مزایای ویپ و کاربردهای آن چیست؟

taraznet

Member
Voip یا Voice Over IP را می‌توان یک انقلاب در صنعت مخابرات دانست. اگر نمی‌دانید ویپ چیست می‌توانید مقاله مربوط به خدمات ویپ را در وبسایت ترازنت بخوانید. امروزه در سازمان‌ها و شرکت‌های نسبتا بزرگ استفاده از ویپ یک انتخاب نیست بلکه به یک ضرورت تبدیل شده است!

اگر هنوز به درستی با کاربردهای ویپ آشنا نیستید و قصد استفاده از آن‌ها را ندارید ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور مجبور شوید که ویپ را جایگزین سیستم‌های آنالوگ سنتی کنید. چرا که مخابرات نیز به تازگی خطوط تلفنی سازمانی را تنها به صورت دیجیتال ارائه می‌کند.

از همین‌رو بهتر است با کاربردها و مزایای استفاده از ویپ آشنا شوید. اگر از افرادی که هم‌اکنون در حال استفاده از این سیستم هستند سوال کنید که بزرگ‌ترین مزیت ویپ نسبت به سیستم‌های قدیمی چیست به احتمال زیاد پاسختان کاهش هزینه‌های تلفنی باشد! اما کم‌تر شدن هزینه ارتباط تلفنی با کمک ویپ تنها مزیت این سرویس نیست. اگر هنوز برایتان سوال است که استفاده از ویپ چه مزیت‌هایی به همراه دارد تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

کاهش هزینه‌های تلفنی​

بزرگ‌ترین مزیت استفاده از سیستم‌های تلفنی مبنی بر Voip کاهش هزینه‌های تلفنی علی‌الخصوص برای سازمان‌هایی است که تماس‌های تلفنی متعددی با خارج از کشور برقرار می‌کنند. آیا می‌دانستید که در صورت استفاده از این سیستم هزینه مکالمه میان شعب مختلف سازمانتان رایگان خواهد بود؟ حتی اگر شعبه‌ای بین المللی در خارج از کشور داشته باشید، می‌توانید به صورت کاملا رایگان مکالمه تلفنی داشته باشید و به همین دلیل است که فروش ویپ جایگاه ویژه‌ای به دست آورده است.

در صورت کم و زیاد شدن پرسنل نیاز به تغییرات زیرساختی ندارند​

استفاده از ویپ چه مزیت‌هایی به همراه دارد؟ به عنوان یکی دیگر از مزایای سیستم‌های تلفنی مبنی بر ویپ می‌توان به مقیاس پذیر بودن آن‌ها اشاره کرد. تصور کنید سازمان شما هم‌اکنون کوچک است اما به توسعه آن در آینده فکر می‌کنید.

برای استفاده از سیستم ویپ هیچ محدودیتی نخواهید داشت چراکه این سیستم مقیاس پذیر است و در صورت بیشتر شدن اعضا، همه می‌توانند از این سیستم استفاده کنند. اگر سازمانتان در حال توسعه است و فکر می‌کنید در آینده تعداد نفرات بیشتر می‌شود، نیازی به تغییرات زیرساختی وجود ندارد. این ویژگی هزینه سازمان‌های در حال رشد را کاهش می‌دهد.

دستگاه فکس را فراموش کنید​

می‌دانستید با سیستم‌های voip امکان ارسال و دریافت فکس را نیز خواهید داشت؟ بسیاری از سازمان‌های بزرگ از کار کردن با دستگاه‌های فکس قدیمی شکایت دارند و به دنبال یک جایگزین کاربردی‌تر و سریع برای آن هستند. بهترین توصیه به این افراد استفاده از ویپ است. سیستم‌های تلفنی ویپ امکانی را در اختیارتان قرار می‌دهند که بتوانید فکس‌های دریافتی را بر روی آدرس پست الکترونیک خود مشاهده کنید.

اگر از خدمات شبکه استفاده می‌کنید، می‌توانید از سیستم ویپ نیز استفاده کنید​

استفاده از ویپ چه مزیت‌هایی به همراه دارد که ممکن است کمتر به آن توجه شود؟ استفاده از خدمات شبکه امروزه در بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها مرسوم است. سازمان‌های بزرگ برای سهولت در ارتباطات خود از خدمات شبکه استفاده می‌کنند. در صورت استفاده از خدمات شبکه در سازمان، می‌توان بدون هیچ زیرساخت دیگری از سیستم‌های ویپ نیز استفاده کرد.

چراکه با وجود شبکه‌های کامپیوتری در یک سازمان یا شرکت دیگر نیازی به سیم کشی‌های مجدد برای نصب این سیستم و پرداخت هزینه‌های جانبی نیست. یکی از خدماتی که در راستای نصب و راه اندازی شبکه می‌توانید از آن استفاده کنید، سیستم‌های تلفنی ویپ است.

نیازی به خرید تلفن برای سازمان نیست​

از دیگر مزایای سیستم‌های تلفنی ویپ می‌توان به استفاده از کامپیوترها و گوشی‌های همراه به عنوان تلفن اشاره کرد. خرید تلفن به صورت جداگانه برای هر بخش یک سازمان هزینه‌ زیادی در پی دارد. از همین‌رو برای سازمان‌های بزرگ بهترین گزینه استفاده از سیستم‌های تلفنی ویپ است.

کنفرانس تصویری برقرار کنید​

سیستم‌های آنالوگ سنتی فقط امکان کنفرانس صوتی داشتند. اما یکی از برتری‌های سیستم‌های تلفنی مبتنی بر ویپ نسبت به سیستم‌های آنالوگ را می‌توان امکان برقراری کنفرانس تصویری تصویری در نظر گرفت. این امکان برای سازمان‌هایی که نیاز زیادی به برقراری کنفرانس‌های تصویری دارند بسیار حائز اهمیت و کاربردی است.

گزارش دقیقی از مکالمه‌های سازمان خود داشته باشید​

یکی از امکانات پیشرفته سیستم‌های تلفنی ویپ امکان گزارش گیری است. این گزارش حاوی اطلاعاتی چون لیستی از شماره‌هایی که با آن‌ها تماس گرفته شده و زمان دقیق مکالمه است. امکان گزارش گیری به تفکیک از هر پرسنل از امکانات و مزیت‌های فوق‌العاده‌ برای این سیستم به شمار می‌رود که مدیران سازمان می‌توانند از آن استفاده کنند.

جابه‌جایی راحت در فناوری ویپ​

اگر همچنان از سیستم‌های تلفنی قدیمی استفاده می‌کنید حتما می‌دانید که در صورت جابه‌جایی و تغییر محل کار، جابه‌جا کردن خطوط تلفن چقدر دشوار است. اگر از سیستم‌های ویپ استفاده کنید، در صورت جابه‌جایی سازمان هیچ نیازی به جابه‌جایی سیم‌ها نیست. برای استفاده از ویپ در مکان جدید تنها کافی‌ست که گوشی تلفن خود را جابه‌جا کنید و به پورت شبکه‌ای که در کنار میزتان قرار دارد متصل کنید.

خدمات شبکه ترازنت
 

جدیدترین ارسال ها

بالا