مشکلی که کسی نمی دونه )-:

muculus

New Member
با عرض سلام خدمت دوستان
عزیزان من یه مشکل جالب در مورد بوت شدن سیستم عامل دارم.
من چند وقت پیش رو سیستمم یه xp یه ubuntu داشتم،بعد به جای ایکس پی سون نصب کردم.که هنگام بالا اومدن سیستم در صورتی ویندوز سون بالا میومد که سی دی سون داخل درایو بود ، یعنی به نوعی بوت از روی سی دی احتیاج داشت و حتما باید سی دی می بود تا من ویندوز داشته باشم و اگر هم نبود می رفت به صفحه گراب لینوکس و رفتن به اوبونتو.حالا من اومدم به دلایلی دوباره ایکس پی نصب کردم و همچنین کنار اوبونتو open suse linux ولی هنوز مشکلم حل نشده و دیگه صفحه گراب لینوکس هم نیمیاد و حتما باید سی دی باشه تا من سیستم عامل هایم رو داشته باشم.ممنون می شم کسی کمک کنه.خودم حدس می زنم از گراب لینوکس باشه.

oldooz

Well-Known Member
با نرم افزارهای بوتیبلی که هست، mbr تون رو fix کنید. احتمالا درست بشه.
موفق باشید!

Darkknight

Member
باید برید به صفحه Setup ( با فشار دادن کلید F2 یا Delete ) بعدش باید برید و گزینه ی بوت از روی سی دی رو به بوت از روی هارد درایو تغییر بدید .

biosbootmenu-cdromdrive.jpg

گزینه اول رو از سی دی رام به هارد درایو تغییر بدید

winsent

Banned
با سلام.
من به شما استفاده از این 2 نرم افزار بسیار قوی و قدرتمند رو پیشنهاد میکنم:
Acronis Disk Manager
OS Selector
موفق باشید...

muculus

New Member
باید برید به صفحه Setup ( با فشار دادن کلید F2 یا Delete ) بعدش باید برید و گزینه ی بوت از روی سی دی رو به بوت از روی هارد درایو تغییر بدید .

biosbootmenu-cdromdrive.jpg

گزینه اول رو از سی دی رام به هارد درایو تغییر بدید

عزیزم من همه این کارها رو کردم ولی فایده ای نداشت.بازم ممنون از راهنماییت :wink:

oldooz

Well-Known Member
میشه یه خورده بیشتر توضیح بدی ، ممنون
یه سری نرم افزارهایی هستن که mbr شما رو تغییر میدن(مثلا تعمیر میکنن یا صفرش میکنن) میتونید از این نرم افزارها استفاده کنید. و یا اینکه خودتون mbr رو تغییر بدید: به این لینکها یه نگاهی بندازید حتما به نتیجه میرسید:
http://www.google.com/search?hl=en&source=hp&q=how+to+fix+mbr&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=
http://www.google.com/search?hl=en&...r+ubuntu&aq=0&aqi=g1&aql=&oq=how+to+fix+mbr+u
موفق باشید!

جدیدترین ارسال ها

بالا