مشاوره برای خرید دوربین

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام

من می خوام یک دوربین بخرم ! خیلی وقته می خواستم دوربین بخرم که حالا موقعیتش را تقریبا پیدا کردم.
اما نمیدونم چه دوربینی بخرم .

برای موارد زیر نیاز دارم :

موزیک ویدیو
عکاسی طبیعت
عکاسی مدلینگ و تبلیغاتی
فیلم کوتاه
و تبلیغات تلویزیونی .

تبلیغات خیلی برام مهمه ! مثلا نمیدونم عکس های تبلیغاتی را چقدر دیدید ! عکس هایی که برای برند ها گرفته میشه !
مثلا یک پسر داره با تلفن صحبت می کنه ، یا داره چیپس می خوره و ... !
تو این زمینه می خوام کیفیتش بالا باشه ! شاید طرز توضیح دادنم یکم مبتدی باشه و این کار ها با هر دوربینی انجام بشه
اما منظورم اینه که برای این منظور بیشتر مورد استفاده هست .

هم می خوام تو عکاسی خوب باشه هم فیلمبرداری ! یعنی تو فیلم برداری به مشکل بر نخورم ! حتی فیلم برداری
در شب ( قبلا شنیده بودم 7d یکم مشکل داره تو این قضیه )

قیمتش مسلما واسم مهمه خب هر چه کمتر باشه بهتره ! اما نمی خوام برای یک میلیون و 2 میلیون بیشتر
تفاوت عمده ای در کیفیت را از دست بدم ! دنبال یک دوربینم که مدت ها داشته باشم نه چیزی که از مد بیفته
یا از کیفیت و ... .

از لحاظ شناخت هم دوربین 5d , 7d را میشناسم اما در حد اطلاعات محدود و کم.

و از لنز ها هم هیچ اطلاعاتی ندارم.

کلا حداکثر هزینه ای که می تونم کنم با لنز و موارد دیگه و هر چیزی که نیازه 12 تومن هست .
اما خوب دنبال چیزی هستم که کمتر از 12 تومن باشه ! یا حتی نصف ! درواقع اگه دوربینی باشه که
مشخصات یک دوربین مثلا 5d ده تومنی را داشته باشه و تفاوتش خیلی کم و در قسمت های ریز باشه
و قیمتش کمتر باشه خب برای من بهتره .

---------------------

یک موضوع کوچیک دیگه که برام سواله قیمت دوربین ایا پایین نمیاد ؟ یا در این زمان یکی دو ماهه کمتر از تابستان نیست
به نظر شما ؟

ممنون

Active Member
نه اصفهان ، چطور ؟ اما میتونم برای خرید دوربین بیام تهران .

Saeed2vfx

Member
اگر در مورد لنز ها هیچ اطلاعاتی نداری ، پیشنهاد میکنم یه مدت با دوربین و لنز کرایه ای کار کنی، بعداً که متوجه شدی (بقول اصفهانی ها، چیچی به کوجاس!) برای خرید تصمیم گیری کنی.
چون بحث لنزها خیلی خیلی پیچیده و طولو درازه !

مثلاً اگر دوربین کراپدار (مثل 7D) بخری، یه سری لنز مخصوص به خودشو داره و اگر دوربین Full Frame (مثل 5D) بخری ، لنزهای دوربین کراپدار بهش نمیخورن.
لنزهای خوب فول فریم اغلب سری L هستن که قیمت های سرسام آوری دارن !!

مثلاً لنز 24-70 که رنج خیلی کوتاهی داره (ولی واقعاً کیفیت فوق العاده ای داره) یه لنز Full frame هست که قیمتش هم حدوداً 7 میلیون تومنه !
برای تکمیل رنج لنزها باید حداقل دو لنز دیگه داشته باشی که محدوده واید و تله رو برات پوشش بده که اونها هم هر کدوم حداقل 6 میلیون هستند.
مثلاً لنز 12-24 برای اولترا واید و لنز 70-200 برای تله کوتاه تا بلند (همین 70-200 خودش 4 تا ورژن داره!)

به اینها هزینه خرید بدنه و حافظه CF (که برای فیلمبرداری حتماً باید سرعت بالایی داشته باشه) و فیلترهای لنز و کیفو الباقی تجهیزات جانبی رو هم اضافه کن...
برای این میگم قبل از خرید تحقیق کنی ، چون خرید اشتباه میتونه باعث بشه به کلی این حرفه رو کنار بزاری !!

آخرین ویرایش:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
همچین که وارد این مقوله دوربین اینا بشی اینقدر طیف سخت افزاری گسترده ای توش هست که میلیون هم کمش خرج کنی به نظر من فعلاً دوربین را بخر با یک لنز 70-200 برای کارهای صنعتی هم باید یک ست نور و سافت باکس تهیه کنی ( عکس های تبلیغاتی ) برای شروع دوربین هم d650ِ کنون یا 800 نیکون فکر کنم برات کافی باشه بخودی هزینه بالا برای 5 دی و 7 دی نکن همشون یک کیفت بهت میده ( دید خودم ) لنز مهم تر هزینه را روی لنز بکن

Active Member
دنبال یه دوربینیم که تو کیفیت کم نیاره و زود مثلا بعد یکی دو سال از مد و کیفیت نیفته !

یه سوال الان مثلا 7D یا 5D بدون لنز بخوام بخرم یعنی کیفیت بالا رو نداره ؟ حتما باید لنز جدا براش خریداری کنم ؟

طبق تحقیق هایی که از دیجی کالا کردم تو رنج قیمت این دوربین ها خوب بود :

Canon EOS 6D
Canon EOS 5D Mark III
Canon EOS 600D
Canon EOS 5D Mark II
Canon EOS 7D
Canon EOS 650D
Canon EOS-1D C

فکر نکنم بیشتر از این ها دوربینی وجود داشته باشه نسبت به توان مالی من .

ممنون میشم در مورد این ها یک نقد کوتاه یا یک بررسی کنید کدوم دوربین چرا ؟

ممنون

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
به غیر از 600و 650 بقیه بالای 7-8 میلیون هستند من تالان کسی ندیدم بتونه تو خرید دوربین به کسی کمک کنه باید خودت تصمیم بگیری با گکدوم میخوای کار کنی

Jim Jim

Well-Known Member
بهترین انتخاب برای شما دوربین 5d با لنز کیت 24-105 هست و با بقیه بودجه هم یه لنز 70-200 بگیر
ولی اگر فول فریم برات مهم نیست پیشنهاد می کنم d5200 نیکون رو بگیر همه چیزش عالی هست و قیمت بسیار مناسبی داره
بهتره دوره عکاسی بری!
در ایران عکاسی در شاخه های کلی تری پرداخته می شه و دید صحیحی پیدا می کنی
برای عکاسی تبلیغاتی و مدلینگ نیاز به تجهیزات دیگری داری که حداقل 1,5-2 براش در نظر بگیر

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
اگه 5d mark iii خریدی بیا تهران من خودم دستتو بند می کنم تو کار. ولی فقط mark iii .

ولی بزار تفاوت ها رو برات بگم

دوربین نیمه حرفه ایی 550 60d 650d و امثال دوربین های تا سقف 3 میلیون فول فریم نیستند. یعنی اندازه سنسورشون کوچیکتر از دوربین های حرفه ایی تر (5d mark ii , mark iii ) هستش. پس ضمن اینکه اندازه ی تصویرت 1.6 استاپ کراپ فکتور می خوره. کیفیت تصویر هم افت پیدا می کنه.

فرق بزرگ دیگه تو مقدار نویزه. دوربین ها نیمه حرفه ایی در iso بالا میزان نویز بالاتری در تصویر می دن. یعنی در محیط های کم نور که مجبوری حساسیت به نور رو در دوربین بالا ببری در این دوربین های زیر 3 تومن نویز زیادی تو تصویر دیده می شه.

از تمایزات دیگه دوربین ها فول فریم در عکاسی معمولا امکانات بیشتری در فوکوس پوینت دارن . سرعت عکاسی پی در پی بالاتر هم دارند. متریال بهتر بدنه هم باید بهش اضافه کرد.

دوربین 7d این وسط با همه ی دوربین های کنون فرق داره... رفتار نویزی ... مقاومت در برابر هک ..موتور پردازش و شارپنش متفاوتی داره که این به خودی خود نه خوبه نه بد.

shirini_forush

Well-Known Member
ببخشید سوالم رو اینجا مطرح میکنم.

با توجه به صحبتایی که شد، بین 600d و 550d و 650d و دوربین های این رنج توصیه میکنید من ارزون ترین رو بخرم بعد روی لنز هزینه کنم؟
چون توی مقایسه ها دیدم 650d از اینای دیگه برتری های قابل توجهی داره.

shirini_forush

Well-Known Member
بعد یه سوال دیگه هم داشتم. تهران جایی هست بتونم یه خرید خوب و مطمئن با قیمتی بهتر از دیجی کالا داشته باشم؟

البته با خرید دست دوم هم مشکلی ندارم. اشتباه میکنم؟

Jim Jim

Well-Known Member
چقدر می خواهید هزینه کنید؟
پیشنهاد بنده d5200 نیکون هست با کیت 105 - 18
اگر تبلیغ نباشه نورنگار مناسبه

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
من هم از نورنگار خریدم... از خریدم راضیم... بین اون دوربین هایی که گفتی هیچکدوم کیفیت بالاتری از اون یکی نداره... 650 فقط امکانات جانبی باحال تری داره وگرنه هر 3 دوربینی که نام بردی کوالیتی یکسانی داره. پیشنهاد من اونی که ارزون تره رو بخر (550d)

shirini_forush

Well-Known Member
600d خریدم با دو تا لنز 18-55 و 75-300 شد 2 و 450.

فعلا که راضی ام. ممنون از همه دوستان.

600d خریدم با دو تا لنز 18-55 و 75-300 شد 2 و 450.

فعلا که راضی ام. ممنون از همه دوستان.
چند خریدید؟کارتون عکاسیه یا برای خودتون خریدید?من برای خودم یه دوربین میخوام بخرم قیمتش تا 500 و کیفیتشم خوب باشه..
چه دوربینی پیشنهاد میکنید؟

shirini_forush

Well-Known Member
اونا رو توی گرونی خریدم 2 و 450.
الان 7d دارم با 15-85 و 70-200. و 70d با 18-135.
من یه بخشی از کارم عکاسی و فیلمبرداری هست.

والا تا 500 که فکر کنم یا باید دست دو های قدیمی بگیرید یا دوربین خانگی.
بقیه دوستان شاید بتونن کمک کنن.

s.hassni

New Member
اگر دوربینی می‌خواهید که فقط استفاده از آن بسیار ساده باشد، بتوانید با آن عکس‌های خوب بگیرید و با چاپگر جوهرافشان ارزان‌قیمت خانگی در اندازه‌های 10 × 8 سانتی‌متر چاپشان کنید، موارد زیر را در نظر داشته باشید.

مشخصات کلی
• وضوح تصویر: 10 مگاپیکسل یا بیشتر
• قیمت: بین 300 تا 700 هزار تومان
• نوع لنز: لنز زوم (محدوده‌ای بین 28 تا 140 میلی‌متر)
• حافظه: حافظه داخلی و پشتیبانی از CompactFlash و کارت‌های حافظه xD-Picture یا SD/HC
• فرمت عکس: JPEG و RAW
• اتصالات: USB و کابل اتصال تلویزیونی NTSC/PAL
• تنظیمات نوردهی: خودکار و دستی و امکان اولویت‌دهی بین شاتر یا دیافراگم
• فوکوس: خودکار و ثابت
• فلاش: خودکار
• نرم‌افزار: ویرایش متوسط عکس
• سایر امکانات: ریموت‌کنترل، سازگاری با لنز و لوازم‌جانبی آنها، نمایشگر هیستوگرام پویا، وب‌کم، لرزش‌گیر عادی و نوری و قابلیت‌های داخلی مختلف

جدیدترین ارسال ها

بالا