بی بی کد مسجد شیخ لطف الله (بازدید مجازی سه بعدی ریل تایم)

mohammadyzr

Well-Known Member
بسم الله الرحمن الرحیم
لینک دانلود با حجم 69.7 مگابایت
(برای اجرا .Net Framework 2.0 و DirectX باید روی سیستم نصب باشه.)

سلام دوستان.
امیدوارم که حال همگی خوب باشه. بعد از مدتی با یه کار ریل تایم جدید اومدم که در واقع نسخه دموی پروژه میدان نقش جهان هست. مدلسازی با مکس 9 ، رندرینگ تکسچرها و نورپردازی با Vray و خروجی ریل تایم با انجین Nova گرفته شده که امیدوارم مورد پسند عزیزان قرار بگیره. ضمنا قرار دادن این کار در سایر سایتها با ذکر منبع مانعی نداره.

پیوست ها

• Sheikh_Lotfollah_001.jpg
    Sheikh_Lotfollah_001.jpg
    218.2 کیلوبایت · بازدیدها: 470
آخرین ویرایش:

Hamed

Active Member
سلام
عالی
آدم لذت میبره که هنوز هستند کسایی که معماری اسلامی دوست دارن وبهش بها میدن و با یه رندر خوب آدم اون حس که در مورد اشکال هندسی قالب در معماری اسلامی هست بهش دست میده اگر کمی رفلکت داشت خیلی گیرایش بالاتر میرفت و یکم هم تکسچر پایین گنبد بد یو وی شده یکم روش کار کنی با یه رندر جدید میر تاپ گالری
در کل حال کردم باریک

علی علی

کسی تا حالا فکر کرده کی واسه این شاهکارای معماری اسلامی دیتایل اجرایی می داده
یک سقف ساده یا یک نما رو با دوتا پوسته رو می دی اجرا کنن 10 بار باید توضیح بدی
خداییش دمشون گرم که اصلا مثل اینکه واسه پول کار نمی کردن فقط واسه رزومه:wink:

architect7551

New Member
بسم الله الرحمن الرحیم
لینک دانلود با حجم 69.7 مگابایت
(برای اجرا .net framework 2.0 و directx باید روی سیستم نصب باشه.)

سلام دوستان.
امیدوارم که حال همگی خوب باشه. بعد از مدتی با یه کار ریل تایم جدید اومدم که در واقع نسخه دموی پروژه میدان نقش جهان هست. مدلسازی با مکس 9 ، رندرینگ تکسچرها و نورپردازی با vray و خروجی ریل تایم با انجین nova گرفته شده که امیدوارم مورد پسند عزیزان قرار بگیره. ضمنا قرار دادن این کار در سایر سایتها با ذکر منبع مانعی نداره.

sheikh_lotfollah_001.jpg
افرین واقعا عالی شده مهندس .اصلا فرقی نداره با عکس .تنها دلیلش دیوا رهای کمهی حالت تار پیدا کرده .میشه در مورد این موتور رندره توضیح بدین .؟؟کار کردن باهاش آسونه؟و ایا لینک دانلود داره دانلود کنم به همراه اموزش؟؟ممنون میشم پاسخ بدی .بازم 100000 آفرین .تو کارای مدل سازی کسانی هستنده .علاقه دارن به معماری اصیل ایرانی.موفق باشی

m.n1362

Member
بابا نکنید این کارارو میرید عکس میگیرید میگید مکسه:shock::green:عالیی ..یه توضیح میدی؟سه بعدی ساختی متریالارو از عکس کات کردی؟متریلو ساختی؟چه کردی؟ممنون میشم توضیح بدی.....تبریک میگم خوب شده ..nova چیه؟؟/

Mehran coyote

Well-Known Member
واقعا عالی شده
خیلی خوشم اومد به ندرت معماری سنتی کار می شه فقط دو نکته ای که دوستان گفتن رو اگه رعایت می کردی بهتر می شد

نمایشگاه کامپیوتر پارسال تو اصفهان یه گروهی کل میدان نقش جهان رو با دیتیل بالا مدل کرده بودن و با unity قابلیت راه رفتن داخل محیط رو بهش داده بودن
اون هم خیلی عالی بود

دستت درد نکنه :rose:
موفق باشی

.:BehzAd:.

Active Member
سلام محمد جان واقعا فوق العادس و همیشه کارات عالی بوده و من اونا رو دوست دارم.یه نرم افزار برای سیستم عامل ios که مربوط به سیستم اپل هست دیدم یکی از دوستام اونو داشت که میدونستم مدلسازی و رندرینگش کاره خودت هست.

خیلی وقته که کاره جدید نزده بودی امید وارم با این کار دوباره پات به انجمن باز بشه.

آخرین ویرایش:

::reza::

کاربر VIP
سلام
این صحنه ای گذاشتی خیلی خوب شده. فقط به نظرم اگه کمی کوچولو این گنبد رفلکت خیلی کمی داشت جالبتر هم میشد.
اون فایل ریل تایم رو هم میخوام دانلودش کنم اما کمی حجمش برام زیاده(آخه اینترنتم ماشالا فضایی تخییلیه). اگه میشد حجمش کمتر بشه که عالی میشد.
موفق باشی:rose:

::reza::

کاربر VIP
راستی یه سوالی هم داشتم. کلا تکسچرهای این نماها رو چطوری تهیه میکنید؟ یعنی همه اینها با دوربین عکاسی شده یا اینکه منبعی از این تکسچرها سراغ دارید؟
مرسی :rose:

mohammadyzr

Well-Known Member
خیلی خیلی ممنون از نظراتتون،
البته ظاهرا بحث یه مقدار منحرف شد، دوستان توجه داشته باشید که رندرو همینجوری زدم و بیشتر جنبه یک لوگو و تامبنیل رو برای این کار داره نه چیز دیگه و کار اصلی همون فایلی هست که برای دانلود قرار دادم ...

بسیار زیبا و خیلی عالی
فقط به نظرم اگه نقش های روی گنبد یکم براق تر بود با نور خورشید خیلی عالی بود
ولی همین جوری هم خیلی خیلی زیباست
ویو کار هم خیلی جذاب شده
تبریک میگم
و پیشنهاد واسه تاپ گالری
کسی تا حالا فکر کرده کی واسه این شاهکارای معماری اسلامی دیتایل اجرایی می داده
یک سقف ساده یا یک نما رو با دوتا پوسته رو می دی اجرا کنن 10 بار باید توضیح بدی
خداییش دمشون گرم که اصلا مثل اینکه واسه پول کار نمی کردن فقط واسه رزومه
متشکرم از نظرت سعید جان،
شما درست میگی، البته گنبد رفلکت داره منتها چون جهت خورشید پشت اونه هایلایت نداره که باعث میشه رفلکت اون به نظر نیاد. خدا واقعا روح معمارای این مساجد رو رحمت کنه.:)

سلام
عالی
آدم لذت میبره که هنوز هستند کسایی که معماری اسلامی دوست دارن وبهش بها میدن و با یه رندر خوب آدم اون حس که در مورد اشکال هندسی قالب در معماری اسلامی هست بهش دست میده اگر کمی رفلکت داشت خیلی گیرایش بالاتر میرفت و یکم هم تکسچر پایین گنبد بد یو وی شده یکم روش کار کنی با یه رندر جدید میر تاپ گالری
در کل حال کردم باریک

علی علی
سلام
ممنونم حامد جان. ضمنا در مورد رفلکت گنبد اینو اضافه کنم که عموما فکر می کنن گنبد مسجد شیخ لطف الله تماما کاشی کاریه، در صورتی که بیس گنبد و قسمتهای کرم رنگ آجر معمولی و فاقد لعاب و رفلکته و فقط نقش و نگارهای روی اون رگه های کاشی هست.

افرین واقعا عالی شده مهندس .اصلا فرقی نداره با عکس .تنها دلیلش دیوا رهای کمهی حالت تار پیدا کرده .میشه در مورد این موتور رندره توضیح بدین .؟؟کار کردن باهاش آسونه؟و ایا لینک دانلود داره دانلود کنم به همراه اموزش؟؟ممنون میشم پاسخ بدی .بازم 100000 آفرین .تو کارای مدل سازی کسانی هستنده .علاقه دارن به معماری اصیل ایرانی.موفق باشی
ممنون از لطفت.
البته موتور رندر کار Vray هست و خروجی ریل تایم با نوا گرفته شده. راستش انجین نوا کرک نشده و زیاد جا افتاده و مرسوم نیست، بهتر اینه که وقتتون رو روی انجینهای بهتری مثل Unity3D بذارید که در مورد اونا در انجمن طراحی بازی مفصل بحث شده. امیدوارم شما هم موفق باشی.

بابا نکنید این کارارو میرید عکس میگیرید میگید مکسهعالیی ..یه توضیح میدی؟سه بعدی ساختی متریالارو از عکس کات کردی؟متریلو ساختی؟چه کردی؟ممنون میشم توضیح بدی.....تبریک میگم خوب شده ..nova چیه؟؟
:) بله از کار عکس گرفته شده بعد توی مکس با کمک Unwrap UVW روی مدل کشیده شده و یک قاچ از گنبد رو مدلسازی و تکسچرینگ کردم و بقیه رو در کنارش تکرار کردم. Nova هم همون نرم افزاریه که خروجی بازدید مجازی رو توسط اون گرفتم.

واقعا عالی شده
خیلی خوشم اومد به ندرت معماری سنتی کار می شه فقط دو نکته ای که دوستان گفتن رو اگه رعایت می کردی بهتر می شد

نمایشگاه کامپیوتر پارسال تو اصفهان یه گروهی کل میدان نقش جهان رو با دیتیل بالا مدل کرده بودن و با unity قابلیت راه رفتن داخل محیط رو بهش داده بودن
اون هم خیلی عالی بود

دستت درد نکنه
موفق باشی
مرسی همشهری جان.
بله همون طور که گفتی الان این سبک کارا کم کم داره جای خودش رو باز می کنه و این جور که من شنیدم الان چندین گروه توی اصفهان دارن در زمینه تری دی کردن آثار تاریخی فعالیت می کنن.
یه نمونه دیگه از این کارا هم شبیه سازی حرم حضرت امام رضا هست که توسط بچه های دانشگاه امام صادق انجام شد و منم یه مقدار توی اون همکاری داشتم:
http://sayeha.avinfilm.com

سلام محمد جان واقعا فوق العادس و همیشه کارات عالی بوده و من اونا رو دوست دارم.یه نرم افزار برای سیستم عامل ios که مربوط به سیستم اپل هست دیدم یکی از دوستام اونو داشت که میدونستم مدلسازی و رندرینگش کاره خودت هست.

خیلی وقته که کاره جدید نزده بودی امید وارم با این کار دوباره پات به انجمن باز بشه.
سلام بهزاد جان
شما لطف داری. بله همون طور که گفتی قبلا با کمک دوستام یه خروجی از این پروژه توسط Unity3D واسه گوشیهای اپل گرفته بودیم. شما دعا کن بتونم مثل بقیه دوستان بیشتر کار بزنم و بیام اینجا بذارم.

بسیار زیبا
کار فوق العاده ارزشمندیه
با رفلکت بیشتر موافقم ...
فقط نتونستم فیالتونو دانلود کنم. یه فایل با حجم زیر 5 مگ آپلود کنی ممنون میشم.
ممنونم فرشید جان. راستش کمترین حجمی که تونستم خروجی بگیرم همین بود و به قول بهزاد فکر نمی کنم دوستانی که ADSL دارن از دانلود این فایل پشیمون بشن.لااقلش اینه که خرج یه سفر تا اصفهان رو صرفه جویی می کنید.:wink:

سلام
این صحنه ای گذاشتی خیلی خوب شده. فقط به نظرم اگه کمی کوچولو این گنبد رفلکت خیلی کمی داشت جالبتر هم میشد.
اون فایل ریل تایم رو هم میخوام دانلودش کنم اما کمی حجمش برام زیاده(آخه اینترنتم ماشالا فضایی تخییلیه). اگه میشد حجمش کمتر بشه که عالی میشد.
موفق باشی
راستی یه سوالی هم داشتم. کلا تکسچرهای این نماها رو چطوری تهیه میکنید؟ یعنی همه اینها با دوربین عکاسی شده یا اینکه منبعی از این تکسچرها سراغ دارید؟
مرسی
سلام.
ممنونم. متاسفانه حجم فایل رو نشد که از این کمتر کنم. تکسچرهای این جور کارا هیچ منبع خاصی نداره و باید خود شخص بره از محل عکس بگیره یا دستی طراحی کنه که البته یه سری از اونا رو توی قسمت تکسچرهای سایتم گذاشتم که باید با Internet Explorer باز بشه.
:rose:

در اینکه این کار بسیار بسیار بسیار زیباست هیچ شکی نیست خیلی لذت بردم از دیدن کارتون
وای توی عمرم تا حالا موسیقی سنتور از این قشنگتر نشنیدم خیلی زیبا بود خیلی آرامش بخش و عالیه
دوستانی که دانلود نکردند حتما دانلود کنند خدایی من یکی خیلی لذت بردم
خسته نباشید:rose:

hamed.f

Well-Known Member
سلام استاد
واقعاً لذت بردم،خيلی عاليه،به نظر من اينم بايد بره به برگزيدهای گالری سه بعدی.:rose:

♣MERA♣

New Member
در برابر کارهای آقا محمد از نقد کردن معذوریم فقط باید با لذت کارهاشو نگاه کنیم
ان شالاه موفقیتتهات ادامه دار باشه محمد جان:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا