مشاوره خریددوربین

najee

New Member
سلام اين اولين پست من تواين فروم هست .ميدونم شايد تکراري باشه ولي مهمه من ميخوام براي عيديه دوربين بگيرم وچون هيچ اطلاعاتي راجع به دوربين ندارم خواستم که ازشما مشاوره بگيرم.
من يه دوربين تورنج 150تومن ميخوام حالا يه کمي بالا پايين اشکالي نداره.توسايت دي جيکالا يه چندتايي پيداکردم خوستم ببينم شماکدومو پيشنهاد ميکنيد.
A1100 canon 12.1pix 150
a 480 canon 10 pix 120
ixus canon 10 pix 190
w180 sony 10.3 pix 170
s980 sony 12 pix 180
j30 fuji 12.1 pix 150
s930 sony 10 pix 150
l19 nikon 8 pix 147
شایدم شما چیز دیگه مدنظرتون باشه .تمام مشخصات این دوربینها تقریبادرحد هم هست بعضی ها زوم 3xهستن بعضی هاشون 4xبعض باتری معمولی دارن بعضی هاشون لیتیومی قابل شارژ.راستی یااین باتریهای آلکالینی چندتا میشه عکس گرفت بعداپشیمون نشم ازخریداین دوربینها.برای من بیشترکیفیت مهمه اصلامعیارسنجش یه دوربین خوب چیه چون مثل اینکه تنه چیزی که مهم نیست تعدادپیکسلهای دوربین هست که بیشترجنبه تبلیغاتی دارن مثل وات اسپیکرها من واسه پیداکردن یهدوربین مناسب چیروبایدمدنظربگیرم ؟

gmd

Member
سلام اين اولين پست من تواين فروم هست .ميدونم شايد تکراري باشه ولي مهمه من ميخوام براي عيديه دوربين بگيرم وچون هيچ اطلاعاتي راجع به دوربين ندارم خواستم که ازشما مشاوره بگيرم.
من يه دوربين تورنج 150تومن ميخوام حالا يه کمي بالا پايين اشکالي نداره.توسايت دي جيکالا يه چندتايي پيداکردم خوستم ببينم شماکدومو پيشنهاد ميکنيد.
A1100 canon 12.1pix 150
a 480 canon 10 pix 120
ixus canon 10 pix 190
w180 sony 10.3 pix 170
s980 sony 12 pix 180
j30 fuji 12.1 pix 150
s930 sony 10 pix 150
l19 nikon 8 pix 147
شایدم شما چیز دیگه مدنظرتون باشه .تمام مشخصات این دوربینها تقریبادرحد هم هست بعضی ها زوم 3xهستن بعضی هاشون 4xبعض باتری معمولی دارن بعضی هاشون لیتیومی قابل شارژ.راستی یااین باتریهای آلکالینی چندتا میشه عکس گرفت بعداپشیمون نشم ازخریداین دوربینها.برای من بیشترکیفیت مهمه اصلامعیارسنجش یه دوربین خوب چیه چون مثل اینکه تنه چیزی که مهم نیست تعدادپیکسلهای دوربین هست که بیشترجنبه تبلیغاتی دارن مثل وات اسپیکرها من واسه پیداکردن یهدوربین مناسب چیروبایدمدنظربگیرم ؟
با سلام
اگر به تنظیمات دستی نیازی ندارید ixus 95 is را پیشنهاد میکنم.

najee

New Member
با سلام
اگر به تنظیمات دستی نیازی ندارید ixus 95 is را پیشنهاد میکنم.

بیشتر نمیتونین راهنماییم کنید ناسلامتی گفتم هیچی ازدوربین سردر نمیارم.اینهمه سئوال پرسیدم فقط همین.خب خودم هم میتونم اونی که از همه گرونتره رو انتخاب کنم.یه خورده بیشتر دوستان راهنمایی کنن.

najee

New Member
کسی نمی خواد چیزی بگه مثلا این اولین پست ما بود ناامیدم نکنید؟؟؟!!!

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
دوست عزیز
شما دوربین برای کار خانگی می خوای یا حرفه ای ؟
معیار اصلی در خرید دوربین اول لنز هست و آخر مگاپیکسل
ولی در خرید های خانگی همیشه برعکس هست ( و این بازم اشتباه هست )

najee

New Member
دوست عزیز
شما دوربین برای کار خانگی می خوای یا حرفه ای ؟
معیار اصلی در خرید دوربین اول لنز هست و آخر مگاپیکسل
ولی در خرید های خانگی همیشه برعکس هست ( و این بازم اشتباه هست )

من یهدوربین معمولی میخوام یه جوری باشه با توجه به بودجه ای که دارم بهترین چیزوبخرم.نه زیاد گرون نه زیاد بیکیفیت.میدونی اصلامن گهa1100بگیرم یه رم 1گیگ چند میشه؟ باتری های آلکاکین باشارژرش چندر میاد با باتری های آلکالین تا چندتا میشه عکس گرفت نکنه هر دوسه تا یه بار باید شارژبشن آیا ازباتری های قلمی موجود دربازار هم میشه بجای آلکالین های شارژی استفاده کرد؟من تا170بشتر نمتونم هزینه کنم .زوم تویدوربین تا چه اندازه مفید.مثلا یه دوربین 10xزوم بدردمن نمیخوره درسته پس نباید زیاد دوربینی بخرم که قیمتش بخاطر قدرت زوم بالا باشه.

najee

New Member
من یهدوربین معمولی میخوام یه جوری باشه با توجه به بودجه ای که دارم بهترین چیزوبخرم.نه زیاد گرون نه زیاد بیکیفیت.میدونی اصلامن گهa1100بگیرم یه رم 1گیگ چند میشه؟ باتری های آلکاکین باشارژرش چندر میاد با باتری های آلکالین تا چندتا میشه عکس گرفت نکنه هر دوسه تا یه بار باید شارژبشن آیا ازباتری های قلمی موجود دربازار هم میشه بجای آلکالین های شارژی استفاده کرد؟من تا170بشتر نمتونم هزینه کنم .زوم تویدوربین تا چه اندازه مفید.مثلا یه دوربین 10xزوم بدردمن نمیخوره درسته پس نباید زیاد دوربینی بخرم که قیمتش بخاطر قدرت زوم بالا باشه.

پس چی شد کسی چیزی نمیگه؟

mojtaba_2006

Well-Known Member
سلام دوست عزیز
مطمئنی که دوربین تا 170 برات کافیه،یعنی بعدا به خودت نمیگی ،ای کاش یکم پول بشتر گذاشته بودم و دوربین بهتر خریده بودم.
به نظر من حالا که داری هزینه میکنی ،حداقل یکمی پول بیشتر فراهم کن و دوربین بهتری بخر،تا بعدا پشیمون نشی.
اگر میخوای با همین پول دوربین بخری ،حتما از مارکهای معروف بخر نه از مازکهایی که اصلا معلوم نیست از کدوم کشور سرازیر میشن طرف ایران.
در مورد باطری باید بگم باطری قلمی معمولی جوابگوی lcd دوربینهای امروزی نیست، وسریع خالی میشن.
باطری قلمی شارژی هم ،معایب و مزایای مخصوص خودش را داره.عیبش اینه که ،باطری قلمی شارژی بعضی وقتها سریع شارژ را خالی میکنه،همیشه احتیاج به باطری یدکی داری،احتیاج به شارژر داری و... اما حسن باطری شارژی قلمی اینه که یک استاندارد تعریف شده است و تا صد سال دیکه هم به همین منوال تولید میشه ،زیرا یک استاندارده.
من شارژر یکسال پیش خریدم 24000 تومان و هرسری دوتایی باطریهای کاملیون 4500 تومان.(البته قیمت یکسال پیش)
باطریهای شارژی که توسط خود دوربین مستقیما شارژ میشن ،عکاس را از هرگونه وسایل اضافی راحت میکنند.اما باید با اونها مثل باطری موبایل رفتار کنی ،یعنی اگر مرتب تانیمه شارژبشه و یا اینکه فول شارژکنی و ازش استفاده نکنی ،مسلما خراب میشه.عیب بزرگی که این باطریها داره اینه که ممکنه وقتی خراب شد ،دیگه از طرف کمپانی حمایت نشه و یدکی اون گیرت نیاد.
درمورد اینکه میخوای تصمیم بگیری چه نوع دوربینی بخری ،یعنی به زوم احتیاج داری یا نه و... ،باید ببینم دوربین را برای چه کاری نیاز داری؟میخوای عکاسی هنری انجام بدی؟یا کلا دوربین میخوای برای عکس خانوادگی؟
در ضمن اگر میتونی همین مدلهایی که توی سایت دیجی کالا پیدا کردی ،ازطریق همون سایت دیجی کالا و زدن کلید مقایسه باهم مقایسه کن و ببین کدوم مزایاش برای کاری که میخوای با دوربین انجام بدی بهتره؟
موفق باشی.

آخرین ویرایش:

mojtaba_2006

Well-Known Member
در ضمن این را اضافه کنم ،پیدا کردن یک معیار برای یک دوربین خوب ،بسیار مشکله،برای همین کمپانیهای مختلف روی چند جزء از دوربینشون باهم کار میکنند ،اگر مشخص بود که معیار دوربین خوب، چه جزئی از دوربینه، کارخانه های سازنده فقط روی همین جزء کارمیکردن.
اما بینهایت مشتری که هرکدوم یه چیزی براشون مهمه توی سرتاسر دنیا وجود دارن.ممکنه حتی کسانی باشند که فقط ظاهر دوربین براشون مهم باشه.بعضی ها حسگر دوربین براشون اهمیت داره ،بعضی لنز و بینهایت سلیقه دیگه ...
البته به نظر میرسه تنها چیزی که تونسته مردم را جذب کنه ،مگاپیکسله ،اونم فقط به این دلیل که مردم میتونن با چشم خودشون عکس دوربین کم کیفیت و پر کیفیت را مقایسه کنند.ولی اگر به مردم عادی توضیح بدی که حسگر این دوربین با فلان دوربین چه فرقی میکنه،چون نمتونن با چشم خودشون ببینن ،زیاد براشون اهمیت نداره.
در ضمن در سایت دیجی کالا دوربینها را مقایسه کن ،از هر اصطلاحی که توی دوربینها بکار رفته و میخوای ببینی چی هست،همینجا یا در تاپیک اصطلاحات دیجیتالی مطرح کن تا دوستان جواب دهند.
موفق باشی.

najee

New Member
در ضمن این را اضافه کنم ،پیدا کردن یک معیار برای یک دوربین خوب ،بسیار مشکله،برای همین کمپانیهای مختلف روی چند جزء از دوربینشون باهم کار میکنند ،اگر مشخص بود که معیار دوربین خوب، چه جزئی از دوربینه، کارخانه های سازنده فقط روی همین جزء کارمیکردن.
اما بینهایت مشتری که هرکدوم یه چیزی براشون مهمه توی سرتاسر دنیا وجود دارن.ممکنه حتی کسانی باشند که فقط ظاهر دوربین براشون مهم باشه.بعضی ها حسگر دوربین براشون اهمیت داره ،بعضی لنز و بینهایت سلیقه دیگه ...
البته به نظر میرسه تنها چیزی که تونسته مردم را جذب کنه ،مگاپیکسله ،اونم فقط به این دلیل که مردم میتونن با چشم خودشون عکس دوربین کم کیفیت و پر کیفیت را مقایسه کنند.ولی اگر به مردم عادی توضیح بدی که حسگر این دوربین با فلان دوربین چه فرقی میکنه،چون نمتونن با چشم خودشون ببینن ،زیاد براشون اهمیت نداره.
در ضمن در سایت دیجی کالا دوربینها را مقایسه کن ،از هر اصطلاحی که توی دوربینها بکار رفته و میخوای ببینی چی هست،همینجا یا در تاپیک اصطلاحات دیجیتالی مطرح کن تا دوستان جواب دهند.
موفق باشی.

من برای مصارف خانوادگی میخوام تازه ا سقف 150تومن نه170.دیروزدست یکی از بچه هاa170canonدیدم واقعا قشنگ عکس گرفت یعنی a1100از اون بدتر میشه .قیمتش هم که دائم تغییرمیکنه .راستی ازکجا بخرم بهترمرکز اصلیش کجاست ازجمهوری بگیرم یا ناصرخسرو.باباتری های آلکالین تا سقف چندتا میشه عکس گرفت .چرا قیمت شارژرهاش انقدر بالاست.رم یک گیگ جوابم و میده چندتا عکس جامیشه .قیمت فوجی نسبت به کنون خیلی ارزونتره باهمین پول میشه یه فوجی خرید باباتری لیتیومی مثلj30.یامارکهای دیگه کدوم پشیمونم نمیکنه.L20نیکون چطوره خیلی ارزونتره درحدA180کنون هست؟

najee

New Member
من برای مصارف خانوادگی میخوام تازه ا سقف 150تومن نه170.دیروزدست یکی از بچه هاa170canonدیدم واقعا قشنگ عکس گرفت یعنی a1100از اون بدتر میشه .قیمتش هم که دائم تغییرمیکنه .راستی ازکجا بخرم بهترمرکز اصلیش کجاست ازجمهوری بگیرم یا ناصرخسرو.باباتری های آلکالین تا سقف چندتا میشه عکس گرفت .چرا قیمت شارژرهاش انقدر بالاست.رم یک گیگ جوابم و میده چندتا عکس جامیشه .قیمت فوجی نسبت به کنون خیلی ارزونتره باهمین پول میشه یه فوجی خرید باباتری لیتیومی مثلj30.یامارکهای دیگه کدوم پشیمونم نمیکنه.L20نیکون چطوره خیلی ارزونتره درحدA180کنون هست؟

یه چندتا سئوال مهم دیگه این محدوده دیافراگم چیه (f2.5\f5.2)کارش چیه کدوم عدد بزرگترباشه بهتره .حساسیت چی .بزرگی لنزچی اون دوتا عدد مشخص کننده چیه لنزبزرگترمزیتش چیه؟

mojtaba_2006

Well-Known Member

سلام:rose:
به نظر میرسه زیاد از اطرافیان برای خرید دوربین ،مشاوره میگیری .این کار جز سر گیجه و آخرش پشیمون شدن از خرید دوربین ،هیچ نتیجه دیگه ای نداره. دوربینی میخوای که همه ازش تعریف کنند و تمام امکانات را داشته باشه،درصورتیکه خودت میدونی این نوع دوربین اصلا وجود نداره اونم با 150 تومان پول.:wink:

برای رسیدن به یکسری از امکانات در دوربینها باید از یکسری دیگه از امکانات ،چشم پوشی کنی.چرا توی تصمیمت اینقدر تردید داری .مطمئن باش نمیتونی دوربینی بخری که تمام امکانات را باهم داشته باشه.وقتی میگی برای مصرف خانوادگی میخوام ،انتخابت خیلی راحت میشه.من با رم دوگیگابایت و بالاترین درجه کیفیت دوربین 8 مگاپیکسلی ،میتونم 500 عدد عکس بگیرم.در صورتیکه با پایینترین درجه میتونم 6000 عکس بگیرم.برای شارژر هم نگران نباش ،ارزونترش هم گیر میاد.

در مورد انتخاب مارک دوربین هم باید بگم شصت درصد ایرانیها از کانن استفاده میکنند.تصمیم با خودته که چه مارکی میخوای ،نه با دیگران.

فقط دوستانه بهت میگم ،از هرکه بهش میرسی مشاوره نگیر،جون هرکسی یه چیزی براش مهمه و هیچ سودی برات نداره.

بهترین راه انتخاب لینکیه که سهیل تنها برات گذاشته:
http://www.digikala.com/Default.aspx?Page=Search&Products=DigitalCamera

در مورد دیافراگم و ... ،سوالاتت را توی تاپیک اصطلاحات دیجیتالی - بخش هنر عکاسی- مطرح کن تا دوستان جواب بدند.
راستی دوربین خریدی ،شیرینی یادت نره.:wink:

najee

New Member
به نظر میرسه زیاد از اطرافیان برای خرید دوربین ،مشاوره میگیری .این کار جز سر گیجه و آخرش پشیمون شدن از خرید دوربین ،هیچ نتیجه دیگه ای نداره. دوربینی میخوای که همه ازش تعریف کنند و تمام امکانات را داشته باشه،درصورتیکه خودت میدونی این نوع دوربین اصلا وجود نداره اونم با 150 تومان پول.:wink:

برای رسیدن به یکسری از امکانات در دوربینها باید از یکسری دیگه از امکانات ،چشم پوشی کنی.چرا توی تصمیمت اینقدر تردید داری .مطمئن باش نمیتونی دوربینی بخری که تمام امکانات را باهم داشته باشه.وقتی میگی برای مصرف خانوادگی میخوام ،انتخابت خیلی راحت میشه.من با رم دوگیگابایت و بالاترین درجه کیفیت دوربین 8 مگاپیکسلی ،میتونم 500 عدد عکس بگیرم.در صورتیکه با پایینترین درجه میتونم 6000 عکس بگیرم.برای شارژر هم نگران نباش ،ارزونترش هم گیر میاد.

در مورد انتخاب مارک دوربین هم باید بگم شصت درصد ایرانیها از کانن استفاده میکنند.تصمیم با خودته که چه مارکی میخوای ،نه با دیگران.

فقط دوستانه بهت میگم ،از هرکه بهش میرسی مشاوره نگیر،جون هرکسی یه چیزی براش مهمه و هیچ سودی برات نداره.

بهترین راه انتخاب لینکیه که سهیل تنها برات گذاشته:
http://www.digikala.com/Default.aspx?Page=Search&Products=DigitalCamera

در مورد دیافراگم و ... ،سوالاتت را توی تاپیک اصطلاحات دیجیتالی - بخش هنر عکاسی- مطرح کن تا دوستان جواب بدند.
راستی دوربین خریدی ،شیرینی یادت نره.:wink:

سلام .خیلی ممنون.من اگه زیاد مشاوره میگیرم بخاطر اینه که هیچ چی سردر نمیارم.بخاطر اینه که میخوا پولم به هدرنره .من خیلی پایه a1100کنون شدم .ولی دوسه روز پیش این مدلم توسایت پیداکردم S570نیکون 12.4p بازوم 5.ویه مزیت دیگه باتری لیتیومیشه تقریبا همقیمت هستن. L20نیکون.چون فکرکنم من اگه بخواA1100بگیرم باید10ال15تومن خرج باتری وشارژرش کنم که میشه همون قیمت. یه چیز دیگه ازکجا بگیرم؟انشاالله آخرین سئوالم باشه.

mojtaba_2006

Well-Known Member
فکرمیکنم باطری لیتیومی برات خوب باشه ،میدونم حوصله شارژر و باطری اضافه و یدک و همراه بردن اینها و ... را نداری.:wink: مخصوصا که برای عکسهای خانوادگی میخوای. البته انتخاب نهایی با خودته.:green:

اگر میخوای باطری لیتیومی بخری وقتی دوربینت را انتخاب کردی،از فروشنده هرچی میتونی در مورد باطری همین دوربینی که خریدی،اطلاعات بگیر.
در مورد اینکه کجا بخری ،دوستان ساکن تهران باید جواب بدند،نمیدونم چرا اینجا اینقدر انجمن عکاسیش ضعیفه. کاش حداقل دوستان حرفه ای ،دو خط مطلب مینوشتن،استفاده میکردیم.:sad:
موفق باشی.:)

iman 2131

New Member
من canon d 500 سفارش دادم دو روز دیگه دستمه به نظرتون کار درستی کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mojtaba_2006

Well-Known Member
من canon d 500 سفارش دادم دو روز دیگه دستمه به نظرتون کار درستی کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مبارکت باشه.:)
البته من این دوربین را ندارم. ولی اینجوری که مشخصاتش را دیدم،باید دوربین عالی باشه.
امیدوارم بطور کامل از امکاناتش استفاده کنی ،تا پولی که بابتش دادی ،از بین نره.
موفق باشی.:green:

واییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
نامرد میدونی چند وقته منتظرم پولم جور شه 500 دی بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//:cry::sad::neutral:

برو حالشو ببر فجیعا شدید :green:
من خیلی روش تحقیق کردم با توجه به قیمتش امکانات توپی داره :wink:

موفق و به امید عکسهایه جاودانه:rose:

iman 2131

New Member
آخه گفتم میخوام خرج کنم یه باره یه چیز خوب بگیرم احتمالا فردا دستمه البته قابلی نداره:wink:

انشاا..تو هم یکی بهتر بخری

جدیدترین ارسال ها

بالا