهر میشه) .

- و دوما رم تون اگه به مقدار کافی باشه (و ممکنه گرافیک هم لازم باشه که اندکی قدرتمند باشه) ، زمان رندر ، تقریبا از تمام هسته های پردازنده تون برای رندر (ممکنه) استفاده بشه .

پریمیر هم از 6 تا 20 هسته را ممکنه استفاده کنه اما پردازنده ی 8 هسته ای را سایتش پیشنهاد میده (البته تا پردازنده ی 12 و گاها 16 هسته ای هم بقیه ی سایت ها پیشنهاد میدن) . پریمیر قابلیت (multi frame render) را نداره .

جدیدترین ارسال ها

بالا