مدل Tiratus .....

نظر شما دوستان در مورد این کار چیه ؟ ممنون از توجه شما .

• عالی

رای: 9 52.9%
  • خوب

رای: 5 29.4%
  • متوسط

رای: 2 11.8%
  • ضعیف

رای: 1 5.9%

• مجموع رای دهندگان
    17

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
End Modeling in 3DsMax

سلام دوستان
Sharin جان , UV رو با Modifier unwarp UVW انجام دادم و باید بگم بیشتر از اینکه سخت باشه وقت گیره و حوصله می خواد , چون اوایل که این کارو می کردم کلافه می شدم ولی وقتی دیدم تا چه حد میتونه در تکسچرینگ مهم باشه , براش حسابی وقت میذارم .

مدل بدنش بیش از 90 تکه در unwarp داره که چون مدل کاملا یک دسته باید با ایجاد seam بطور درست از هم جدا می شد

:shock:

این هم مدل انتهایی در مدلینگ Max :)

مشاهده پیوست 41420

موفق باشید :rose:

آخرین ویرایش:

Baloot3D

Begin in ZBrush

سلام خدمت دوستان هنرمندم :rose:

کارم رو در ZBrush شروع کردم . فعلا خطوط اصلی رو گذاشتم تا آروم آروم بهش جزئیات رو اضافه کنم .

21.jpg

موفق باشید... :rose:

Baloot3D

Continuance

سلام مجدد به دوستان هنرمندم
کار رو دارم در ZBrush ادامه میدم .

22.jpg

یک هفته ای نیستم , داریم میریم شیراز جاتون خالی واسه عروسی یکی از اقوام :oops: .
متاسفانه نمیتونم توو این مدت کار رو ادامه بدم :sad:
, ایشالا برگشتم کارو ادامه میدم .

موفق یاشید
:rose:

Baloot3D

اتمام کار در زیبراش

سلام به همه دوستان هنرمندم

من از سفر برگشتم ! (داخل پرانتز بگم که هرایرانی که تاحالا نرفته به شیراز و اصفهان واقعا ضرر کرده مخصوصا تخت جمشید ) :neutral:

بگذربم ، امروز کار مدل رو در زیبراش تموم کردم .در مورد آناتومی باید بگم سعی کردم در حالی که شبیه به بالا تنه انسان هست متفاوت هم باشه مخصوصا پشتش و ماهیچه های شکم . :idea:

مشاهده پیوست 42053

در مورد پاها هم به تصاویری از هشت پا و نوعی مارمولک نگاه کردم تا تصویری دقیقتر از موجود به دست بیاد و در آخر تمام این عناصر رو با تخیل مخلوط کردم شد این موجود که اسمشو گذاشتم Tratus.... :)

آخرین ویرایش:

Baloot3D

texturing

سلام مجدد به همه دوستان عزیزم

دلیل تاخیر در ادامه کار این بود که بعد خروجی گرفتن از مدل در ZBrash و بصورت OBJ ، وقتی مدل رو وارد محیط MAX کردم و خواستم کمی روی Unwarp کار کنم تا کشیدگی های جزئی که در مدل ایجاد شده بود هم از بین بره متوجه شدم که Seamها به هم خورده و در واقع با اینکه قطعات Unwarp درست بودن ولی هر Face از Face دیگه جدا شده ! :cry:
می شد Texture داد ولی نمی شد این کشیدگی های کمی که ایجاد شده بود رو از بین برد که بلاخره دلو به دریا زدمو 22000 ورتکس رو به هم چسبوندم ! :shock: البته نه بصورت تک تک ولی در کل وقت گیر بود .
به هر حال الان در حال طراحیه Texture هستم و دارم در Photoshop اینکارو انجام میدم .

اول از یک لایه پوست که شبیه پوست مار بود استفده کردم و بعد از یک لایه که حالات چرم داره استفاده می کنم که بیشتر در بالا تنه نمود داره .

آخرین ویرایش:

Baloot3D

End Texturing

سلام به همه دوستان عزیزم :paint:

کار تکسچرینگ رو تموم کردم .یکم طول کشید چون تعداد تکه های مدل زیاد بود .:-?
این تصاویری که گذاشتم کاملا خام هست و فقط روی مدل کشیده شده . باید از روی این تکسچر ، Bump و Specular و غیره رو در بیارم .

25.jpg 26.jpg مشاهده پیوست 42711

آخرین ویرایش:

Baloot3D

Bump & NormalMap & Displace

سلام به دوستان عزیزم :paint:

با کمی تاخیر Texture و Bump رو تموم کردم .
در مورد Bump باید بگم که فقط همون Texture نیست که سیاه و سفید شده چون بعضی از قسمتهای تکسچر فقط رنگ هست و با سیاه و سفید شدن لایه باعث برجستگی یا فرورفتگی بی مورد میشه و یا در بعضی نقاط که رنگ تکسچر تیره هست ولی باید برجسته باشه که با سیاه و سفید کردن تصویر اشتباها فرورفته میشه .

28.jpg 29.jpg 30.jpg 31.jpg

برای همین برخی از لایه ها که در تکسچر اصلی هستند رو در Bump حذف کردم و برخی جاها کلا نگتیو شدن تا جای فرورفته و برجسته جابجا بشه .
Displace و NormalMap رو هم کمی دستکاری کردم تا به شکل مناسبی ازشون بشه استفاده کرد .
ابعاد تمام تکسچرها هم 4096 پیکسل و مربعی ست .

Baloot3D

Boning

سلام به دوستان عزیز
در این مرحله باید کار رو استخوان بندی کنم .این کارو با Bone انجام دادم و برای دستهای مدل از IK استفاده کردم تا راحتتر کنترل بشن.
در قسمت میانی بدن هم از یک Dummy برای وصل کردن استخوانهای بالا تنه به پایین تنه استفاده کردم .همچنین از دو Dummy دیگه برای کنترل IK های دست و در واقع آرنج های مدل استفاده کردم .

409a2b79587748f2a592.jpg

مرحله بعد Rigging هست .

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام عزیز

خیلی عالی شده ...
حتما جاش تو تاپ گالری باید باشه

یه چیزی ... نمیدونم چرا من از این استخوان بندی به روش Bone بدم میاد... یه جورایی میترسم

آموزشی زیاد نگاه کردم اما باز بایپد رو مور استفاده قرار دادم .. اگر چه نمیشه برای این جور کاراکتر ها بایپد استفاده کرد ....

از اونجایی که بهت اعتماد دارم میخوام ببینم بهترین و مناسبترین آموزشی واسه این نوع اسکلت بندی ها چیه ... فقط اسمشو بگو///

دمت گرم

راستی اسمتو هم بگی بد نیست....
موفق باشی

Baloot3D

سلام reactor_master جان :)
در مورد کار که شما لطف دارید .
در مورد استخوان بندی به روش Bone هم باید بگم کمی پیچیده تر از Bip هست ولی همونطور که فرمودید در مدل های غیر معمول (غیر دو پا) نمی شه از Bip استفاده کرد .
امکانات Bone همونطور که اطلاع دارید بسیار بالاتر و پیشرفته تر از Bip هست و کاملا قابل برنامه ریزی مخصوصا اگر دستی هم در Max Script داشته باشید .
احتمالا چون کاربر رو مجبور می کنه که از ابتدا تمام استخوان ها رو یک به یک سر جاشون بذاره ،کمی ناخوشایند به نظر می رسه ولی شخصا از این کار لذت می برم ! مخصوصا وقتی کار به درستی انجام می شه و مدل انعطاف پذیری مناسبی از خودش نشون می ده .
راستش من یک کتاب خوندم در این زمینه که تا اونجایی که یادم هست تالیف یک مهندس ایرانی بود و نکات بسیار عالی و جالبی رو درش بیان کرده .چون چند سال پیش این کتاب رو خوندم دقیقا یادم نیست ولی حتما اسمشو برات پیدا می کنم .
در مورد اسم هم، واقعیت ما یک تیم هستیم به این نام و در مرکز سروش استان گیلان مشغول تولید سریال انیمیشنی به نام گیلسر .
ولی این مدل یک کار شخصی از بنده هست . اسم من پژمان هست و اهل تهران و فعلا که در خدمت شریف :-? سربازی به سر می برم !

آخرین ویرایش:

Baloot3D

Final Rigging

سلام مجدد به همه دوستان و توجه شما
این هم اتمام مرحله Rig که به خاطر پیچیده بودن مدل کمی پیچیده و زمان بر شد .
در مورد تصاویر هم باید بگم که همونطور که معلومه ، تصویر Viewport هست و از نور پردازیه سخت افزاری استفاده شده با 2 نور .

97a53ce2743a4e1ca257.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4ab6180bf57f413a906d.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6bebbdf85fb143029677.jpg

تعداد 142 عدد Bone و 5 عدد جسم کمکی در کل مدل استفاده شده و برای Rigging هم مدیفایر Skin رو بکار بردم .

Baloot3D

سلام به همه دوستان عزیزم
راستش هنوز خیلی کار مونده ! چون دارم روی محیطش کار می کنم تا مثل کارهای حرفه ای :green: یک تصویر کامل رو طراحی کنم و فقط به یک کراکتر اکتفا نشه .

به زودی یک اسکچ در مورد محیطش میذارم . فعلا چند ایده تو ذهنم هست که اگر بطونم خوب در بیارمش ، فکر کنم جالب بشه .

بازم ممنون از توجهتون :)

Baloot3D

Environment

سلام مجدد به همه
توو این مدت داشتم روی مدلینگ محیط و در کل طرح اولیش کار می کردم .
می خواستم طرح دستیش رو اول بذارم که وقتی دیدم مدل اولیه رو درست کردم ، گفتم همین رو بذارم :green:
این فقط طرح اولیه و زاویه دید دوربین هست . قرار روی سنگ وسط کادر که روش نور تابیده شده مدل Tiratus قرار بگیره .
این منظره وقتی داشتم به فیلم "کنت مونت کیریستو" نگاه می کردم به ذهنم زد ! البته از قبل هم همچین چیزی رو در نظر داشتم که حالا ذهنیتی دقیقتر ازش دارم .

ec7c54eddbc54bd6ab66.jpg

الان دارم نوعی پیچک رو مدلینگ می کنم تا از داخل حفره بالای غار که ازش نور می یاد ، بزنه بیرون .
باید روی تکسچر دیواره های غار هم کار کنم تا طبیعی تر بشن . اگه دستگاه اجازه بده که بعید می دونم :cry:، می خوام از دو مدل Tiratus در وضعیتهای متفاوت هم استفاده کنم .

در مورد محیط هم باید بگم در واقع سخره های کنار ساحل هست . این نوع از سخره ها بیشتر در جزایر اقانوس آرام دیده میشه ، در واقع ساحلی سخره ای دارند که جریان شدید آب باعث ایجاد حفره هایی غار مانند در سخره ها می شه ، یه چیزی مثل جزیره ای که در فیلم "پاپیون" ، پاپیون و دوستش رو در اونجا زندانی کردن :green:

آخرین ویرایش:

Baloot3D

متریال دهی دقیق

سلام به همه
یه مدت نبودم ، کمی درگیر کارت گرافیکم بودم که نیم سوز شده بود ، حجم رمم هم اجازه رندر با دیسپلیس و جزئیات رو نمی داد ولی حالا با 2 گیگ رم اضافه و با کارت گرافیک مناسب دارم ادامه می دم .:green:

تصویر اول محیط کلی رو نشون می ده با فیگور مدل ها و در حالت تک متریال

a9666a8290694a46bdc1.jpg

تصویر دوم و سوم در رابطه با متریال SSS هست ، چون موجودی با ویژگی خاص می خوام کمی سخت هست ، چون باید پوستی بین یک حشره و نرم تن داشته باشه ، یعنی هم براق و سیقلی و هم اینکه مثل یک نرم تن نور از بدنش تا حدودی عبور کنه و در داخل بدن مثل جنس شمع ، نور رو پخش کنه .

a3df288fd00f4d99a501.jpg

در مورد سر کرکتر به خوبی میشه ولی در مورد بدن کمی مشکل وجود داره و چون ابعاد کار درست هست ، مسائلی چون ابعاد از قوانین فیزیک پیروی می کنند و نمی شه همون متریال رو داد و همون نتیجه رو گرفت .

7b63600f36ee40278dbc.jpg

دوستانی که با Caustics و Displacement و SSS کار کردن می دونن که تا چه اندازه رم رو اشغال می کنه و زمان رندر رو افزایش می ده .

به زودی نتیجه نهایی رو میذارم .

جدیدترین ارسال ها

بالا