مشورت در مورد کار

baroon3

Member
سلام دوستان
هر چی تو تالار گشتم مبحثی که با سوال من رابطه داشته باشه پیدا نکردم، مجبور شدم یه تایپک جدید ایجاد کنم. شرمنده از این موضوع
اما یه مشورت از شما دوستان با تجربه می خواستم...
یه چند وقتیه دنبال کار برای انیمیشن هستم (زمینه مدلینگ با مکس)
ابتدا به یه شرکت ساخت تیزر و برنامه تلویزیونی برای استخدام رفتم و تست دادم قبول که کردن. شرایط کاریشون به این صورت بود که بیمه نمیکردن و یه سفته 5 میلیونی نیز می خواستن....
که بخاطر این سفته اونجا رو نرفتم...
دوباره به یه شرکت معتبر پویا نمایی رفتم که اونجا هم دقیقا همین شرایطرو داشت،سفته 5 میلیونی... که اینجا هم نرفتم، یعنی بخاطر سفته..:sad:
...
حالا من یه سوال دارم آیا واقعا همه شرکتهایی که در زمینه انیمیشن و تیزر و امثال این فعالیت دارن سفته با این مبلغ میگیرن و همچنین بیمه هم نمیکنن؟؟؟:?:

خواهش دارم بر حسب تجربیاتتان منو راهنمایی کنیم، چون تصمیم دارم اگر همه شرکتها به همین منوال باشند مسیرمو عوض کنم....:cry:
با تشکر

animations

Active Member
سلام دوست عزیز... نه، اتفاقا اکثر شرکت ها سفته نمی گیرند. حتما جاهایی که رفتین جزو استثناها بودن.

اگه مدلینک کاراکترتون خوب باشه، حتما توی شرکت انیمیشنی کار پیدا می کنین. اتفاقا بعد از یه رکود در بخش انیمیشن، الان بازارش نسبتا خوب شده و دوباره پروژه ها شروع شدند (البته همه از نوع مذهبی و قرآنی).

شرکت هایی که اصل کارشون تیزره یه کم ناز دارند!! ولی اونایی که بیشتر سریال می سازند، یا شرکتشون کوچیک تره، راحت ترند. اگه گوش به زنگ باشید و آگهی های روزنامه رو هم مرتب چک کنین (مثل قدیم های خودم) حتما کار مورد علاقه تون پیدا می شه.

راستی هیچوقت به هیچ جا سفته نده که دردسرش زیاده. گول ظاهر حق به جانبشون رو نخور و با اعتماد به نفس بگو دلیلی نداره بهشون سفته بدی.

hosienmax100

3D Artist
(البته همه از نوع مذهبی و قرآنی).
جالبه ها:wink:

راستی هیچوقت به هیچ جا سفته نده که دردسرش زیاده. گول ظاهر حق به جانبشون رو نخور و با اعتماد به نفس بگو دلیلی نداره بهشون سفته بدی.

موافقم ..

دلیلی نداره /سفته واسه چی ؟مگه قرار وام بگیری ../در مورد بیمه هم اگه واقعا پول خوبی بهت میدن بیمه نیازی نیست ..

//موفق باشید //

baroon3

Member
مرسی دوستان
واقعا خیالم راحت شد... چون گفتم نکنه همه شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارن، شرایطشون همین باشه...
خودم اصلا اهل سفته دادن نبودن چون واقعا اصلا نیاز نمیدیدم ، بعدشم که اصلا احساس خوبی پیدا نمی کردم... آخه آدم که اومده دنبال کار میخواد کار کنه نمیخواد که فرار کنه!!!
بازم ممنون

baroon3

Member
نمی دونم والا مثلا شرکت بزرگ و معتبری بود...(شاید باصطلاح معتبر)
البته بتازگی تعدیل نیرو کرده بودند می گفتند بازار انیمیشن بد شده پروژه ی واسه انجام دادن نیست...
از یه ساختمان 4 طبقه ی فقط یه طبقه مونده بود، بقیه طبقات سوت کور...
واقعا بازار انیمیشن خراب شده؟ شرکتا دارن واسه کرفتن پروژه خودشون رو به هر دری میزنن؟؟

reza_cg

Member
نه اتفاقا
شرکت ما چپ و راست سفارش کار میگیره....
چرا؟
چون کارمون درسته....
توی بحث انیمیشن اولین و آخرین حرفو واسه سفارش گرفتن نمونه کار میزنه
فقط و فقط و فقط نمونه کار....................
اگه کارت خوب باشه شرکت های ایرانی که سهله راحت میتونی بری پیکسار کار کنی....
اصلا نا امید نباش.
فقط تمرین کن.
تمرین
تمرین
تمرین
....

Hamed_8

Member
شرکت های خصوصی اکثراً سفته می گیرن
بخاطر اینکه تا پایان قرار داد باهاشون کار کنی

من خودم هم دادم

به نظر من اگه بار علمی و تجربی داره برات این کار رور بکن

animations

Active Member
شرکت های خصوصی اکثراً سفته می گیرن
بخاطر اینکه تا پایان قرار داد باهاشون کار کنی

من خودم هم دادم

به نظر من اگه بار علمی و تجربی داره برات این کار رور بکن

موافق نیستم که می گین اکثرا سفته می گیرن... من بیشتر از ده ساله که شرکت های مختلفی کار کردم که همه خصوصی بودن. فقط دوتاشون از من سفته خواسته بودند.

اولی یه شرکت کوچیک بود که بعد از یک سال که باهاشون کار کردم ازم سفته خواستند!! کلی با هم چونه زدیم و آخرش من بهشون چیزی ندادم. بعد از پایان پروژه هم ترجیح دادم دیگه باهاشون کار نکنم.

دومی شرکتی بود که ظاهری معقول داشت... روز اول که رفتم اونجا یارو گفت که همه سفته دادن و من هم باید همین کار رو بکنم. منم زیر بار نرفتم.
به هر حال همونجا آزمایشی مشغول کار شدم. ولی بعدش از کارمندان دیگه شنیدم که همه رو به اسم "آزمایشی" استخدام کردن. و آخرین بار که به یکی حقوق دادند، چهار ماه پیش بود!!
سه چهار ماه بعد از اونجا اومدم بیرون. توی این مدت ازشون مایا یاد گرفتم. ولی بقیه هنوز حقوق نگرفته بودند و چون سفته داده بودند، می ترسیدند مشکلات قانونی پیش بیاد و بیافتند زندان...

شما هم نکنین این کارا رو... مگه اونها حقوقتون رو پیشاپیش بهتون چک می دن که شما سفته می دین بهشون؟!

از مزایای انیماتور بودن اینه که کسی نمی تونه زیاد به آدم زور بگه. چون شرکتها بیشتر به ما احتیاج دارند، تا ما به اونها... وقتی یکی به من می گه سفته بده، من وانمود می کنم که بهم بر خورده، و بهش اعتماد ندارم! خیلی محکم می گم: شرمنده، من سفته به کسی نمی دم.

به نظر من فقط و فقط در یک صورت سفته بدین اونم سفته با مبلغ خیلی پایین : وقتی که بیمه هستین و قراردادتون کتبی هست و توش نوشتن که اگه حقوقتون دیرتر پرداخت شد باید به شما خسارت بدن!

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
موافق نیستم که می گین اکثرا سفته می گیرن... من بیشتر از ده ساله که شرکت های مختلفی کار کردم که همه خصوصی بودن. فقط دوتاشون از من سفته خواسته بودند.

اولی یه شرکت کوچیک بود که بعد از یک سال که باهاشون کار کردم ازم سفته خواستند!! کلی با هم چونه زدیم و آخرش من بهشون چیزی ندادم. بعد از پایان پروژه هم ترجیح دادم دیگه باهاشون کار نکنم.

دومی شرکتی بود که ظاهری معقول داشت... روز اول که رفتم اونجا یارو گفت که همه سفته دادن و من هم باید همین کار رو بکنم. منم زیر بار نرفتم.
به هر حال همونجا آزمایشی مشغول کار شدم. ولی بعدش از کارمندان دیگه شنیدم که همه رو به اسم "آزمایشی" استخدام کردن. و آخرین بار که به یکی حقوق دادند، چهار ماه پیش بود!!
سه چهار ماه بعد از اونجا اومدم بیرون. توی این مدت ازشون مایا یاد گرفتم. ولی بقیه هنوز حقوق نگرفته بودند و چون سفته داده بودند، می ترسیدند مشکلات قانونی پیش بیاد و بیافتند زندان...

شما هم نکنین این کارا رو... مگه اونها حقوقتون رو پیشاپیش بهتون چک می دن که شما سفته می دین بهشون؟!

از مزایای انیماتور بودن اینه که کسی نمی تونه زیاد به آدم زور بگه. چون شرکتها بیشتر به ما احتیاج دارند، تا ما به اونها... وقتی یکی به من می گه سفته بده، من وانمود می کنم که بهم بر خورده، و بهش اعتماد ندارم! خیلی محکم می گم: شرمنده، من سفته به کسی نمی دم.

به نظر من فقط و فقط در یک صورت سفته بدین اونم سفته با مبلغ خیلی پایین : وقتی که بیمه هستین و قراردادتون کتبی هست و توش نوشتن که اگه حقوقتون دیرتر پرداخت شد باید به شما خسارت بدن!
دقیقا موافقم. منم همین طوری بود. رفتم یه جا واسه کار گفتن سفته ی یادم نیست اما زیاد گفتن. منم گفتم آقا کاری ندارین خداحافظ. یاروهه هم گفت آقا سفته نشد عیبی نداره می تونید کارت ملیتون و گرو بذارید. قبول کردیم یه مدت موندیم بعدشم تازه کارتمونم پس گرفتیم. الانم همون جاییم هیچ گرو یا سفته ای هم نداریم اونجا. دلیلش همینه که
animations جان گفتن. این شرکت ها هستن که به ما احتیاج دارن و اگه کارتون هم خوب باشه بعد از یه مدت اگه بخواین برید هم مطمئن باشید هر جوری شده نگهتون می دارن و همه جوره هم بهتون می رسن و نمی ذارن برید.

baroon3

Member
ج

ممنون دوستان
منم از سفته دادن اصلا خوشم نمیاد...آخه چه نیازی به سفته است، وقتی آدم میاد دنبال کار یعنی میخواد کار کنه دیگه، نمیخواد که فرار کنه...حالا اینا میخوان با سفته غیر از این که آدمو نگهدارن، حقوق رو هم ندن یا هر وقت دوست داشتن بدن...:-?
بنظر من اگه اولین نفری که ازش سفته با همچنین مبلغی رو قبول نمی کرد، دیگه اینقدر این قضیه رایج و عادی نمی شد...اینو میگن خراب کردن بازار کار...
ما همچنان دنبال کار بدون سفته و ناامید نمیشیم تا ببینیم چی میشه...

shekarchi

New Member
عزیز اولش برا شروع به کار یکم صبر حوصله و دوندگی می خواد ولی نگران نباش
مطمئن باش بی نتیجه نیست.
گول ذاهر شرکتهارو نخور ببین خودت چی می خوای و اعتماد بنفست از دست نده.

arminAnim

کاربر متخصص
من با سفته گرفتن شرکتا موافقم دوستان
سفته تعهد ایجاد می کنه، و اینکه تا پایان پروژه همکاری ادامه پیدا کنه و طرف تا کار یاد گرفت سرشو نندازه پایین بگه خداحافظ... ما توی شرکتمون خیلی ضرر این موضوع رو دادیم بابت نیروکارهای تازه کار و آماتوی که پرورش دادیم و سر سال پروژه رو نصفه رها کردند و رفتند - تازه هم حقوق میگرفتند و هم سفته داده بودند ولی سفته اینطوریام که شما فکر می کنید تکیه گاه محکمی نیست برای شرکتا.

ولی به شرطی که طرفشم آدم باشه نخواد سر هرچیزی که اختلاف میشه از سفته بعنوان برگ برنده استفاده کنه
برای همین حتما قرارداد باید داشته باشید و توی قراردادتون دلیل اخذ سفته رو از طرف مقابل بخواید ذکر کنه مثلا سفته ی فلان با مبلغ فلان بابت ضمانت اتمام پروژه ی فلان -

موفق باشید

baroon3

Member
سفته تعهد ایجاد می کنه، و اینکه تا پایان پروژه همکاری ادامه پیدا کنه و طرف تا کار یاد گرفت سرشو نندازه پایین بگه خداحافظ... ما توی شرکتمون خیلی ضرر این موضوع رو دادیم بابت نیروکارهای تازه کار و آماتوی که پرورش دادیم و سر سال پروژه رو نصفه رها کردند و رفتند - تازه هم حقوق میگرفتند و هم سفته داده بودند ولی سفته اینطوریام که شما فکر می کنید تکیه گاه محکمی نیست برای شرکتا.

ولی به شرطی که طرفشم آدم باشه نخواد سر هرچیزی که اختلاف میشه از سفته بعنوان برگ برنده استفاده کنه
برای همین حتما قرارداد باید داشته باشید و توی قراردادتون دلیل اخذ سفته رو از طرف مقابل بخواید ذکر کنه مثلا سفته ی فلان با مبلغ فلان بابت ضمانت اتمام پروژه ی فلان -

موفق باشید

ممنون
شما درست میگید... اما بقول خودتون اگه بعنوان برگ برنده ازش سو استفاده نکنن...
شنیدم بعضی شرکتا که چک می گیرن!!!!!!!!!!

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f

موفق باشید

به نظر من کلاً این روش اشتباه که کسی را بگیرید اموزش بدید بعد براتون کار بکنه همون اول پول بدید به یک نفر که کار بلد فقط یک قرار داد کاری نه نیاز به سفته هست نه چک

animations

Active Member
شرکتی که من الان هستم، معمولا به آدمهایی که زمینه ش رو دارند، آموزش می ده. ولی از کسی سفته نمی گیره. چون وقتی که بچه ها یاد گرفتند، مثل یه آدم حرفه ای باهاشون رفتار می شه و حساب و کتابشون هم بد نیست. اگه یکی از شرکت بره، اونقدر آدم دور و بر خودشون می شناسن که کار نخوابه... با این حال، من کسی رو ندیدم که وسط پروژه از شرکت بره.

کلا رفتار رئیس و کارمندی بین کسی وجود نداره. من از این موضوع خیلی خوشم می یاد.

به نظرم اگه یکی از یه شرکت می ره، به خاطر اینه که یا حقوقش کمه، یا محیطش آزار دهنده ست.

arminAnim

کاربر متخصص
به نظر من کلاً این روش اشتباه که کسی را بگیرید اموزش بدید بعد براتون کار بکنه همون اول پول بدید به یک نفر که کار بلد فقط یک قرار داد کاری نه نیاز به سفته هست نه چک

دوست عزیز با شما مخالفم

اولا اینکه سطوح پروژه ها با هم فرق می کنه

بله اگر ما هم می خواستیم پروژه ای انجام بدیم مثل همه ی پروژه ها ، می شد این کار رو کرد، اصلا نیاز زیادی هم به آموزش نداشت.

ولی محض اطلاعتون باید بگم که طی یک فراخوان که توی شبکه ی استانی خودمون دادیم، 60 نفر متقاضی اومدن و فقط 6 نفرشوت انتخاب شدن که 4 تاشون برای سه بعدی بودن. وقتی می گم آموزش منظورم آموزش این افراده نه کسی که از صفر بیاریم آموزش بدیم

توی سطحی که ما کار می کنیم کار بلد زیاد پیدا نمی شه

امیدوارم تونسته باشم منظورمو روشن بیان کنم

arminAnim

کاربر متخصص
شرکتی که من الان هستم، معمولا به آدمهایی که زمینه ش رو دارند، آموزش می ده. ولی از کسی سفته نمی گیره. چون وقتی که بچه ها یاد گرفتند، مثل یه آدم حرفه ای باهاشون رفتار می شه و حساب و کتابشون هم بد نیست. اگه یکی از شرکت بره، اونقدر آدم دور و بر خودشون می شناسن که کار نخوابه... با این حال، من کسی رو ندیدم که وسط پروژه از شرکت بره.

کلا رفتار رئیس و کارمندی بین کسی وجود نداره. من از این موضوع خیلی خوشم می یاد.

به نظرم اگه یکی از یه شرکت می ره، به خاطر اینه که یا حقوقش کمه، یا محیطش آزار دهنده ست.

دوست عزیز خوشحالم که این روش برای شما جواب داد اما متاسفانه برای ما نه

همش به فضای شرکت نیست، به ظرفیت افرادی هم که کار می کنن بستگی داره.مطمئن باشید که اگر محیط ما صمیمی تر محیط شما نباشه بد تر هم نیست. ما انقدر صمیمی بودیم که باشگاه فوتبالم با بچه های شرکت می رفتیم، فیلمنامه نویس و کارگردان و سه بعدی کار و دوبعدی کار همه باهم و خیلی مسائل دیگه....ولی متاسفانه جوگیری بد دردیه! خلاصه سرتونو درد نیارم خودشون الان دارن مستقل کار می کنن، یعنی تا این حد کار از ما یاد گرفتن.

افرادی می اومدن که نمونه کاراشون از بچه های مجیدآنلاین دسته کمی نداشت ، حتی دو سه نفرشون هم توی همین مجید آنلاین بودن. اما توانایی انجام پروژه ی مارو نداشتن. اگر می خواید بدونید پروژه در چه سطحیه به آدرس زیر تو فیسبوک برید و عکساشو در قسمت Photos ببینید:

صفحه ی انوش و منوش در فیسبوک

آخرین ویرایش:

baroon3

Member
بدجور بازار کار تو ایرن خرابه....:shock:
همشه هم به این خاطره که هر نوع شرطی کارفرما ها گذاشتن متقاضیان کار بی چون و چرا قبول کردن....(هر نوع شرطی)
کارفرما خیلی راحت سفته میگیرن اما موقع حقوق دادن.........
حالا اگه می تونی ازشون حقوق بگیر......:mad:

سلام بچه ها
اما بیو گرافی از خودم بگم تا بهتر سوالم رو متوجه بشین
من حدود 6 سال در زمینه انیمشن - فیلم سازی و جلو وه های ویژه آموزش دیدم الان حدود 1 ساله وارد بازار کار شدم
1-از تعرفه های هیچی هیچی نمیدونم چه قیمتی به مشتری بدم چون من کارم گسترده هست و فقط محدود به
مثلا طراحی کاراکتر نیست ایده ال که کار کنم جدا از شوخی میتونم یک گروه کامل جلو ه های ویژه را ساپورت کنم

2-کاری هم نتونستم در حد خودم پیدا کنم تنها کاری که بعد از این همه مدت تونستم پیدا کنم با عرض شرمندگی
کار تو یه اتلیه عکاسی اون هم مونتاز فیلم عروسی

3-من هیچ شرکتی چه معمولی و چه حرفه ای هم برای کار کردن پیدا نکردم

نمون کار هم داشتم اما در زمینه تیری دی خیلی کم در حد چند تا نمونه چند ثانیه ای

ولی تیزر چون از همه بخش ها در اون استفاده میشه زیاد دارم ولی به هر حال کار پایی نتونستم پیدا کنم
و جدا از شوخی با این هم تخصص بیکارم
و از این موضوع ناراحتم چی کار کنم

من توی تی ری دی تو هه بخش ها به جز ه خورد تو قسمت بیپد تی ری دی مکس که ضعیفم و
و یه خورد در قسمت پارتیکل فالو بقه را کامل مسلطم

ممنون میشم از راهنائیتون

جدیدترین ارسال ها

بالا