مشكل در روشن كردن كامپيوتر ...

kablayi

Member
سلام ...
من يه مشكل دارم و ميخواستم كه دوستان كمكم كنن ...

چند وقته كه هر بار سيستممو Shut Down ميكنم بار دوم كه روشن ميكنم ديگه هيچ كدوم از دستگاهها كار نميكنه ... يعني Monitor روشن نميشه ، CDRom و Hard هم كار نميكنه ... ... فقط فن ‍CPU و فن Power روشن ميشه و هيچ كاري انجام نمي ده ... براي حل اين مشكل بايد برق Case رو قطع كنم يا پين Clear CMos رو بزنم تا دوباره سيستم كار كنه ...:-? نميدونم چيكار كنم ...

MainBoard:ASUS-k8u-x
Cpu:2800 AMD

ممنون....

سلام
چند احتمال وجود داره
1-برای تست سلامت CPU و Main Board یک بار RAM رو در بیار ببین بوق می زنه یا نه
2- مشکل از RAM و یا کارت گرافیکت باشه اونا رو تست کن
3- خازن های مادر بردت رو چک کن ببین نترکیده و یا باد نکرده شاید خازن هات مشکل داره
4- بعضی موارد مربوط به پاورت هم میشه اونم تست کن

سلام
چند احتمال وجود داره
1-برای تست سلامت CPU و Main Board یک بار RAM رو در بیار ببین بوق می زنه یا نه
2- مشکل از RAM و یا کارت گرافیکت باشه اونا رو تست کن
3- خازن های مادر بردت رو چک کن ببین نترکیده و یا باد نکرده شاید خازن هات مشکل داره
4- بعضی موارد مربوط به پاورت هم میشه اونم تست کن

اگر با این راه حل ها درست نشد با ای دی من [email protected] در تماس باش

kablayi

Member
سلام ...
پاور و Ram و كارت گرافيكم سالمه چون رو سيستم ديگه تستش كردم ...
در مورد Cpu بايد بگم كه به صورت معمول كار ميكنه ... فقط مشكلي كه در مورد اون احساس ميكنم اينكه تو Bios مادر بورد كه Cpu رو چك ميكنم يه قسمت به نام Speed داره كه اون به جاي 2800 عدد 1600Mhz رو نمايش ميده....

فقط بايستي خازن ها رو چك كنم ... اگر خراب بودن بايد چيكار كنم ... ؟

از توجهتون ممنونم ...

باسلام
شما براي تست خازن ها بايد توسط يك اهم متر انهارا به اين گونه چك كنيد
اهم متر را بروي بالاترين اهم قرار داده و آن را براي تست هرخازن قطب مثبت و منفي خازن هارا ببينيد و آن را به پا به مثبت و منفي خازن بزنيد اگر اهمتر شما عقربه اي باشد شما وقتي به دو سر خازن بزنيد يك دفعه به بالا حركت مي كند و دو باره به جاي خود بر مي گردد
اگر هم اهم متر ديجيتالي باشد عددهائي نشان داده و دوباره به صفر ميرسد اگر اين عمل دردو اهم متر انجام نشد بدانيد خازنها خاصيت خود را از دست داده اند و شما بايد ان را به نمايندگي ببريد تا براي شما تعويض كند
توصيه اگر اين اتفاق افتاده بود به افراد قير معتبر قطعه را تحويل ندهي چون ممكن از ايني كه هست بد تر بشود

kablayi

Member
سلام ...
از راهنمايي تون ممنونم ...

در مورد CPU من كه گفتم :
فقط مشكلي كه در مورد اون احساس ميكنم اينكه تو Bios مادر بورد كه Cpu رو چك ميكنم يه قسمت به نام Speed داره كه اون به جاي 2800Mhz عدد 1600Mhz رو نمايش ميده....
چه نظري داريد ...
اگر ميشه در مورد اين هم منو راهنمايي كنيد ... واقعا ممنونم ...

سلام
اون 1600 که دیدی باس (FSB) سی پی یو ته و چیزی خاصی نیست البته سی پی بو های AMD یک پرفرمنس مجازی دارن که از میزان اصلی کمتره
برای تست خازن مادر برد هم بهشون نگاه کن ببین چیزی شبیه عسل به زنگ قهوه ای تیزه ازشون بیرون زده یا خازن حات تغییر شکل دادن و باد کردن یا نه
اگه نشد یک بار Bios جدید مادر بردت رو از سایت بگیر و Update kon اگه بازم موردی بود با آی دی من [email protected] در تماس باش

kablayi

Member
خازن ها رو چك كردم ... مشكلي نداشتند ... اين جور كه من ديدم ...
حالا مادربوردمو بردم تا برام آپديتش كنن ... تا ببينيم چي ميشه ... اگه نشد مزاحمتون ميشم ... :wink: :D
باز هم ممنون كه توجه كرديد ...

divaneh_to

Member
سلام :
گذشته از تمام مواردي كه دوستمون به اون اشاره كرد ، شما باطري Backup مادربورد رو هم عوض كنيد چون احتمال دارد تمام شده باشد و Setting تنظيم شده را Save نمي‌كند . گذشته از اين ، اين مشكل بيشتر در مواقعي پيش مي‌آيد كه Ram دستگاه شما مشكل داشته باشد ، نه اينكه تصوير ندهد فقط مشكلات عجيب و غريب ايجاد مي‌كند ، در آخر امكان دارد Watt پاور شما كم باشد و جوابگوي سيستم شما نباشد . موارد اشاره شده را امتحان كنيد اميدوارم كه به نتيجه برسيد .
كامبيز

جدیدترین ارسال ها

بالا