بی بی کد مسابقه سر در

m.n1362

Member
سلام بر دوستان یه مسابقه بود یه گروه خواستیم بشیم گروه تشکیل شد کسی کار نکرد تا روز اخر خودم ساعت 8 شب تا 4 صبح یه کارای روش کردم که نتیجه این شد میدونم جالب نشده گذاشتم نظر شماروهم بدونم راجع به مبانی نظری.طرح و رندرها در هر حال کاش میشد مسابقه های بعدی رو با هم شرکت کنیم با اعتماد به نفس رفتم کارو تحویلم دادم:lol::green:ممنوون:rose:

پیوست ها

• po1.jpg
    po1.jpg
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 95
  • poster 2.jpg
    poster 2.jpg
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 72

deli2

Member
سلام
نمره کار گروهی : 20 ( ما هم تو مدرسه کار گروهی بمون میدادند ، هر دفعه به یه نفر میدادیم کل کار رو انجام میداد)
به هر حال دوتاشون جاب اند ، هم منحی دارن هم زاویه ، و به کاربرد بنا هم اهمیت دادی
اون طرحه که سه تا ورودی داره واقعا جالبه
المان ها رو جالب به کار بردی ( اول فلسفه بافتی ، بعد طرح زدی یا .....)
تو اهواز هم از این مسابقات برگزار میشه اما کو اجرا ؟:sad:

m.n1362

Member
سلام
نمره کار گروهی : 20 ( ما هم تو مدرسه کار گروهی بمون میدادند ، هر دفعه به یه نفر میدادیم کل کار رو انجام میداد)
به هر حال دوتاشون جاب اند ، هم منحی دارن هم زاویه ، و به کاربرد بنا هم اهمیت دادی
اون طرحه که سه تا ورودی داره واقعا جالبه
المان ها رو جالب به کار بردی ( اول فلسفه بافتی ، بعد طرح زدی یا .....)
تو اهواز هم از این مسابقات برگزار میشه اما کو اجرا ؟:sad:
سلام ممنون .اول فلسفه رو بافتم بعد طرح رو زدم....کار گروهی خوبیش اینه..:rose:

*farshid*

کاربر VIP
من فقط نقد میکنم (نکات مثبت زیاد داره)
در مورد کار برج دار:
میشه گفت کار هندسه ی منظمی نداره ... بهتر بود امتداد خطوط و زاویه ها و کنج ها یه مقدار کنترل شده تر میبودند...
اون تاقی که زدی تاق ایرانی نیست بهتر بود از تاق بیز یا پنج او هفت استفاده میکردی (این تاق مال مراکش و کوردوباس و اصالت ایرانی نداره)
مسیر سواره نباید در اولوت باشه ... شفافیت امتداد دید و استقرار مسیر تو آکس اصلی تاکید روی این مسیر رو تشدید میکنه ...
نگهبانی رو نمیدونم کجا گذاشتی ولی باید رو همون فرم سردر مکانیابی بشه و به مسیر پیاده و سواره اشراف داشته باشه

صلابت و پایداری یا همون نیارش صحیح یکی از اصول معماری ایرانه ... تو این کار این احساس در بیننده ایجاد میشه که همه چیز در حال افتادت و ویرانیه ... عناصر خیلی سطحی یهم دیگه تکیه دادن و اتصال فرم ها ضعیفه

ولی در کل طرح بلند پروازانه ایه ...

طرح دوم هیچ اثری از الگوهای ایرانی اسلامی نداره(تا جایی که یادمه این یکی از خواسته های مسابقه بود) در واقع همون معماری آپارتمان های تهرانه .

ولی در کل کارتو دوست دارم ... ولی برای مسابقه ای با این مضمون زیاد جوابگو نیست به نظر بنده ...

m.n1362

Member
من فقط نقد میکنم (نکات مثبت زیاد داره)
در مورد کار برج دار:
میشه گفت کار هندسه ی منظمی نداره ... بهتر بود امتداد خطوط و زاویه ها و کنج ها یه مقدار کنترل شده تر میبودند...
اون تاقی که زدی تاق ایرانی نیست بهتر بود از تاق بیز یا پنج او هفت استفاده میکردی (این تاق مال مراکش و کوردوباس و اصالت ایرانی نداره)
مسیر سواره نباید در اولوت باشه ... شفافیت امتداد دید و استقرار مسیر تو آکس اصلی تاکید روی این مسیر رو تشدید میکنه ...
نگهبانی رو نمیدونم کجا گذاشتی ولی باید رو همون فرم سردر مکانیابی بشه و به مسیر پیاده و سواره اشراف داشته باشه

صلابت و پایداری یا همون نیارش صحیح یکی از اصول معماری ایرانه ... تو این کار این احساس در بیننده ایجاد میشه که همه چیز در حال افتادت و ویرانیه ... عناصر خیلی سطحی یهم دیگه تکیه دادن و اتصال فرم ها ضعیفه

ولی در کل طرح بلند پروازانه ایه ...

طرح دوم هیچ اثری از الگوهای ایرانی اسلامی نداره(تا جایی که یادمه این یکی از خواسته های مسابقه بود) در واقع همون معماری آپارتمان های تهرانه .

ولی در کل کارتو دوست دارم ... ولی برای مسابقه ای با این مضمون زیاد جوابگو نیست به نظر بنده ...
فرشید گل سلام همه نظراتتو قبول دارم ...ممن.ن از نکاتت شما که قابل نمیدونی مارو انشالا مسابقه بعدی با هم شرکت کنیمخواستم متفاوت باشه اما زمان کم و دست تنها نتونستم کار خوبی در بیارم هر چند شاید بیشتر زمان میذاشتمم خوب نمیشد چون تا حالا همچین کاری نکرده بودم باید گروهی میشد که نشد.:rose:

poriaabaci

Member
سلام و خسته نباشید به نظر منم فرم ها نه سنتی و خطی از آب در آمدن نه اون قدر مدرن .بین این دو شدن کارتون نکات خوب زیادی داره که من فقط ایرادات رو میگم.رندر های خوبی داری ولی پوستر کارت مثل تمام معمارای دیگه خطی و کلیشست .میشه از تکنیک های راندو واسه این پوستر ها هم استفاده کرد:rose:

ali_118

کاربر VIP
من فقط یه سوال برام پیش اومده
که یه طرح معماری فقط باید با توضیحات طراحش قابل فهم باشه ؟
یا اینجوری بپرسم که گنجاندن این همه مفهوم در کار، که من نوعی هیچوقت نمیتونه ازش سر در بیاره، با چه هدفی انجام میشه ؟

m.n1362

Member
یا اینجوری بپرسم که گنجاندن این همه مفهوم در کار، که من نوعی هیچوقت نمیتونه ازش سر در بیاره، با چه هدفی انجام میشه ؟
فقط میتونم بگم درست میگی......ممنون..من خودمم نگاش میکنم فکر میکنم ورودی هوا فضا شده:green:انشالا تو مسابقه بعدی جبرانش میکنم اگه واسه مسابقه بعدی هستی یا کسی وقت داره مارو قابل میدونه یه خبری بده...ارادتمندتم شدید ومرسی

*farshid*

کاربر VIP
سلام علی جان ...
کلا تو معماری بر سر این موضوع همیشه بحث بوده .

این که ساختمانی که ساخته میشه باید گویای کانسپت طراح و ایده باشه از خیلی وقت پیش موضوع بحث و جدل تئوریسین های معماری بوده ...

به این عکس نگاه کن ... کار رابرت ونتوری ه... فروشگاه جوجه اردک فروشی!
Duck_02_t.jpg

تنها چیزی که در مورد این اردکه میشه گفت اینه که واقعا مسخرس!
به نظر من ایده ی طراحی رو نباید به حدی تنزل بدیم که در اولین نگاه خودشو لو بده ...
اثر معماری باید بداعت داشته باشه ...باید ذهن مخاطب رو به چالش بکشه و رمزگشائی از اثر رو به عهده کاربر فضا بذاره ... در این صورت هم ما شاهد برداشت های متنوع هستیم ... (همون برداشتی که تو از دیدن این سردر داشتی)
برداشت های متنوع ارزشمند هستند و مورد تائید فلسفه پست مدرن ... (کثرت آرا)
فلسفه پست مدرن به برداشت های متفاوتی که از یک اثر هنری (اثر معماری) ارزش فراوانی قائله ... و مخاطب رو بر خالق اثر ارجحیت میده ... یعنی این مخاطبه که اثر رو میبینه و از دیدنش شاد و یا غمگین میشه ( در واقع هنرمند بعد از تولد اثر هنری میمیره)
بنابراین حرف هایی که یک معمار در مورد کار خودش میزنه همش کشکه ... ولی تو مرحله تایید کارش و متقاعد کردن کارفرما مجاب به فلسفه بافی در مورد کارش میشه.

سلامجیدجون
:rose:
با یه دید غیرمعمارانه نمیتونم کارتو نقد کنم. باید سر فرصت حرفهای اساتید رو بخونم ببینم اصلا چی به چیه.
اما همینجوری از فرمها و اجرات خیلی راضی نیستم. نمیدونم چرا... چون وارد نیستم کاملا نظرم حسی و گرافیکیه. خب هر کسی با سواطه خوتش جواف میته. از رک گویی یه آدم ناشی ناراحت نشی ها:green:
این یه اسپم دوستانه بود.:) از تصدیع معذرت میخوام. عیدت مبارک.
یا علی

m.n1362

Member
سلامجیدجون
:rose:
با یه دید غیرمعمارانه نمیتونم کارتو نقد کنم. باید سر فرصت حرفهای اساتید رو بخونم ببینم اصلا چی به چیه.
اما همینجوری از فرمها و اجرات خیلی راضی نیستم. نمیدونم چرا... چون وارد نیستم کاملا نظرم حسی و گرافیکیه. خب هر کسی با سواطه خوتش جواف میته. از رک گویی یه آدم ناشی ناراحت نشی ها:green:
این یه اسپم دوستانه بود.:) از تصدیع معذرت میخوام. عیدت مبارک.
یا علی
سلام بر بهان عزیز واسه چی ناراحت شم؟:rose:خودمم راضی نبودم نظرها باعث پیشرفت میشه..ممنون بابت نظر و وقت دوست خوبم:oops::oops::oops::oops::oops::oops:

جدیدترین ارسال ها

بالا