مشكل در ويژوال بيسيك

وضعیت
موضوع بسته شده است.

omidak

Active Member
سلام:
اگر از اجزا Single استفاده میکنید...
باید اونها رو تک به تک نمایش دهید;)
اگر از اجزاء مثل Grid استفاده میکنید... بطور خودکار Column ها به راحتی به نمایش درماند;)
فقط کافیه که DataSource رو به اون بدید;)

shakiba

Member
درسته
الان تمام ستونهايي كه در ديتابيسم طراحي كرده بودم زمان اجرا نمايش داده ميشه
ولي من ميخواتم وقتي دكمه save را ميزنم اون اطلاعاتي كه در فرم اضافه كردم در ركورد اضافه بشه
مثلا در فرمم دقيقا همان فيلدهايي را دارم كه در ديتابيسم طراحي كردم شما فرم منو ديديد
حالا ميخوام بعد از save همه اطلاعات بيمار در ركورد و فيلد مختص خودش وارد بشه

نميدونم تونستم دقيقا منظورمو برسونم

omidak

Active Member
سلام:
شما هر گونه تغييري كه در Record بديد بطور مستقيم در Database ذخيره ميشه :wink:
موفق باشيد :wink:

shakiba

Member
يعني نبايد بين فيلدهاي فرمم مثل نام و ..تلفن و آدرس و... و همين گزينه ها در جدول ديتابيسم ارتباط برقرار كنم؟
ولي الان save نميشه :?:

:oops:

omidak

Active Member
سلام:
اگر از DataGrid استفاده ميكنيد... فقط كافيه DataSource رو به اون بديد :wink:
و به راحتي هم براتون Save اش ميكنه :wink: همون موقع اي كه داريد تغيير ايجاد ميكنيد... به طور خود كار تغييرات ذخيره ميشه :wink:

shakiba

Member
همه اين كارها رو كردم
ولي زمان اجرا در datagride فيلدهاي خالي رو نشون ميده
ميخوام وقتي در فرمم كليد save رو زدم در datagride مثلا نامي كه وارد كردم با تمام ركوردهاي ديگه رو نشون بده
مثلا وقتي فرم لود ميشه و من فرم را پر ميكنم وقتي save را مي زنم همه مشخصات را در
datagride نمايش بده

:cry:

omidak

Active Member
سلام:
تا اينجايه كار رو دوباره برام بفرستيد تا 1 نيگاهي بكنم ببينم مشكل از كجاست...;)

shakiba

Member
خسته نباشيد استاد

ممنون آقا اميد
بالاخره تونستم مشكلمو برطرف كنم :p
يه سوال ديگه
من الان از list box يا datagridاستفاده كنم ميتونم اون ستونهايي را كه ميخوام روببينم كه مجبور نباشم تك به تك به ركورد بعدي برم ولي كل فيلدهاي يك ستون را مي بينم
ولي اگه بخوام مثلا يه فيلدي در اخيار كاربر قرار بدم كه خودش مثلا شماره پرونده را وارد كنه و كل فيلدهاشو ببينه بايد چيكار كنم؟

omidak

Active Member
سلام:
خوب به سلامتي :lol:
اين كه ساده اس... شما كافيه كه از كد زير استفاده كنيد:
کد:
Data1.Recordset.FindFirst "ID like '" + Trim(Text1.Text) + "*'"
اين برايه شما 1 Search ساده میکنه;) و اولین Record مشابه رو به شما نشون میده;)
با این کار تمایمیه Fild ها به سمت اون Record میرن :wink:

shakiba

Member
ممنون آقا اميد
ولي من با adodc طراحي كردم و اون خاصيت find first نداره.

omidak

Active Member
سلام :
چه بهتر :lol: :
کد:
ADODC1.RecordSource="Select * From Doctor Where ID like '" + Trim(Text1.Text) + "*'"
Call ADODC1.Refresh
اینجوری خیلی بهتره :wink:

shakiba

Member
آقا اميد موقع اجرا تا ميام شماره پرونده رابزنم eror ميده.مثلا 1 را ميزنم ميگه
'No document like '1*" :oops:

shakiba

Member
يه سوال ديگه چجوري ميتونم فرم سه بعدي با گرافيك بالا داشته باشم؟

omidak

Active Member
سلام:
خوب شما در DataBase اتون از چه چیزی به عنوان ID استفاده میکنید؟ یعنی همون شماره پرونده... اون رو با اسم ID عوض کنید...
همچنین تا اونجایی که من میدونم شما در DataBase اتون از Table ای به نام Doctor استفاده کردید ... اگر چیز دیگری است ... اسم Table خودتون رو به جایه Doctor در اون کد قرار بدید...
راستی حداقل شما باید 1 Record داشته باشید :wink:
اگر گرافیک شما سابت است... شما میتونید از 1 عکس بعنوان BackGround استفاده کنید.... و همچنین Button ها و .... رو 1 بار توسط UserControl با سلیقیه خود بسازید... مثل Winamp
و کارهایه دیگه :wink:
اما اینکه بخواید در 3بعد واقعی و بعنوان مثال مثل 1 بازی 3 بعدی در داخل اون حرکت کنید و.... این کار مشکلی هستش... که باید از DirectX استفاده کنید :roll: و من میگم که اینو بیخیال :lol: :wink:
اما مثل WinAmp و اینا ... کار اسونیه :wink:
من هم قرار شد براتون نمونه بفرستم که بد قلی کردم خیلی خیلی شرمنده... خورد به امتحانها و.... :roll: :oops:
اما اگر مشکلی داشتید در خدمت ام :) :wink:

shakiba

Member
ممنون آقا اميد
يه سوال:
فرض كنيد شما عنوان به نام درس داريد با چند ستون
كه يه txt box

shakiba

Member
ممنون آقا اميد
يه سوال:
فرض كنيد شما عنوان به نام درس داريد زيرش نوشته شده رياضي كه سه txt box جلوش داره براي كاربر كه
مثلا نام استاد و ... را در سه ستون اضافه كنه
حالا بخوايد به كاربر اين اختسار را بديد كه عنوان جديدي اضافه كنه.خب مسلما اگه بخواد عنوان جديدي اضافه كنه بايد تو همون ستونها سه txt box اضافه بشه طبق سطرهاي قبل

راهش چيه؟

shakiba

Member
سلام
فرض كنيد من سه ستون دارم
ستون اول Labelهست ستون دوم و سوم Text Boxهست.بر فرض ما 5 سطر را خودمان ستون اول به نامهاي رياضي-عربي-زبان-... نوشتيم و Text Boxهم براي كاربر هست تا داخلشان را پركند.حالا ما دمه اي به نام اضافه كردن عنوان دارم مسلما بايد يك سطر اضافه شود.يك سطر با همان مشخصات (ستون اول Labelو ستون دوم و سوم Text Box) بايد اضاافه شود.
ولي نميدونم چجوري اين كار رو بكنم :(
ميخوام وقتي دكمه اضافه را زد يه عنوان براي Labe بخواد و به طور اتوماتيك دو Text Box هم اضافه كند. :?:

shakiba

Member
سلام

فرض كنيد شما سه ستون داريد
ستون اول Labelهست كه عنوان نام داره ستون دوم و سوم Text Box هست كه كاربر داخل آن مي نويسد.
حالا فرض كنيد شما اختيار Add را به كاربر داده ايد كه بتواند يه سطر به فرم اضافه كند.
مثلا درس جديدي اضافه شده كه شما در زمان طراحي فرم ننوشتيد و بخواهد كه اضاافه كند
سطر جديد مانند سطرهاي قبل شامل سه ستون هست كه عنوان را از كاربر ميگيرد و به شماره رديف ها اضافه ميكند و به طور اتوماتيك دو Text Box را هم بايد اضافه كند.

نميدونم خوب توضيح دادم يا نه

shakiba

Member
يه سوال ديگه

ببخشيد من يه ديتاكمبو دارم كه عنوان هام داخلشه.حالا يه ليبل درست كردم كه ميخوام هر عنواني كمبو شد اونم همون بشه ولي مشكلش اينه رويدادش را mouse moveانتخاب كردم يعني رويدادي كه به درد بخوره پيدا نكردم.مشكل اساسيم يه چيز ديگست.من چند تا textbox دارم كه ميخوام وقتي عنوان تغيير كرد بنا به ديتابيس اين ستونها ه تغيير كنند ولي تغيير نميكنن
:cry:

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا