مرورگر

3dsmax

Member
سلام به همگی من داشتم یک سایت طراحی می کردم که به مشکل برخورد کردم من یک برنامه دارم (کد پی اچ پی) که فقط داخل مرورگر firefox قابل روی داده حالا می خوام یک کد بزارم که اگر کسی با مرورگر firefox وارد سایت شد این کد رو نمایش بده و در غیر این صورت با هر مرورگر دیگه ای وارد شد یک کد دیگه ای نشون بده !
حالا از دوستان می خوام اگه می تونن به من کمک کنند (مرسی بایی):)

amirds

New Member
سلام
میتونی از خاصیت HTTP_USER_AGENT در آرایه server_$ استفاده کنی و یه شرط قرار بدی اگر این مقدار نشان دهنده موزیلا بود ، کد مورد نظرت رو اجرا کنه وگر نه .... :)

سلام
میتونی از خاصیت HTTP_USER_AGENT در آرایه server_$ استفاده کنی و یه شرط قرار بدی اگر این مقدار نشان دهنده موزیلا بود ، کد مورد نظرت رو اجرا کنه وگر نه .... :)

دوست عزیز:
من در جایی شنیدم و خوندم که اکسپلورر هم هنگام نمایش عنوان مرورگر خودش رو موزیلا معرفی می کنه.:eek:
یادمه دلیلش رو هم خوندم ولی الان یادم نیست.

:razz:

peyman1987

Member
دلیلش اینه که هر دو مرورگر از مرورگر موزیلای قدیمی ساخته شدن. یه شاخه شد نت اسکیپ که الان تقریبا میشه گفت جاشو داده به فایرفاکس و یه شاشخه هم شد موزاییک که بعدا مایکروسافت خریدش و به اسم اینترنت اکسپلورر توسعه ش داد.

درباره اون کدی هم که دوستمون میخواد میتونه راحت با یه همچین کدی کارشو انجام بده:

PHP:
if(strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'],"Gecko") !== FALSE)
{
کدتو بزار اینجا
}

3dsmax

Member
مرسی از بچه ها همه ی این مطالبی که گفتید می دانم ولی می خوام بدونم که چطور می شود این دستور HTTP_USER_AGENT در آرایه server_$ را مخفف کرد یعنی دستور اولش موقع نمایش که می نویسه firefox یا opera یا هر چیز دیگه ای را از این کد جدا کرد و بعد این دستور را در if یا else قرار داد تا چک کنه!؟

jhoseini

Member
مرسی از بچه ها همه ی این مطالبی که گفتید می دانم ولی می خوام بدونم که چطور می شود این دستور HTTP_USER_AGENT در آرایه server_$ را مخفف کرد یعنی دستور اولش موقع نمایش که می نویسه firefox یا opera یا هر چیز دیگه ای را از این کد جدا کرد و بعد این دستور را در if یا else قرار داد تا چک کنه!؟

اینو امتحان کن ببین بدردت میخوره؟

پیوست ها

• detectBrowser.rar
    537 بایت · بازدیدها: 5

saidshp

Member
این تو فایل کونتر phpnuke بود

PHP:
if(ereg("Firefox", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) $browser = "FireFox";
elseif(ereg("MSIE", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) $browser = "MSIE";
elseif(ereg("Lynx", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) $browser = "Lynx";
elseif(ereg("Opera", $_SERVER["HTTP_USER_AGENT"])) $browser = "Opera";