مسجد جامع عتیق اصفهان و نسخه ریل تایم

به گالری برگزیده ها برود ؟

• بله

رای: 16 94.1%
  • خیر

رای: 1 5.9%

• مجموع رای دهندگان
    17
  • نظرسنجی بسته .

Farrokh

Active Member
تبریک می گم واقعا قشنگ شده
من قبلا هم کار رو دوده بودم ولی یه مشکلی داره که خودم هم هنوز نتونستم تو کارام حلش کنم چون علتشو نمی دونم

تکسچرایی که با دوربین زاویه ی زیادی دارند یکم مات می شن

کسی میدونه چرا؟
یا چجوری می شه درستش کرد؟

ممنونم

راستی بیشتر به اینجا سر بزنید
نمی دونم چرا اینقدر انجمن سه بعدی سوت و کور شده ؟

amin2001

Active Member
این که گفتی میتونه بخاطر بامپ کم باشه یا اینکه نور پردازی توی اون زاویه خیلی بسته باشه . منم خودم گاهی اوقات به این مشکل بر میخورم
کاربرای بخش خب کمتر از بخش های دیگس . ولی کم کم بیشتر میشه و درس میشه :)

Farrokh

Active Member
آره قبول
ولی خوب بامپ کم رو که نه می شه برداشت و نه می شه زیاد کرد

با نور پردازی هم خیلی تفاوتی حاصل نمی شه

abde abbas

Banned
سلام محمد یزدی راد عزیز

ببخشید که سر زده وارد بحث تخصصی تون شدم... من دانلودش کردم و فقط می تونم بگم که عالی بود... عالی بود ... عالی بود...

واقعا زیبا شده بود و دقت شما در اجرا و نمایش جزئیات ستودنیه...

فقط یه درخواست، اگه ممکنه اون نرم افزار Nova رو کرک کنید و یه نسخه بدون آرمش رو این جا بگذارید، چون اعصاب آدم واقعا با دیدن این واتر مارک در همه نماها خرد میشه.

یه نکته دیگه این که موسیقی این کار هر چند سنتی و تا حدودی متناسبه ، اما باید توجه داشته باشیم که مسجد جامع اصفهان موزه معماری ایران هست و از این لحاظ موسیقی فاخرتری رو می طلبه ، چون یک نماد محسوب میشه از فرهنگ و هنرمون و مطمئنا یک موسیقی اصیل اسرانی که ملایم تر نواخته شده باشه و مضراب های سنتش یادآور هنر کیمیاگون ایرانی باشه ، کارتون رو زیباتر میکنه.

نکته دیگه این که در بعضی از نرم افزار های مشابه برای این کار یک سری کنترلگر ها برای کاربر تعبیه میشه که به وسیله اون ها میشه سرعت حرکت، مسیر ، حتی هدف برایحرکت پرشتاب و م جهت و زاویه و مواردی از این دست رو هم تعیین کرد که اگه بنوتید با اون ها کار کنید جالب تر میشه.

یه سوال کلی هم این که اگه باز هم چنین نمونه هایی سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید. متشکرم.

یه سوال هم از آقا سامان:
[SaMaN];733529 گفت:
سلام
از اونجا که کار خیلی زیبا شده و منم خیلی خوشم اومد ازش ، این نرم افزار کوچیک رو در رابطه با همین موضوع ساختم.
که با استفاده از عکس پانورمایی که ضمیمه شده بود کار میکنه و قابلیت چرخش 360 درجه و همچنین زوم این و زوم اوت رو هم داره...

فکر کنم این نرم افزار رو با mmb ساخته باشید. ممکنه آموزش - و اگه میشه سورسش - رو توی انجمن مالتی مدیل بیلدر بگذارید.

متشکرم.

DIMO

Active Member
کار واقعاً جالبی شده واقعاً تبریک میگم
clap.gif
،اما سوالاتم البته اگر اشکال نداره:

میشه راجع به زمان جمع آوری تکسچرها(چقدر طول کشیده؟) و نحوه جمع آوریشون یه توضیحی بدی؟
برای اجرای این محیط نقشه و یا ترسیماتی داشتی همون مرجع ترسیمی منظورمه آخه اجرای هر کدوم از این طاق و ایوان و مقرنس و غیره یه سری اصول هندسی(معمارانه) داره که بدونه مرجع یکمی سخت به نظر برسه راجع به این هم اگه میشه یه توضیحی بده؟

راستی یه پیشنهادهم دارم اگه به بیننده اجازه داده میشد که به اون فضای روی حوض که الان اسمش یادم نیست ولی کاراییش محلیه واسه خوندنه قرآن رفت خیلی خوب میشد کارت جالبتر میشد.خیلی میبخشید دیگه حرفهام زیاد شد.

شاد و پیروز باشی.

mohammadyzr

Well-Known Member
سلام
از همه ممنونم یه دنیا. نظراتتون خیلی خوشحالم کرد.
از شما هم آقا سامان بخاطر کار زیباتون سپاسگزارم.این کار واقعا لازم بود.
اگه دوستان در موقع لودینگ به مشکل برمیخورن احتمالا سیستمشون ضعیفه.و میتونن کارو رو یه سیستم قویتر تست کنن.
در مورد موسیقی و انجین باید بگم که به انتخاب خودم نبود بلکه بدلیل کمبود وقت اونا رو کاملا تصادفی انتخاب کردم. کرکی هم از انجین Nova سراغ ندارم اما فکر میکنم با جستجو توی برنامه های اشتراک فایل مثل Torrent بتونید برنامه رو به همراه کرکش به دست بیارید.
برای تهیه تکسچرها هم چند بار رفتم توی محوطه مسجد عکسبرداری کردم . نقشه های این بنا رو از این سایت به دست آوردم و میتونید توش انواع نقشه ، عکس ، مطلب و ... رو در مورد بسیاری از بناهای تاریخی کشورمون رو پیدا کنید:
http://www.ichodoc.ir

دوستان میتونن مراحل ساخت این کار رو در این قسمت هم مشاهده کنن:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=94876

پیشنهاد شما هم خیلی جالبه DIMO جان در نظر داشتم یه عده رو بذارم توی مسجد که عبادت کنن و صدای اذان هم پخش کنیم اما اگه می بینید مسجد یه مقدار متروکه شده بازم بخاطر کمبود وقت بود.
ان شاالله اگه باز فرصتی دست داد یه نسخه جدید و کامل شده این کار رو سعی میکنم بسازم.

H.S

Member
سلام آقا محمد گل.
برنده شدن تو مسابقه رو بهت تبریک میگم عزیز.
کارت بسیار زیبا شده . از تمامه قسمت های کارت بیشتر از تکسچرینگش خوشم اومد.
فوق العاده بود.
به امید روزی که شما رو در درجات بالاتری ببینم.
موفق باشی.

NAKOOT

Well-Known Member
داداشی بهت تبریک می گم، کار رو هنوز ندیدم، البته دانلود کردم ولی می گه باید .NET رو نصب کنم که دارم اون رو دانلود می کنم.
من می خواستم برای پروژه نهایی دانشگام مقبره کوروشم رو انیمیت کنم که با وجود این پلاگین فکر کنم باید برم سراغش.
البته قبلا چند نمونه توی سایت 3disf.com دیده بودم. اما کار تو باید شاهکار باشه!!
آرزومند آرزوهات

DIMO

Active Member
سلام آقا محمد بابت توضیحاتت ممنون،راستی اگه میشه اون تصاویر سه نمای مربوط به مقرنس رو upload کنی ممنون میشم.

شاد و پیروز باشی

amin2001

Active Member
نتیجه نظر سنجی نشان میده که باید منتقل کنم مبحث رو.

:oops::oops::oops: مبارکه محمد جان . انتقال کارت به گالری برگزیده ها

این هم لینک گالری برگزیده ها

http://forum.majidonline.com/forumdisplay.php?f=150

موفق باشی محمد جان

از همه ی دوستانی که وقت گزاشتن رای دادن ممنونم:rose:

mohammadyzr

Well-Known Member
سلام
بازم ممنونم از دوستانی که نظر و رای دادن و انتقال کار به گالری برگزیده ها. :rose:

سلام آقا محمد گل.
برنده شدن تو مسابقه رو بهت تبریک میگم عزیز.
کارت بسیار زیبا شده . از تمامه قسمت های کارت بیشتر از تکسچرینگش خوشم اومد.
فوق العاده بود.
به امید روزی که شما رو در درجات بالاتری ببینم.
موفق باشی.
سلام عادل جان
منم از حسن نظر شما خیلی متشکرم و دوست دارم موفقیتهای بزرگ شما و سایر دوستان این سایت رو ببینم.

داداشی بهت تبریک می گم، کار رو هنوز ندیدم، البته دانلود کردم ولی می گه باید .NET رو نصب کنم که دارم اون رو دانلود می کنم.
من می خواستم برای پروژه نهایی دانشگام مقبره کوروشم رو انیمیت کنم که با وجود این پلاگین فکر کنم باید برم سراغش.
البته قبلا چند نمونه توی سایت 3disf.com دیده بودم. اما کار تو باید شاهکار باشه!!
آرزومند آرزوهات
مرسی برادر ،آره فکر خیلی خوبیه استفاده از این پلاگین چون خیلی توی صرفه جویی در وقت به شما کمک میکنه و امکاناتش نسبتا بالاس. اگه دوستان درباره این پلاگین هم سوالی داشته باشن خوشحال میشم تا جایی که ازش سر در میارم کمک کنم.

اگه میشه اون تصاویر سه نمای مربوط به مقرنس رو upload کنی ممنون میشم.
به نقشه همه مقرنسها الان دسترسی ندارم ولی شما میتونید توی این قسمت با جستجوی عبارت مسجد جامع اصفهان نقشه های مورد نظرتون رو پیدا کنید:
http://www.ichodoc.ir/DBs/map.htm

مبارکه محمد جان . انتقال کارت به گالری برگزیده ها
ممنونم امین جان مدیر انجمن عزیز.

نظر لطفتونه.

roohollah

Banned
آقا روی سیستم اینجا یک ایراد عجیب میگیره که خوب نمیدونم چطوری برطرفش کنم.
the app;icaton failed to intialize properly(0x0000135). click on OK to teminate the application.

mohammadyzr

Well-Known Member
احتمالا Net Framework . یا دایرکت ایکس روی سیستم نصب نیست. ممکنه ایراد از گرافیک پایین هم باشه ...

roohollah

Banned
ممنون، آره دانت نت فرین ورک نصب نبود.
دات نت فریمورک 2 رو میخواد...

جدیدترین ارسال ها

بالا