مشاوره قبل ازازدواج

hzrrr14

New Member
مشاوره قبل ازازدواجمشاوره قبل از ازدواج نوعی روان درمانی است که برای آماده سازی زوجین برای ازدواج انجام می شود. نکته مشترک روشهای مشاوره قبل از ازدواج ، که در دوره های مختلف و در زمینه های مختلف انجام می شود ، آگاه سازی صحیح دو فرد از یک زوج متاهل و کمک به آنها در ایجاد برخی مهارت های فردی و زوجی در صورت لزوم است. مشاوره قبل از ازدواج این هدف کمک به زوجین برای حل مشکلات فعلی خود در روابط و برقراری یک ازدواج سالم است.

تجزیه و تحلیل ساخت و ساز

مشاوره خوب قبل از ازدواج این یک تحلیل تکنیکی برای شکل گیری یک رابطه قوی و سالم با شریک زندگی شما و پایه ریزی برای یک ازدواج پایدار و کامل است. به قول دیگری؛ "شما چه شخصیتی هستید؟" ، "چه شخصیتی شریک زندگی شماست؟" ، "هماهنگی و ناسازگاری این دو نفر در کدام زمینه ها ممکن است باشد؟" ، "آیا مشکلات موجود در روابط آنها می تواند شاخصی از مشکلات ازدواج آنها باشد؟"
ما می توانیم قبل از شروع ساخت و ساز ساختمان ، مشاوره قبل از ازدواج را با تجزیه و تحلیل فنی مقایسه کنیم. این تحلیل این شامل تجزیه و تحلیل خاک برای پی ، تعیین مواد ، تحقیقات انجام شده در مورد زیربنای حفاری شده و هر گونه تجزیه و تحلیل خطر است.

همچنین می توان خطرات را از قبل در مشاوره قبل از ازدواج تعیین کرد. به حداقل رساندن خطرات و ایجاد یک بنیاد مناسب برای روابط محکم فرایندی طلبکارانه است. موسسه ازدواج در واقع نهادی است که در هر مرحله نیاز به مراقبت و تلاش دارد. ما نمی توانیم بدون زحمت ازدواج متعادل و راضی داشته باشیم.

روند مشاوره قبل از ازدواج ، که در آن سعی می شود خطرات آینده رابطه پیش بینی شود ، به ما کمک می کند تا هم خود و هم شریک زندگی خود را بشناسیم.

- حالا که هستیم و چه می خواهیم؟

- آیا این با کسی که شریک زندگی ما است و خواسته های او مطابقت دارد یا تضاد دارد؟

- اگر با گذشت زمان تغییر کنیم (و تغییر اجتناب ناپذیر است) ، چگونه با این تغییر سازگار می شویم؟

پاسخ بسیاری از این گونه سوالات نیز در این فرآیند بررسی خواهد شد. "مشاوره قبل از ازدواج" فرصتی است برای زوجی که هنوز ازدواج را آغاز نکرده اند تا در مورد تعاریف ازدواج ، انتظاراتشان از ازدواج و برنامه هایشان برای آینده صحبت کنند.

مهم است که از او و شریک زندگی خود سوالات صحیح بپرسید:

- چه زمانی ، چند فرزند می خواهید و چگونه قصد دارید آنها را تربیت کنید؟

- آیا رویاهای حرفه ای و شخصی دارید؟

چه موادی را هنگام زندگی مشترک ارائه می دهیم؟ما ارزش ها ، افکار و ایده های خود ، مطالب شخصی و حتی خانوادگی داستان را آشکار می کنیم. شخص دیگر افکارخودش را فاش می کند. اگر این افکارترکیبی سازگار نباشند چه؟ آنچه ما به طور متقابل مطرح می کنیم؛ اگر به یکدیگر آسیب برسانند چه؟ پس چه اتفاقی قرار است بیفتد؟

مشاوره قبل از ازدواج چه مواردی را ارائه می دهد؟مشاوره قبل از ازدواج به افراد این فرصت را می دهد که قبل از ازدواج به روابط خود عینی نگاه کنند و در صورت لزوم نقاط ضعف را تقویت کنند. در طی مراحل مشاوره ، زوجین به گفتگو و حتی گفتگو در مورد برخی موضوعات مهم ترغیب می شوند. موضوعات دست نخورده ، ترس پنهان ، اضطراب و انتظارات ناگفته به صراحت گفته می شود. مباحث مهم در مشاوره قبل از ازدواج؛ ارتباطات ، بودجه و مسائل مالی ، نقش های ازدواج ، وظایف و مسئولیت ها ، داشتن فرزند ، تصمیم گیری ، اوقات مشترک با یکدیگر ، حوزه های فردی و زوجین.

مثلا؛ معمول است که یک زن و شوهر هرگز در مورد تقسیم نقش و مسئولیت های زناشویی قبل از ازدواج صحبت نکرده اند و این مشکلات مهمی را ایجاد می کند. یا اینکه این واقعیت که انتظارات زن و شوهر از یکدیگر به صراحت و صادقانه مورد بحث قرار نمی گیرد زمینه ساز بسیاری از مشکلات ممکن است در طول ازدواج باشد. همچنین ، اگر خواسته ها و انتظارات یکی از شرکا در روابط مهم باشد و انتظارات دیگری برآورده نشود یا حتی نادیده گرفته شود ، این امر به طور حتم مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

از طرف دیگر ، یکی از مهمترین موارد مشاوره قبل از ازدواج ، ارتباطات است. زوجی که مهارت های ارتباطی خوبی دارند ، در بحث و حل مشکلات پیش آمده بسیار موفق تر از زوج هایی هستند که مهارت ارتباطی ندارند. در حال حاضر ارتباطات خوبی است که "احساس اعتماد" را فراهم می کند که برای ازدواج ضروری است.

ارزیابی و ارزیابی

ارزيابي بخش مهمي از مشاوره قبل از ازدواج است و دو نوع ارزيابي وجود دارد: ارزيابي فردي و ارزيابي روابط. اول از همه ، ما از ابزارهایی (آزمون ها و مقیاس ها) استفاده می کنیم که ویژگی های فردی ، مهارت ها و انواع شخصیت را اندازه گیری می کنند. از آنجا که ما داده های علمی زیادی در مورد اینکه کدام نوع شخصیت ممکن است برای افراد از کدام نوع شخصیت مناسب تر باشد ، داریم. ما همچنین مهارت های خاصی از فرد را اندازه گیری می کنیم. مثلا؛ مسائل فردی مانند مهارت های حل مسئله یا توانایی کنار آمدن با تعارضات یا مدیریت خشم ویژگی های اساسی برای حفظ رابطه هستند. از افراد ارزیابی شده از نظر این ویژگی ها پشتیبانی می شود تا در صورت لزوم مهارت های خاصی را ایجاد کنند.

البته ابزارهایی وجود دارد که به وسیله آنها نقاط قوت رابطه را اندازه گیری می کنیم. انواع خاصی از روابط وجود دارد. پس از تعیین نوع رابطه زوجینی که در حال کار بر روی آنها هستیم ، پیش بینی های خود درباره ازدواج آنها را با زوجین در میان می گذاریم. مثلا؛ ما توصیه می کنیم که زوجی که به نظر ما نوع رابطه منطقی (که نوع رابطه ای دور از نوع رابطه عاشقانه است) دارند انتظارات عاشقانه نداشته باشند.

فرآیند مشاوره قبل از ازدواج (هم از نظر مدت زمان درمان ، هم کاربرد محتوا و روشهای استفاده شده و هم اهداف). این به سن افراد ، اختلاف سنی ، سن رابطه ، اینکه آیا قبلاً ازدواج کرده اند و بچه دار نشده اند ، عوامل خانوادگی ، تفاوت های فرهنگی ، ویژگی های شخصیتی و اینکه تا چه حد از ویژگی ها و مهارت های لازم برای برقراری رابطه برخوردار هستند ، متفاوت است.
مداخله زودهنگام

از طرف دیگر ، در هنگام آماده سازی برای ازدواج ، بیشتر ما تصور می کنیم که این ازدواج به طور طبیعی خواسته ها و نیازهای ما (عاطفی ، جنسی ، اجتماعی ، مالی و ...) را برآورده می کند. اما قطعاً اینگونه نخواهد بود. یک رابطه همه نیازهای ما را یک باره برآورده نمی کند. برخی از اینها ممکن است در معرض دید قرار بگیرند. با این حال ، بحث در مورد اختلافات و انتظارات قبل از ازدواج در طی روند درمانی می تواند به افراد کمک کند تا یکدیگر را بهتر درک کنند و در ازدواج بیشتر از یکدیگر حمایت کنند. بعضی اوقات زن و شوهر متوجه خطراتی می شوند که می پذیرند و ممکن است بخواهند تصمیم خود را بررسی کنند. مشاوره قبل از ازدواج ، که در هر صورت می توانیم آن را مداخله زودهنگام ببینیم ، مشکلات پیش آمده در ازدواج و خطر طلاق را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.


مشاوره قبل از ازدواج بگیرید
این یک مدل مشاوره ای است که دانش علمی را در مورد ازدواج قبل از ازدواج زوجین ، نکاتی را که باید برای داشتن رابطه آگاهانه تری به آن توجه کنند ، انتقال می دهد و از آنها در مواردی که کنجکاو هستند ، حمایت می کند.
مشاوره قبل از ازدواج چیست؟ چگونه می توان در ازدواج های شاد و طولانی مدت بازی کرد؟
مشاوره قبل از ازدواج این به شما کمک می کند قبل از وقوع یا رشد بیش از حد ، در زمینه ازدواج با هوشیاری بیشتری وارد شوید و بر مشکلات احتمالی غلبه کنید. به عنوان مثال ، دانستن مراحل ازدواج ، روند زوجین را با شروع آن مرحله تسهیل می کند. دانستن اینکه مرحله خواستگاری و نامزدی از ویژگی های متفاوت دو سال اول ازدواج و سالهای با فرزندان است ، این زوجین را از انتظارات غیر واقعی خود آگاه می کند. به عنوان مثال ، اگر یکی از همسران وقتی رابطه آنها در دهمین سال ازدواجشان است بگوید "من مردی را که دوست او بوده ام" می گوید ، آنها ممکن است بسیار ناراحت باشند زیرا انتظارات آنها بسیار زیاد و غیرواقعی است. وقتی اظهار می شود که این انتظار واقع بینانه نیست ، مرحله معاشقه در روابط آنها گذشته است ، مردم خیالشان راحت می شود ، اما احیای مجدد روابط آنها با تمرکز بر زیبایی های دوره حاضر و صحبت در مورد راه های تغذیه مناطق ما واقع بینانه تر است.

در زمینه مشاوره قبل از ازدواج چه چیزی وجود دارد؟ چه زن و شوهرهایی یاد می گیرند قبل از ازدواج بیشتر بدانند؟
در مشاوره قبل از ازدواج؛

• مراحل ازدواج / خانواده بودن چیست؟

• با تبدیل شدن به خود چه اتفاقی می افتد؟

• چگونه سالم شکل گرفته ایم؟

• ارتباطات ، ارزشهای خانوادگی و اصول چگونه شکل می گیرد؟

• اضطراب شب اول ، تنظیم خانواده ، خانواده های ریشه دار ، حوزه های مسئولیت در خانه ، بودجه و ... مناطق مورد مطالعه قرار می گیرند.


آگاهی از این موضوعات باعث آگاهی بیشتر زن و شوهر می شود و غلبه بر آنها در هنگام مواجه شدن با مشکلات آسان تر می شود.
صرف نظر از چگونگی فرآیند ، بسیاری از زوجینی که مشاوره قبل از ازدواج دریافت کرده اند اظهار داشتند که مهارت های ارتباطی خود را پس از روند درمان بهبود می بخشند ، انتظارات خود را برای ازدواج در چارچوب واقع بینانه تری تنظیم می کنند و در مقابله با درگیری بسیار موفق ترند. علاوه بر این ، زوجینی که مشاوره قبل از ازدواج دریافت می کنند ، نگرش مثبت تری نسبت به کمک حرفه ای در مشکلات آینده دارند. این هم همینطور؛ این نشان می دهد که رابطه زوجین طولانی تر خواهد بود ، زیرا آنها پیش از رسیدن مشکلات زناشویی به سطح غیرقابل حل از حمایت حرفه ای برخوردار خواهند شد.درزمینه مشاوره ماآماده ارائه خدمات مشاوره هستیم.

منبع:
روانشناس و مشاور - بهترین روانشناس تهران | خانم دکتر لیلا جبلی
 
آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا